Sony Xperia Z

poruka: 3.343
|
čitano: 922.733
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Zašto mi izbaci poruku "Greška prilikom dohvaćivanja broja" kada me neko zove?

 

A kad ja zovem, piše "Broj nije nađen"?

 

Al oba puta mi piše tko me zove, ovo je kao neki pop up samo...

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 20:20 (the_dammed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
online
Re: Sony Xperia Z
the_dammed kaže...

Zašto mi izbaci poruku "Greška prilikom dohvaćivanja broja" kada me neko zove?

 

A kad ja zovem, piše "Broj nije nađen"?

 

Al oba puta mi piše tko me zove, ovo je kao neki pop up samo...

To ti je do aplikacije koju su stavili tamo gdje si kupio mob, a ja pretpostavljam da si kupio u T Com dućanu, zar ne {#}?!?!

 

Tako da kada zoveš nekog tko ima "tajni" broj u T Com-u ili T Mobile ili kada zoveš broj koji su na VIP ili TELE2 mreži, onda "kao njih" ne nađe {#}!!!! 

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Imam jos jedno pitanje: Na početnom ekranu imam quick luch za kameru, to je ok. No imam i za player, ty walkman... Kako to mogu maknuti, tj nešto drugo staviti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
online
Re: Sony Xperia Z
the_dammed kaže...

Imam jos jedno pitanje: Na početnom ekranu imam quick luch za kameru, to je ok. No imam i za player, ty walkman... Kako to mogu maknuti, tj nešto drugo staviti?

Prstom drži malo jače stisnuto, dok ti ne pokaže ako se ne varam sa donje strane displaya "kantuza smeće", gdje ćeš odvući i maknuti sa ekrana!

što naravno ne znači da si ju zbrisao, već samo očistio mjesto, makar, zašto ne probaš staviti više aplikacija na jedno mjesto, stvorivši kakv konkretan folder, koji kasnije trebaš samo nekako imenovat, recimo "Multimedija"!?

 

SONY je po mojem ukusu malo previše zakomplicirao mehanizam uređivanja screen-ova, ali, kada se malo pomučiš, budeš već skužio i pokopčao kako se dela {#}!!

 

Stavljanje se radi tako da tapneš dva puta po display-u, i kada ti se pojave opcije, ti izaberi ili Prečace/Shortcuts ili Wiđete/Widgets pa dodaj povlačenjem na display na mjestu na kojem želiš imati šortkat aplikacije ili wiđet iz kojeg možeš u nešto {#}!!

ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 21:38 (ATJLučko).
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

A ne ne, mislim na ekranu prije nego se unlocka telefon, odmah nakon paljenja ekrana iz "crnoga". Pa mozes ili otkljucat telefon ili odmah upliti kameru ili - upaliti walkman.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
online
Re: Sony Xperia Z
the_dammed kaže...

A ne ne, mislim na ekranu prije nego se unlocka telefon, odmah nakon paljenja ekrana iz "crnoga". Pa mozes ili otkljucat telefon ili odmah upliti kameru ili - upaliti walkman.

Pa tako reci, ti želiš maknuti aplikaciju "Walkman" iz Locking screen-a/Zaslona zaključavanja, ali ti to ja nisam u mogućnosti "SADA" reći čisto iz razloga što taj mob ima moj prijatelj, a ja sam malo po njemu se igrao!!!!

 

Ali možda da odeš u Settings/Postavke, možda pod Display/Ekran, obzirom sam ja na Samsungu, neke stvari priznajem, nabadam po nekakvoj logici, obzirom ja imam pod stavkom Personal/Osobno i podstavku "Locking screen/Zaslon zaključavanja", pa možda da i ti probaš takvo nešto, ha {#}!?!?

 

Ako i ne uspiješ, ima članova foruma koji imaju SXZ, pa će valjda i oni nešto pomoći, a ako nitko ne pomogne a ti ne uspiješ pronaći, jutri ćopim frendu mob i istražim modus postupanja, što i kako {#}!!

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Evo zanima me od nekoga tko je kupio uređaj sljedeće:

(na zamjerite ako možda ima u temi nije mi se dalo čitati)

 

1. Kako se baterija nosi sa manje više stalnim korištenjem (surfanje često, igre, multimedija itd.)?

2. Ekran me najviše zanima - boje, kutovi gledanja itd. ? 

3. Kvaliteta kamere, zvuka i zvuka preko slušalica? 

 

Eto ako bi neki korisnik bio toliko dobar pa odgovorio :)

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

@ ATJLucko

 

Aj pliz pogledaj kako je kod njega, naime ja kad odem u Settings-Display-Lock screen mogu brati samo wallpaper i ništa drugo.

 

I BTW, loše je što u meniu za izbor mreže ne mogu izabrati samo GSM, nego mora biti LTE (prefered)/WCMDA/GSM... I tako da mi je non stop u biti na 3G i cica bateriju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 21:58 (the_dammed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
AmD kaže...

Evo zanima me od nekoga tko je kupio uređaj sljedeće:

(na zamjerite ako možda ima u temi nije mi se dalo čitati)

 

1. Kako se baterija nosi sa manje više stalnim korištenjem (surfanje često, igre, multimedija itd.)?

2. Ekran me najviše zanima - boje, kutovi gledanja itd. ? 

3. Kvaliteta kamere, zvuka i zvuka preko slušalica? 

 

Eto ako bi neki korisnik bio toliko dobar pa odgovorio :)

1. Imam ga 3 sata, ne znam. :)

2. Gledam ga pod 90, pa je OK. Ali znam kaj mislis, pogledao sam ga u koso, neznam, vidim sve na njemu. Mozda se na drugima "bolje vidi". To ti ne znam.

3. Kameru sam isprobao samo u zatvorenom u polumraku, OK je, u skladu s drugima. Sutra cu ga i po danu isprobati.

15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
the_dammed kaže...
AmD kaže...

Evo zanima me od nekoga tko je kupio uređaj sljedeće:

(na zamjerite ako možda ima u temi nije mi se dalo čitati)

 

1. Kako se baterija nosi sa manje više stalnim korištenjem (surfanje često, igre, multimedija itd.)?

2. Ekran me najviše zanima - boje, kutovi gledanja itd. ? 

3. Kvaliteta kamere, zvuka i zvuka preko slušalica? 

 

Eto ako bi neki korisnik bio toliko dobar pa odgovorio :)

1. Imam ga 3 sata, ne znam. :)

2. Gledam ga pod 90, pa je OK. Ali znam kaj mislis, pogledao sam ga u koso, neznam, vidim sve na njemu. Mozda se na drugima "bolje vidi". To ti ne znam.

3. Kameru sam isprobao samo u zatvorenom u polumraku, OK je, u skladu s drugima. Sutra cu ga i po danu isprobati.

Primamljiv mi je uređaj, ali meni jednostavno smetaju što su home tipke itd na ekranu, mogli su ih staviti ispod ekrana recimo .. To me nekako jedino smeta kod uređaja .. 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Pa kolko znam na svima tim većim mobitelima ti je tak. Mozda se varam, pogledaj na youtubeu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
AmD kaže...

Evo zanima me od nekoga tko je kupio uređaj sljedeće:

(na zamjerite ako možda ima u temi nije mi se dalo čitati)

 

1. Kako se baterija nosi sa manje više stalnim korištenjem (surfanje često, igre, multimedija itd.)?

2. Ekran me najviše zanima - boje, kutovi gledanja itd. ? 

3. Kvaliteta kamere, zvuka i zvuka preko slušalica? 

 

Eto ako bi neki korisnik bio toliko dobar pa odgovorio :)

1. Baterija je dobra s obzirom da uredaj ima quad + 5" + 2300mah. Vec sam ranije napisao da otprilike dobijam 3.5-4h screen on (koristenje isto kao i na SGS2 gdje sam dobivao max 3)

2. boje su ok kad se priviknes i malo podesis. Pod kutem nije bas sjajno, ali tako ga rijetko koristim...

3. Kamera je dobra, slika jako dobro u nekim situacijma dok u drugim podbaci i to ponajprije zbog previse procesiranja slike.  Isto tako prvo pokretanje kamere je dosta sporo. Mislim da ce update to rijesiti.

Zvuk je ok, nit smrdi nit mirise. Mali problem predstavlja zvucnik sa strane pa ga neki put poklopim rukom.

Slusalice ne koristim tako da  ne znam.

 

Nisam nasao kako maknuti walkman i kameru sa stock lockscreena. Ne vidim te opcije u postavkama. Na SGS2 smo imali, ovdje nema (barem ne na ovom softwareu)

 

 

Xperia Z ::: next: HTC One
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 22:10 (parizer).
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
AmD kaže...

Primamljiv mi je uređaj, ali meni jednostavno smetaju što su home tipke itd na ekranu, mogli su ih staviti ispod ekrana recimo .. To me nekako jedino smeta kod uređaja .. 

I ja sam mislio da ce mi smetati nakon sto sam dugo imao home tipku na SGS 1 i 2. Mogu reci da mi uopce ne nedostaje, zapravo mi se sve vise svidja ovako.

Vise mi fali menu tipka (makar bila onscreen), ali i na to sam se privknuo.

 

 

Xperia Z ::: next: HTC One
12 godina
protjeran
offline
Sony Xperia Z

Na Nexusu se mogu te tipke smanjiti, ali treba root. Pitajte kolegu @Mitch-a nek vam kaze kak to ide, vjerojatno s nekom aplikacijom.

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Uglavnom javim se sa dojmovima ako se odlučim za kupovinu, moram otići negdje isprobati prvo .. 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
daniel.hajdinjak666 kaže...

Na Nexusu se mogu te tipke smanjiti, ali treba root. Pitajte kolegu @Mitch-a nek vam kaze kak to ide, vjerojatno s nekom aplikacijom.

Vec ima mod za to: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38632615

Takoder se moze promjeniti raspored: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198836

Xperia Z ::: next: HTC One
15 godina
offline
Sony Xperia Z

Sony PC Companion mi javlja da je update 10.1.A.1.434 dostupan. Update jos nije dostupan preko OTA.

Nisam ga stavljao jer sam taj update vec stavio sa XDA makar mi program javlja da imam instaliran .350.

Eto prilike za sve koji vole sluzbene verzije :)

 

Xperia Z ::: next: HTC One
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z

Da vas pitam jos kakve su slusalice koje se dobiju s mobitelom?

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Za sta je taj update, tj dali znas sta donosi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Navodno popravlja i radi prevenciju za "sudden death" bug.

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Navodno. :-) mislim da sam i ja tako nesto procitao. btw, kako natjerat Chrome da otvori u novom tabu neki link?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Drzis dugo na linku, pa imas opciju za otvorit u novoj kartici.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
parizer kaže...

Sony PC Companion mi javlja da je update 10.1.A.1.434 dostupan. Update jos nije dostupan preko OTA.

Nisam ga stavljao jer sam taj update vec stavio sa XDA makar mi program javlja da imam instaliran .350.

Eto prilike za sve koji vole sluzbene verzije :)

 

Ja sam pokušao preko Sony PC Companiona, ali mi ne javlja da je još dostupan novi update. {#}

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Nisam sada na svom kompu pa ne mogu porbati/pogledati, pa da pitam:

 

Ustekam mob preko USB, upalim PC Companion i tamo gore kliknem "chack for updates". Jer sijecam se ima i neka 4 veća izbornika (kao gumba) di su jos neke opcije, to ne diram?

 

Ili jednostavnije, kako provjeriti dali ima, i ako ima, kako instalirati update?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

.

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2013 17:48 (AmD).
14 godina
offline
Sony Xperia Z

Danas sam ga malo uspoređivao sa svojom Xperiom S, i vidi se velik pomak što se pitanja brzine tiče.

 

Dok npr. ekran mi je praktički isti, taj full HD uopće ne impresionira. Kamera mi se također čini više manje ista. Vidim da su izbacili HDMI priključak, iako ruku na srce, nije ni bitan toliko. Draže mi je što su ostavili tipku za slikavanje, dok to kod konkurencije nema.

 

Ok mobitel, ali ne vidim potrebu da promjenim Xperiu S za ovo.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Prikopcao sa mob preko pc companiona, no nisam mogao istekati ga preko "safely remove hardware" cisto zato sto te ikonice uopce nije bilo ( govorim o ikoni iz sistem treya pomocu koje inace izbacujete eksterna USBovi i tome slicno)E sad zasto nema ikonice, tj kako da ga istekam?

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Da li se dobije dock za punjenje možda kod nas s mobitelom?

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
AmD kaže...

Da li se dobije dock za punjenje možda kod nas s mobitelom?

Ne dobije, kod nas ih još nema ni zasebno za kupiti. :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
the_dammed kaže...

Prikopcao sa mob preko pc companiona, no nisam mogao istekati ga preko "safely remove hardware" cisto zato sto te ikonice uopce nije bilo ( govorim o ikoni iz sistem treya pomocu koje inace izbacujete eksterna USBovi i tome slicno)E sad zasto nema ikonice, tj kako da ga istekam?

Otkrio sam problem. I settingsima nije mass storage mode, nego medi transfer mode. I kad oću prebaciti iz jedne opcije u drugu, kaze da ne mogu, da se samo SD kartice mogu staviti u mode za mass storage. Dali se to moze nekoako zaobici?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice