Sony Ericsson Idou

poruka: 72
|
čitano: 15.938
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Idou

Ova "zvjer" ima 12mp fotoaparat, ekran bolji od trule jabuke, pošteni OS....

Čak se usuđujem reči da je to jedini značajni "Ericssonov" telefon od T28.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Idou

Koja mrcina eeeej, ja mislim da opadaju planovi od xperie ovo mi se čini lot betterNamigiva

Ovo će masno koštati

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.2.2009 23:48 (BORN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Idou

Sve su te mogućnosti dobre i kamera je fantastična, ali mi je mobitel ružan, X1 mi je ljepši iako mi on ne bi bio prvi izbor kad bih sa kupovao telefon.

Kućište: Coolermaster CosmosS/ PSU: Corsair TX650W/ MB: Asus P5Q Pro/ CPU: Intel C2D E8500/ GPU: XFX Nvidia GTX 260 black edition/ Memorija: 3X 1GB KINGMAX PC6400/ Monitor: Samsung T200/ HDD 1. WD 120 GB, 2. Seagate 320 GB, 3. Samsung 1 TB
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Idou

Mobitel koji je za sada samo na slikama ne može biti bolje od ničega!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Idou
BORN kaže...

Koja mrcina eeeej, ja mislim da opadaju planovi od xperie ovo mi se čini lot betterNamigiva

Ovo će masno koštati

  Ali meni svejedno treba tipkovnica, a ne znam dali se   isplati čekat 1 godinu nešto što: nema tipkovnicu, nema 3.5mm, nema pravi USB nego onaj SEov šrot koji mi se na K800 raspao nakon mjesec dana...
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Idou

Zanimljivo izgleda. Ali ne dođe li bez barem 8GB interne memorije mogu zaboraviti na bilo kakav uspjeh.

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17"; "Gravitacija je *učka"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Ericsson Idou

tema vec postoji

CPU AMD Phenom II X4 940 BE BOX cooled with Thermaltake Big Typoon 14Pro, 4.2GHz, ASUS M3A32-MVP Deluxe Crossfire, Sapphire VGA ATI HD4870 X2, Corsair DDR2-800 TW2X4G6400C5PRO 4GB, Western Digital 640 GB, Tagan BZ 800W, Antec Twelve Hundred
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Idou
scorpion667 kaže...

Zanimljivo izgleda. Ali ne dođe li bez barem 8GB interne memorije mogu zaboraviti na bilo kakav uspjeh.

 Ko ima para za ovo ima i za memory cardNamigiva

Inače mobitel dobro izgleda, ali jednostavno me ne privlače takvi mobiteli. Vidio sam samsung sa 8mpix kamerom i ona ogromna grba iza me uopće ne privlači. Rađe 3,2 ili 5mpix pa da normalno izgleda odozada (čist dizajn).
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
offline
Sony Ericsson Idou

Predobro izgleda telefon... baš me zanima kolika će mu cijena biti.

Probaj Linux! - www.linuxzasve.com | Otkrij Linux! - wiki.open.hr
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Idou

Jedino me odvlači to što nema tipkovnicu a danas sam isprobao xperiu i predobra mi je

Teška će biti odluka

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.2.2009 18:38 (BORN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Ericsson Idou

Taj mobitel sigurno nece biti bolji od c905 i Xperije. Jedina prednost mu je sta ima symbian, ali 12MP je previse za mob, sumnjam da ce te slike biti znacajno bolje od ovih 8MP, mozda budu i losije. a kad sam vidio da ima touchscreen, skuzio sam da je mob totalni shit

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Idou
macgyver kaže...

Taj mobitel sigurno nece biti bolji od C905Xperie  Jedina prednost mu je sta ima symbian, ali 12MP je previse za mob, sumnjam da ce te slike biti znacajno bolje od ovih 8MP, mozda budu i losije. a kad sam vidio da ima touchscreen, skuzio sam da je mob totalni shit

  Ali C905 je nešto skroz drukčije....X1 i Idou su smartphonei i zato me privlače, ali ovaj C905 osim fotoaparata nema ništa zanimljivo...a sad je izašla i E75 koju bi imao radije od Idoua zato što ima 3.5mm, postoječi OS i 2 tipkovnice.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
offline
RE: Sony Ericsson Idou
MaterAos kaže...
macgyver kaže...

Taj mobitel sigurno nece biti bolji od C905Xperie  Jedina prednost mu je sta ima symbian, ali 12MP je previse za mob, sumnjam da ce te slike biti znacajno bolje od ovih 8MP, mozda budu i losije. a kad sam vidio da ima touchscreen, skuzio sam da je mob totalni shit

  Ali C905 je nešto skroz drukčije....X1 i Idou su smartphonei i zato me privlače, ali ovaj C905 osim fotoaparata nema ništa zanimljivo...a sad je izašla i E75 koju bi imao radije od Idoua zato što ima 3.5mm, postoječi OS i 2 tipkovnice.
 Smartphone je uzasno glup i potpuno netocan izraz. Na Xperiu se mogu instalirati WM aplikacije, na Idou (glupo ime, btw) se mogu instalirati symbian aplikacije, a na c905 se mogu instalirati java aplikacije. Jedina razlika izmedju tih troje je sta za WM i symbian postoji puno vise aplikacija, pa po tome oni ispadaju "smartphoneovi".

c905 je odlican mobitel i ima sve sta mobitelu treba, cak i malo vise (fotic, mp3 player, radio, GPS...). Xperia i Idou i opcenito "Smartphonei", pogotovo HTCovi i Nokije s qwerty tastaturama su neki wannabe kompjuteri, sa uzasno malim ekranom da jedva mozes surfati, tesko mozes citati word dokumente itd. Jednostavno su premali i preslabi, kao nekakvi primitivni kompjutori. Jednostavno je bolje kupit si laptop ili pravi kompjutor.

Sad, neki ljudi kazu da je onda bolje kupit si pravi fotic umjesto c905, ali razlika izmedju pravog fotica i c905 fotica je relativno mala, dok je razlika izmedju laptopa i "smartphoneova" ogromna

Znam da je OT, ali sam morao ozbacit to iz sebe, jednostavno mi izraz smartphone ide na zivce
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Idou
macgyver kaže...
MaterAos kaže...
macgyver kaže...

Taj mobitel sigurno nece biti bolji od C905Xperie  Jedina prednost mu je sta ima symbian, ali 12MP je previse za mob, sumnjam da ce te slike biti znacajno bolje od ovih 8MP, mozda budu i losije. a kad sam vidio da ima touchscreen, skuzio sam da je mob totalni shit

  Ali C905 je nešto skroz drukčije....X1 i Idou su smartphonei i zato me privlače, ali ovaj C905 osim fotoaparata nema ništa zanimljivo...a sad je izašla i E75 koju bi imao radije od Idoua zato što ima 3.5mm, postoječi OS i 2 tipkovnice.
  Smartphone je uzasno glup i potpuno netocan izraz. Na Xperiu se mogu instalirati WM aplikacije, na Idou (glupo ime, btw) se mogu instalirati symbian aplikacije, a na c905 se mogu instalirati java aplikacije. Jedina razlika izmedju tih troje je sta za WM i symbian postoji puno vise aplikacija, pa po tome oni ispadaju "smartphoneovi".

c905 je odlican mobitel i ima sve sta mobitelu treba, cak i malo vise (fotic, mp3 player, radio, GPS...). Xperia i Idou i opcenito "Smartphonei", pogotovo HTCovi i Nokije s qwerty tastaturama su neki wannabe kompjuteri, sa uzasno malim ekranom da jedva mozes surfati, tesko mozes citati word dokumente itd. Jednostavno su premali i preslabi, kao nekakvi primitivni kompjutori. Jednostavno je bolje kupit si laptop ili pravi kompjutor.

Sad, neki ljudi kazu da je onda bolje kupit si pravi fotic umjesto c905, ali razlika izmedju pravog fotica i c905 fotica je relativno mala, dok je razlika izmedju laptopa i "smartphoneova" ogromna

Znam da je OT, ali sam morao ozbacit to iz sebe, jednostavno mi izraz smartphone ide na zivce
  Kladim se da imaš dummy phone...ma nije u tome stvar.
Na C905 se mogu instalirati java igre, a na X1 i npr N96 WinMob odnosno S60 I java programi uz napomenu da sam sve skupa vidio samo 1 bolji java program (onaj za čitanje poruka itd. preko bluetootha), dok na N96 imam instaliranih barem 50 poštenih symbian programa i 2 java (Onaj gore i opera mini)
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
offline
Sony Ericsson Idou

Da, imam bas c905

 

Daj mi pls reci sta rade neki od tih 50 programa...

 

Mobiteli sluze za razgovaranje, fotkanje, mp3 player, alarm, kalkulator i jos nekoliko funkcija - i zato mi nikako nije jasno kakve sve to korisne aplikacije postoje za "smartphoneove", zato te pitam ono gore.

 

Jedina za koju znam i koja mi djeluje korisna je Garmin

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Idou
macgyver kaže...

Da, imam bas c905

 

Daj mi pls reci sta rade neki od tih 50 programa...

 

Mobiteli sluze za razgovaranje, fotkanje, mp3 player, alarm, kalkulator i jos nekoliko funkcija - i zato mi nikako nije jasno kakve sve to korisne aplikacije postoje za "smartphoneove", zato te pitam ono gore.

 

Jedina za koju znam i koja mi djeluje korisna je Garmin

  Heh....ovo je provala dana. Isto tako sam ja tebe mogao upitati prije 5 godina sljedeće pitanje: "Što ti treba fotoaparat na mobitelu, što ti treba mp3 glazba na mobitelu itd.? Pa mobitel služi za zvanje i slanje SMS poruka!"
Odakle početi? Ajmo od Garmina kojeg si spomenuo. I sam znaš koje sve pogodnosti imaš kad instaliraš Garmina tako da ti to neću objašnjavati.
Dalje. E taj tvoj c905 nema zaključavanja poruka. Zar nebi volio da možeš jednim klikom instalirati neki programčić s kojim poruke možeš staviti pod lozinku? Neki malo napredniji upravljač pozivima u kojem apsolutno svaku sitnicu možeš namjestiti? Tebi možda to ne treba ali ima ljudi kojima treba. Preglednik i uređivač office dokumenata? Pa to mi je nebrojeno puta koristilo kada bih imao neki attachment u mailu u npr. .doc formatu. Vidi čuda - mogu ga pogledati. Idemo dalje! Igre.....ima super java igara ali kada ih usporediš s onima što imaju na smartphone-ovima onda i nije baš neka ponuda. Još imaj na umu da i na smartphoneu možeš instalirati i java igre i bezbroj emulatora svega i svačega. Nekome to ne treba (npr. tebi) al meni osobno paše da imam neke klasike na mobitelu kao Monkey Island serijal, Indiana Jones serijal i puno njih drugih i da ih mogu zaigrati kada negdje nešto čekam ili kad odmaram u fotelji. Idemo još dalje............Razni audio/video playeri s podrškom za sve moguće zamislive formate. Imaš to na C905??? Razni napredni uređivači slika i videa s kojima možeš raditi stvari gotovo kao na Paint.NET-u na PC-u (nemoj mi sad samo spominjati Sony Ericssonove PhotoDJ, VIdeoDJ - to su rudimentarni programčići). Ma mogao bih ovako do sutra nabrajati al kasno je i neda mi se više tipkati. Jednostavno smartphone je puno opremljeniji i mogućnostima bogatiji uređaj. Tko ga treba kupit će ga, tko ga ne treba neće ga kupiti i to je to. Pozdrav!
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17"; "Gravitacija je *učka"
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Idou

AKo je razlika između smartphone-ova i laptopa ogromna, tako je i razlika između PRAVOG fotića i mobitela s kamerom isto tako ogromna!!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Sony Ericsson Idou
Teica24 kaže...

AKo je razlika između smartphone-ova i laptopa ogromna, tako je i razlika između PRAVOG fotića i mobitela s kamerom isto tako ogromna!!!!

Je izmedju pravog fotica i nekog 2 MP moba, ali izmedju pravog fotica i c905 i nije tolko velka

A ove aplikacije koje si gore napisao - zakljucavanje poruka, emulatori za igre, uredjivanje slika, media playeri, citanje office dokumenata... meni to sve ne treba. PhotoDJ i VideoDJ ne koristim, ako bas hocu urediti neku sliku, napravit cu to na kompu, mailove takodjer saljem preko kompa, igre takodjer igram na kompu, videe isto gledam na kompu (mogu gledati Youtube filmice, ali i to bas ne radim precesto), takodjer ne trebaju mi playeri svakakvih formata jer sve sto hocu si stavim u mp3... Uglavnom ja i dalje ne vidim ni jednu aplikaciju koja bi bila korisna za mene na smartphoneovima... Mozda je nekom sve to bitno, ali za mene smartphone nebi imao gotovo nikakvih prednosti pred "dummy" mobitelima
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Idou
macgyver kaže...
Teica24 kaže...

AKo je razlika između smartphone-ova i laptopa ogromna, tako je i razlika između PRAVOG fotića i mobitela s kamerom isto tako ogromna!!!!

Je izmedju pravog fotica i nekog 2 MP moba, ali izmedju pravog fotica i c905 i nije tolko velka

A ove aplikacije koje si gore napisao - zakljucavanje poruka, emulatori za igre, uredjivanje slika, media playeri, citanje office dokumenata... meni to sve ne treba. PhotoDJ i VideoDJ ne koristim, ako bas hocu urediti neku sliku, napravit cu to na kompu, mailove takodjer saljem preko kompa, igre takodjer igram na kompu, videe isto gledam na kompu (mogu gledati Youtube filmice, ali i to bas ne radim precesto), takodjer ne trebaju mi playeri svakakvih formata jer sve sto hocu si stavim u mp3... Uglavnom ja i dalje ne vidim ni jednu aplikaciju koja bi bila korisna za mene na smartphoneovima... Mozda je nekom sve to bitno, ali za mene smartphone nebi imao gotovo nikakvih prednosti pred "dummy" mobitelima
  Eto sad si sam sebe zakopao.Smijeh Vidiš, netko kome to treba (ili će mu eventualno zatrebati) će kupiti smartphone jer na "običnim" mobitelima toga nema. I toga je svjestan svaki korisnik. Na kraju krajeva sve je samo stvar potreba pojedinaca. Ti nemožeš reći da je dummy i smartphone glupa podjela jer na kraju krajeva smartphone mobiteli imaju nebrojeno više mogućnosti, pa makar tebi ne trebale, moraš to priznat. 


A sad da se vratim na Idou - Zna li itko koja se konkretno verzija Symbiana koristi. Znam da nije UIQ jer je UIQ mrtav. Hoće li biti nešto kao u novim nokiama ili će biti ta nekakva open source verzija symbiana? 
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17"; "Gravitacija je *učka"
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Idou
scorpion667 kaže...
macgyver kaže...

Da, imam bas c905

 

Daj mi pls reci sta rade neki od tih 50 programa...

 

Mobiteli sluze za razgovaranje, fotkanje, mp3 player, alarm, kalkulator i jos nekoliko funkcija - i zato mi nikako nije jasno kakve sve to korisne aplikacije postoje za "smartphoneove", zato te pitam ono gore.

 

Jedina za koju znam i koja mi djeluje korisna je Garmin

  Heh....ovo je provala dana. Isto tako sam ja tebe mogao upitati prije 5 godina sljedeće pitanje: "Što ti treba fotoaparat na mobitelu, što ti treba mp3 glazba na mobitelu itd.? Pa mobitel služi za zvanje i slanje SMS poruka!"
Odakle početi? Ajmo od Garmina kojeg si spomenuo. I sam znaš koje sve pogodnosti imaš kad instaliraš Garmina tako da ti to neću objašnjavati.
Dalje. E taj tvoj c905 nema zaključavanja poruka. Zar nebi volio da možeš jednim klikom instalirati neki programčić s kojim poruke možeš staviti pod lozinku? Neki malo napredniji upravljač pozivima u kojem apsolutno svaku sitnicu možeš namjestiti? Tebi možda to ne treba ali ima ljudi kojima treba. Preglednik i uređivač office dokumenata? Pa to mi je nebrojeno puta koristilo kada bih imao neki attachment u mailu u npr. .doc formatu. Vidi čuda - mogu ga pogledati. Idemo dalje! Igre.....ima super java igara ali kada ih usporediš s onima što imaju na smartphone-ovima onda i nije baš neka ponuda. Još imaj na umu da i na smartphoneu možeš instalirati i java igre i bezbroj emulatora svega i svačega. Nekome to ne treba (npr. tebi) al meni osobno paše da imam neke klasike na mobitelu kao Monkey Island serijal, Indiana Jones serijal i puno njih drugih i da ih mogu zaigrati kada negdje nešto čekam ili kad odmaram u fotelji. Idemo još dalje............Razni audio/video playeri s podrškom za sve moguće zamislive formate. Imaš to na C905??? Razni napredni uređivači slika i videa s kojima možeš raditi stvari gotovo kao na Paint.NET-u na PC-u (nemoj mi sad samo spominjati Sony Ericssonove PhotoDJ, VIdeoDJ - to su rudimentarni programčići). Ma mogao bih ovako do sutra nabrajati al kasno je i neda mi se više tipkati. Jednostavno smartphone je puno opremljeniji i mogućnostima bogatiji uređaj. Tko ga treba kupit će ga, tko ga ne treba neće ga kupiti i to je to. Pozdrav!
  Ajmo s popisom: 
1.Handy Shell - Dodatna pozadina s naprednim funkcijama
2.Handy Taskman - Napredni task manager, pokazuje RAM, slobodnu memoriju uređaja i masovnu memoriju, datum i vrijeme
3.Screenshot
4.Energy Profiler - govori sve statistike, koristim ga da vidim koliko će mi trajati baterija
5.T9 Nav - pokretanje BILO ČEGA na masovnoj memoriji, C disku, iz RAMa, Brojevi.......NAJBOLJI PROGRAM IKAD
6.kyeQuikey - nešto slično T9 Navu, starije
7.BeatEd - bubnjevi
8.Resco Photo Viewer - napredni preglednik slika, omogućuje ručno podešavanje svih detalja do čak količine crvene, zelene ili plave u slici
9.PanoMan - panoramske slike rezolucije 40MP (Idou je odjednom šrotCool)
10.DivX
11.DNG Phone Camera - snimanje u raw formatu
12.Quickoffice 5
13.Wireless Keyboard
14.Calculator - Nokijin napredni kalkulator
16.Gmail - (java)
17.Nokia Messaging
18.Nokia Messaging Setup
19.Sports Tracker
20.Step Counter
21.RealPlayer
22.M!Weather - vremenska prognoza, pa imam prognozu na pozadini u Shellu
23.MobiExplore Croatia - vodič kroz hrvatsku za turiste
24.Dictionary - jedan rječnik za koji samo skidaš jezike
25.Garmin Mobile XT
26.CameraFX - napredne funkcije za kameru...
27.Anrufen OL - Možeš li na C905 pokrenuti barem jedan pravi MMO?
28.Mobitubia - youtube...
29.Tomb Raider
30.Marble Maze
31.Raging Thunder Global Racer
32.Asphalt4
33.Crash Bandicoot Racing 3d
34.S-tris 2 - besplatni tetris
35.Bush - cipele......
36.Project Gotham Racing - ako ne ide na playstation, ide na N96
37.Opera Mini - (java)
38.Skyfire
39.Youtube
40.Shozu - stavlja divne slike od 5 megapiksela i filmove u VGA rezoluciji na youtube, facebook....
41.N-Gage
42.Google Maps
43.X-Plore
44.Mobbler - last.fm
45.RealVistaDesktop - vistaCool 
46.Kaspersky antivirus - znam, šanse da skupim virus su tolko male, ali   svejedno
47.Core Player
48.Quake1
49.Quake2
50.Quake3
51.FlipSilent
52.BestTorch
53. Opera mobile 
 
Dakle kao što se vidi, ima više od 50 programa od kojih su samo 2 ili 3 java.....
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Idou

Navodno po all about symbianu, Symbian foundation OS, koji bi navodno trebao (a i hoće) nastati iz S60 5 odnosno onog OSa koji koriste 5800, N97 i Omnia HD, pabi Idou bi trebao biti kompatibilan s S60 5 kompatibilnim programima

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
offline
RE: Sony Ericsson Idou
MaterAos kaže...
  Ajmo s popisom: 
1.Handy Shell - Dodatna pozadina s naprednim funkcijama
2.Handy Taskman - Napredni task manager, pokazuje RAM, slobodnu memoriju uređaja i masovnu memoriju, datum i vrijeme
3.Screenshot
4.Energy Profiler - govori sve statistike, koristim ga da vidim koliko će mi trajati baterija
5.T9 Nav - pokretanje BILO ČEGA na masovnoj memoriji, C disku, iz RAMa, Brojevi.......NAJBOLJI PROGRAM IKAD
6.kyeQuikey - nešto slično T9 Navu, starije
7.BeatEd - bubnjevi
8.Resco Photo Viewer - napredni preglednik slika, omogućuje ručno podešavanje svih detalja do čak količine crvene, zelene ili plave u slici
9.PanoMan - panoramske slike rezolucije 40MP (Idou je odjednom šrotCool)
10.DivX
11.DNG Phone Camera - snimanje u raw formatu
12.Quickoffice 5
13.Wireless Keyboard
14.Calculator - Nokijin napredni kalkulator
16.Gmail - (java)
17.Nokia Messaging
18.Nokia Messaging Setup
19.Sports Tracker
20.Step Counter
21.RealPlayer
22.M!Weather - vremenska prognoza, pa imam prognozu na pozadini u Shellu
23.MobiExplore Croatia - vodič kroz hrvatsku za turiste
24.Dictionary - jedan rječnik za koji samo skidaš jezike
25.Garmin Mobile XT
26.CameraFX - napredne funkcije za kameru...
27.Anrufen OL - Možeš li na C905 pokrenuti barem jedan pravi MMO?
28.Mobitubia - youtube...
29.Tomb Raider
30.Marble Maze
31.Raging Thunder Global Racer
32.Asphalt4
33.Crash Bandicoot Racing 3d
34.S-tris 2 - besplatni tetris
35.Bush - cipele......
36.Project Gotham Racing - ako ne ide na playstation, ide na N96
37.Opera Mini - (java)
38.Skyfire
39.Youtube
40.Shozu - stavlja divne slike od 5 megapiksela i filmove u VGA rezoluciji na youtube, facebook....
41.N-Gage
42.Google Maps
43.X-Plore
44.Mobbler - last.fm
45.RealVistaDesktop - vistaCool 
46.Kaspersky antivirus - znam, šanse da skupim virus su tolko male, ali   svejedno
47.Core Player
48.Quake1
49.Quake2
50.Quake3
51.FlipSilent
52.BestTorch
53. Opera mobile 
 
Dakle kao što se vidi, ima više od 50 programa od kojih su samo 2 ili 3 java.....
 I od kojih su samo 2 ili 3 korisna, bar meni
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Idou
macgyver kaže...
MaterAos kaže...
  Ajmo s popisom: 
1.Handy Shell - Dodatna pozadina s naprednim funkcijama
2.Handy Taskman - Napredni task manager, pokazuje RAM, slobodnu memoriju uređaja i masovnu memoriju, datum i vrijeme
3.Screenshot
4.Energy Profiler - govori sve statistike, koristim ga da vidim koliko će mi trajati baterija
5.T9 Nav - pokretanje BILO ČEGA na masovnoj memoriji, C disku, iz RAMa, Brojevi.......NAJBOLJI PROGRAM IKAD
6.kyeQuikey - nešto slično T9 Navu, starije
7.BeatEd - bubnjevi
8.Resco Photo Viewer - napredni preglednik slika, omogućuje ručno podešavanje svih detalja do čak količine crvene, zelene ili plave u slici
9.PanoMan - panoramske slike rezolucije 40MP (Idou je odjednom šrotCool)
10.DivX
11.DNG Phone Camera - snimanje u raw formatu
12.Quickoffice 5
13.Wireless Keyboard
14.Calculator - Nokijin napredni kalkulator
16.Gmail - (java)
17.Nokia Messaging
18.Nokia Messaging Setup
19.Sports Tracker
20.Step Counter
21.RealPlayer
22.M!Weather - vremenska prognoza, pa imam prognozu na pozadini u Shellu
23.MobiExplore Croatia - vodič kroz hrvatsku za turiste
24.Dictionary - jedan rječnik za koji samo skidaš jezike
25.Garmin Mobile XT
26.CameraFX - napredne funkcije za kameru...
27.Anrufen OL - Možeš li na C905 pokrenuti barem jedan pravi MMO?
28.Mobitubia - youtube...
29.Tomb Raider
30.Marble Maze
31.Raging Thunder Global Racer
32.Asphalt4
33.Crash Bandicoot Racing 3d
34.S-tris 2 - besplatni tetris
35.Bush - cipele......
36.Project Gotham Racing - ako ne ide na playstation, ide na N96
37.Opera Mini - (java)
38.Skyfire
39.Youtube
40.Shozu - stavlja divne slike od 5 megapiksela i filmove u VGA rezoluciji na youtube, facebook....
41.N-Gage
42.Google Maps
43.X-Plore
44.Mobbler - last.fm
45.RealVistaDesktop - vistaCool 
46.Kaspersky antivirus - znam, šanse da skupim virus su tolko male, ali   svejedno
47.Core Player
48.Quake1
49.Quake2
50.Quake3
51.FlipSilent
52.BestTorch
53. Opera mobile 
Danas dodano (18.2)
54.Barcode Scanner
55.Magnifier
56.Conversation - Nokijin odgovor na iPhonov izgled programa za pisanje poruka 
 
Dakle kao što se vidi, ima više od 50 programa od kojih su samo 2 ili 3 java.....
  I od kojih su samo 2 ili 3 korisna, bar meni
  TEBI, ja volim imati sve detalje na jednom mjestu, a sad zamisli ovo: želiš pustiti neku pjesmu, pa ideš u onaj užasno usporen multimedijski izbornik, pa ju tražiš i onda tek pustiš, a ja moram samo početi tipkati ime pjesme (naravno s T9), a kladim se da će većina ljudi koji će kupiti Idou, kupiti baš zbog tvojih razloga...
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2009 12:22 (MaterAos).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Idou
MaterAos kaže...

Navodno po all about symbianu, Symbian foundation OS, koji bi navodno trebao (a i hoće) nastati iz S60 5 odnosno onog OSa koji koriste 5800, N97 i Omnia HD, pabi Idou bi trebao biti kompatibilan s S60 5 kompatibilnim programima

  Ako je to istina onda bi ovo mogao biti prvi PRAVI zgoditak Sony Ericssona.   AKo se pobrinu da softver bude brz onda će im Idou definitivno biti dosad najuspješniji smartphone.
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17"; "Gravitacija je *učka"
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Idou

Pa da...ali mislim da bi ono trižište koje ga želi zbog OSa ipak htjelo tipkovnicu

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
protjeran
offline
Sony Ericsson Idou

kad to "govno" izlazi i kolko para????

RoBa the ljuti
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2009 9:21 (gujarroba).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Ericsson Idou

Izlazi u Q3 2009, znaci negdje u ljetu, a para ce biti bar 650 eura rekao bih, mozda i vise

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Idou

ja mislim da ce biti isto nede kao i iphone......

15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Idou

Mislim da je mobitel jadan, što će ti 12mpx kamera pa neces raditi tapete, o kvaliteti slike ne ovise megapixeli nego koliko se dobro napravi software za nju.

Čuo sam da se ljudi žale na kameru od lg renoira da je pre loša makar ima 8mpx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson Idou
nokia.fan kaže...

Mislim da je mobitel jadan, što će ti 12mpx kamera pa neces raditi tapete, o kvaliteti slike ne ovise megapixeli nego koliko se dobro napravi software za nju.

 

 Hm...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice