"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.348
|
čitano: 5.818.143
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tradingshenzhen nema nikakvih davanja osim shippinga na cijenu, bar je tako bilo prije pol godine cca kad sam uzeo ultru11. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Iz Kine poslan mob?
Cudo sto su jeftiniji Xiaomi i Oneplus mobiteli tamo
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Iz kine, da. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Top. Hvala puno na infu. Idem narucit onda mob. Prepostavljam da je trebalo 2 tjedna da stigne cca?
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2023 15:08 (GeneralPag1997).
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da, otprilike. Tamo imas opcije sa kojim romom hoces da ti dođe mob jer to je kineska verzija moba, barem je ultra tako. Znaci ako hoces odmah eu rom onda ti je doplata još nešto i oni rade unlock i stavljaju eu rom. Ja sam uzeo sa kina romom i sam sredio unlock i stavljao eu rom. 

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma da tako cu i ja sam otkljucat i stavit xiaomi.eu rom. Koristit ga ovako dok ne propodu 7 dana za otkljucat ga.

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Uzeti iz Kine je bolje u 99% slučajeva. Uzimao sam iz Kine za sebe i sve članove obitelji. Ipak posljednji mobitel Realme 8 sam sasvim slučajno kupio kod nas jer je jedan webshop imao dobar popust na srebrne mobitele.

 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Korny1603987 kaže...

Uzeti iz Kine je bolje u 99% slučajeva. Uzimao sam iz Kine za sebe i sve članove obitelji. Ipak posljednji mobitel Realme 8 sam sasvim slučajno kupio kod nas jer je jedan webshop imao dobar popust na srebrne mobitele.

Radi li normalno 5G kod nas

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nikada nisam kupovao 5G jer znam da toga kod mene nema. Kada se makne 5g iz Zagreba onda će me zanimati, a ja sam od Zagreba 2 sata na istok.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tentrust store Link na store: https://www.aliexpress.com/store/1100152309?spm=a2g0o.order_detail.order_detail_item.1.57d1f19cQ4dOlt.

 

Da li je ovo eu  ( NE2213 Europe) ili kineski (NE2210 China) ? Bio bi zahvalan ako netko tko je kupovao preko te stranice može potvrditi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2023 17:34 (renchy666).
12 mjeseci
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

RedMagic 8S Pro je prvi mobitel sa 24GB RAM-a

 

https://9to5google.com/2023/07/05/redmagic-8s-pro-24gb-ram/

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kad ste narucivali s trading shenzena jel vam dpd dostavio ili hp? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...

Kad ste narucivali s trading shenzena jel vam dpd dostavio ili hp? 

 

 

Meni je DpD

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Posta
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Zanimaju me iskustva sa aliexpress Mi 1 Store.
Cijene su im ok, a dostava iz Francuske.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Prodaju od veljače 2022. godine, imaju solidne ocijene, najbolji mobiteli su im prodavani u stotinama komada. Nije fake prodavač, to je očito.

 

Nisam nikad mobitel naručivao preko aliexpressa pa ne znam što se događa na tom polju. 

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Moram pohvaliti trading shenzen, 10.dan od narudzbe mobitel je bio u mojim rukama, uhvatio 10e kupon koji dolazi na stranici odredeni period dana, samo trebate vise puta uc i vrijedi 5 min taman da narudzbu napravite. Nikakve carine pdv i gluposti, dpd mi je dostavio doma. 

 

Dobio sam original maskicu a citam da oneplus vise ne daje maskice, ako je od njih hvala im. 

Poslali su mi 16 gb ram verziju a narucio sam 12/256, 50 eura je razlika u cijeni, volim kad takve greske rade.

Sve radi super.

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Koji mob? Može link?
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Predpostavljam da ovaj jer sam i sam narucio isti kod njih, zelenu boju. Mob je ludilo ali naravno nije savršen. Meni osobno jedino fali periskopska kamera ali srećom najavili su u op12 da bude i ona. Jbg razmazio me huawei sa p30/p40pro. 

 

https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-11/oneplus-11-12gb256gb

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dalja46 kaže...

Predpostavljam da ovaj jer sam i sam narucio isti kod njih, zelenu boju. Mob je ludilo ali naravno nije savršen. Meni osobno jedino fali periskopska kamera ali srećom najavili su u op12 da bude i ona. Jbg razmazio me huawei sa p30/p40pro. 

 

https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-11/oneplus-11-12gb256gb

 To je taj, meni isto fali periskopska presao sam sa pixela 7 pro a poslije njega je svaki mobitel downgrade po pitanju kamere, nije losa uopce da se razumijemo al pixel i p40 pro su u tom polju kraljevi.

Ovo ludo punjenje za 8 min sa 25 na 68% vrijedi jako puno, softwer ima dosta korisnih stvari, najdraze su mi geste sa ugasenim ekranom, prednja kamera je dosta bolja a face unlock radi odlicno, pixel me jedva ocitavao. Volio sam kod pixelovog softwera ono kopiranje teksta direktno iz upravitelja zadataka, tu toga nazalost nema. 

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hvala na linku, malo sam kopao i vidim da je Xiaomi 12 Pro drastično jeftiniji nego u HR

https://tradingshenzhen.com/en/xiaomi-12-12x-xiaomi-12-pro/xiaomi-12-pro-12gb256gb

 

E sad, mogu kupiti kineski ROM, snađem se za Xiaomi.eu

 

Ali, malo gledam po stranici, i piše da nema B20 band.

 

 

Drugačiji hardver je u Kineskim verzijama nego kod nas? Ili čak i otključavanje i snimanje novog ROMa ne uspije zaobići nekakvo ograničenje dodano na CN uređaje?

 

Ili ni jedan Mi 12 Pro uopće nema taj band, što bi mi bilo jako neobično.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nijedan Xiaomi za kinesko tržite nema B20. Ja sam imao jednog takvog, nisam imao problema sa signalom, ali živim u Zg. Doduše, ne sjećam se da sam po Hrvatskoj igdje imao problema sa signalom. Ali nema garancije da će svugdje raditi.

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imo sam ja par mobitela bez b20 frekvencije. Ta se frekvencija koristi za 4g signal u ruralnim podrucjima, tamo gdje su drugi imali 4g u pripizdinama ja sam imao 3g s kojim i dalje funkcioniramo i vise nego dobro.

5g ce bit sve vise oko nas, pogotovo ko zivi u gradu i vecinom se krece po gradu nece ni skuzit jer tam se koristi drugacija 4g frekvencija. 

Sto se tice otkljucavanja apsolutno sve je isto ko na global verzijama.

I da, ak koristis telemach mrezu tu pogotovo neces osjetit razliku u 4g signalu jer oni ne koriste b20 bas nigdje

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2023 9:27 (domac5).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zahvalio bi se domac5 na pomoći i savjetima glede kupnje s Tradingshenzen! 

 

Sad sam na 100 muka jer si razmišljam tamo sljedeći mjesec upiknuti novi mobitel (ovaj put flagship i da ne razmišljam više) i dvoumim se između Xiaomi 13 Pro i OnePlus 11 s Tradingshenzen. Xiaomi 13 Pro ima dizajn i kvalitetu izrade koja je na nivou (generalno je bolji mobitel od OnePlus ako ćemo gledati sve skupa), ali me kopka "samo" 8 GB RAM-a na istom. Barem 12 bi bilo super, jer ga mislim imati dulje vrijeme, ali time raste i cijena. OnePlus 11 s druge strane je jeftiniji skoro 150 eura i po svemu gledanom je vrlo dobar mobitel (čak mi je i estetika neobično privlačna), a nudi 12 gb RAM-a za odličnu cijenu. Malo me brine se taj region lock (iako je riješen), ponovno ne pojavi. Također, kakvo je jamstvo na Tradingshenzenu? Svugdje vidim da daju 1 god jamstva, ali budući da usmjeravaju djelatnost u EU i imaju skladišta po EU, zar ne bi jamastvo trebalo biti 2 godine?

 

I bandovi me naravno kopkaju da me ne krenu zezati da nemam signala ili da mi ne radi (u HR i ostalim zemljama EU). 

 

Našao sam na Tentrust Store na AliExpressu Oneplus 11 s 16G gb RAM- i 256 gb memorije za 709 eura iz francuskog skladišta s time da je riječ o globalnoj verziji (na slikama što su kupci stavljali vidi se model mobitela) koja podržava sve međunarodne (čitaj europske) bandove. Također nude 2 godine jamstva i čine mi se legit budući da ima dosta zadovoljnih kupaca iako su manji shop. Zanima me i vaše mišljenje oko navedenog shopa.

 

Jebem ti slobodu izbora neke pute 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2023 10:11 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Oneplus 11 sa trading shenzena isto podrzava sve frekvencije ko i global verzije. Kompromis ti je godinu dana manje garancije a to opravdava cijenom.. 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...

Oneplus 11 sa trading shenzena isto podrzava sve frekvencije ko i global verzije. Kompromis ti je godinu dana manje garancije a to opravdava cijenom.. 

 

 

GLOBAL ROM dolazi na njemu po defaultu ili je flashan preko kineskog?

I want to believe
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Brki1994 kaže...
domac5 kaže...

Oneplus 11 sa trading shenzena isto podrzava sve frekvencije ko i global verzije. Kompromis ti je godinu dana manje garancije a to opravdava cijenom.. 

 

 

GLOBAL ROM dolazi na njemu po defaultu ili je flashan preko kineskog?

 Mislim da dolazi po defaultu tako jer inace nebi stigli poslat tako brzo. Ako uzmes npr xiaomi sa nadoplatom za eu rom onda ti pise da im treba 5-10 dana vise da ga uopce posalju.

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ibirkic kaže...

Nijedan Xiaomi za kinesko tržite nema B20. Ja sam imao jednog takvog, nisam imao problema sa signalom, ali živim u Zg. Doduše, ne sjećam se da sam po Hrvatskoj igdje imao problema sa signalom. Ali nema garancije da će svugdje raditi.

domac5 kaže...

Imo sam ja par mobitela bez b20 frekvencije. Ta se frekvencija koristi za 4g signal u ruralnim podrucjima, tamo gdje su drugi imali 4g u pripizdinama ja sam imao 3g s kojim i dalje funkcioniramo i vise nego dobro.

5g ce bit sve vise oko nas, pogotovo ko zivi u gradu i vecinom se krece po gradu nece ni skuzit jer tam se koristi drugacija 4g frekvencija. 

Sto se tice otkljucavanja apsolutno sve je isto ko na global verzijama.

I da, ak koristis telemach mrezu tu pogotovo neces osjetit razliku u 4g signalu jer oni ne koriste b20 bas nigdje

 Hvala dečki! Onda mi izgleda da se isplati.

 

Nego, je netko saznao, ovo je hrdversko ili softversko ograničenje? Stvarno bi mi bilo čudno da rade dvije hardverske verzije, i to samo da izbace jednu frekvenciju...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@domac5

Kako radi automatic brightness na OP11? Posebno u tamnijim uvjetima. Ima li onaj bluetooth bug s transferom kad se sve zblesira? Ima li problema s skrolanjem na LTPO? Čitao sam da Chrome i Instagram trzaju kod skrolanja zbog LTPO.
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
vepar kaže...
@domac5

Kako radi automatic brightness na OP11? Posebno u tamnijim uvjetima. Ima li onaj bluetooth bug s transferom kad se sve zblesira? Ima li problema s skrolanjem na LTPO? Čitao sam da Chrome i Instagram trzaju kod skrolanja zbog LTPO.

 Sve mi radi kako treba, prvi dan je bio malo pretaman navecer pa sam moro korigirat par puta al danas radi po mom ukusu.. Mozda je to bilo u pocetku, sad je vec izaslo par nadogradnji pa su mozda rijesili. Skuzio sam da aod titra kad mices glavu lijevo desno jer radi na 1 hz tak da ocito radi adaptivni refresh rate. Jos sam animacije stavio na 0,5x, ide ko podmazano 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2023 20:42 (domac5).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice