Sony Xperia S

poruka: 5
|
čitano: 6.329
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sony Xperia S - treperenje ekrana

Bok

 

Danas ga donio iz Tele-2 centra.

Mob sam nakon prvog paljenja odmah upgadeao na zadnju verziju OS-a.

Osim hot pixela (grrr) u vrhu desno, primjećujem lagano treperenje sive boje preko cijelog ekrana.

Kad je mob uspravan, treperenje se očituje u vidu brze izmjene lagano vidljivih nasumičnih horizontalnih crtica.

Najuočljivije je na sivim podlogama, primjerice kad se starta Google Play.

 

Dosad sam imao HTC Desire i kopao po gro drugih smartphoneova i nikad nisam vidio ništa slično.

 

Da li je netko imao sličnu pojavu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2012 23:26 (Krx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia S

probaj factory reset za početak

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia S
Krx, odnesi ga na reklamaciju, ako si uvjeren da nešto nije u redu... s obzirom da mi je to jedna od opcija za pretplatu, možeš li mi reći šta si sve dobio s njim u kutiji? Informacije na netu su dosta kontradiktorne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia S

Napravio hard reset, i dalje treperi.

Zanimljivo je da najviše "treperi" samo siva boja i to ne uvijek, samo u odredjenim aplikacijama, npr: Google Play.

Takodjer malo treperi i plava boja u Mireo Dont't Panic navigaciji.

Plavi i sivi detalji nekih kod drugih aplikacija ili slika ne trepere, tako da mi se cini da bi problem mogao biti u nacinu iscrtavanja GUI-a pojedinih aplikacija.

Kod treperenja, ne treperi sama boja, vec se brzo i nasumicno pojavljuju jedva vidljive horizontalne tamnije crtice.

Provjerio sam u njihovom centru izlozbeni primjerak i taj ne treperi, no Android nije upgradean,

a dosta ljudi je prijavilo odredjene probleme u sucelju koji bi trebali biti ispravljeni sa novim updateom koji bi trebao doci u 3 mjesecu 2013.

 

Vise me hebe onaj hot pixel u vrhu, no Sony ima politiku da ne mijenjaju aparate ako ih nema vise od dva.

 

Osim tog (skoro) sve ostalo radi savrseno osim stomi se cini da su na toj Xperiji S navigacijske tipke nesretno rijesene, te da bi mogle biti responsivnije.

Malo ih je nezgodno napikavati u mraku.

 

U bijeloj kutiji sam dobio:

- crnu kutiju :)

- upute

- usb kabel

- Mali el. adapter za punjenje za usb kabel

- IM820 HDMI kabel

- MH650c slušalice

- crnu futrolu za mob

15 godina
offline
Sony Xperia S

Update

 

Nakon 1. hard reseta je i dalje treperilo,

no nakon repaira pomoću:
Sony PC Compainon -> Support Zone -> Start -> Phone Software Update -> Start -> Repair my Phone

više ne treperi.

 

Stvar sam riješio još u 12. mjesecu, no skroz sam zaboravio napisati rješenje,
pa ako nekome pomogne - super. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice