Sony Xperia XZ

poruka: 20
|
čitano: 5.630
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Sony Xperia XZ

Dakle ovo bi trebao biti taj flagship koji se čekao od Sonya nakon Z5 serije. Ovaj put veliko razočarenje za ljubitelje Compact modela

-XZ

  • 5.2" 1080p IPS display, 428ppi
  • Snapdragon 820 chipset: quad-core (2x2.15 + 2x1.6 GHz) Kryo processor, Adreno 530 GPU
  • 3GB RAM
  • Up to 32GB of built-in storage, expandable via the microSD card slot by up to 200GB
  • IP65/IP68 certified - dust and water proof up to 1.5 meter and 30 minutes
  • 23MP Sony IMX300 camera, 24mm-equiv. f/2.0 lens, laser-assisted and phase-detection autofocus, SteadyShot, LED flash, dedicated hardware shutter key
  • 2160p video recording, SteadyShot
  • 13MP selfie camera with noise reduction, SteadyShot
  • Stereo speakers
  • 2,900mAh battery
  • Qualcomm Quick charge certified, smart charging at night
  • Capless USB Type-C port design in waterproof phones
  • Side-mounted fingerprint sensor in the power button

GSM Arena

 

-XZ Compact

  • 4.6" 720p IPS display, 319ppi
  • Snapdragon 650 chipset: hexa-core (2x A72@1.8GHz + 4x A53@1.4 GHz) processor, Adreno 510 GPU
  • 3GB RAM
  • Up to 32GB of built-in storage, expandable via the microSD card slot by up to 200GB
  • 23MP Sony IMX300 camera, 24mm-equiv. f/2.0 lens, laser-assisted and phase-detection autofocus, SteadyShot, LED flash, dedicated hardware shutter key
  • 1080p video recording, SteadyShot with Intelligent Active Mode
  • 5MP selfie camera, SteadyShot
  • Stereo speakers
  • 2,700mAh battery
  • Qualcomm Quick charge certified, smart charging at night
  • USB Type-C port
  • Side-mounted fingerprint sensor in the power button


    Više od GSM Arene


Izgleda da Z5 Premium neće dobiti nasljednika

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia XZ

Zadnja kamera ista kao na Z5  

 

Po meni loš mob...tj klasično Sonyevo izbacivanje novih nezanimljivih modela.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia XZ



ako ništa, pomjerili su se s tačke, ali i dalje ništa od raw formata

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia XZ
R36 kaže...

Zadnja kamera ista kao na Z5  

 

Po meni loš mob...tj klasično Sonyevo izbacivanje novih nezanimljivih modela.

 

Hejtaš i dalje.

 

Compact je malo razočarenje, ali s obzirom da bi vjerojatno 820ka unutra simulirala uvjete kao u paklu, onda su išli na 650. Koji iako može nije stavljen da snima 4K. Jebaj ga. Al dobro, barem je nadograđen na 3Gb da ide u korak s vremenom, ekran HD je dovoljan i baterija nije smanjivana, tako da ima potencijala.

 

Opet ćemo se nabrijat na kameru al će sjebat softver, makar su ovaj put malo fizikalija nadodali, u principu je isti samo senzor kao na Z5, sva ostala mehanika je drukčija, od leća do načina fokusiranja. Može dobro, al vjerojatno će bit dnevno svjetlo vrh, mračnije pumpanje ISOa... Treba sačekat testove.

10 godina
offline
Sony Xperia XZ

haha manual shutter speed 1 sec max. Zašto sony zašto?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia XZ
bubimir13 kaže...
R36 kaže...

Zadnja kamera ista kao na Z5  

 

Po meni loš mob...tj klasično Sonyevo izbacivanje novih nezanimljivih modela.

 

Hejtaš i dalje.

 

Compact je malo razočarenje, ali s obzirom da bi vjerojatno 820ka unutra simulirala uvjete kao u paklu, onda su išli na 650. Koji iako može nije stavljen da snima 4K. Jebaj ga. Al dobro, barem je nadograđen na 3Gb da ide u korak s vremenom, ekran HD je dovoljan i baterija nije smanjivana, tako da ima potencijala.

 

Opet ćemo se nabrijat na kameru al će sjebat softver, makar su ovaj put malo fizikalija nadodali, u principu je isti samo senzor kao na Z5, sva ostala mehanika je drukčija, od leća do načina fokusiranja. Može dobro, al vjerojatno će bit dnevno svjetlo vrh, mračnije pumpanje ISOa... Treba sačekat testove.

 
Vjerovatno zbog toga sto je ovo X compact a ne XZ Compact.


ali hej, imamo manual mode sad tu, samo sad treba čekati da bude dostupno svima, a nadam se da necemo za to morati čekati na Nougat update.
malo po malo, pa ćemo doći do sporijeg otvaranje blende i raw podrške.


kamaan

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia XZ

Već i ovo sa laserskim hibridnim fokusom i manualnim opcijama je velika stvar za Sony. Koliko će im sad tek past prodaja kompakt fotića 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia XZ

Unboxing XPeria X Compact

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia XZ

jel ovo nove Xperije dolaze sa Swiftkey tastaturom preinstalled?

uzeo Xperiu XA i vidim tu je swiftkey kao defaultna, a nema uopšte xperia keyboard, i na ovim Xperijama sa IFA, vidim swiftkey je tu kao defaultna tastatura.


ovo mi se ne svidja nikako, sve nekako sitno izgleda, doduse nisam ni ulazio u postavke same tastature, Xperia keyboard je majka

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia XZ
Indestructible kaže...

jel ovo nove Xperije dolaze sa Swiftkey tastaturom preinstalled?

uzeo Xperiu XA i vidim tu je swiftkey kao defaultna, a nema uopšte xperia keyboard, i na ovim Xperijama sa IFA, vidim swiftkey je tu kao defaultna tastatura.


ovo mi se ne svidja nikako, sve nekako sitno izgleda, doduse nisam ni ulazio u postavke same tastature, Xperia keyboard je majka

 Navodno se nemoze staviti xperia...ocito forsiraju swift..

12 godina
offline
Sony Xperia XZ

pa to je još veći fail.

 

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
16 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia XZ

Sony je opet odigrao krivo sa zadnjih 10 mobitela, izbace X, X Performance, i sad XZ. Ako je XZ flagship, onda su izabrali prelose ime jer je vec izlizano.

 

Sony ima dobre modele, imaju dobar softver, ali marketing 0.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia XZ

ma ono što se zna dosad jeste da ne treba kupovati telefone predstavljene na MWC, samo je loše što utiče ipak na update, ipak treba onda čekati da zadnji model dobije update, a ovi prethodni moraju malo duze cekati

i dalje ne znam zašto sonyu trebaju flagshipi svako 6 mjeseci, ja sam mislio da su odustali od te politike.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia XZ
Interestingly, the Japanese Xperia X Compact has the exact same dimensions and weight as the international model, despite the water and dust proofing.
http://m.gsmarena.com/sony_xperia_x_compact_is_water_and_dust_resistant_in_japan_also_comes_in_pink-news-21178.php
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia XZ

Ima li iko ovaj telefon kakav je?Nesto ga slabo ima i u prodaji.Zna li iko zasto?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony Xperia XZ
Besana kaže...

Ima li iko ovaj telefon kakav je?Nesto ga slabo ima i u prodaji.Zna li iko zasto?

 

 

Tko jos zeli Sony, mene cudi da oni uopce jos i rade mobitele obzirom da se rugaju kupcima.

Kako objasniti da rade najbolje senzore kamere, proizvode cak i optiku za kamere (Sony G odjel) i usput imaju ocajne kamere, guraju taj kockasti dizajn sa ogromnim bezelima iako trziste uopce ne reagira na to...kao da sami sebe sabotiraju i kupci su to prepoznali i nitko ne zeli Sony mob osim onih 1-2% entuzijasta koji vide nesto sto nitko drugi ne vidi u njihovim mobitelima.

 

Oni ako misle opstati trebaju kompletnu rekonstrukciju odjela mobitela...podjeliti momentalni otkaz cijelom dizajnerskom timu, ubaciti nekakav novi dizajn (neka ga izmisle), smanjiti bezele, kompletan UI kamere poslati u smece i napraviti novi koji ce ukljucivati PRAVI manualni mode, ubaciti bolji senzor kojih imaju na desetke, recimo nesto poput IMX377 koji je fizicki veci sa vecim pixelima, poraditi na optici, maknuti 4K ekran i staviti najbolji dostupni procesor i fer odmjeriti cijenu...sigurno bi takvom politikom postigli bolje rezultate.

Kamera je jako bitna, HTC je zbog krive politike gotovo propao dok nisu u M10 stavili postenu kameru, a Sony radi slicnu stvar.

Meni je kamera bitna i ja Sony zaobilazim iskljucivo zbog nje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.7.2017 11:11 (ocean77).
8 godina
offline
Sony Xperia XZ

Meni su Sony smartphon ok, imao ih pun krc, malo sam sad zastranio jer mi se ne da više plaćati puno love, ali glupo je reći da će Sony propast jer eto rade tebi smiješne mobove sa puno mesa. Pa oni mobove rade iz zajebancije, koliko je poznato rade oni prave foto aparate za ljubitelje dobrih slika, kaj će im to još u mobu pa da si rade konkurenciju, a ostalima kojima prodaju svoje dijelove dobro naplate. Vjerujem da će Sony uskoro izbaciti novu liniju moba koja će biti sukladno današnjem vremenu, a koliko se sjećam tamo kad sam kupio Xperiu Z u to vrijeme mi se čini da je bio među prvima sa water and dust certifikatom ( bilo je i prije mobova koji su mogli pod vodu ali su morali navući neki kurton na sebe ). Nije loš ni HTC a kamoli Sony. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia XZ
ocean77 kaže...

 

Kako objasniti da rade najbolje senzore kamere, proizvode cak i optiku za kamere (Sony G odjel) i usput imaju ocajne kamere, guraju taj kockasti dizajn sa ogromnim bezelima iako trziste uopce ne reagira na to...kao da sami sebe sabotiraju i kupci su to prepoznali i nitko ne zeli Sony mob osim onih 1-2% entuzijasta koji vide nesto sto nitko drugi ne vidi u njihovim mobitelima.

 koliko znam to je neki problem sa software-om koji nikako da rijese , a dizajn je meni osobno super, i uostalom svi nesto briju na dizajn i onda strpaju mobitel u masku ,tak da ne kenjajte previše

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.8.2017 12:34 (loky4i4).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice