Xperia x10 čudan problem

poruka: 32
|
čitano: 6.514
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

problem je vezan za srednju tipku na dnu moba. tipka jednostavno ne radi kada je mob normalno upaljen tj radi SAMO kad unlockam ekran tj kad ju pritisnem ekran se upali i to je jedino na što reagira. naime, kad je u recovery modu tipka radi normalno tj kad ocu uci u meni/pod meni sve šljaka. stoga problem je softverske prirode. da li se itko susretao sa tim problemom i kako to popraavit? mob je rootan, otključan mu je bl, stavljen je custom fw te je dekodiran. (o tome se raspravljalo u mojoj temi).   i nevezano za to, koji je najbolji tj najuglađeniji rom za navedeni mob?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xperia x10 čudan problem

hmh, pa i treba radi kad je displey unlocked i služi samo za ulazak i izlazak iz izbornika oO

 

Šta još treba raditi? oO

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

npr uđem u browser ili bilo koju app, sad da bi izašao uz nje trebam nekoliko puta stisnut tipku back a prije samo stisnem home tipku (ta koja ne radi) i automatski izađem iz aplikacije. ako uđem u settings, kako bi izašao iz postavki moram pritiskati tipku back. home u tom slučaju u opće ne radi. radi samo kad je mob u standby-u i kad nju pritisnem se ekran upali i na više ništa ta tipka ne reagira

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xperia x10 čudan problem

jedino što bi mogao probati je repair preko pc companiona

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

imao slican problem ali sa onim tipkama sastrane, kamera/vu/vd.

sredio tako da sam stavio drugi rom. naime kad je telefon upaljen one ne reagiraju, ali kad je mob u recoveryu onda rade bez greske.

konkretno mi se desilo sa nekom preinakom CM7.2. roma.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

mogu probat drugi rom (ionako mi je ovaj rom dosadio). imate neku preporuku roma gdje radi kamera, gps, mobile data...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xperia x10 čudan problem

a gle. najbolje ti je uzeti gingerbread rom. jer ti tam 99,9% znacajki telefona radi. nisam vise u toku jer ne koristim vise taj telefon....

12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

ja bi htio rom koji nije krcat sa onim sonyjevim bloatwareom i bez timescapea. i da ima što više rama slobodno te da je rom brz i funkcionalan. snimanje videa mi nije baš bitno kao ni tethering tj hotspot. slikanje tj kamera, gps i mobile data, wifi... bi bilo poželjno da radi. pošto ima puno romova a ne želim ih svakog isprobavat a niti imam vremena za to, htio bi da mi neki preporučite te objasnite postupak u kratkim crtama

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xperia x10 čudan problem
peace_of_cake kaže...

ja bi htio rom koji nije krcat sa onim sonyjevim bloatwareom i bez timescapea. i da ima što više rama slobodno te da je rom brz i funkcionalan. snimanje videa mi nije baš bitno kao ni tethering tj hotspot. slikanje tj kamera, gps i mobile data, wifi... bi bilo poželjno da radi. pošto ima puno romova a ne želim ih svakog isprobavat a niti imam vremena za to, htio bi da mi neki preporučite te objasnite postupak u kratkim crtama

konkretno sam dosta dugo ovaj rom koristio. ali se ne sjecam s kojim kernelom. jedino znam da je imao podrsku za oc. pa je proc radio na 1,12GHZ. i bilo je to dosta fluidno.

najveci nedostatak x10 je malo rama. da ima 512 i vise bila bi jos sada super mob.

12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

znam da ima malo rama i to mi smeta jer ako pokrenem npr plants vs zombies onda prilikom loada mob se  zablokira i reboota vjerojatno zbog premalo rama. da li će mi se pobrisat podaci sa memorijske ako sve wipe-am ono što piše u uputama?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xperia x10 čudan problem

ne ak ne formatiras memorijsku vec samo sistem telefona onda ne. samo prati upute. ali za svaki slucaj napravi backup. premda ga ja nisam nikad radio i nista se nije izbrisao. a probao sam romova i romova...

12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

da li je bitno koji se recovery koristi? trenutno imam xrecovery v0.3. da li se sa tim recoveryjem može i neki ics rom za probu instalirat?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xperia x10 čudan problem

trebaš imati:

  • xRecovery
  • Locked or Unlocked bootloader

koliko znam postoje dvije vrste recoveria. jedan je xrecovery (kojeg ti imas, i koji je ujedno potreban za taj rom), a drugi je cwm recovery, on je u vecini slucajeva za ICS i JB romove no nije uvjet (kod svakog roma imas navedeno koji custom kernel moras imati. te sam developer roma stavlja link za download ako nije stock od SE. Svi custom kerneli imaju pred instaliran x i cwm recovery, zavisno sta treba za koji rom. kao što je i velka večina romova rootata po defaultu.)

kaj se tice ovog roma preporucao bih ti da se vratis na stock Sony Ericsson kernel kako bi izbjegao bugove.pa stavis rom. te nakon toga nađes neki bolji kompatibilni s romom i flešaš preko flash toola.

 

I inace kaj god da napravis, krivo i dobro X10 je jako jako tesko brickati. jer ju je cak i bez kernela i roma moguce spojiti u flash mode i opet ponoviti postupak ili napraviti repair preko pc compainiona.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2013 11:14 (Lord_Marko).
12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

da li ako se radi restore preko pc companiona se ponovno zakljiča bl?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xperia x10 čudan problem

radio par puta repair i nikad se nije zakljucao. ali sam za svaki slucaj provjerio

12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

pošto mi je već gingerbread dosadio odlkučio sam stavit jellybean pa što bude, bude. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2026142 da li moram instalirat gapps i addon pack ili je to samo optional?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xperia x10 čudan problem

pa netrebas ali bez gapps-a neces imati google play. pa neces moci skidati aplikacije.

kaj se tice roma imao ga tj imam ga i sada. mob ce ti lagati, kamera na pola dela, sporo bootanje, problemi sa aplikacijama koje se cesto crashju, i da ne nabrajam dalje. vidit ces i sam.

12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

probao sam i stao na 2 koraku tj kada treba instalirati kernel. kernel sam instalirao ali kada pokušam uć u recovery onda ima problema. tj samo se na 0.1 sec pojavi kernel logo tj  piše freeXperia project i crn ekran sa uključenim osvjetljenjem. pokušavam instalirat neki ics kernel (i ics cfw) i tamo ide bez problema u recovery ali ovaj put je cwm based recovery i isto je logo prilikom paljenja freeXperia project. u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

pa onda flashaj s tim kernelom taj rom. nemas kaj zaribat, ak nejde znaci da nije dobar kernel.

a da ti nece bootat recovery na kernelu za jb nisam imao problema. probaj bateriju izvaditi jedanput dok ga palis, te nonstop pritisci vd kad mob zavibrira i moralo bi uc (inace treba pritisnuti samo kad se ljubicasta ledica upali)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

sad mi u recoveryju dođe erroe assert failed: getprop("ro.product.device") ==" i tako još jedan red i spominje se X10a i es209ra

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xperia x10 čudan problem

imas u temi, kako to popraviti, trebas preimenovati neki fajl u zipu i onda ide. ne sjecam se vise tocno kako i sto

12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

za sad nema errora. nadam se da sam dobro pobrisao. pobrisao sam tekst koji je pisao u erroru do ; i to dvotočje

dok sam pisao sve je prošlo bez errora i za sada je onaj cool animirani logo

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xperia x10 čudan problem

NE!

Sve imas ljepo objasnjeno u temi od roma samo treba citati.

i za zadnji problem i za ovaj s oznakama.

nabrem tema nema puno stranica

12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

pa da. točno to i točka- zarez sam pobrisao i sve je prošlo ok i rom radi ali dosta šteka. instalirao sam neki miui ics. I ŠTO JE NAJVAŽNIJE, SREDNJA TIPKA PONOVNO RADI :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

na ovome ni kamera ne radi ! na netu piše da je ovaj najjbrži i najbolji http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192988 (ipak ostajem na gingerbreadu) ali ću najprije isprobati onaj koji si mi ti predložio

edit: koji kernel treba za rom koji si mi ti preporučio? nigdje nije navedeno ili ja to jednostavno nisam iočio

edit2: našao sam -> ferakernel. sad se instalira rom

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2013 19:16 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xperia x10 čudan problem
peace_of_cake kaže...

na ovome ni kamera ne radi ! na netu piše da je ovaj najjbrži i najbolji http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192988 (ipak ostajem na gingerbreadu) ali ću najprije isprobati onaj koji si mi ti predložio

edit: koji kernel treba za rom koji si mi ti preporučio? nigdje nije navedeno ili ja to jednostavno nisam iočio

edit2: našao sam -> ferakernel. sad se instalira rom

eto samo treba citati.

12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

kod tvog roma ne radi wifi niti nema gsm signala  tj pišr nema mreže. mob je trajno unlockan (na miui je bilo signala i mobilni net je radio out of the box tj bez ikakvog podešavanja

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xperia x10 čudan problem

meni je taj rom radio perfektno. najbolje od svih. promjeni kernel i probaj jos jedanput flashati.

12 godina
offline
Xperia x10 čudan problem

na kraju sam instalirao wolf.. (gore sam naveo link) rom te doom kernel i sve radi glatko. Marko, puno puno hvala. i btw za 3 sata mi je rođendan ;)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice