Unlock pune brzine WiFi 6E Intel AX210 PCIEe?

poruka: 8
|
čitano: 3.266
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Unlock max brzine WiFi 6E Intel AX210? PCIEe

Bok

 

Imam ovu karticu https://www.gigabyte.com/Motherboard/GC-WBAX210-rev-10
GIGABYTE AORUS AX WiFi PCIEe card, Intel 6E AX210 (6GHz, 5GHz, 2.4GHz), 2400Mbps, BT 5.2, AORUS 2Tx2R antenna

 

Zanima me može li se unlockati da radi na punoj brzini? Trenutno dobivam max 1.2  Mbps
Služi mi za mobile hotspot za PCVR na Meta Quest 3 VR

 

Navodno je max brzina zalockana u EU. Na kompu uvijek podesena US regija i US jezik. Win 11

 

Znam da to mogu dobiti sa 6E routerima no i ovo bi trebalo raditi na max da nije tog ogranicenja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Unlock max brzine WiFi 6E Intel AX210? PCIEe
Krx kaže...

Bok

 

Imam ovu karticu https://www.gigabyte.com/Motherboard/GC-WBAX210-rev-10
GIGABYTE AORUS AX WiFi PCIEe card, Intel 6E AX210 (6GHz, 5GHz, 2.4GHz), 2400Mbps, BT 5.2, AORUS 2Tx2R antenna

 

Zanima me može li se unlockati da radi na punoj brzini? Trenutno dobivam max 1.2  Mbps
Služi mi za mobile hotspot za PCVR na Meta Quest 3 VR

 

Navodno je max brzina zalockana u EU. Na kompu uvijek podesena US regija i US jezik. Win 11

 

Znam da to mogu dobiti sa 6E routerima no i ovo bi trebalo raditi na max da nije tog ogranicenja.

 Misliš brzina ti je 1.2gbps?(a ne 1.2mbps)

 

Moguće da je zalockano po regiji u driveru, al da bi dobio 2400mbit mora ti router/AP podržavat 160mhz širinu kanala, provjeri prvo to možda nije do wifi kartice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2023 12:52 (ivicask).
15 godina
offline
Re: Unlock max brzine WiFi 6E Intel AX210? PCIEe
ivicask kaže...

 Misliš brzina ti je 1.2gbps?(a ne 1.2mbps)

 

Moguće da je zalockano po regiji u driveru, al da bi dobio 2400mbit mora ti router/AP podržavat 160mhz širinu kanala, provjeri prvo to možda nije do wifi kartice.

 

Da, 1.2 Gbps.
U ovom slucaj radi se o spajanju Meta Quest 3 VR koji podrzava 2.4 Gbps direktno na komp putem mobile hotspot opcije.

No zbog ogranicenja u regiji, moja Pcie kartica ide do samo 1.2 Gbps iako podrzava 2.4
Solidno je i tih 1.2 Gbps no neki put se ipak vidi da ne ide na max, kod brzih pomaka glavom.
Navodno postoji nacin za unlockanje max brzine no jos nisam nasao neki koji bi radio i kod mene.

Slicna je fora i sa jacinom signala kontrolera za drona,. Imam Mavica 2 koji bi trebao ici do 8 km ako nema prepreka, no zbog ogranicenja u EU, ide do oko 4 km.
Postoji app koji to otkljucava, pa se nadam da postoji i neka skripta ili driver koji to radi i sa ovom wifi karticom.
TU je najbitnije da se radi o Intel 6E AX210 wifi kartici. Gigabyte je to samo prepakirao u svoj brand.

 

10 godina
offline
Re: Unlock max brzine WiFi 6E Intel AX210? PCIEe

Otvorite link na taj adapter spustite se do tabele a u donjem desnom ćošku tabele vam lipo piše da su to teoretske brzine što znači da su radne max. do pola teoretskih a tako je kod svih wifi uređaja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2023 8:22 (AF139).
15 godina
offline
Re: Unlock max brzine WiFi 6E Intel AX210? PCIEe
AF139 kaže...

Otvorite link na taj adapter spustite se do tabele a u donjem desnom ćošku tabele vam lipo piše da su to teoretske brzine što znači da su radne max. do pola teoretskih a tako je kod svih wifi uređaja.

 

Za ovu karticu je Max Speed sljedeci:

up to 574Mbps 2.4GHz
+ 2400Mbps 5GHz
+2400Mbps 6GHz

 

Nisu to teoretske brzine nego brzine do kojih kartica moze doci, ako su uvjeti idealni.
Na proizvodu pise: "High speed wireless connection up to 2400Mbps", sto ce reci da ne mora biti tocno 2400 no sigurno mora biti veca od tocno pola, bar 2/3 od deklarirane.
Pa tuzili bi ih u 3pm da je tako. Cak su i kod nas telekomi popustili i njihovih famoznih "DO XYZ brzine" podigli na zakonski minimum od 70% od oglasene brzine.

U mom slucaju uvjeti jesu idealni: Antena je 1.5 m zracne linije od mene sa Questom 3. Nema drugih spojenih uredjaja. Samo quest 3 direktno na wifi od te kartice.

Oba uredjaja po specifikacijama podrzavaju Wifi 6E

Problem je u tome sto kartica uopce ne aktivira rad na 6G - zbog toga sto sam u EU:

* Wi-Fi 6E and its 6GHz carrier frequency support may vary by country.

 

zato jer su si neki operateri rezervirali tu frekvenciju, te koristi samo 2,4 Ghz i 5Ghz freq
Navodno su je u Njemackoj unlockali.

Moje je pitanje bilo moze li se nekako to unlockati i kod nas, nadajuci se da na forumu ima kakav nerd veći od mene kojemu je to poslo za rukom.

10 godina
offline
Re: Unlock max brzine WiFi 6E Intel AX210? PCIEe

Proizvođači wifi adaptera uvjek pišu teoretsku brzinu modulacije (veći broj im ljepše izgleda) što znači npr. 1 sek 876Mbps a wifi adapteri ne rade jednu sec. već izlome tih 876Mb u više paketića od npr. stotinku sec. a svaki paketić sadrži i podatke tko kome šalje (IP) i ostale podatke sa obaveznom pauzom između svakog paketića da ne bi slao dok na prijemu ima nečiji wifi signal.

 

Zato je razlika teoretske brzine i radne brzine..npr. sa 11.g 54Mbps ne možeš dobiti radnu brzinu preko 29Mbps kao ni sa 11.n(150) veću radnu brzinu od 75Mbps , sa 11n(300) više od 140Mbps ili 11.ac (867) veću od 420Mbps......itd.

 

Navedenih "2400Mbps" je zapravo zbrojena teoretska brzina na 2,4 i 5GHz iako se kao korisnik ne možeš istim wifi uređajem u isto vrijeme spojiti na oba banda što njihovo zbrajanje brzina čini apsurdnim .

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2023 22:35 (AF139).
13 godina
offline
Re: Unlock max brzine WiFi 6E Intel AX210? PCIEe
AF139 kaže...

Proizvođači wifi adaptera uvjek pišu teoretsku brzinu modulacije (veći broj im ljepše izgleda) što znači npr. 1 sek 876Mbps a wifi adapteri ne rade jednu sec. već izlome tih 876Mb u više paketića od npr. stotinku sec. a svaki paketić sadrži i podatke tko kome šalje (IP) i ostale podatke sa obaveznom pauzom između svakog paketića da ne bi slao dok na prijemu ima nečiji wifi signal.

 

Zato je razlika teoretske brzine i radne brzine..npr. sa 11.g 54Mbps ne možeš dobiti radnu brzinu preko 29Mbps kao ni sa 11.n(150) veću radnu brzinu od 75Mbps , sa 11n(300) više od 140Mbps ili 11.ac (867) veću od 420Mbps......itd.

 

Navedenih "2400Mbps" je zapravo zbrojena teoretska brzina na 2,4 i 5GHz iako se kao korisnik ne možeš istim wifi uređajem u isto vrijeme spojiti na oba banda što njihovo zbrajanje brzina čini apsurdnim .

 Pišete gluposti, 2.4gb nije niti teoretska niti zbrojena brzina, to je brzina na wifi 6(ax) koju možeš dobiti ako koristiš 160mhz širinu kanala ,što bi trebalo raditi u hrvatskoj.Imam I na poslu Aruba AP na koju se moj s23 spaja 2.4gb brzinom. Naravno nitko neće dobiti realno tu brzinu već možda malo više od pola.(speedtest itd), tu ovisi o puno faktora.

13 godina
offline
Re: Unlock max brzine WiFi 6E Intel AX210? PCIEe
Krx kaže...
AF139 kaže...

Otvorite link na taj adapter spustite se do tabele a u donjem desnom ćošku tabele vam lipo piše da su to teoretske brzine što znači da su radne max. do pola teoretskih a tako je kod svih wifi uređaja.

 

Za ovu karticu je Max Speed sljedeci:

up to 574Mbps 2.4GHz
+ 2400Mbps 5GHz
+2400Mbps 6GHz

 

Nisu to teoretske brzine nego brzine do kojih kartica moze doci, ako su uvjeti idealni.
Na proizvodu pise: "High speed wireless connection up to 2400Mbps", sto ce reci da ne mora biti tocno 2400 no sigurno mora biti veca od tocno pola, bar 2/3 od deklarirane.
Pa tuzili bi ih u 3pm da je tako. Cak su i kod nas telekomi popustili i njihovih famoznih "DO XYZ brzine" podigli na zakonski minimum od 70% od oglasene brzine.

U mom slucaju uvjeti jesu idealni: Antena je 1.5 m zracne linije od mene sa Questom 3. Nema drugih spojenih uredjaja. Samo quest 3 direktno na wifi od te kartice.

Oba uredjaja po specifikacijama podrzavaju Wifi 6E

Problem je u tome sto kartica uopce ne aktivira rad na 6G - zbog toga sto sam u EU:

* Wi-Fi 6E and its 6GHz carrier frequency support may vary by country.

 

zato jer su si neki operateri rezervirali tu frekvenciju, te koristi samo 2,4 Ghz i 5Ghz freq
Navodno su je u Njemackoj unlockali.

Moje je pitanje bilo moze li se nekako to unlockati i kod nas, nadajuci se da na forumu ima kakav nerd veći od mene kojemu je to poslo za rukom.

 Zašto ti treba 6ghz?Na 5ghz isto možeš dobiti 2.4gbps nema praktički nikakve razlike u brzini između 5 i 6 ghz osim ako imaš hrpu susjeda na 5ghz koji smetaju.

I jel si stavio zadnji driver sa intela baš ?Ne ovaj sa gigabyte stranice koji je vjerojatno prastari.

 

I pogledaj u postavkama drivera u device manager jel upaljeno 160mhz .

 

Moguće da se vidi tipa kao 40/80  / 40/80/160

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.11.2023 9:17 (ivicask).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice