Ubrzavanje racunala: RAM

poruka: 8
|
čitano: 3.327
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ubrzavanje racunala: RAM
pitanje

Ima li kakvih prijedloga kako poboljsati ili sto kupiti kako bi se ubrzao komp a tice se RAM-a? Oni koji daju smislene odgovore trebaju znati da cu im biti vjecno zahvalan.

Procesor:  Intel(R) Core(TM)2 CPU 1.87GHz

RAM: 2,00 GB

System type 32-bit operating system.

Imam vistu service pack 1.

Staviti cu vise informacija cim uspijem ponovo na komp.

Sry prvi put radim temu na forumu trema...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.1.2009 20:49 (vida).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubrzavanje racunala: RAM

Možda ako postaviš smisleno pitanje, dođe i smislen odgovor.

Napiši koju konfiguraciju imaš pa će ti vjerovatno ljudi pomoći.

Ovo je ravno pitanju koji karburator ide u moj auto? Koji auto?????

15 godina
neaktivan
offline
Ubrzavanje racunala: RAM

Prvo provjeri koliku ti brzinu matična ploča podržava za RAM, zatim uzmi 4GB RAM-a s tom brzinom (a strašno su jeftini, prilika je odlična). Ako ti ploča podržava DDR3, koji je skuplji, ali i bolji, isti savjet, ali kod ove odaberi količinu koja ti paše.NamigivaOsmijeh

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su zakon! I AMD je to priznao.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubrzavanje racunala: RAM

..ramdisk

15 godina
offline
RE: Ubrzavanje racunala: RAM
makaza kaže...

..ramdisk

 WTFIznenađen
AMD Athlon 4400+ x2,DDR2 4G (800mhz),M2N,Nvidia 8600GT Fata1ty profesional,Technisat ss2,LG 19 ws
15 godina
protjeran
offline
RE: Ubrzavanje racunala: RAM

Za ubrzanje kompa tribalo bi imat dobar processor i ramaaaaa ,,a ne samo rama,,ja imam 2.5 Gb rama ali kakve koristi kada malo preopteretim procesor sa 1.86Ghz 3000+

Bloka jadan nemože izvršit sve operacije ali pogotovo kada ga pretrpam temama od viste za xp

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubrzavanje racunala: RAM

..evo tu je nešto o ramdisku http://en.wikipedia.org/wiki/RAM_disk#History uglavnom dosta ga ljudi koristi na 32bitnim sustavima sa 4gb memorije pri čemu 2gb staviš u ramdisk.

16 godina
offline
RE: Ubrzavanje racunala: RAM
vida kaže...

Ima li kakvih prijedloga kako poboljsati ili sto kupiti kako bi se ubrzao komp a tice se RAM-a? Oni koji daju smislene odgovore trebaju znati da cu im biti vjecno zahvalan.

 Pa valjda ako pitaš šta kupiti, a tiče se rama, trebaš kupiti, šta? -RAM memoriju. Nećeš valjda kupit Floppy!
Pogledaj koliku ti brzinu podržava matična ploča (mogo si malo i podatak o računalu bacit na pladanj), stavi po mogućnosti 4 GB RAM-a DDR2 na 800 MHz. Ali lakše bi bilo preporučit da se zna s čime raspolažeš. Možda imaš DDR memoriju, (sumnjam DDR3),.........podaci.....
pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.1.2009 23:27 (doktor1).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice