"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.744.011
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Samo zaobiđi to, ima boljeg izbora

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Likkkk kaže...
Likkkk kaže...

Ćao ekipa,

 

Kolegica kupuje mobitel majci, pa me zamolila da joj preporučim neki kineski mobitel do 500 kn. Mobitel joj služi za razgovore, email i igranje "candy crush saga", pa ako vam nije problem da mi preporučite nešto u tom cjenovnom rangu i da je sa EU skladišta?

 

Pozzz 

 Može li mi itko pomoći/ dati savjet?

Teško da ima išta za te pare, možda neki LeEco za 600-njak kuna...

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kad se naručuje s ali expressa dali obavezno mora biti sa goldwaya da za dhl dostavu vrijedi da nema carinjenja ili može i s ostalih trgovina di je dostupan dhl?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Samo u dućanima gdje na njihovim stranicama piše da je dostava DHL-om bez plaćanja ikakvih taksi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 7:54 (Darko150).
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Hurki kaže...

Evo samo da se pohvalim, neki dan došao Xiaomi Redmi Note 2, naručen sa Aliexpresa za 10ak dana, nakon mjesec dana muke sa Gearbestom -.- .

 

Na prvu mi je mobitel odličan, brz, kamera odlična... zvučnik ajme majko kad zazvoni :D


Sve u svemu, pila i pol... 


Hvala na savjetima ekipa <3

 

Sretan vam Božić!!

 Pozdrav svima. Evo nakon skoro 3 godine planiram promijeniti ovu mrcinu od telefona. Moram priznati da za srednjeg korisnika za lovu koju sam tada dao je prebrutalan telefon. U ove nepune 3 godine imam samo jednu zamjenu baterije, i to je to . Čak i sad , nisam 100% siguran da ga želim mijenjati, pošto još uvijek dosta dobro radi. 

 

Na promjenu sam vise ponukan kvalitetom kamere, ima li nešto sa super kamerom tipa p20 pro, ali za manju lovu? I naravno da ima dovoljno Rama, memorije itd :D

http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa imaš Redmi Note 5 koji je vjerojatno sad nekakav best buy što se tiče kamere i ostalog, a cijena oko 1500 kn, ovisi naravno jel 3/4/6 GB itd.

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mi8 ima fantastičnu kameru, oko 2800kn

Mi8 SE malo lošiju, 1900

MiA2 je tu negdje cijenom i isto super kamera, RN5 je lošiji od njih po kameri ali za 1500kn je fino zaokružen mob

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maks0806 kaže...

Mi8 ima fantastičnu kameru, oko 2800kn

 Gdje je to Mi8 za oko 2800kn?

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
display name ivo kaže...
maks0806 kaže...

Mi8 ima fantastičnu kameru, oko 2800kn

 Gdje je to Mi8 za oko 2800kn?

 https://www.aliexpress.com/store/product/Global-ROM-Xiaomi-Mi8-6GB-RAM-64GB-ROM-Mi-8-Snapdragon-845-Octa-Core-6-21/2800188_32880212778.html?spm=2114.12010612.8148356.6.11dc1903smAASd

 

Oko 2750 kn za plavi i bijeli model...

Jos ako koristis topcashback dobijes nazad cca 150 kn (oko 24$) ,pa ispadne oko 2600 

Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
floki26 kaže...

 https://www.aliexpress.com/store/product/Global-ROM-Xiaomi-Mi8-6GB-RAM-64GB-ROM-Mi-8-Snapdragon-845-Octa-Core-6-21/2800188_32880212778.html?spm=2114.12010612.8148356.6.11dc1903smAASd

 

Oko 2750 kn za plavi i bijeli model...

Jos ako koristis topcashback dobijes nazad cca 150 kn (oko 24$) ,pa ispadne oko 2600 

 Super cijena ali nemam povjerenja u Aliexpress i ne preferiram takav način plaćanja, bolje bi negdje gdje je paypal opcija plaćanja. Osim Honorbuy-a, jel ima negdje da ima s EU skladištem da je netko uzimao?

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
display name ivo kaže...
floki26 kaže...

 https://www.aliexpress.com/store/product/Global-ROM-Xiaomi-Mi8-6GB-RAM-64GB-ROM-Mi-8-Snapdragon-845-Octa-Core-6-21/2800188_32880212778.html?spm=2114.12010612.8148356.6.11dc1903smAASd

 

Oko 2750 kn za plavi i bijeli model...

Jos ako koristis topcashback dobijes nazad cca 150 kn (oko 24$) ,pa ispadne oko 2600 

 Super cijena ali nemam povjerenja u Aliexpress i ne preferiram takav način plaćanja, bolje bi negdje gdje je paypal opcija plaćanja. Osim Honorbuy-a, jel ima negdje da ima s EU skladištem da je netko uzimao?

 Nemoj me krivo shvatiti,ali na temelju cega nemas povjerenja u Aliexpress i "takav nacin placanja"?

 

Na Aliexpressu imam vise od 500 narudzbi i nikad,ali bas nikad niti najmanji problem.One dvije tri narudzbe,koje su zapele i nikad stigle do mene su bile ekpresno rijesene i izvrsen je refund u roku 24 sata.Cak sam i sa paypalom imao jedan sitan problem,ali na aliexpress-u nikad....a placam direktno sa karticom od tekuceg racuna.

 

Osobno mislim da je ljudima paypal nekakva vrsta "psihicke sigurnosti" .....

 

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-xiaomi-mi8-smartphone-6gb-ramp-64gb-rom-756.html

 

Evo tu imas isti sa DE skladista

Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nekoliko mojih kolega redovno naručuje sa aliexpressa i nisam nikad čuo da je došlo do problema, kupovao bih i ja ali mi uvijek baca neku grešku u vezi pbz internet bankarstva a neda mi se rješavat to dok se mogu šlepat sa paypalom 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
floki26 kaže...
display name ivo kaže...
floki26 kaže...

 https://www.aliexpress.com/store/product/Global-ROM-Xiaomi-Mi8-6GB-RAM-64GB-ROM-Mi-8-Snapdragon-845-Octa-Core-6-21/2800188_32880212778.html?spm=2114.12010612.8148356.6.11dc1903smAASd

 

Oko 2750 kn za plavi i bijeli model...

Jos ako koristis topcashback dobijes nazad cca 150 kn (oko 24$) ,pa ispadne oko 2600 

 Super cijena ali nemam povjerenja u Aliexpress i ne preferiram takav način plaćanja, bolje bi negdje gdje je paypal opcija plaćanja. Osim Honorbuy-a, jel ima negdje da ima s EU skladištem da je netko uzimao?

 Nemoj me krivo shvatiti,ali na temelju cega nemas povjerenja u Aliexpress i "takav nacin placanja"?

 

Na Aliexpressu imam vise od 500 narudzbi i nikad,ali bas nikad niti najmanji problem.One dvije tri narudzbe,koje su zapele i nikad stigle do mene su bile ekpresno rijesene i izvrsen je refund u roku 24 sata.Cak sam i sa paypalom imao jedan sitan problem,ali na aliexpress-u nikad....a placam direktno sa karticom od tekuceg racuna.

 

Osobno mislim da je ljudima paypal nekakva vrsta "psihicke sigurnosti" .....

 

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-xiaomi-mi8-smartphone-6gb-ramp-64gb-rom-756.html

 

Evo tu imas isti sa DE skladista

 paypal i ebay su odvojeni, ako se izgubi neki paket refund mozes tražiti preko ebaya jer je to trgovina koja je više upoznata sa trgovcem i robom.

Ako kupujes preko neke manje poznate trgovine recimo bangood, gearbest, to2c, geekbuying itd onda je ipak paypal sigurnije rješenje i nikad kartićno jer te ti trgovci mogu muljati.

Ali na aliexpresu je isto kao i ebay, iako ne plačas paypalom, ali aliex ima isto svoj sistem refunda i jednako je siguran kao ebay. Možes slobodno plačati čistokartićno  jer ništa ne gubis u smislu ako te strah da će trgovci tebi ukrasti novac jer oni ne dobe novac direktno tj ne vide podatke od kartice, to samo Aliex vidi.

 

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
display name ivo kaže...
floki26 kaže...

 https://www.aliexpress.com/store/product/Global-ROM-Xiaomi-Mi8-6GB-RAM-64GB-ROM-Mi-8-Snapdragon-845-Octa-Core-6-21/2800188_32880212778.html?spm=2114.12010612.8148356.6.11dc1903smAASd

 

Oko 2750 kn za plavi i bijeli model...

Jos ako koristis topcashback dobijes nazad cca 150 kn (oko 24$) ,pa ispadne oko 2600 

 Super cijena ali nemam povjerenja u Aliexpress i ne preferiram takav način plaćanja, bolje bi negdje gdje je paypal opcija plaćanja. Osim Honorbuy-a, jel ima negdje da ima s EU skladištem da je netko uzimao?

 Ja sam upravo preko paypala imao losa iskustva, zaboli njih za mene jer paket je preuzet, moj potpis imaju i dalje ne mozes dokazat da ti fali sadrzaj paketa nego ce rec da si ti uzeo i sakrio.. slobodno preko aliexpressa uzimaj, tamo jos nisam imao problema a zadnjih godinu i pol samo prek toga narucujem 

7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Šta misliš da je kod njih drugačije - ista stvar bi bila i kod njih garant u toj situaciji..

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cromaki kaže...

Ako je netko iz ...

 Dal tebi ova tema izgleda kao oglasnik?

Postoji mjesto gdje se stavljaju oglasi i neće se tolerirati ovakvi pokušaji po ostalim temama.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Peruneph kaže...
Naručio sam Xiaomi Redmi 6 3/32 sa HonorBuya, EU Express. Platio u ponedjeljak prijepodne, došao u srijedu prijepodne :)
Ukupno me izašao 1100 kn, pošto je nov model. Odlučio sam se za njega jer je jedan od rijetkih novih modela s dijagonalom manjom od 5.5" - inače, mobitel je za sestru, njena želja. Prigovorio bih jedino za relativno debele bezele, zvučnik smješten odostraga i punjač samo 5V / 1A.
Alternativa mi je bio Meizu M8c ali ima samo 2 GB RAM-a, nema Global verzije, nema dvostruke kamere...
Kome treba malo manji mobitel niže srednje klase, Redmi 6 je moja preporuka.

 Da li je model GLOBAL verzija i podržava li OTA jer to nisam otkrio na stranici?

Mene zanima GOLD ali izgleda da u EU skladištu imaju samo sivi!?

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ne vidim razloga zašto ne bi podržavao OTA, a verzija koju sam uzeo je naravno Global. Došao je s MIUI Global 9.6 stable 9.6.4.0(OCGMIDF)
Za zlatnu boju pogledaj kod Goldwaya ili Mi Global Store. Ja sam uzeo jednog zlatnog od Goldwaya, ali koliko vidim sad im je nabio cijene za 30-40$ pa je možda bolje malo pričekati.
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da li si kod naručivanja označio Global ili oni to po opciji iz koje zemlje naručuješ šalju.

I da pogledao sam ovdje je najjeftiniji a GOLD opcije su skuplje ili ih treba čekati kao na Geekmaxi do 31.08.18.. Tu sam naručuo ali nisam vidio rok isporuke pa sam naknadno tražio povrat jer mi je to dugo čekati, pa možda uzmem i sivi.

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozz...svjetlo dana ugledao (napokon) Meizu 16 i Meizu 16+...najjeftiniji snapdragon 845...ima otisak prsta unutar ekrana,oko 400$ 64 verzija...misljenja?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Lijepo to zvuči ali Meizu ima po meni odvratno Flyme sučelje, isprobao sam ga nekoliko puta ali me toliko odbacilo da ne bi pomislio na ponovno iskustvo.

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@stoop obavezno moraš ti sam odabrati Global Version. Obično su te verzije i skuplje, a meni je bilo bitno prvenstveno radi podrške za B20. Dok sam ja naručivao Goldway je tražio za zlatnog 127$ plus 26$ za DHL.
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mightyboss kaže...
Pozz...svjetlo dana ugledao (napokon) Meizu 16 i Meizu 16+...najjeftiniji snapdragon 845...ima otisak prsta unutar ekrana,oko 400$ 64 verzija...misljenja?

 Toliko je i Mi8

Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Toliko je i mi8 ali malo gledam i ljepotu uređaja...valja pricekat mix 3 pa odlucit.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
floki26 kaže...
display name ivo kaže...
maks0806 kaže...

Mi8 ima fantastičnu kameru, oko 2800kn

 Gdje je to Mi8 za oko 2800kn?

 https://www.aliexpress.com/store/product/Global-ROM-Xiaomi-Mi8-6GB-RAM-64GB-ROM-Mi-8-Snapdragon-845-Octa-Core-6-21/2800188_32880212778.html?spm=2114.12010612.8148356.6.11dc1903smAASd

 

Oko 2750 kn za plavi i bijeli model...

Jos ako koristis topcashback dobijes nazad cca 150 kn (oko 24$) ,pa ispadne oko 2600 

 Ja nikad nisam nista dobio od tog topcashback-a. Koji je problem s njima?

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cromaki kaže...

Lijepo to zvuči ali Meizu ima po meni odvratno Flyme sučelje, isprobao sam ga nekoliko puta ali me toliko odbacilo da ne bi pomislio na ponovno iskustvo.

Bome imao sam Meizu mobitele u više navrata, a i slučajno prije tjedan dva na mjesec dana i nije mi jasno u čemu je toliki problem. Sučelje je bar meni vrlo slično rješeno kao Miui i sve radi bez problema. Čak sad možeš birati odmah navigacijsku traku kome se ne sviđa upravljanje na jedan gumb. Ali još ću to popratiti, jer kolegica ima M6s pa ću možda kasnije imati drugačije mišljenje. Kolega koji ima još uvijek M2 note opet gleda uzeti Meizu, ali kad ovaj krepa a star je bar 3 godine i dobrano izudaran, ali još radi... Čisto da se razumijemo imam Xiaomi redmi note 5...

Pucaaaajjjj :)
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sličnosti sa MIUI-jem su samo na prvu, pri korištenju se skuži koliko nelogičnosti ima Flyme, aplikacije traže 50 dopuštenja da rade. Nova launcher nikako da radi, trebao sam prčkati po 5 postavki da se namjesti. Bolji je masu od Color-OS i katastrofe od Fun-Toucha, ali u usporedbi s MIUI, ne.

Nije da ima manjak opcija, implementacija je grozna, neintuitivan je itd.

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2018 22:18 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Clueso kaže...

 Ja nikad nisam nista dobio od tog topcashback-a. Koji je problem s njima?

Kakav problem? Najviše ti se isplati preko Aliexpressa jer je nekih 5% povrat, ebay samo oko 1%. Ja sam u zadnjih cca 6 mjeseci dobio nekih 300 kn natrag (tj. 150 kn sam dignuo prije 3 mjeseca, sad mi se se skupilo još 150 kn za vratit). 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koliko treba čekati od kupovine da sjedne?

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja od topcashback dobio 25 eura Tj isplatio si nedavno na paypal account, I kupio opet drndi za te novce. Tako da mogu reći da ta stvar funkcionira.
 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice