PC ventilatori izdvojena tema

poruka: 1.018
|
čitano: 271.565
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: PC ventilatori
Promster kaže...

 Mislim, mene ne zanimaju, ali me zanima suradnja.

Moja greška, gledao sam jedan video i normalno krivo shvatio. Čovjek je govorio o ventilatorima koji dolaze sa Asus Ryujin vodenim hlađenjem,

ti ventilatori su ustvari Noctua Industrial PPC ventilatori.

Isprika od mene na krivoj informaciji.

ps. ove Lian Li ventilatore kupujem prvom prilikom jer ne da sjajno izgledaju, mene osobno je oduševio način montaže i tišina u radu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: PC ventilatori
Valentin17 kaže...
Promster kaže...

 Mislim, mene ne zanimaju, ali me zanima suradnja.

Moja greška, gledao sam jedan video i normalno krivo shvatio. Čovjek je govorio o ventilatorima koji dolaze sa Asus Ryujin vodenim hlađenjem,

ti ventilatori su ustvari Noctua Industrial PPC ventilatori.

Isprika od mene na krivoj informaciji.

ps. ove Lian Li ventilatore kupujem prvom prilikom jer ne da sjajno izgledaju, mene osobno je oduševio način montaže i tišina u radu.

Aha...Zato mi je bilo čudno, očekivao bi da se takva suradnja razglašava na veliko, baš kao na tom ASUS-ovom AIO-u gdje piše na kutiji da su Nocuta ventovi.

 

Kakavi su Arcticovi P12 ventovi za airflow? Tj. treba mi na neku hibridnu situaciju, bili bi na PSU shroudu odmaknuti nekih 2cm od njega i šibali zrak direktno u GPU. Trenutno su tamo stock Fractalovi, ali imam osjećaj kad stavim ruku da veoma slabo rade. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 15:47 (Promster).
13 godina
online
Re: PC ventilatori
Promster kaže...

Po meni tu ti je bitniji statiči pritisak da zrak usmjeriš direktno u karticu.

Za te novce sigurno nema boljih ventilatora, ono što sam ja primjetio da su glasniji od npr. modela sa oznakom F.

 

https://www.ebay.com/itm/PCI-PCIE-Dual-Fan-2x8cm-9cm-Mount-Rack-Bracket-for-video-card-thickness-25mm-fan/180720313703?hash=item2a13c52567:g:JoYAAOSwj-Ze6J3c

 

Kupi si ovako nešto pa ih približavaš ili odaljavaš od kartice kako ti odgovara.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 16:07 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: PC ventilatori
Valentin17 kaže...
Promster kaže...

Po meni tu ti je bitniji statiči pritisak da zrak usmjeriš direktno u karticu.

Za te novce sigurno nema boljih ventilatora, ono što sam ja primjetio da su glasniji od npr. modela sa oznakom F.

 

https://www.ebay.com/itm/PCI-PCIE-Dual-Fan-2x8cm-9cm-Mount-Rack-Bracket-for-video-card-thickness-25mm-fan/180720313703?hash=item2a13c52567:g:JoYAAOSwj-Ze6J3c

 

Kupi si ovako nešto pa ih približavaš ili odaljavaš od kartice kako ti odgovara.

 Jesi probao/cuo obicnu P verziju oli CO koja ima dbb lezaj?!

Survivor - eye of the tiger
13 godina
online
Re: PC ventilatori
metallic kaže...

 Jesi probao/cuo obicnu P verziju oli CO koja ima dbb lezaj?!

Ovaj model sam isprobao, imam ih još par komada u kutijama, zapakiranih.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 17:45 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: PC ventilatori

E to je "normalni" model.

 

Ovaj CONTINOUS OPERATION sto sam spomenuo ima razlicit lezaj jer je navodno za servere...

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: PC ventilatori
Arcticovi P su za static pressure, a F za flow, odnosno P za vodeno, F za kućište. CO su više orijentirani za neprekidan rad. Imam jedan co na starijem acrticovom cpu hladnjaku i matična mi je počela prijavljivati grešku venta nakon 4 ili 5 let iako radi normalno. Stavio isti ne co umjesto njega. Sad samo pratit kolko će to trajati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC ventilatori
Valentin17 kaže...
Promster kaže...

Po meni tu ti je bitniji statiči pritisak da zrak usmjeriš direktno u karticu.

Za te novce sigurno nema boljih ventilatora, ono što sam ja primjetio da su glasniji od npr. modela sa oznakom F.

 

https://www.ebay.com/itm/PCI-PCIE-Dual-Fan-2x8cm-9cm-Mount-Rack-Bracket-for-video-card-thickness-25mm-fan/180720313703?hash=item2a13c52567:g:JoYAAOSwj-Ze6J3c

 

Kupi si ovako nešto pa ih približavaš ili odaljavaš od kartice kako ti odgovara.

Da tak sam si i ja mislio, iako ima 2cm lufta, mislim da bi P12 tu fino radio.

 

Zgodna stvarčica, ali za male ventove je to, ovo kaj sam si ja složio je skroz OK.

13 godina
online
Re: PC ventilatori
Promster kaže...

Da tak sam si i ja mislio, iako ima 2cm lufta, mislim da bi P12 tu fino radio.

 

Zgodna stvarčica, ali za male ventove je to, ovo kaj sam si ja složio je skroz OK.

https://www.ebay.com/itm/PCI-12cm-dual-fan-mount-rack-cooling-heatsink-bracket-for-graphics-video-E-nd/393061948405?hash=item5b84515bf5:g:A58AAOSw7VtbytSP

 

Ima i verzija za veće 120 mm modele, daj poslikaj da vidim kako si ti to posložio, svaka ideja mi dobro dođe. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 19:33 (Valentin17).
3 godine
offline
Re: PC ventilatori
Mene isto zanimala razlika izmedu co i obicnog, kakva vam je buka sa tim ventovima, ja sam razmisljao artic freezer 2 360 napravit push pull konfiguraciju ali me cisto buka zanima, znan da su best buy ali su mi bionix lijepsi malo
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC ventilatori

obični su fdb (fluid dynamic bearing) a co dbb (dual ball bearing) To je glavna razlika. Co bi trebali nešto dulje trajat

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC ventilatori
Valentin17 kaže...
Promster kaže...

Da tak sam si i ja mislio, iako ima 2cm lufta, mislim da bi P12 tu fino radio.

 

Zgodna stvarčica, ali za male ventove je to, ovo kaj sam si ja složio je skroz OK.

https://www.ebay.com/itm/PCI-12cm-dual-fan-mount-rack-cooling-heatsink-bracket-for-graphics-video-E-nd/393061948405?hash=item5b84515bf5:g:A58AAOSw7VtbytSP

 

Ima i verzija za veće 120 mm modele, daj poslikaj da vidim kako si ti to posložio, svaka ideja mi dobro dođe. 

Zgodno je to, ali mi se čini dosta krhko i labavo.

 

Ja sam ovo svoje 'složio' za pol h, malo super-gluea, velcro i to je to...Naravno moglo se je urednije odraditi, ali...Vjerojatno i budem kad skužim koje ventove bi stavio. Jer ovi Fractalovi, bože oprosti uopće ne osjećam da pušu, dok Pure Wings osjećam na 500rpma, makar oni uzimaju direktno hladan zrak pa se možda bolje osjeti...

11 godina
offline
Re: PC ventilatori
dax-lax kaže...
Arcticovi P su za static pressure, a F za flow, odnosno P za vodeno, F za kućište. CO su više orijentirani za neprekidan rad. Imam jedan co na starijem acrticovom cpu hladnjaku i matična mi je počela prijavljivati grešku venta nakon 4 ili 5 let iako radi normalno. Stavio isti ne co umjesto njega. Sad samo pratit kolko će to trajati.

Ako se dobro sjecam, uz CO seriji triba namisti u biosu da ne baca gresku(fam stop) jer taj fan ima opciju da stane ako ima manje od 10% pwm signala. Tako navodno stedi zivot i moze trajat 10 godina.

 

Bla bla, pa vidi. ;)

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Re: PC ventilatori
Ja imam P14 3pin ventove pa ih mogu i pwm kontrolirati i fan stopirati. To ovisi o maticnoj. Co ili ne co, realno isti drek. Dual ball bearing i FDB su u praksi slicni, slicna dugotrajnost i tisina, nema bas pobjednika. FDB je cesci i mozda malo pouzdaniji na duge duge vode.
3 godine
offline
Re: PC ventilatori
Kakvi su vam se pokazali p14 pwm? Konkretno buka, neki kazu da je tih a neki da zuji...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC ventilatori
Gravyri kaže...
Kakvi su vam se pokazali p14 pwm? Konkretno buka, neki kazu da je tih a neki da zuji...

 

Sutra idem u Protis po 3 komada P14 PWM PST pa javim dojmove.

15 godina
offline
Re: PC ventilatori
z1k4 kaže...
Gravyri kaže...
Kakvi su vam se pokazali p14 pwm? Konkretno buka, neki kazu da je tih a neki da zuji...

 

Sutra idem u Protis po 3 komada P14 PWM PST pa javim dojmove.

 

Pokupio ventove i namontirao ih vezicama na prednji usis Define C kućišta čisto za zvučnu probu i dok mi ne stigne kućište za koje su namjenjeni - Phanteks P600S. Jedan je spojen na PWM, ostala dva su daisy chainani.

 

Prvi dojmovi -  ventovi su top! Osobno ih bez problema mogu vrtiti na max brzini bez da mi smeta jer imaju ugodnu boju zvuka. Moji primjerci ovo malo što sam probao nemaju problema ni na jednom RPM-u.  

 

RTX 3080 je pala temp 5 stupnjeva naspram mojih starih Jetfloa koji su puno glasniji.

 

Definitivno preporuka, za svaki slučaj treba ih preko weba naručit da se mogu vratiti ako se problemi primjete unutar 14 dana i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 16:53 (z1k4).
3 godine
offline
Re: PC ventilatori
Hvala na info, sigurno ce pokoci i ostalima ;)
7 godina
offline
PC ventilatori

Eto ja sam naručio sa alliexpresa 3x snowman venta bez rgb-a (to mi je kao da stavljam Ciganovića u kučište). Za tri komada sa 4 pina za 92kunića reko sebi, neka me munja trefi da se jednom zavrte za te pare dobro je (šalim se). To su oni isti kao i na njihovom cpu cooleru 120mm 1500 rpm max,ležaj brate trpaj masti i živjet će viječno. Zanima me jel netko ima iskustva sa njima pa da podijeli utiske? Eto,pozdrav i hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PC ventilatori

Kaj ce ti iskustva kad si ih vec narucio. Javi ti nama iskustva kada stignu :)

7 godina
offline
Re: PC ventilatori

Jednostavno nisam mogao odoljeti tim smiješnim novcima. Izgleda da nema druge. :) ,valjda su tu za dva mjeseca

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 14:24 (BOOMboy).
10 godina
offline
Re: PC ventilatori

Aha, uzeo si onu jednu od onih vrlo jeftinjih, ali vrlo sporih dostava bez tracking numbera.. Kad dodje dodje hehe.

15 godina
offline
Re: PC ventilatori
Promster kaže...
Valentin17 kaže...
Promster kaže...

Da tak sam si i ja mislio, iako ima 2cm lufta, mislim da bi P12 tu fino radio.

 

Zgodna stvarčica, ali za male ventove je to, ovo kaj sam si ja složio je skroz OK.

https://www.ebay.com/itm/PCI-12cm-dual-fan-mount-rack-cooling-heatsink-bracket-for-graphics-video-E-nd/393061948405?hash=item5b84515bf5:g:A58AAOSw7VtbytSP

 

Ima i verzija za veće 120 mm modele, daj poslikaj da vidim kako si ti to posložio, svaka ideja mi dobro dođe. 

Zgodno je to, ali mi se čini dosta krhko i labavo.

 

Ja sam ovo svoje 'složio' za pol h, malo super-gluea, velcro i to je to...Naravno moglo se je urednije odraditi, ali...Vjerojatno i budem kad skužim koje ventove bi stavio. Jer ovi Fractalovi, bože oprosti uopće ne osjećam da pušu, dok Pure Wings osjećam na 500rpma, makar oni uzimaju direktno hladan zrak pa se možda bolje osjeti...

 Si dobio koji stupanj manje ?

7 godina
offline
Re: PC ventilatori
The_Fichek kaže...

Aha, uzeo si onu jednu od onih vrlo jeftinjih, ali vrlo sporih dostava bez tracking numbera.. Kad dodje dodje hehe.

 Ma jok. Svaka njihova je praćena a dostava je tipa dolar🤣 Malo sporije ali dođe😁 Nema zezanja to je official store.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 16:12 (BOOMboy).
13 godina
offline
Re: PC ventilatori
danexxx kaže...
Zgodno je to, ali mi se čini dosta krhko i labavo.

 

Ja sam ovo svoje 'složio' za pol h, malo super-gluea, velcro i to je to...Naravno moglo se je urednije odraditi, ali...Vjerojatno i budem kad skužim koje ventove bi stavio. Jer ovi Fractalovi, bože oprosti uopće ne osjećam da pušu, dok Pure Wings osjećam na 500rpma, makar oni uzimaju direktno hladan zrak pa se možda bolje osjeti...

 Si dobio koji stupanj manje ?

U Heavenu 3 stupnja manje, kad sam postavio GPU ventove na konstantnih 45% tako da nebude nekakvih varijabli, s tim da ta dva venta ispod grafe vrtim tako da ih ne čujem od ostatka sistema. U gamingu (iako nisam nešto pazio i testirao) mislim da nema razlike u temperaturi kod mene, već manje buke.

 

No stavit ću ja dvije P12-ice od Arctica, jer mislim da su ovi stock Fractalovi za k*rac, pa bi razlika valjda bila osjetnija. Ili njih ili Pure Wings 2 koji imam s prednje strane i rade odličan posao po propuhu koji osjećam, ali mislim da će u tamo P12 ipak biti bolji.

15 godina
offline
Re: PC ventilatori
Promster kaže...
danexxx kaže...
Zgodno je to, ali mi se čini dosta krhko i labavo.

 

Ja sam ovo svoje 'složio' za pol h, malo super-gluea, velcro i to je to...Naravno moglo se je urednije odraditi, ali...Vjerojatno i budem kad skužim koje ventove bi stavio. Jer ovi Fractalovi, bože oprosti uopće ne osjećam da pušu, dok Pure Wings osjećam na 500rpma, makar oni uzimaju direktno hladan zrak pa se možda bolje osjeti...

 Si dobio koji stupanj manje ?

U Heavenu 3 stupnja manje, kad sam postavio GPU ventove na konstantnih 45% tako da nebude nekakvih varijabli, s tim da ta dva venta ispod grafe vrtim tako da ih ne čujem od ostatka sistema. U gamingu (iako nisam nešto pazio i testirao) mislim da nema razlike u temperaturi kod mene, već manje buke.

 

No stavit ću ja dvije P12-ice od Arctica, jer mislim da su ovi stock Fractalovi za k*rac, pa bi razlika valjda bila osjetnija. Ili njih ili Pure Wings 2 koji imam s prednje strane i rade odličan posao po propuhu koji osjećam, ali mislim da će u tamo P12 ipak biti bolji.

 Tebi bi tu možda i F12 bio bolji, ipak tu nema filtera/radijatora kroz koji bi statički pritisak P serije došao do izražaja.

13 godina
offline
Re: PC ventilatori
z1k4 kaže...

 Tebi bi tu možda i F12 bio bolji, ipak tu nema filtera/radijatora kroz koji bi statički pritisak P serije došao do izražaja.

Neću stavljati F12 jer mislim da će zbog relativno malo prostora od PSU shourda P12 bolje povući, + još otraga kroz rupe kućišta.

6 godina
offline
PC ventilatori

Pozdrav, uzeo sam polovni pc prije nekoliko dana, primijetio sam da nema niti jedan pomoćni ventilator...

Stavio bi 2 s prednje strane i jedan sa stražnje strane... Moze preporuka koje uzeti ( ako nije problem u links-u)

I jos jedno pitanje, gdje da ih spojim? 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
PC ventilatori

Evo slike nazivne ploce

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC ventilatori
Ako dobro vidim naziv, u pitanju je Fatality AB350 Gaming 4.
Kao prvo, CPU cooler ti nije dobro spojen, treba ici na crveno oznaceni header.
Straznji vent na plavu, prednji na zeleno oznacene konektore.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice