Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.875
|
čitano: 518.291
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

@don kyhoty
Ovi moji imaju svasta nesto u sebi pa zato pitam. Sve je digitalno. A nisam neki audiofill ali ako za malo para mogu imati bolji mozda i ulozim ali 80% vremena na njima su crtici.

:)
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 21:44 (logic).
16 godina
odjavljen
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
luka_cro kaže...

A bude li dobra za logitech z2300?Ovi x530 zvucnici idu u ured pa sam cu kupiti drugi tjedan kad bum isel do zagreba z2300 u protisu jer su 200kn jeftiniji nego u linksu.

pa bit će ok,bit će bolja od integrirane to sigurno...još je modaš.....

 

normalno da između zvučne od 100kn i onih od 500 ili 1000kn postoje razlike

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 21:47 (M4X).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
John_Doe_11 kaže...

S obzirom da je ovo generalni topic, htio bih samo upitati nešto Smijeh

Posjedujem X-Fi Titanium Fatal1ty Professional zvučnu karticu i s obzirom da kartica ima digital (optical) out i in, htio bih spojiti PlayStation 3 sa njegovog digital (optical) out-a na digital (optical) in zvučne u kompu, a nakon toga da mi kartica procesira zvuk u 5.1 headset... Je li to moguće ili ja buncam gluposti? Belji se I ako je moguće, to se poveže sa ovakvim kabelom tzv. Toslink kabel (u privitku)?

 

Hvala!

Može netko meni pomoći? Nitko ne zna il ste me preskočili? :)

13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

poz...
trenutno imam Logitech X-230 zvucnike koji rade preko integrirane ALC890B zvucne.

uskoro mi stizu M-Audio Studiophile AV 40 zvucnici pa mislim mijenjati zvucnu za neku kvalitetniju.

sto bi mi preporucili a da to bude "best buy" korak naprijed u kvaliteti zvuka?

uglavnom slusam muziku (lossless, mp3) i tu i tamo odigram neku igru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

M-Audio Revolution 7.1? I spojiš ih optikom..mislim da bolje ne možeš proći. Pišljivih 600kn, a najjeftiniji okrljašteni Xonar DS košta 400.

 

http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=1758&myDataListIndex=31&IDProizvodjaca=11&Source=1

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2010 12:15 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Vidim da je Audiophile 2496 skuplja za nekih 100 kn. Jel se isplati nadozuntati za nju?
Kakvi su driveri, imaju li problema sa Win 7 64-bit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
UKiY kaže...

Vidim da je Audiophile 2496 skuplja za nekih 100 kn. Jel se isplati nadozuntati za nju?
Kakvi su driveri, imaju li problema sa Win 7 64-bit?

Ne znam za Audiophile, ali Profire 2626 ima problema. Ako pokrenem aplikaciju koja koristi ASIO odmah nakon dizanja Windowsa, onda sve radi savršeno; ali ako pokrenem istu tu aplikaciju nakon što su Windowsi radili par sati, onda dobijem BSOD.

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
UKiY kaže...

Vidim da je Audiophile 2496 skuplja za nekih 100 kn. Jel se isplati nadozuntati za nju?
Kakvi su driveri, imaju li problema sa Win 7 64-bit?

Stariji model,ali prva liga kartica. Više za recording po meni. Revolution za reprodukciju i poneku igru zbog ipak osnovne EAX podrške. Audiophile 2496 je kad sam zadnji put sudjelovao u njenim temama imala problema sa pojedinim igrama.

 

Ja sam za ovu Revo. 600kn i nije previše.

 

Driveri postoje,možeš pogledati njihov site..rock stable su. Izdaju jedne,i nema zahebancija,updateova,patcheva.

Cemetary gates
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
DigiMagic kaže...
UKiY kaže...

Vidim da je Audiophile 2496 skuplja za nekih 100 kn. Jel se isplati nadozuntati za nju?
Kakvi su driveri, imaju li problema sa Win 7 64-bit?

Ne znam za Audiophile, ali Profire 2626 ima problema. Ako pokrenem aplikaciju koja koristi ASIO odmah nakon dizanja Windowsa, onda sve radi savršeno; ali ako pokrenem istu tu aplikaciju nakon što su Windowsi radili par sati, onda dobijem BSOD.

 

Promjena OS-a možda?

Cemetary gates
16 godina
odjavljen
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

kako ide to spajanje optikom? imam x-fi xtreme gamer,da li ona podržava spajanje zvučnika genius 5050 optikom i šta bi sve bilo potrebno od opreme?

 

i gdje bi mogao nabavit i kupit kvalitetne kablove za zvučnike između satelita i sub-a te između sub-a i zvučne kartice....ove šta sam dobio sa zvučnicima ne vjerujem da su nešto kvalitetni

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

http://www.hydrogenaudio.org/forums/lofiversion/index.php/t57679.html

 

Evo slično pitanje za Audigy2 ZS i risiver.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
M4X kaže...

kako ide to spajanje optikom? imam x-fi xtreme gamer,da li ona podržava spajanje zvučnika genius 5050 optikom i šta bi sve bilo potrebno od opreme?

 

i gdje bi mogao nabavit i kupit kvalitetne kablove za zvučnike između satelita i sub-a te između sub-a i zvučne kartice....ove šta sam dobio sa zvučnicima ne vjerujem da su nešto kvalitetni

http://www.bit-tech.net/hardware/2007/07/01/creative_x-fi_xtremegamer/1

 

The last (white) one is a dual Flexijack which features line in, microphone in and optical out. The optical out requires a toslink adapter which is again not supplied, but also available from the online shop.

 

Kabel..

 

http://www.cable-trader.co.uk/items/digital-audio-toslink-to-3_5mm-miniplug-1_0m

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2010 13:41 (thedream).
16 godina
odjavljen
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...
M4X kaže...

kako ide to spajanje optikom? imam x-fi xtreme gamer,da li ona podržava spajanje zvučnika genius 5050 optikom i šta bi sve bilo potrebno od opreme?

 

i gdje bi mogao nabavit i kupit kvalitetne kablove za zvučnike između satelita i sub-a te između sub-a i zvučne kartice....ove šta sam dobio sa zvučnicima ne vjerujem da su nešto kvalitetni

http://www.bit-tech.net/hardware/2007/07/01/creative_x-fi_xtremegamer/1

 

The last (white) one is a dual Flexijack which features line in, microphone in and optical out. The optical out requires a toslink adapter which is again not supplied, but also available from the online shop.

 

Kabel..

 

http://www.cable-trader.co.uk/items/digital-audio-toslink-to-3_5mm-miniplug-1_0m

znači nemože se ništa nabavit u rh, u biti ako želim optiku treba mi adapter i taj kabel...ali kako se onda spoji sa sub-om

 

inače moguće je spajanje i sa SPDIF kabelom zar ne? taj se konektor nalazi na zvučnoj(osim njega još su neki) samo onda mi treba resiver?

13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Nemaš SPDIF na zvučnoj Gamer. Onda je bolje zaobići zvučnu,vratiti se na onboard Realtek,spojiti na njega Receiver i prepustiti njegovom DAC-u obradu signala koji šalje zvučna.

 

 

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...

Nemaš SPDIF na zvučnoj Gamer. Onda je bolje zaobići zvučnu,vratiti se na onboard Realtek,spojiti na njega Receiver i prepustiti njegovom DAC-u obradu signala koji šalje zvučna.

 

 

aha,nemam da ali mogu ga dobit sa onim adapterom šta si naveo....ovo šta sam ja gledao na zvučnoj je AUX IN

 

imam jedan ovakav kabel:

http://www.links.hr/index.php?naziv=Audio+kabel+BANDRIDGE%2C+3.5mm+RCA+Stereo+kabel%2C+5m%2C+BAL+3405&option=artikl&id_kategorija=2006&id_artikl=200.600.074

 

mogao bih kupit još ova 2 komada(2m mi je dosta) i onda ih zamijenz za ove šta su došli sa zvučnicima...ovi bandridge bi trebali bit bolji,jel bi se osjetilo na zvuku?

http://www.links.hr/index.php?naziv=Audio+kabel+BANDRIDGE%2C+3.5mm+RCA+Stereo+kabel%2C+2m+BAL+3402&option=artikl&id_kategorija=2006&id_artikl=200.600.043

 

e sad nigdje nisam pronašao zamjene za ove obične sitne crne kabliće(sa + i - polom) koji se štekaju u sub i satelite...djeluju mi slabo

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2010 15:10 (M4X).
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Neisplativo ulaganje po meni,kao Golf od 90 konja na onog od 100. Golf je Golf,neće postati GTi ako uzmeš kabel od 60kn. To je kao da na običan Golf staviš GTi naljepnicu. Karikiram ali shvatio si..Koristim taj kabel iz nužnosti jer spajam zvučnike u monitoru sa onboard zvučnom, i kabel je korektan,ništa ne šumi,ne krcka. Ali da ćeš osjetiti neku razliku vs. ovog šta imaš sada, sumnjam.

 

Možeš probati..ako te veseli.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...

Neisplativo ulaganje po meni,kao Golf od 90 konja na onog od 100. Golf je Golf,neće postati GTi ako uzmeš kabel od 60kn. To je kao da na običan Golf staviš GTi naljepnicu. Karikiram ali shvatio si..Koristim taj kabel iz nužnosti jer spajam zvučnike u monitoru sa onboard zvučnom, i kabel je korektan,ništa ne šumi,ne krcka. Ali da ćeš osjetiti neku razliku vs. ovog šta imaš sada, sumnjam.

 

Možeš probati..ako te veseli.

možda probam ako nađem,inače imam jedan od 5m koji mi sad stoji bezveze...ovako bih kupio još dva takva ali od po 2m samo ne u linksu

15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Mislim da nikad necu shvatiti "zvuk", sve vise citam o zvuku i sve sam vise zbunjeni.

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

evo ga,našao sam ove crne male za satelite i sub

http://www.chipoteka.hr/proizvodi/327500

 

moji izgledaju slično ko ovaj prvi na popisu,razlika je da su moji oba crni s tim da ovaj + ima bijelu traku

 

koje bi mogao kupit od ovih ostalih a da su bolji od sadašnjeg

 

i još postoje ovi TASKER

http://www.chipoteka.hr/proizvodi/325000 

 

jesu to cijene po metru?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2010 15:35 (M4X).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
luka_cro kaže...

Mislim da nikad necu shvatiti "zvuk", sve vise citam o zvuku i sve sam vise zbunjeni.

Kad prestaneš slušati mp3-ce na onboarduši i pokreneš kakav FLAC ili neki drugi lossless format audiozapisa na poštenom hardveraju bilo za PC ili Hi-Fi vrteći original CD-e, shvatiti ćeš razliku. Ni meni ništa nije jasno, osim da je mp3 smeće format a Realtek osim 889A smeće zvučna.

Cemetary gates
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

Zamalo. Ja imam 888 :)

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
logic kaže...

Zamalo. Ja imam 888 :)

Ma to je mila majka..trebaš čuti non-HD codece. 883 i 888 su uf,amerika za običan AC97 nekdašnji.

Cemetary gates
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...
DigiMagic kaže...

Ne znam za Audiophile, ali Profire 2626 ima problema. Ako pokrenem aplikaciju koja koristi ASIO odmah nakon dizanja Windowsa, onda sve radi savršeno; ali ako pokrenem istu tu aplikaciju nakon što su Windowsi radili par sati, onda dobijem BSOD.

 

Promjena OS-a možda?

Možda, nadam se nabaviti novi stroj do kraja godine pa ću vidjeti, sad mi se ne da reinstalirati na stari... Windowse imam legalne, original DVD, i nema problema ni s kojim drugim driverom.

 

16 godina
odjavljen
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
M4X kaže...

 

http://www.chipoteka.hr/proizvodi/327500

 

moji izgledaju slično ko ovaj prvi na popisu,razlika je da su moji oba crni s tim da ovaj + ima bijelu traku

 

koje bi mogao kupita da su bolji od sadašnjeg

 

i još postoje ovi TASKER

 

http://www.chipoteka.hr/proizvodi/325000

 

jesu to cijene po metru?

koji bi onda bili dobri kablovi?

15 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Speed link meduze nx 5.1 potrebna dodatna zvucna ili ne?? moze li se izvuc iz tih slusalica vise ili ne? pitam za gejmanje muzika je u ovom slucaju sporedna stvar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...
luka_cro kaže...

Mislim da nikad necu shvatiti "zvuk", sve vise citam o zvuku i sve sam vise zbunjeni.

Kad prestaneš slušati mp3-ce na onboarduši i pokreneš kakav FLAC ili neki drugi lossless format audiozapisa na poštenom hardveraju bilo za PC ili Hi-Fi vrteći original CD-e, shvatiti ćeš razliku. Ni meni ništa nije jasno, osim da je mp3 smeće format a Realtek osim 889A smeće zvučna.

Kakav je to FLAC format?di ima za skinuti takve pjesme?

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
16 godina
odjavljen
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
luka_cro kaže...
thedream kaže...
luka_cro kaže...

Mislim da nikad necu shvatiti "zvuk", sve vise citam o zvuku i sve sam vise zbunjeni.

Kad prestaneš slušati mp3-ce na onboarduši i pokreneš kakav FLAC ili neki drugi lossless format audiozapisa na poštenom hardveraju bilo za PC ili Hi-Fi vrteći original CD-e, shvatiti ćeš razliku. Ni meni ništa nije jasno, osim da je mp3 smeće format a Realtek osim 889A smeće zvučna.

Kakav je to FLAC format?di ima za skinuti takve pjesme?

to je lossless format koji je puno kvalitetniji od mp3 formata,zadržava kvalitetu originala...flac pjema ti ima od 10-20mb ovisno o trajanju

15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic
gdje ima takve pjesme za skinut?
When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Evo dosla je danas OVA zvucna samo rabljena za 90kn. Stavim u komp i pristekam i zvuk nije bolji nego je puno nekak mutniji, tih, nije onak kristalan, cist kao na integrirani, u cemu je problem?Dali netko moze staviti link za drivere ili sto?

dal sad radi taj mod za xi-fi na win7?

 

EDIT. dali je potrebno instalirati software, one applikacije neke?

EDIT. sad mi se instalirao neki creative audio control panel i ne radi mi zvuk, pustim pjesmu i nece, trenutno su ustekane slusalice jer su zvucnici u nabavci.

 

SLIKA. zasto nema nigdje headphones nego su to samo speakers?

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 19:22 (luka_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Bugofil kaže...
luka_cro kaže...
gdje ima takve pjesme za skinut?

evo, tu npr... http://www.kickasstorrents.com/search/lossless%20mp3/

 

ima svuda, samo upišeš flac ili lossless uz pjesmu..

A daj mi reci ima li negdje domace pjesme u lossless formatu jer mi se ne slusa strano.

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice