ZTE Axon 7

poruka: 14
|
čitano: 8.477
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
ZTE Axon 7 rasprava

Nedavno (jutros) sam bespovratno skršio mobitel i sada tražim novi, i koliko sam gledao ZTE axon 7 mi se čini odličan izbor, pa sam mislio čuti mišljenja ljudi na forumu i uz to otvoriti temu axona 7 na forumu.

Ponajviše me zanima ima li netko iskustva s tim mobitelom? Kako ste ga kupili i gdje (ja se mučim da ga nađem čak i online shopovima)? prednosti - mane? dobar - loš po vašem mišljenju?

 

Korisni linkovi:

http://www.gsmarena.com/zte_axon_7-8067.php

https://www.zteusa.com/axon-7

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/zte-axon-7-1322212/review

http://www.androidauthority.com/zte-axon-7-review-704039/

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Axon 7
Original ZTE AXON 7 A2017 Qualcomm Snapdragon 820 Qual Core CPU 4G RAM 128G ROM 5.5 inch 2560*1440 LCD 8M 20M Camera 3250mAh Bat
http://s.aliexpress.com/NNBvaInI
(from AliExpress Android) ako odaberes dhl dolazi bez pdv-a
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Axon 7
Ima hardverski DAC tako da bi slušanje glazbe trebalo biti na nivou.
Čini mi se da ZTE nije pustio source kod tako da ništa od custom romova,ništa od otključavanja bootloadera i zasad ništa od root-a.
Ekipa je više očekivala od kamere koja je u rangu 1+3 u nekim sitnicama i slabija.
Odi na njihov forum, useri imaju problema sa bugovima na trenutnoj verziji OS.(kao i većina kineza).
Super hardver ali kako će to raditi u kombinaciji sa njihovim Mifavor UI i koliko brzo će ispravljati bugove treba vidjeti.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: ZTE Axon 7
Jeli ima iko ovaj mobitel. Zagrija sam se za njega, pa da mi kaže iskustva iz prve ruke. Ja sam se igra sa njim u dućanu 15-20min, i mobitel mi izgleda super. Ekstra zvučnici, ekran koji se može zatamnit do zavidne razine i po meni ekstra brz čitač otiska prsta. To su neki utisci na prvu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
ZTE Axon 7

Pozz, evo danas sam pikno ovaj mob nakon tjedan dana gledanja po netu i skupljanja informacija o istom uređaju. Moje pitanje je kako nadograditi android sa 6.0.1 na 7.1.1? Obzirom da sam do sad imao Xperia Z koja još radi, meni i do dva dna bez punjenja, tamo mi se update radio preko operatera mada sam kpuo otključani, a što je slučaj i s ovim. No kako nisam nigdje našao neku informaciju da je netko dobio update od ZTE, da li je netko uspio napraviti nadogradnju ili se to još kod nas nije dogegalo? Btw, uređaj je meni jako dobar unatoč tomu kaj mi je trgovac preporučio da bolje da uzmem Huawei P9, a ima ga moja bolja polovica (samo P9 Lite je). reko, stari i jedan Huawei je dovoljan u kući, daj mi to kaj tražim i voila. So any info about this upgrade will be nice ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
ZTE Axon 7

Hvala kolegi MASVA na linkovima, evo uspio sam dignuti mob na android 7.0, za sad ću se tu zadržati dok mi malo ne sjedne. Nisam primjetio nekih većih problema u radu nakon nadogradnje, sve radi normalno. I da, ne mogu staviti na ručno traženje mreže nego jedino automatski što smatram da je veliki minus ( možda i može ali je ne mogu promjeniti na svom ). Dojmovi su za sad više nego pozitivni, a nakon 4 godine Xperia Z, ovo smatram laganim upgrade-om. Ako ima kakovih pitanja, slobodno pa vam dam odgovor ako budem znao ( nemojte da pitanja budu teška ).

 

 

Edit: evo benchmark test na Android Nougat 7.0

ZTE+Axon+7 ZTE+Axon+7
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 0:37 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
ZTE Axon 7

Nakon skoro 2 tjedna traženja screen protectora za ZTE Axon 7, a gledajući na netu, Youtube, ebay-u itd, u Shoping centru Arena Zg sam naišao na zanimljivu stvar, radi se o firmi Mobile Outfitter koji su mi pomogli i stavili su mi na prednje staklo zaštitu. Cijena je paprena ali se ima garancija, prvih 7 dana ako se primjeti ikakovi problemi u vidu zraka, odljepljivanja sa strana pošto je ekran blago zakrivljen, ide nova bez plaćanja, a ako se nešto slično dogodi, ošteti, puno crtica ili kaj ja znam, dođete do njih i oni zamjene sa novom, a naplaćuju samo ruke. Da, marketinški trik ali sa ovom folijom su mi pokrili čitavu prednju površinu mobitela, što će nadam se vidjeti na slikama. Postupak traje oko 20min, ostavite mob, malo prošećete i vratite se po njega. E sad, oni traže da ako je moguće da se mob ne pali oko sat vremena i da se oko 24 sata smanjeno koristi kako bi ta folija što bolje primila, ako se primjeti bilo kakovi problemi neka se odmah dođe da to poprave ( rade sa ljepilom, fenom i na kraju ga stavljaju u pećnicu ). Samo neznam kako će ga skinuti ako se jako primi, he he. 

 

Kratki video kako se to radi 

 

p.s. malo sam htio skrenuti pozornost na ovaj mob jer vidim da nema baš puno na forumu oko istog pa reko ajd da bacim neko svoje kratko iskustvo, a pogotovo oko zaštite, jer sve ono kaj sam uspio naći me nije zadovoljilo ( sa svake strane po 2-3mm nepokrivenog dijela ekrana ).

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 23:29 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
ZTE Axon 7

Evo opet mene, čitam da su ljudi imali problema sa wi-fi signalom, te radio signalom. Što se tiče razgovora, meni sve radi kao i na prijašnjem mobu, nema nikakovih smetnji, gubljena signala itd. Što se tiče wi-fi, ni tu nemam problema u radu, signal je više nego dobar, s predpostavkom da se to mora ugoditi na routeru i voila.

 

 

ZTE Axon 7_5Ghz mreža ZTE Axon 7_5Ghz mreža
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 11:35 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
ZTE Axon 7

Na službenoj stranici ZTE HR su stavili nadogradnju za Nougat 7.0

 

https://www.ztemobile.hr/axon-serija/axon-7

 

 

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
ZTE Axon 7

Koliko?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: ZTE Axon 7
CharlessS kaže...

Koliko?

 Kaj koliko?

12 godina
offline
Re: ZTE Axon 7
I ja imama Axon 7 već nekoliko mjeseci. Načelno sa mobitelom sam zadovoljan, ali jedna stvar me jeb. Znači indikator baterije je totalno u kur.. Na 100% stoji po dana, a zadnjih 10% nestane u minuti. Tako da me to živcira aime. Inače baterija gotovo uvijek traje 4:30-5h SOT-a, cak sam par puta uhvatio i 6h (tako da je baterija odlična). Amoled na njemu vjerojatno daje najmanju minimalnu svjetlinu koju sam ja ima priliku vidjeti na uređajima. Zvučnici su također bomba. I to je više manje to.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
ZTE Axon 7

Meni na 100% bude nekih sat vremena i onda pada pomalo, najmanje pada od 100-90%, onda malo brže, u biti nikad ga nisam imao na 10% ili manje nego ga stavim kako kad, ali nikad nije ispod 25%. Obzirom da sam light user meni je punjene svaki drugi dan, jednom sam prebacio i na treći, doduše ne igram se, ne koristim FB tak da sam i ja u ovih 2 mjeseca zadovoljan. Meni je jedini prigovor na hrv prijevod kad je mob na hrv jeziku, ima tu svega i svačega, pa malo eng, pa malo krivog prevoda, pa tekst koji je predugačak pa se pola vidi, pola ne. Sve sam to rekao gospodi u Recro, obzirom da su oni ZTE zastupnici u HR. Stavio sam ultrapower saving od 01.00-06.00 prek noći jer tad obično spavam, i kad ode recimo na nekih 90% ujutro je mob na 89%.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.7.2017 0:09 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice