Sony Xperia X Performance - Rasprava

poruka: 48
|
čitano: 14.018
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Sony Xperia X Performance - Rasprava

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_x_performance-review-1451.php

Rivju je vani, nisam niš očekival od Sonya, al ovo je fakat, jedno veliko ništa od Sonya..

 

Ovo nije flagšip neg neki poluflagšip..

Manji ekran, manja baterija, zvučnici ispod prosjeka unatoč stereo sistemu, 3gb rama, kamera i dalje kao iz prethodnih serija a svi znamo kaj to znači

 

Nadam se da Sony ima nekaj u pripremi, jer ja ne znam kaj uopće ovaj Performance predstavlja, Sony treba predstavit flagšip a Performance to nije.

A i cijena je ubi bože

 

Očito su ove godine na sceni tri velika igrača na sceni sa svojim flagšipima, a Sony se polako gubi, a dok se ne nađe, bolje da nisu niš izbacivali a pogotovo ovaj njihov "flagšip"!

Sony, kad ćeš prestat kiksat i ugledaj se malo na vodeći trojac!

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava

X serija nije niti zamišljena za flagshipe. Za flagship moraš čekat IFA Berlin u 9. mjesecu.

12 godina
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava
zvonac kaže...

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_x_performance-review-1451.php

Rivju je vani, nisam niš očekival od Sonya, al ovo je fakat, jedno veliko ništa od Sonya..

 

Ovo nije flagšip neg neki poluflagšip..

Manji ekran, manja baterija, zvučnici ispod prosjeka unatoč stereo sistemu, 3gb rama, kamera i dalje kao iz prethodnih serija a svi znamo kaj to znači

 

Nadam se da Sony ima nekaj u pripremi, jer ja ne znam kaj uopće ovaj Performance predstavlja, Sony treba predstavit flagšip a Performance to nije.

A i cijena je ubi bože

 

Očito su ove godine na sceni tri velika igrača na sceni sa svojim flagšipima, a Sony se polako gubi, a dok se ne nađe, bolje da nisu niš izbacivali a pogotovo ovaj njihov "flagšip"!

Sony, kad ćeš prestat kiksat i ugledaj se malo na vodeći trojac!

Slažem se., a trajanje baterije je katastrofa...

Ma ljudi se pogubili...pa izbacuju poluproizvode pod top proizvodima.

 

A gledaj molim te dizajn. Oni od Z serije se nisu pomaknuli nigdje. Isti dizajn već 3-4 godine. 

Koliko mesa ima gore i dolje . Pa modernije izgleda ona Noa nego ovaj X...

bubimir13 kaže...

X serija nije niti zamišljena za flagshipe. Za flagship moraš čekat IFA Berlin u 9. mjesecu.

Nada je kurva...

18.06 je sad i oni će i razmaku od 3mj izbacit čudo od tehnologije...hoće malo morgen.

 

Bila je prezentacija sonijevih čelnika na netu gdje se vidi da im je x serija glavni prioritet.

 

Sony se pogubio kao i HTC samo je HTC naućio na pogreškama (M8 i M9) a Sony i dalje radi sranja. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2016 21:53 (R36).
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia X Performance - Rasprava

Meni su njihovi mobiteli super, jedino me softver kamere živcira.

Recimo, obje slike su slikane na manual, 23MP, HDR.

Ova s parkinga je na najnovijem FW, ova pejzažna prijašnji FW...

P.S. napravio sam resize da bug uploada, pa je mutno..

 

EDIT: Slikano flegšipom

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2016 22:06 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava
chutac kaže...

Meni su njihovi mobiteli super, jedino me softver kamere živcira.

Recimo, obje slike su slikane na manual, 23MP, HDR.

Ova s parkinga je na najnovijem FW, ova pejzažna prijašnji FW...

P.S. napravio sam resize da bug uploada, pa je mutno..

 

EDIT: Slikano flegšipom

Ja tu ne spominjem tebe kao pojedinca...da li ti je mobitel dobar ili ne.Tu se uopće ne želim mješat.

Govorim o tome da Sony daje najmanje za top cijenu. 

Specifikacije koje ima X ima i OP3 a košta duplo manje.

Kamera s f 2.0 dok M10,S7 i G5 imaju ispod f1.9.

Sony uopće tu ne može konkurirati s kamerom.

Dok svi imaju jednaku ili bolju bateriju od prošlogodišnjih modela,ovaj X ima katastrofa bateriju.,a ima 820 i Full HD ekran.Aj da ima QHD ali Full HD i tako katastrofalnu bateriju.

Ne vidim ni jedan razuman razlog zašto bi netko kupio X seriju osim ako nije fan Sony-a.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2016 22:57 (R36).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava
R36 kaže...
chutac kaže...

Meni su njihovi mobiteli super, jedino me softver kamere živcira.

Recimo, obje slike su slikane na manual, 23MP, HDR.

Ova s parkinga je na najnovijem FW, ova pejzažna prijašnji FW...

P.S. napravio sam resize da bug uploada, pa je mutno..

 

EDIT: Slikano flegšipom

Ja tu ne spominjem tebe kao pojedinca...da li ti je mobitel dobar ili ne.Tu se uopće ne želim mješat.

Govorim o tome da Sony daje najmanje za top cijenu. 

Specifikacije koje ima X ima i OP3 a košta duplo manje.

Kamera s f 2.0 dok M10,S7 i G5 imaju ispod f1.9.

Sony uopće tu ne može konkurirati s kamerom.

Dok svi imaju jednaku ili bolju bateriju od prošlogodišnjih modela,ovaj X ima katastrofa bateriju.,a ima 820 i Full HD ekran.Aj da ima QHD ali Full HD i tako katastrofalnu bateriju.

Ne vidim ni jedan razuman razlog zašto bi netko kupio X seriju osim ako nije fan Sony-a.

 

 

 

Ti si očito jedini mjerodavan pri ocjeni tko daje koliko za koju cijenu. Postoje točne metode izračuna i to rade profesionalci prema tome jedna ozbiljna kompanija kao Sony jako rijetko radi takve promašaje. Ako je X serija promašaj, a ponavljam još jednom, samo je medijska konstrukcija i Sonyjeva nedorečenost po tom pitanju zaključila kako je Z serija ukinuta, to će pokazati vrijeme, u ovom smislu prodajni rezultati za sljedeći kvartal. Sam Kaz je objasnio da je X serija rađena sa totalno drugačijim konceptom ponude krajnjem potrošaću na umu, ne ulazim u moguću ispravnost ili grešku u perspektivi kupca, ali X serija je namjenjena onima koje ne interesiraju brojke i koliko ima RAMa, jezgri i ostalih pizdarija nego hoće pouzdan uređaj koji radi i s kojim se ne moraju zajebavat, nešto kao Nexus na softverskim steroidima (a.k.a. Sonyjeve odlične aplikacije ala tipkovnica, glazba ili neke naprednije softverske cake koje Nexus nema). Ja osobno kao dugogodišnji korisnik imam logički problem sa ovim konceptom jer kad moram na Z5 čekat 3 mjeseca na ispravke bugova i to dođe sa novim bugovima onda tu više ne igra uloga gledanja brojki već customer satisfaction i povjerenje u brand. A on je trenutno jako nizak krivnjom Sonyjevog softverskog odjela.

 

Xperia X je zapravo izrasla iz potrebe već postojećeg Concept programa za Z3 gdje naglasak nije na broju điđamiđa za toliko i toliko nego na čistoj osnovnoj funkcionalnosti uređaja i tome da korisnik može koristiti uređaj bez prepreka. To je bliže Appleovoj filozofiji iako je Android baza, no, do Z4 i Z5 su imali jedan od najstabilnijih softvera na smartphonima, ali Z4 a posebno nebriga za Z5 su doveli ljude na rub očaja sa nekim bugovima. 

 

Na kraju, možemo mi popljuvat tu uređaj, ali jedini mjerodavni su oni koji ga odluče kupit, koriste ga i iz toga podjele svoja iskustva, a tome se najviše radujem, da vidim koliko je ozbiljno to da je funkcionalnost na prvom mjestu. Do sada se nisu baš pokazali...

12 godina
offline
Sony Xperia X Performance - Rasprava

bilo kako bilo, svi će se sa mnom sloziti da je ovakav telefon jednostavno nepotreban Sonyu, nije da se nisu mogli strpiti do ife, eto je za manje od 3 mjeseca, a dotad su mogli doraditi na nekome telefonu dosta bolje

ovako su sami sebi podapeli nogu, medjutim, sudeci ako ce telefoni biti dostupni tek u pojedinim regijama, izgleda da je sonyu u planu tek da se proda neki dio, te kao da im nije bio u planu neki pravi flagship Z5

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava
bubimir13 kaže...

 

Ti si očito jedini mjerodavan pri ocjeni tko daje koliko za koju cijenu. Postoje točne metode izračuna i to rade profesionalci prema tome jedna ozbiljna kompanija kao Sony jako rijetko radi takve promašaje. Ako je X serija promašaj, a ponavljam još jednom, samo je medijska konstrukcija i Sonyjeva nedorečenost po tom pitanju zaključila kako je Z serija ukinuta, to će pokazati vrijeme, u ovom smislu prodajni rezultati za sljedeći kvartal. Sam Kaz je objasnio da je X serija rađena sa totalno drugačijim konceptom ponude krajnjem potrošaću na umu, ne ulazim u moguću ispravnost ili grešku u perspektivi kupca, ali X serija je namjenjena onima koje ne interesiraju brojke i koliko ima RAMa, jezgri i ostalih pizdarija nego hoće pouzdan uređaj koji radi i s kojim se ne moraju zajebavat, nešto kao Nexus na softverskim steroidima (a.k.a. Sonyjeve odlične aplikacije ala tipkovnica, glazba ili neke naprednije softverske cake koje Nexus nema). Ja osobno kao dugogodišnji korisnik imam logički problem sa ovim konceptom jer kad moram na Z5 čekat 3 mjeseca na ispravke bugova i to dođe sa novim bugovima onda tu više ne igra uloga gledanja brojki već customer satisfaction i povjerenje u brand. A on je trenutno jako nizak krivnjom Sonyjevog softverskog odjela.

 

Xperia X je zapravo izrasla iz potrebe već postojećeg Concept programa za Z3 gdje naglasak nije na broju điđamiđa za toliko i toliko nego na čistoj osnovnoj funkcionalnosti uređaja i tome da korisnik može koristiti uređaj bez prepreka. To je bliže Appleovoj filozofiji iako je Android baza, no, do Z4 i Z5 su imali jedan od najstabilnijih softvera na smartphonima, ali Z4 a posebno nebriga za Z5 su doveli ljude na rub očaja sa nekim bugovima. 

 

Na kraju, možemo mi popljuvat tu uređaj, ali jedini mjerodavni su oni koji ga odluče kupit, koriste ga i iz toga podjele svoja iskustva, a tome se najviše radujem, da vidim koliko je ozbiljno to da je funkcionalnost na prvom mjestu. Do sada se nisu baš pokazali...

Nemoj se ljutit ali ovo što ti pričaš nema smisla.

Kažeš nije bitno RAM-i, jezgre, i ostale pizdari...nego neke softwerske pizdarije ala tipkovnica (tipkovnica , glazba). Pa na google play-u imaš gro tipkovnica kao i aplikacija za glazbu i ostalih sranja koje Sony ne nudi. Pa bit proizvođača mobitela je na Hardwareu i osnovnom Softwareu a sve ostalo rade Developeri. To je kao da kažeš - da kod auta nije bitan motor, unutrašnjost, izgleda itd.itd.. nego gume i brisaći. Pa gume kao i brisače uvijek možeš zamjenit drugim proizvođačima a motor baš i ne.

 

Mobitel se zove : Sony Xperia X Performance., i sam naziv sugerira da je to neki top model. Ako pogledamo spec : Snapdragon 820 (konkurencija isto nudi), 3GB rama (konkurencija od 4-6GB), Full hd ekran (konkurencija QHD osim OP3), baterija 2700 (konkurencija od 2700-3400mAh), zadnja kamera 13mpix (f 2.0 a konkurencija ispod f1.9), i prednja kamera 13mpix (bolji od konkurencije) vidimo da je to TOP MODEL. Možda Sony na to tako ne gleda (njihov problem-trebali su lošije spec stavit) ali ja kao potencionalni kupac gledam., jer takva mu je i cijena.

Čitam recenzije - i tamo gdje je bio najbolji (baterija) je opasno podbacio...

 

Možda nas Sony stvarno iznenadi pa predstavi ne znam što.,ali za trenutnu utrku ima lošeg konja.

 

Nadam se da će nam netko s foruma navedeni uređaj kupit pa da nam kaže razlog odluke i koja su mu zapažanja...

 

 

15 godina
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava

R36 aj ne zamaraj nas sa svojim glupostima.

Uređaj je odličan samo preskup, zadovoljio bi sve moje potrebe iako sad ne vidim razlog za prelazak sa još uvijek vrhunskog Z3.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2016 10:38 (bik).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava
R36 kaže...
bubimir13 kaže...

 

Ti si očito jedini mjerodavan pri ocjeni tko daje koliko za koju cijenu. Postoje točne metode izračuna i to rade profesionalci prema tome jedna ozbiljna kompanija kao Sony jako rijetko radi takve promašaje. Ako je X serija promašaj, a ponavljam još jednom, samo je medijska konstrukcija i Sonyjeva nedorečenost po tom pitanju zaključila kako je Z serija ukinuta, to će pokazati vrijeme, u ovom smislu prodajni rezultati za sljedeći kvartal. Sam Kaz je objasnio da je X serija rađena sa totalno drugačijim konceptom ponude krajnjem potrošaću na umu, ne ulazim u moguću ispravnost ili grešku u perspektivi kupca, ali X serija je namjenjena onima koje ne interesiraju brojke i koliko ima RAMa, jezgri i ostalih pizdarija nego hoće pouzdan uređaj koji radi i s kojim se ne moraju zajebavat, nešto kao Nexus na softverskim steroidima (a.k.a. Sonyjeve odlične aplikacije ala tipkovnica, glazba ili neke naprednije softverske cake koje Nexus nema). Ja osobno kao dugogodišnji korisnik imam logički problem sa ovim konceptom jer kad moram na Z5 čekat 3 mjeseca na ispravke bugova i to dođe sa novim bugovima onda tu više ne igra uloga gledanja brojki već customer satisfaction i povjerenje u brand. A on je trenutno jako nizak krivnjom Sonyjevog softverskog odjela.

 

Xperia X je zapravo izrasla iz potrebe već postojećeg Concept programa za Z3 gdje naglasak nije na broju điđamiđa za toliko i toliko nego na čistoj osnovnoj funkcionalnosti uređaja i tome da korisnik može koristiti uređaj bez prepreka. To je bliže Appleovoj filozofiji iako je Android baza, no, do Z4 i Z5 su imali jedan od najstabilnijih softvera na smartphonima, ali Z4 a posebno nebriga za Z5 su doveli ljude na rub očaja sa nekim bugovima. 

 

Na kraju, možemo mi popljuvat tu uređaj, ali jedini mjerodavni su oni koji ga odluče kupit, koriste ga i iz toga podjele svoja iskustva, a tome se najviše radujem, da vidim koliko je ozbiljno to da je funkcionalnost na prvom mjestu. Do sada se nisu baš pokazali...

Nemoj se ljutit ali ovo što ti pričaš nema smisla.

Kažeš nije bitno RAM-i, jezgre, i ostale pizdari...nego neke softwerske pizdarije ala tipkovnica (tipkovnica , glazba). Pa na google play-u imaš gro tipkovnica kao i aplikacija za glazbu i ostalih sranja koje Sony ne nudi. Pa bit proizvođača mobitela je na Hardwareu i osnovnom Softwareu a sve ostalo rade Developeri. To je kao da kažeš - da kod auta nije bitan motor, unutrašnjost, izgleda itd.itd.. nego gume i brisaći. Pa gume kao i brisače uvijek možeš zamjenit drugim proizvođačima a motor baš i ne.

 

Mobitel se zove : Sony Xperia X Performance., i sam naziv sugerira da je to neki top model. Ako pogledamo spec : Snapdragon 820 (konkurencija isto nudi), 3GB rama (konkurencija od 4-6GB), Full hd ekran (konkurencija QHD osim OP3), baterija 2700 (konkurencija od 2700-3400mAh), zadnja kamera 13mpix (f 2.0 a konkurencija ispod f1.9), i prednja kamera 13mpix (bolji od konkurencije) vidimo da je to TOP MODEL. Možda Sony na to tako ne gleda (njihov problem-trebali su lošije spec stavit) ali ja kao potencionalni kupac gledam., jer takva mu je i cijena.

Čitam recenzije - i tamo gdje je bio najbolji (baterija) je opasno podbacio...

 

Možda nas Sony stvarno iznenadi pa predstavi ne znam što.,ali za trenutnu utrku ima lošeg konja.

 

Nadam se da će nam netko s foruma navedeni uređaj kupit pa da nam kaže razlog odluke i koja su mu zapažanja...

 

 

 

Pogledaj zacrnjeno pa protumači jer mi stavljaš u usta nešto što nije moje objašnjenje nego samo interpretacija već rečenog od strane vrha Sonyja. 

 

Jutros se pojavila vijest da je na gfxbenchu otkriven novi Sonyjev uređaj sa SD820 i UHD snimanjem na stražnjoj i prednjoj kameri. Sačekaj, bit će na ostalim portalima uskoro. Ali to ti je to što sam ja rekao, X je koncept samo, ma šta god mediji izmišljali, to se vidi iz aviona...

 

Ja bi samo kao korisnik volio da ne jedu govna i da se pobrinu i za svoje ''starije'' flagshipe i poprave očito. Samo toliko. A što se X-a tiče, moram priznat da mi je privlačan, no i dalje previše sličan Z5 a ne donosi ništa značajno bolje (osim nešto sitnih fixeva u kameri) da bi prešao. Osim ako im nije cilj usrat Z5 totalno sa ''bug fixevima'' da nas natjeraju na prelazak, u tom slučaju, zajebi radnju jer je HT i novi 1+ prilačniji...

12 godina
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava
bubimir13 kaže...

 

Pogledaj zacrnjeno pa protumači jer mi stavljaš u usta nešto što nije moje objašnjenje nego samo interpretacija već rečenog od strane vrha Sonyja. 

 

Jutros se pojavila vijest da je na gfxbenchu otkriven novi Sonyjev uređaj sa SD820 i UHD snimanjem na stražnjoj i prednjoj kameri. Sačekaj, bit će na ostalim portalima uskoro. Ali to ti je to što sam ja rekao, X je koncept samo, ma šta god mediji izmišljali, to se vidi iz aviona...

 

Ja bi samo kao korisnik volio da ne jedu govna i da se pobrinu i za svoje ''starije'' flagshipe i poprave očito. Samo toliko. A što se X-a tiče, moram priznat da mi je privlačan, no i dalje previše sličan Z5 a ne donosi ništa značajno bolje (osim nešto sitnih fixeva u kameri) da bi prešao. Osim ako im nije cilj usrat Z5 totalno sa ''bug fixevima'' da nas natjeraju na prelazak, u tom slučaju, zajebi radnju jer je HT i novi 1+ prilačniji...

Sorry, znači Sony baljezga gluposti...

 

Aj čekam da procurit navedeni uređaj...

16 godina
offline
Sony Xperia X Performance - Rasprava

Kolko čitam okolo, al mišljenja sa oprečna oko toga, negde čitam i vele da je flagšip a neki vele da nije, navodno na IFA će Soni nekaj predstavit, al još se niš ne zna, trenutno, ovo je najjači model od Sonija, tj što se može kupit od njih, perjanica (kategorički, to je flagšip) proizvoda; e sad, kaj će bit na jesen, ko to zna, mislim da ni oni samo ne znaju..

 

Trenutno ga gledamo ko nekaj "najbolje" od sonia što je ponudio trenutno, mada ni sam ne znam kaj su s tim mislili, osobno, na IFA sajmu sumnjam da bu predstavili nekaj a da je u rangu današnjih hajend modela; morali bu biti jedan (lg, samsung i htc) korak ispred njih, pošto će od onda proć vremena oko 6mj. od izlaska S7, a sljedeće godine očekujemo nove flagšipe, tak da Soni kasni po tom (izbacivanje flagšipa) pitanju, a da ne pričam i da se novi nexusi spremaju na jesen...

 

Zasad je Performance vrh ponude iz Sonija, bolje da nisu niš izbacivali vanm ak niš drugo, mogli su za utjehu cijenu korigirat, pa bi vjerojatno bacilo pozitivniju sliku na sam model uređaja, al ovak, teško..

 

E da, buduće iteracije sa kamerama će bit isto ko i iz prethodnih modela, a svi znamo kaj to znači, pa soni je poznat po tome; bome bi me šokiralo skroz da naprave softver koji će prešišat sve (htc, lg, samsung) ostalo, al svi znamo da se to ne bu dogodilo..

 

 EDIT: Ak kojim slučajem izbace "pravi" flagšip sa SD820 na jesen, to bi moglo doć kod nas u desetom-jedanaestom mjesecu, a taman pred kraj godine će se spremat za tekuću godinu i bruse se noževi za nove flagšipe sa novim sd830 čipom, ne moram ni govorit da se sele na veće senzore i optika će bit daleko bolja nego na sadašnjim modelima.

 

Soni sad mora imat opakog aduta u rukavu, pošto je nezgodno vrijeme za izbacivanje flagšipa u 4Q2016...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2016 11:17 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
16 godina
offline
Sony Xperia X Performance - Rasprava

Ok, iz ovog se da trenutno isčitat da ne vidim neki radikalan odmak od trenutnog performanca, znači flagšip bi trebal bit tu negde sa Performance modelom a kamera malko bolja, naravno cijena ide gore, krajnji rezultat, sve je to tu negde..

 

Ne vidim neke velike promjene, a više bi im stajao naslov, Performance 2..

 

OT:

OP3 ubija u tom segmentu za 3tkn, a soni je živi smijeh sa tim svojim modelima po velikim cijenama, makni naljepnicu sa imenom sony sa poleđine Performancea i evo ti 150$ niža cijena za navedeni model..

Nastavljaju u svom stilu, nemam nekih očekivanja od njih, al sam se bar malo nadao, kojih 2% da (ah koje li ironije) naprave neki odmak od ostalih, al očito, ne znaju, ne mogu, ne žele, ta će me priča podsjećat na lošija vremena HTCa, ukolko Soni nekaj ne poduzme..

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava

Ovo sad već ulazi u domenu korporativne poslovne politike, usporedbe OP3 i XP, ali da, ni meni se ta politika ne sviđa previše, ali ja sam kap u moru na tržištu. Ako misle da takav proizvod ima kupca onda nek probaju. Al Kaz je rekao da im nije u cilju maknut mobilno poslovanje i još dosta stvari o tome, al meni se čini da im to služi kao poligon za neka eksperimentiranja poslovna. Pogotovo jer od E4 u 2014. nije bilo low end uređaja, što se opet vraća na korporativnu poslovnu politiku.

12 godina
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava
zvonac kaže...

Ok, iz ovog se da trenutno isčitat da ne vidim neki radikalan odmak od trenutnog performanca, znači flagšip bi trebal bit tu negde sa Performance modelom a kamera malko bolja, naravno cijena ide gore, krajnji rezultat, sve je to tu negde..

 

Ne vidim neke velike promjene, a više bi im stajao naslov, Performance 2..

 

OT:

OP3 ubija u tom segmentu za 3tkn, a soni je živi smijeh sa tim svojim modelima po velikim cijenama, makni naljepnicu sa imenom sony sa poleđine Performancea i evo ti 150$ niža cijena za navedeni model..

Nastavljaju u svom stilu, nemam nekih očekivanja od njih, al sam se bar malo nadao, kojih 2% da (ah koje li ironije) naprave neki odmak od ostalih, al očito, ne znaju, ne mogu, ne žele, ta će me priča podsjećat na lošija vremena HTCa, ukolko Soni nekaj ne poduzme..

Zvonac je sve rekao!! 

7 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia X Performance - Rasprava

Ovako imam jedno pitanje, iako vidim da baš i niste oduševljeni samim modelom. Zanima me konkretno Sony Xperia X ili Sony Xperia XA, obzirom na to da sam totalni laik vezano za mobitele i da mi je najbitnija kamera i RAM, zanima me da li biste preporučili ijedan od ta dva modela? Cijena im i nije neka sića, pa ne bih voljela baciti novce u vjetar. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava

Ima i boljih po tom pitanju za nešto manje novce...

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia X Performance - Rasprava

Evo napokon i hrvatske recenzije. Izgleda da Xperia X Performance nikako ne ide u flagship kategoriju. Može ga spasit jedino spuštanje cijene  http://mob.hr/sony-xperia-x-performance-recenzija/

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava
Bizarro kaže...

Evo napokon i hrvatske recenzije. Izgleda da Xperia X Performance nikako ne ide u flagship kategoriju. Može ga spasit jedino spuštanje cijene  http://mob.hr/sony-xperia-x-performance-recenzija/

 Sony se totalno pogubio mislim da ni oni sami neznaju sta im je flagship...hahaha

9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia X Performance - Rasprava

Sony je pred katastrofom.

 

Mobiteli su im katastrofa skoro svi nakon serije Z3. 

 

Neki govore da Xperia X Performance nije bio flagship,al je zato imao cijenu veću od svih flagshipa. 

 

XZ također kaska skoro za svime.

 

Zanima me kako im se samo isplati,tko je dovoljno lud da to kupuje? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2016 16:15 (saintmarcus9).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava

pozdrav , zanima me koliko dobro je zatvorena ova xperia, tek san je uzela i upala mi je u more

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava

Trebala bi izdržat. U svako slučaju isperi ju čistom vodom i ostavi da se osuši. Al isperi tako da ništa ne otvaraš od portova!

7 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava

to mi se dogodilo u petak , ja san je odmah stavila u rizu i nakon dva sata pokusala iz svih otvora isisat more al nije nista izlazilo tako da me zacudilo, mislin da je dobro zatvorena, sa stapicima za usi, i malo vode  san cistila otvor za slusalice i punjac,. ona je pod garancijom , sad iman izbor izgubit garanciju ili ne , prijatelj mi popravlja mobitele i neznan dali bi bilo pametno da mi otvori mobitel, ali posto se nerazumin u to nije mi jasno kako ce ovlasteni servis znat da je on vec prije otvaran 

. trazin po internetu iskustva sa slanon vodon , ali skroz slabo .

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava

Jel mobitel radi?

15 godina
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava

Pa vodootporan je mobitel, nebi mu trebalo ništa biti. Ako se pokvario onda šalji na servis.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava

upalia se nakon dva sata rize i opet san ga izgasila i stavila u rizu cilu noc i koristila do podne i evo od tada je u rizi , 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava

je vodootporan je al nije isto more ili voda ,ocito je mobitel dobro zatvoren. a ako je slana voda ne priznaju garanciju , sad neznan dali da ga dan na sevis na ciscenje ako je to moguce, postoje li neke tekucine ili nestoo jel znate

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava

Ako radi nemaš brige. Svaki puta kada padne u more samo ispere se čistom vodom pod slavinom i ostavi da se osuši, i to je to. Ako ne radi normalno (npr. neće se upalit, ne vidi mrežu, ne vidi karticu, ne radi kamera...) onda treba servis.

7 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia X Performance - Rasprava
po najboljem testeru kamera DxoMark-u ovaj model o ukupnoj icjeni sa 88 bodova spada u top 4 zajedno sa Pixelom, htc 10 i samsung s7
po kategoriji "noise" za video ima najbolju ocjenu od svih.... 96 bodova !!!!
sve ovo me je zaintetesovalo za ovaj mob jer tražim mob sa dobrim video snimanjem u low-light a ovih 96 bodova ukazuje da bi to moglo biti odlično
ipak volio bih neko ko koristi mob da iznese svoje subjektivno mišljenje u vezi video snimanja
Xiaomi Mi4;Redmi Note 2; Redmi 2 Pro
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice