"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.335
|
čitano: 5.808.868
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dak0001 kaže...
exer1234 kaže...

zasto mi nudis windows phone? pitam za androide... :) 

 

ovaj 5.7, zar nije malo previse ? pogotovo za taj cpu

 

a i osobno, ne bi mi pasao toliko velik ekran,, recimo sad imam 5, i ono taman mi je,,mozzzdaaa bi mrvicu veci bio jos ok,ali 5.7 je mislim ipak previse :D...gdje bi ga stavio? stane u dzep?

 Provjereno odličan mobitel, nabavio sam ga kolegi, a čini se da bude mu i sin uzel isti takav.

Najbolji fotić ima od svih koji su mi prošli kroz ruke. Nisam siguran da buš našao bolji do 800 kuna.

Možda eventualno TCL S720, ako ga nađeš na kakvoj akciji, ali i on je 5,5 incha.

A imaš i ovo, super jeftino, al me za kvalitetu ne pitaj, nepoznat mi je totalno

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Phicomm-i803WA-4-7-Inch-QHD-960x540-IPS-Qualcomm-Quad-Core-Android-4-1-Mobile/712948_32252239670.html

 kako kazes najbolji fotic,a 5 mp je.. sigurno je ono prosjek?

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koja verzija odabirem: više jezika ili izvorni ROM na To2c?
Imate li možda imate TPU slučaj i koje preporučujete.
Ja stvarno ne briga o sms bug, jer sam tekst kao 5 SMS mjeseca.

 

Što ako odlučim dati više novca za telefon, oko 210 eura.
Koji bi vi preporučili? Maybi Jiayu s3.
Je li ovaj telefon testirani dovoljno da mogu reći da je dobra kupnja?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

vi meni nest kazete za jaike a vidi ovog. jiayu :D 

 
0 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
exer1234 kaže...

ma ok,al tko bi uopce uzimao win mob, pored androida ili iosa, po meni glupost

Evo recimo, ja bi uzeo i ja imam windows mobitel, točnije Lumia 925.

Što se tiče androida, sviđa mi se i to mi je prvi smartphone, i doduše, uz Lumiu imam Galaxy S2.

Al da biram izmedu ta dva mobitela, uvijek bi izabrao Lumiu. Ljudi kažu da ima malo aplikacija, ima, ali store nije prenatrpan kineskim i ne provjerenim aplikacijama koje ne rade ko iOS i Play Store. Malo po malo se razvijaju aplikacije, i eto sviđa mi se što Store od windowsa ima neke aplikacije koje android nema, doduse igrice su, ali ne nadmasive ;)
Možeš ti kenjat po WP-u koliko hoćeš i pljuvat ga, ali nemaš nikakvog dokaza, a i pošto tako pišeš pretpostavljam da WP uređaj nikad nisi imao pa ga pljuješ. Isprobaj pa ćeš vidit da radi fluidnije od bilo kojeg Androida (malo lažem, Xperia mobiteli su strašno fluidni u zadnje vrijeme kao i HTC kao i novi android 5.0). Ali sve u svemu od prvih verzija WP-a koje sam imao, Nokia Lumia 800, LG Optimus 7, su bili fluidniji od Androida u to vrijeme.

Nokia Lumia 925 & Windows phone 8.1 FTW
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
exer1234 kaže...

vi meni nest kazete za jaike a vidi ovog. jiayu :D 

 Što hoćeš reći ... da je Jiayu u klasi sa Jaike?!?!  Slušaj malo, za 800kn nemaš baš neki izbor, to ti je mob od 640kn (93$). Evo pa se snalazi....

 THL 4000. već za 1000kn imaš puno veći izbor. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2015 17:32 (bodija).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ne kazem da mob nije bolji, nego govorim za brand, ime branda nije nista normalnije od jakie ili kako se vec zove 

 
0 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
exer1234 kaže...

ne kazem da mob nije bolji, nego govorim za brand, ime branda nije nista normalnije od jakie ili kako se vec zove 

 Tko je tu lud? Ti ili ekipa koja ti pokušava pomoć? Dobio si hrpu preporuka. Kupio si neko smeće iako ti je rečeno da to ne uzimaš. Spamaš temu nekim glupostima. Prvo kupuješ mob za 400kuna sad za 800kuna, a očekuješ da to budu neke zvijeri. I ono smiješno ti je ime branda...

 

 

 

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Čitaj malo po raznim portalima i forumima pa možda jednom skužiš koji su kvalitetniji a koji "odroni"!? I još jednom Jiake nemože nikako u isti koš sa Jiayu!!!

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Sil kaže...

Evo i ja napokon otkrio da dobri mobiteli ne moraju nužno biti proizvod poznatih brandova. :) Nakon neuspješne višemjesečne prodaje S3 odlučio sam ga zamijeniti za Huawei G700 i moram priznati da sam ugodno iznenađen. Odličan zaslon, izvrsna baterija, dobro se ponaša u radu jer je sučelje relativno lagano (iako sam odmah nabacio Nova launcher). Skroz pristojan mobitel. Neke mane su eventualno plastičnije kućište koje ne odaje dojam premium klase ali mi je ipak draže od omraženog ruba kod S4 npr. koje se ošteti čim ga prijeko pogledaš. Također ekipa koja igra novije igrice neće biti baš oduševljena performansama. Asphalt 8 se onako... pomalo vuče. :) Temple Run 2 je igriv recimo. Ali za ostale stvari tipa komunikacija, surfanje, organizacija... telefon je baš ok. Mislio sam da će i 8GB interne memorije biti malo ali nakon što sam stavio default storage na SD, nema problema ni u tom segmentu. Ono što mu vjerojatno daje dodatnu živahnost je i činjenica da uređaj ima 2GB RAM što je za ovu klasu rijetko vidjeti. Još jedna mana je nepostojanje podrške na XDA, što znači da je uređaj vjerojatno zacementiran na jelly bean. I nisam pronašao firmware koji podršava hrvatski jezik još. Ali i uz sve svoje mane, zaista ugodno iznenađenje.

 Mislim da bi mogao sam složiti hrvatski na MIUI-ju kojeg imaš ovdje

a za jezik proguglaj Masva i hrvatski

 

EDIT:

 

Evo ti i jedan AOSP - zna se dogodit da budu višejezični pa pogledaj i njega

Link - koristi IDM za download

 

A evo ga i s hrvatskim sučeljem

TeleKineza
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2015 18:35 (dakok).
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
exer1234 kaže...
dak0001 kaže...
exer1234 kaže...

zasto mi nudis windows phone? pitam za androide... :) 

 

ovaj 5.7, zar nije malo previse ? pogotovo za taj cpu

 

a i osobno, ne bi mi pasao toliko velik ekran,, recimo sad imam 5, i ono taman mi je,,mozzzdaaa bi mrvicu veci bio jos ok,ali 5.7 je mislim ipak previse :D...gdje bi ga stavio? stane u dzep?

 Provjereno odličan mobitel, nabavio sam ga kolegi, a čini se da bude mu i sin uzel isti takav.

Najbolji fotić ima od svih koji su mi prošli kroz ruke. Nisam siguran da buš našao bolji do 800 kuna.

Možda eventualno TCL S720, ako ga nađeš na kakvoj akciji, ali i on je 5,5 incha.

A imaš i ovo, super jeftino, al me za kvalitetu ne pitaj, nepoznat mi je totalno

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Phicomm-i803WA-4-7-Inch-QHD-960x540-IPS-Qualcomm-Quad-Core-Android-4-1-Mobile/712948_32252239670.html

 kako kazes najbolji fotic,a 5 mp je.. sigurno je ono prosjek?

 Jesi ti tu došel podj...vati ili tražiti pomoć u odabiru??

Za 800 kuna bi još htel i da radi slike ko DSLR fotić?? Uzmi si ti taj Jiajike, on ziher bolje slika.

dak
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dak0001 kaže...
exer1234 kaže...
dak0001 kaže...
exer1234 kaže...

zasto mi nudis windows phone? pitam za androide... :) 

 

ovaj 5.7, zar nije malo previse ? pogotovo za taj cpu

 

a i osobno, ne bi mi pasao toliko velik ekran,, recimo sad imam 5, i ono taman mi je,,mozzzdaaa bi mrvicu veci bio jos ok,ali 5.7 je mislim ipak previse :D...gdje bi ga stavio? stane u dzep?

 Provjereno odličan mobitel, nabavio sam ga kolegi, a čini se da bude mu i sin uzel isti takav.

Najbolji fotić ima od svih koji su mi prošli kroz ruke. Nisam siguran da buš našao bolji do 800 kuna.

Možda eventualno TCL S720, ako ga nađeš na kakvoj akciji, ali i on je 5,5 incha.

A imaš i ovo, super jeftino, al me za kvalitetu ne pitaj, nepoznat mi je totalno

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Phicomm-i803WA-4-7-Inch-QHD-960x540-IPS-Qualcomm-Quad-Core-Android-4-1-Mobile/712948_32252239670.html

 kako kazes najbolji fotic,a 5 mp je.. sigurno je ono prosjek?

 Jesi ti tu došel podj...vati ili tražiti pomoć u odabiru??

Za 800 kuna bi još htel i da radi slike ko DSLR fotić?? Uzmi si ti taj Jiajike, on ziher bolje slika.

 kamera mi nije bitna toliko, al da nije bas krs :D ali ti kazes da je ta od 5mp bolja od svih ostalih , tako da

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
exer1234 kaže...

ma ok,al tko bi uopce uzimao win mob, pored androida ili iosa, po meni glupost

 Za takve poput tebe je jedna drevna izreka: "Nolite iacere margaritas ante porco" ;)

Fuck me I am famous.
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Odlucio sam se za Nibiru H1, hvala vam svima na odgovorima i prijedlozima,sad jos samo preostaje od kuda ga narucit ? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

H1 ili H1c?

TeleKineza
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
luka051 kaže...

Odlucio sam se za Nibiru H1, hvala vam svima na odgovorima i prijedlozima,sad jos samo preostaje od kuda ga narucit ? 

 ma cek,on ono ne podrzava nasu mrezu,pa sta ce ti onda?

15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Coolpad F1 ili Redmi 2 (2GB verzija) kad izađe u rangu do 1400kn ?

LoL EU west : citizen
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dakok ako je moguce htio bi H1 kolko vidim ima bolji proc, a ovdje vidim da jedan i drugi podrzavaju frekvencije za zele 2 sta ne?

 

 

http://www.devicespecifications.com/en/model/c1d12c64

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Zar stvarno mislite da bi treba oići z aCoolpad f1umjesto elephoneP6000?
Ja bih bioj ako zahvalan ako mi reći koji telefon bi trebaoja kupitii zašto.

Nisam zapravoo kupnji CoolpadF1,jer jedugo vremena oddatumaobjave.

Elephone ima bad scrolling.Mislite li daće tvrtk
to popraviti novim updatom(lolipop).

Hvalana odgovorima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2015 21:54 (vilonja).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Telekineza.com imas na njihovom forumu zasto tolko preporucaju coolpad f1, taj elephone nije neka firma, pod provjerenim kineskim mobitelima smatraju one koji se dobro prodaju u kini a ove firme elephone, dooge,inew tamo nisu tolko popularne uglavnom rade mobitele za europsko trziste, zato sam i ja odustao od marki koje sam u pocetku gledao, nemogu ti ja sad pametovat al  rekao sam ti sto sam procitao u zadnjih tjedandana kolko razmisljam uzet kineza

12 godina
offline
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dakok kaže...

Karampana od mobitela i firma bez iskustva u proizvodnji.

Za te novce se može uzeti mobitel iskušanog kineskog proizvođača s 2 GB RAM-a i 

procesorom sličnih karakteristika

Nađi mi tako što. 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
sudy_freak kaže...

Landvo L600S bijeli i sivi

 

Za navedeni uređaj traje pre-order po cijeni od 149,00$ (s besplatnom dostavom).
Cijena je za sada samo za prednarudžbe, a za očekivati da je da će biti kasnije nešto viša.

 

Specifikacije:

MTK 6732 4-cores 1.5 GHz

RAM: 1 GB

ROM: 8 GB (microSD podrška)

5,0" 1280x720p

Dual SIM

13MP glavna kamera, 5MP prednja

4G podrška (podržane frekvencije - GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 900/1900/2100MHz FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz)

1.950 mAh baterija

Možda bi vas zanimalo uz kupon L600S - 20$ niže 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

drugovi, sta kazete na Meizu MX4 ???? vidim da je top medju smartfonovima, uz cijenu nesto preko 2000 kn... jel ga ima tko? iz prve ruke

 
0 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
exer1234 kaže...

drugovi, sta kazete na Meizu MX4 ???? vidim da je top medju smartfonovima, uz cijenu nesto preko 2000 kn... jel ga ima tko? iz prve ruke

 sad si već na 2000. ma super je to mobitel. za tebe je savršen. vodeći brand na internom kineskom tržištu. savtšena veličina od 5,36" taman prija ruci. dobar i za budućnost jer je LTE. 3100 mAh baterije je pogodno za svr aktivnosti, a 21 MP sonyev senzor se brine za perfektne fotografije. više nego dobro.

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
udarnik60 kaže...
exer1234 kaže...

drugovi, sta kazete na Meizu MX4 ???? vidim da je top medju smartfonovima, uz cijenu nesto preko 2000 kn... jel ga ima tko? iz prve ruke

 sad si već na 2000. ma super je to mobitel. za tebe je savršen. vodeći brand na internom kineskom tržištu. savtšena veličina od 5,36" taman prija ruci. dobar i za budućnost jer je LTE. 3100 mAh baterije je pogodno za svr aktivnosti, a 21 MP sonyev senzor se brine za perfektne fotografije. više nego dobro.

 Mx4? To je onaj prvi na Antutu tablici?? Onda mora imati dobar hardver! :-)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
sudy_freak kaže...
dakok kaže...

Karampana od mobitela i firma bez iskustva u proizvodnji.

Za te novce se može uzeti mobitel iskušanog kineskog proizvođača s 2 GB RAM-a i 

procesorom sličnih karakteristika

Nađi mi tako što. 

 

Landvo L600S bijeli i sivi

 

Za navedeni uređaj traje pre-order po cijeni od 149,00$ (s besplatnom dostavom).
Cijena je za sada samo za prednarudžbe, a za očekivati da je da će biti kasnije nešto viša.

 

Specifikacije:

MTK 6732 4-cores 1.5 GHz

RAM: 1 GB

ROM: 8 GB (microSD podrška)

5,0" 1280x720p

Dual SIM

13MP glavna kamera, 5MP prednja

4G podrška (podržane frekvencije - GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 900/1900/2100MHz FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz)

1.950 mAh baterija

 

 

Evo ti nađoh:

 

Coolpad F1 140 USD - sam pronađi gdje

 

Specifikacije:

MTK 6592 8-cores 1.7 GHz

RAM: 2 GB

ROM: 8 GB (microSD podrška)

5,0" 1280x720p

Dual SIM

13MP glavna kamera, 5MP prednja

4G podrška (podržane frekvencije - GSM, WCDMA 900/2100MHz)

2500 mAh baterija

 

Provjeren već 10 mjeseci, s obiljem stock i custom softvera i s dobrom podrškom na internetu

MTK6732 je na razini MTK6592, možda neznatno bolji

 

TeleKineza
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 15:30 (dakok).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
udarnik60 kaže...
exer1234 kaže...

drugovi, sta kazete na Meizu MX4 ???? vidim da je top medju smartfonovima, uz cijenu nesto preko 2000 kn... jel ga ima tko? iz prve ruke

 sad si već na 2000. ma super je to mobitel. za tebe je savršen. vodeći brand na internom kineskom tržištu. savtšena veličina od 5,36" taman prija ruci. dobar i za budućnost jer je LTE. 3100 mAh baterije je pogodno za svr aktivnosti, a 21 MP sonyev senzor se brine za perfektne fotografije. više nego dobro.

 hehe. pa ne nego sam gledao antutu i vidim da je taj prvi,, malo googlam, kad ono, veoma jeftin..recimo dobijes taj mob za 2200, a podere sve ove samsunge  , sony, i td

 

 

btw zasto ljudi seru za MTK procove? jesu to kinezi ili? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 15:36 (exer1234).
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
exer1234 kaže...
udarnik60 kaže...
exer1234 kaže...

drugovi, sta kazete na Meizu MX4 ???? vidim da je top medju smartfonovima, uz cijenu nesto preko 2000 kn... jel ga ima tko? iz prve ruke

 sad si već na 2000. ma super je to mobitel. za tebe je savršen. vodeći brand na internom kineskom tržištu. savtšena veličina od 5,36" taman prija ruci. dobar i za budućnost jer je LTE. 3100 mAh baterije je pogodno za svr aktivnosti, a 21 MP sonyev senzor se brine za perfektne fotografije. više nego dobro.

 hehe. pa ne nego sam gledao antutu i vidim da je taj prvi,, malo googlam, kad ono, veoma jeftin..recimo dobijes taj mob za 2200, a podere sve ove samsunge  , sony, i td

 

 

btw zasto ljudi seru za MTK procove? jesu to kinezi ili? 

 I ja sam gledao meizu mx4, jedini problem kod takve kupovine je, ukoliko ti carina otvori paket onda ce te mobitel doci oko 3k kn ako ne i vise.

WithSkill
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dali moze jos neki prijedlog za mob do kojih 100$ treba i sestri neki jeftiniji kinez

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 21:25 (luka051).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dakok kaže...

 

Uz kupon za Landvo L600S za 20$-off je li i dalje Coolpad bolji izbor?


P.s. svi koji mislite kupovati uskoro MX4 - pričekajte.
Budući da se radi o nekoliko tisuća prvih primjeraka, Meizu forum obiluje problemima hardverske prirode.
9/10 korisnika prijavljuje problem s tipkama za glasnoću.
Naime, nakon nekog vremena "propadnu" u kućište i stalno pritišću te smanjuju/pojačavaju uređaj.

Što se tiče samog mobitela, zvijer je bez daljnjega.
MX4 Pro ne treba ni komentirati, priča i klasa za sebe. Ruku na srce, meni osobno prevelik i glomazan.
MX4 bi bio već osobno bolji izbor.
E sad, kod takvih modela, pričekati još neko vrijeme da se nađe na EU skladištima.  

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice