Nokia 5800 problem

poruka: 151
|
čitano: 62.458
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
online
RE: Nokia 5800 problem
Psiho246 kaže...

Mbaksa, spomenuo si u jednom postu da moras koristiti nokat za ekran.

Sad da te pitam, jel imas najnoviji firmware??

Imam najnoviji, ma ide kolko tolko i s prstima, ali ako ga hoces bas normalno koristiti (da ti uvijek otprve uhvati pritisak), moras notkom - bar je tako na mom primjerku.

 

Edit: probao sam sad ponovno - da, ide i bez nokta, ali treba dosta jace stisnuti. Ne znam, nekako mi je ugodnije ipak kuckati notkom. Definitivno je brze kuckati noktima, pogotovo na fullscreen querty tipkovnici...

16 godina
offline
RE: Nokia 5800 problem
mbaksa kaže...
Psiho246 kaže...

Mbaksa, spomenuo si u jednom postu da moras koristiti nokat za ekran.

Sad da te pitam, jel imas najnoviji firmware??

Imam najnoviji, ma ide kolko tolko i s prstima, ali ako ga hoces bas normalno koristiti (da ti uvijek otprve uhvati pritisak), moras notkom - bar je tako na mom primjerku.

 

Edit: probao sam sad ponovno - da, ide i bez nokta, ali treba dosta jace stisnuti. Ne znam, nekako mi je ugodnije ipak kuckati notkom. Definitivno je brze kuckati noktima, pogotovo na fullscreen querty tipkovnici...

Neznam, stvar navike valda.

Ja recimo niti nemam nokte jer ih brstim. Belji se

S prstom mi ide i na jednom i na drugom i na trecem mobitelu.

Kao sto sam rekao, vjerojatno stvar navike. Osmijeh

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 problem

ja sam se naviko s palcem i nemoram skoro ništa stisnuti 

jedino kad nešto pišem s mini qwerty onda uzmem trzalicu

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem

Cemu mini qwerty kad imas full qwerty?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem
logic kaže...

Hoces reci da smo mi besposlen?

cccccccccccccc

;)

 

ma ne,hocu reci da bi i ja volio vise imati vremena za ovo i za svoje hobije ali kad budem u mirovini jednog dana

Psiho246 kaže...

Mbaksa, spomenuo si u jednom postu da moras koristiti nokat za ekran.

Sad da te pitam, jel imas najnoviji firmware??

 

Ja sam recimo probao iPhoneov TS prije par dana (imao sam "cast" koristiti ga par sati) koji glasi kao najbolji i mogu ti reci da sam se razocarao.

Razlika je gotovo neprimjetna izmedju resistivnog i kapacitivnog (ili kako se vec zove).

To me dovodi do zakljucka da je software, tj. OS glavni i odgovoran za osjetljivost ekrana.

Koristio sam jos 3-4 TS mobitela i mogu ti reci da je razlika minimalna izmedju njih.

Ako nemas novi firmware, predlazem ti da si ga pod hitno stavis jer je TS daaaaleko bolji sa novijim firmwareom.

Što je zapravo firmware,dali je to novi os ili,jer ja imam 5800 starog tek par dana sa novim os i osjetljivost je izvrsna,čak mogu i na netu samo sa prstima

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem
Džimba kaže...

Što je zapravo firmware,dali je to novi os ili,jer ja imam 5800 starog tek par dana sa novim os i osjetljivost je izvrsna,čak mogu i na netu samo sa prstima

to je samo nadogradnja predhodnog software-a,pomocu njega se otklanjaju bugovi mobitela koji su postojali....slicno je kao sto microsoft izdaje zakrpe za svoj os,da bi popravio nedostatke i problemeSmijeh

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
16 godina
moderator
online
RE: Nokia 5800 problem
stevan94 kaže...
Džimba kaže...

Što je zapravo firmware,dali je to novi os ili,jer ja imam 5800 starog tek par dana sa novim os i osjetljivost je izvrsna,čak mogu i na netu samo sa prstima

to je samo nadogradnja predhodnog software-a,pomocu njega se otklanjaju bugovi mobitela koji su postojali....slicno je kao sto microsoft izdaje zakrpe za svoj os,da bi popravio nedostatke i problemeSmijeh

Da budemo precizni - firmware kod mobitela jest "nadogradnja", ali se instalira kao novi OS - znaci, ako usporedjujes s Windowsima, nije kao da instaliras zakrpu ili service pack, nego kao da reinstaliras Windowse (pritom koristeci noviju verziju Windowsa, odnosno instalacijski CD/DVD Windowsa upotpunjen nadogradnjama).

16 godina
offline
RE: Nokia 5800 problem
Psiho246 kaže...

Mbaksa, spomenuo si u jednom postu da moras koristiti nokat za ekran.

Sad da te pitam, jel imas najnoviji firmware??

 

Ja sam recimo probao iPhoneov TS prije par dana (imao sam "cast" koristiti ga par sati) koji glasi kao najbolji i mogu ti reci da sam se razocarao.

Razlika je gotovo neprimjetna izmedju resistivnog i kapacitivnog (ili kako se vec zove).

To me dovodi do zakljucka da je software, tj. OS glavni i odgovoran za osjetljivost ekrana.

Koristio sam jos 3-4 TS mobitela i mogu ti reci da je razlika minimalna izmedju njih.

Ako nemas novi firmware, predlazem ti da si ga pod hitno stavis jer je TS daaaaleko bolji sa novijim firmwareom.

Što je zapravo firmware,dali je to novi os ili,jer ja imam 5800 starog tek par dana sa novim os i osjetljivost je izvrsna,čak mogu i na netu samo sa prstima

Vec ti je odgovoreno, ali da ti ija potvrdim.

Firmware je nadogradnja OSa.

Svakom novom nadogradnjom se dodaju nove mogucnosti i isrpavljaju bugovi.

Zadnji OS je recimo donio poviseni takt procesora, sa 300 i kusur na 440 Mhz.

TS je svakom nadogradnjom takodjer osjetljiviji.

Kruze glasine da cemo u slijedecoj nadogradnji dobiti widgete na homescreenu i kinetic scrolling u meniju.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem

Ispravak netocnog navoda ;)

Firmware je software ugradjen u sam uredjaj. Mozes ga zvati i OS-om u slucaju mobitela. Nije samo nadogradnja vec kompletan software se zove firmware.

16 godina
offline
RE: Nokia 5800 problem
logic kaže...

Ispravak netocnog navoda ;)

Firmware je software ugradjen u sam uredjaj. Mozes ga zvati i OS-om u slucaju mobitela. Nije samo nadogradnja vec kompletan software se zove firmware.

Da, on je zapravo nanovo instaliran OS u memoriju telefona, ali i nadogradnjen OS, tako da se moze zvati nadogradnjom. Belji se

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem
ne mozes. Nadogradnja je samo nadigradnja i ne moze funkcionisati samostalno.
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 problem

Dobro onda,tako sam i mislio da to jest.

Nego,koji je onda posljednji firmvire za 5800,meni pise verzija v31 ali ispod pise da ima i poboljsanu inacicu,datumi softvera su od ovog ljeta u 9 mjesecu ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2009 13:02 (Džimba).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem

Pracenje svih verzija firmware-a za sve nokia telefone po product codovima

 

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/en/model:5800d-1_XpressMusic

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem
logic kaže...

Pracenje svih verzija firmware-a za sve nokia telefone po product codovima

 

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/en/model:5800d-1_XpressMusic

 

 

Hvala,znaci da imam najnoviji firmware.

15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 problem

ja jedva čekam novi firmware koji bi terebo podržavat kinetic scrolling i homescreen widgete 

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 problem

Kako se vama ponasa baterija,tj koliko vam traje?Meni relativno kratko,dan i pol ali uz mnogo poziva

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Nokia 5800 problem
Džimba kaže...

Kako se vama ponasa baterija,tj koliko vam traje?Meni relativno kratko,dan i pol ali uz mnogo poziva

Meni bi možda potrajala dan i pol..ali je punim svaku noć...iako ja skoro ništa ne zovem niti mene zovu Belji se..ali pičim po wi-fiu, PlavomZubu, muzici, filmovima....

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem
DamageHigh kaže...

Meni bi možda potrajala dan i pol..ali je punim svaku noć...iako ja skoro ništa ne zovem niti mene zovu Belji se..ali pičim po wi-fiu, PlavomZubu, muzici, filmovima....

ja ne koristim toliko wi-fi,nije praktičan,teško se krečen po stranicama,postoji samo naredba u donjem desnom kutu "nazad".

vani puno i ne izlazim pa nema ni potrebe tražit neku mrežu vani več ga spojim samo na kučnu mrežu a kuči mi je svakako praktičniji laptop pogotovo što su mi sve komande na jednom mišu

16 godina
offline
RE: Nokia 5800 problem
Džimba kaže...
logic kaže...

Pracenje svih verzija firmware-a za sve nokia telefone po product codovima

 

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/en/model:5800d-1_XpressMusic

 

 

Hvala,znaci da imam najnoviji firmware.

Inace, za hvala imas gumb. Namigiva

Džimba kaže...
DamageHigh kaže...

Meni bi možda potrajala dan i pol..ali je punim svaku noć...iako ja skoro ništa ne zovem niti mene zovu Belji se..ali pičim po wi-fiu, PlavomZubu, muzici, filmovima....

ja ne koristim toliko wi-fi,nije praktičan,teško se krečen po stranicama,postoji samo naredba u donjem desnom kutu "nazad".

vani puno i ne izlazim pa nema ni potrebe tražit neku mrežu vani več ga spojim samo na kučnu mrežu a kuči mi je svakako praktičniji laptop pogotovo što su mi sve komande na jednom mišu

Instaliraj si Opera Mobile browser.

Mislim da je to trenutno najbolji mobile browser i jedina mu je mana sto nemoze na youtube.

- Psiho246
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem
Psiho246 kaže...
Instaliraj si Opera Mobile browser.

Mislim da je to trenutno najbolji mobile browser i jedina mu je mana sto nemoze na youtube.

ako nisi nasao gdje skinuti operu,evo ti link ;)

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem
stevan94 kaže...
Psiho246 kaže...
Instaliraj si Opera Mobile browser.

Mislim da je to trenutno najbolji mobile browser i jedina mu je mana sto nemoze na youtube.

ako nisi nasao gdje skinuti operu,evo ti link ;)

vec nasao i instalirao na mob opera 10 beta 2.Dali je to isto sto i s tvog linka ili?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem
Džimba kaže...

vec nasao i instalirao na mob opera 10 beta 2.Dali je to isto sto i s tvog linka ili?

nije,ta opera 10 beta 2 moze samo na symbian i widows mobile platforme dok ova sa linka moze na skoro sve mobove...

P.S. bolja ti je ta sto imas za tvoj mob,ali u svakom slucaju instaliraj i ovu drugu,pa sam vidi koja ti bolje pase;)

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem
stevan94 kaže...

nije,ta opera 10 beta 2 moze samo na symbian i widows mobile platforme dok ova sa linka moze na skoro sve mobove...

P.S. bolja ti je ta sto imas za tvoj mob,ali u svakom slucaju instaliraj i ovu drugu,pa sam vidi koja ti bolje pase;)

mislim da hocu

 

Zna li netko kako deinstalirati programe i teme sa nokie?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem
Džimba kaže...
stevan94 kaže...

nije,ta opera 10 beta 2 moze samo na symbian i widows mobile platforme dok ova sa linka moze na skoro sve mobove...

P.S. bolja ti je ta sto imas za tvoj mob,ali u svakom slucaju instaliraj i ovu drugu,pa sam vidi koja ti bolje pase;)

mislim da hocu

 

Zna li netko kako deinstalirati programe i teme sa nokie?

odes u postavke>upravitelj prog.>instalirani prog. odaberes program(jedan klik) opcije>ukloni

14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 problem

Zna li netko postoji li i gdje se može skinuti adobe flash player za symbiane?

ja sam proguglao ali mi se cini da nista od tog nije to,nasao sam neki ali za starije verzije symbiana

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem

symbian v5 to vec ima.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem
Džimba kaže...

Zna li netko postoji li i gdje se može skinuti adobe flash player za symbiane?

ja sam proguglao ali mi se cini da nista od tog nije to,nasao sam neki ali za starije verzije symbiana

imas ga vec na nokijiCool

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2009 15:26 (stevan94).
14 godina
online
RE: Nokia 5800 problem
Džimba kaže...

Zna li netko postoji li i gdje se može skinuti adobe flash player za symbiane?

ja sam proguglao ali mi se cini da nista od tog nije to,nasao sam neki ali za starije verzije symbiana

Kao što je logic rekao symbian s60 v5 već ima flash...ako imaš 3.0 (kolko se sjećam) pokreni App. update i update-at će ti ga na v3.1 (ni to nije 100% al ti su mi brojevi ostali u glavi).. 

14 godina
online
RE: Nokia 5800 problem
Džimba kaže...
stevan94 kaže...

nije,ta opera 10 beta 2 moze samo na symbian i widows mobile platforme dok ova sa linka moze na skoro sve mobove...

P.S. bolja ti je ta sto imas za tvoj mob,ali u svakom slucaju instaliraj i ovu drugu,pa sam vidi koja ti bolje pase;)

mislim da hocu

 

Zna li netko kako deinstalirati programe i teme sa nokie?

Opera mini 5 beta je ista kao i opera mobile 10 beta (ne beta 2, jer su u 2 dodane još neke mogučnosti, primjerice prizivanje "minimiziranog" downloada...), samo što ne podržava flash..tako da ti se po mom mišljenju ne isplati zae.. s mini kad su iste =)...

Sry za dupli post..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 problem
DamageHigh kaže...
Džimba kaže...
stevan94 kaže...

nije,ta opera 10 beta 2 moze samo na symbian i widows mobile platforme dok ova sa linka moze na skoro sve mobove...

P.S. bolja ti je ta sto imas za tvoj mob,ali u svakom slucaju instaliraj i ovu drugu,pa sam vidi koja ti bolje pase;)

mislim da hocu

 

Zna li netko kako deinstalirati programe i teme sa nokie?

Opera mini 5 beta je ista kao i opera mobile 10 beta (ne beta 2, jer su u 2 dodane još neke mogučnosti, primjerice prizivanje "minimiziranog" downloada...), samo što ne podržava flash..tako da ti se po mom mišljenju ne isplati zae.. s mini kad su iste =)...

Sry za dupli post..

meni je mobile puno brža i ugodnija za surfanje

Neznam di se ide za to .
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice