Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.875
|
čitano: 518.012
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Bump, molim vas pomoc oko zvucne, zasto nema zvuka?

par postova prije

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

trebaju ti zvučni driveri,sad koja verzija neznam

jesi dobro uštekao slušalice?

jesi li potpuno deinstalirao,obrisao prijašnje drivere od integrirane zvučne?

Jesi li isključio integrirani zvuk u biosu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
M4X kaže...

trebaju ti zvučni driveri,sad koja verzija neznam

jesi dobro uštekao slušalice?

jesi li potpuno deinstalirao,obrisao prijašnje drivere od integrirane zvučne?

Jesi li isključio integrirani zvuk u biosu?

Prvo je radilo ok samo je zvuk bio katastrofa pa su windowsi skinuli neke drivere pa nije radilo jer pise da ide preko speakera a ja zapravo slusam preko slusalica valjda se zato ne cuje.

zasto kartica ima 4 ulaza?

1-mic

2-?

3-?

4-?

sad idem ugasiti u biosu.

drivere od intergirane nisam niti imao

 

Dodao sam sliku u par posta prije.

 

EDIT. recite mi cemu sluze one prikljucci na samoj kartici. neki "aux in" i "sound blaster"

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2010 17:04 (luka_cro).
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Jeftino - 220kn, praktično - low profile, kvalitetno.

 

http://www.overclock3d.net/reviews/audio/asus_xonar_dg_review/2

 

Protis,220kn.

 

Cirrus Logic DAC, ima pojačalo za slušalice. 5.1 sposobna.

 

Fina kupnja tko traži novu zvučnu sa onboarda.

 

http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/pc-components/sound-cards/asus-xonar-dg-717199/review?artc_pg=2

 

Even better, the DG also supports Creative's EAX 5.0 effects via Asus' GX2.5 driver. The driver interface, by the way, is identical to that found in Asus' other Xonar cards.

Što reći? 220kn, odlična kupnja. Trenutni best buy zvučnih kartica kod nas.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2010 12:12 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

dodajem link na moje pitanje 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/sound-blaster-audigy-bass-boost/71956.aspx

 

dali je moguće ili ne uključiti bass boost  jer je isključen makar zvučna bila 7.1  jer mi je bitno  imam woofer 200W ali slabo igra jer mi na pojačalo iz bass izlaza ide samo  max 1.2V dok na   sound blaster live ide i 3V....helpajte  molim vas  ko boga

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Mogu dobit prijedlog neke best buy PCI zvučne kartice, ili neke PCI x1 zvučne, ali ne znam za PCI x1 dal će stat pošto mi je kućište malo izobličeno, tj. matična je loše poravnana.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

ako kupijes zvucne probaj kupiti od  CREATIVE-a  Sound Blaster Audigy 2, ili  SB Extreme Audio ili  SB Audigi

XtremeGamer.....a ako imas novaca kupi SB X-Fi Titanium
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
EVO kaže...

Mogu dobit prijedlog neke best buy PCI zvučne kartice, ili neke PCI x1 zvučne, ali ne znam za PCI x1 dal će stat pošto mi je kućište malo izobličeno, tj. matična je loše poravnana.

Eno ti gore ona Asus Xonar za 220kn u Protisu,uzimaj dok ima.

Cemetary gates
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...
EVO kaže...

Mogu dobit prijedlog neke best buy PCI zvučne kartice, ili neke PCI x1 zvučne, ali ne znam za PCI x1 dal će stat pošto mi je kućište malo izobličeno, tj. matična je loše poravnana.

Eno ti gore ona Asus Xonar za 220kn u Protisu,uzimaj dok ima.

Koja je bolja?ta asus xonar ili sb audigy tj sa modanim driverima sb x-fi extreme audio?

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Morao bi reći da su podjednake,ili bar blizu. Da je Xonar DS u igri ne bi minuta dvojio, ali ovo je ipak u nečemu jača zvučna - bolje se snalazi sa slušalicama, za koje ima pojačalo ugrađeno. Kao i činjenica da preko emulacije EAX 5.0 efekte  bez problema reproducira. Kažem - za 220kn to je fenomenalan izbor. Nikakva AudigySE ili Extreme Audio. Xonar je stepenica iznad, od tih polu-XFi kartica.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ovak imam neobican problem tj imao sam ga i prije ali posto sam imam stariju plocu taj problem je vise izrazen. Kada upiknem 5.1 slusalice u onboard zvucnu sve radi prepozna i sve. ali cuje se u pozadini stalno neki sumovi zvukovi, pa kad opteretim komp onda jos vise cak i cvili pomakom misa... To je do zvucne 100% jer sa usb slusalicama i kada te slusalice piknem u nesto druge sve stima..

 

E sad jel da kupim neku postenu zvucnu karticu da izbjegnem te zvukove ili mi je pak dovoljna i neka obicna zvucna??

 

moze neka preporuka, polovne trazim al nemogu nis posteno naci

 

npr iz linksa..

 

http://www.links.hr/index.php?option=katList&deftab=yes&page=sviartikli&id_kategorija=05231&sort_cat=cijena_s_pdv&sort_ord=desc

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

To se i meni dogadalo pa sam kupio drugu zvucnu, kupi ako mozes u Protisu asus xonar za 220kn jer je zvucna stvarno super i ima pojacalo za sluske, ako hoces bas iz linksa kupi audigy(koje su preskupe), najbolje ti je kupiti neku rabljenu audigy za 100kn +/-

 

edit. kupi ovu tu http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/zvucna-kartica-7.1-sound-creative-labs-audigy-se-model-oglas-1425846

reci mu nek ti dade jos popust 50kn jer kartica nema garnciju, ugl. probaj ga nagovoriti za 100kn + postarina

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 16:41 (luka_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
luka_cro kaže...

To se i meni dogadalo pa sam kupio drugu zvucnu, kupi ako mozes u Protisu asus xonar za 220kn jer je zvucna stvarno super i ima pojacalo za sluske, ako hoces bas iz linksa kupi audigy(koje su preskupe), najbolje ti je kupiti neku rabljenu audigy za 100kn +/-

kad bi bilo... ma za 150kn mi se narucuje da stvar vrijedi +500kn omda bi mi se i isplatilo.. ovak bi ja rdije iz zagreba i uze okolice

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 16:42 (toxic).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
toxic kaže...
luka_cro kaže...

To se i meni dogadalo pa sam kupio drugu zvucnu, kupi ako mozes u Protisu asus xonar za 220kn jer je zvucna stvarno super i ima pojacalo za sluske, ako hoces bas iz linksa kupi audigy(koje su preskupe), najbolje ti je kupiti neku rabljenu audigy za 100kn +/-

kad bi bilo... ma za 150kn mi se narucuje da stvar vrijedi +500kn omda bi mi se i isplatilo.. ovak bi ja rdije iz zagreba i uze okolice

Uzmi tu Xonar DG iz protisa.

Cemetary gates
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
EVO kaže...

Mogu dobit prijedlog neke best buy PCI zvučne kartice, ili neke PCI x1 zvučne, ali ne znam za PCI x1 dal će stat pošto mi je kućište malo izobličeno, tj. matična je loše poravnana.

  Ako mozes naci za kupiti

 

TerraTec Aureon 5.1 PCI   (A3D, EAX 1.0 & EAX 2.0)

Comodo je makedonskа riječ za bananu
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Lazarus Long kaže...
EVO kaže...

Mogu dobit prijedlog neke best buy PCI zvučne kartice, ili neke PCI x1 zvučne, ali ne znam za PCI x1 dal će stat pošto mi je kućište malo izobličeno, tj. matična je loše poravnana.

  Ako mozes naci za kupiti

 

TerraTec Aureon 5.1 PCI   (A3D, EAX 1.0 & EAX 2.0)

Ima u Linksu, cini mi se nekih 170kn

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
15 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Lazarus Long kaže...
EVO kaže...

Mogu dobit prijedlog neke best buy PCI zvučne kartice, ili neke PCI x1 zvučne, ali ne znam za PCI x1 dal će stat pošto mi je kućište malo izobličeno, tj. matična je loše poravnana.

  Ako mozes naci za kupiti

 

TerraTec Aureon 5.1 PCI   (A3D, EAX 1.0 & EAX 2.0)

jel to bolje od xtreme music tj asus xonar ds 7.1?

 

jer ako je to u tom rangu uzet cu je 100%

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
toxic kaže...
Lazarus Long kaže...
EVO kaže...

Mogu dobit prijedlog neke best buy PCI zvučne kartice, ili neke PCI x1 zvučne, ali ne znam za PCI x1 dal će stat pošto mi je kućište malo izobličeno, tj. matična je loše poravnana.

  Ako mozes naci za kupiti

 

TerraTec Aureon 5.1 PCI   (A3D, EAX 1.0 & EAX 2.0)

jel to bolje od xtreme music tj asus xonar ds 7.1?

 

jer ako je to u tom rangu uzet cu je 100%

nebih se slozio, kupi ovu xonar dok jos ima!

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
luka_cro kaže...

nebih se slozio, kupi ovu xonar dok jos ima!

  Okay, mozda je Asusica bolja (mada ne znam u cemu) ali Terratec ima opticke ulaze i izlaze. Kartica ne radi probleme sa driverima, ima vrlo dobar panel za stelanje [koj je jednostavan i nije napadan] koji uz to ne zauzima RAM-a i ne ponasa se kao da je jedino nesto na Windowsima.

 

Koristim je od izlaska (kada se lansirao i XP) i dosad Njemci su redovito i vrlo dobro azurirali drivere. Kada su u pitanju zvucne kartice (low end) ja bih gledao na to da jednostavno radi i ne zadaje probleme.

Obe kartice su, ajmo reci, zamjena za integriranu (Asusova pogotovo) i nisu skupe

Comodo je makedonskа riječ za bananu
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
toxic kaže...
Lazarus Long kaže...
EVO kaže...

Mogu dobit prijedlog neke best buy PCI zvučne kartice, ili neke PCI x1 zvučne, ali ne znam za PCI x1 dal će stat pošto mi je kućište malo izobličeno, tj. matična je loše poravnana.

  Ako mozes naci za kupiti

 

TerraTec Aureon 5.1 PCI   (A3D, EAX 1.0 & EAX 2.0)

jel to bolje od xtreme music tj asus xonar ds 7.1?

 

jer ako je to u tom rangu uzet cu je 100%

 

Nije bolje. Bolje je ne bit glup za to dat 170kn a za 50kn više imaš osjetno bolju zvučnu. Aureon 5.1 je zvučna iz doba SB Live!-a prvog. Svaka njoj čast na ulazima i izlazima ali na onome na što će se spojiti kod tebe - a to je zeleni jack, zvuče kao klinika za traumatologiju spram Xonar DS i DG modela.

Cemetary gates
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ma Asusica ima pojacalo za slusalice(mada neznam dal ima kakve velike koristi od tog, kao trebalo bi biti bolje)

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Lazarus Long kaže...
luka_cro kaže...

nebih se slozio, kupi ovu xonar dok jos ima!

  Okay, mozda je Asusica bolja (mada ne znam u cemu) ali Terratec ima opticke ulaze i izlaze. Kartica ne radi probleme sa driverima, ima vrlo dobar panel za stelanje [koj je jednostavan i nije napadan] koji uz to ne zauzima RAM-a i ne ponasa se kao da je jedino nesto na Windowsima.

 

Koristim je od izlaska (kada se lansirao i XP) i dosad Njemci su redovito i vrlo dobro azurirali drivere. Kada su u pitanju zvucne kartice (low end) ja bih gledao na to da jednostavno radi i ne zadaje probleme.

Obe kartice su, ajmo reci, zamjena za integriranu (Asusova pogotovo) i nisu skupe

ovak... znam da se ti razumijes u zvuk..

 

meni treba kartica prvenstveno za gaming ne za neki profi rad.. da mi jednostavno ocisti ove sumove.. i naravno sve to za slusalice koje su 5.1

 

dolaze u obzir samo iz linksa asus xonar ds 7.1 koji kosta cca 300kn, i ta terratec koja kosta cca 170kn, i ta terratec me jako zanima.. e sad

 

http://www.links.hr/index.php?option=katList&deftab=yes&page=sviartikli&id_kategorija=05231&sort_cat=cijena_s_pdv&sort_ord=desc

 

evo pa mi pomagaj.... ako fakat necu osjetit razliku izmedu terratec i asusovke radije bih ustedio tih 150kn

 

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Lazarus Long kaže...
luka_cro kaže...

nebih se slozio, kupi ovu xonar dok jos ima!

  Okay, mozda je Asusica bolja (mada ne znam u cemu) ali Terratec ima opticke ulaze i izlaze. Kartica ne radi probleme sa driverima, ima vrlo dobar panel za stelanje [koj je jednostavan i nije napadan] koji uz to ne zauzima RAM-a i ne ponasa se kao da je jedino nesto na Windowsima.

 

Koristim je od izlaska (kada se lansirao i XP) i dosad Njemci su redovito i vrlo dobro azurirali drivere. Kada su u pitanju zvucne kartice (low end) ja bih gledao na to da jednostavno radi i ne zadaje probleme.

Obe kartice su, ajmo reci, zamjena za integriranu (Asusova pogotovo) i nisu skupe

Bolja je jer ima bolji SNR,bolji DAC,novi audio procesor,podršku za EAX i do 5.0 inačice,podršku za Dolby tehnologije, sposobna je reproducirati stereo u 192khz/24bit rati o čemu Aureon može sanjati - a ni onda, zasebno pojačalo za slušalice (DG model) i tako dalje,i tako bliže. Da se hoće spojiti coax-om,toslinkom ili nečim desetim može ostati na onboardu i SPDIF-om  pokušati riješiti nedoumice. Ali on spaja slušalice,ne zvučnike - to je prvo i prvo. A za to mu dobro dođe moja prva rečenica.

 

Za analogiju zelene bananice greške nema,što veći SNR i što bolji DAC.

 

 

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 18:40 (thedream).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
luka_cro kaže...

Ma Asusica ima pojacalo za slusalice(mada neznam dal ima kakve velike koristi od tog, kao trebalo bi biti bolje)

DG ima,DS nema.

Cemetary gates
15 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...
luka_cro kaže...

Ma Asusica ima pojacalo za slusalice(mada neznam dal ima kakve velike koristi od tog, kao trebalo bi biti bolje)

DG ima,DS nema.

pomagaj ti druze meni bolje.... jer mi hica.. odoh ja to kupit.. bilo koju zvucnu do 400kn mi daj i vecinom ce biti namjenena za gaming..

13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
toxic kaže...
thedream kaže...
luka_cro kaže...

Ma Asusica ima pojacalo za slusalice(mada neznam dal ima kakve velike koristi od tog, kao trebalo bi biti bolje)

DG ima,DS nema.

pomagaj ti druze meni bolje.... jer mi hica.. odoh ja to kupit.. bilo koju zvucnu do 400kn mi daj i vecinom ce biti namjenena za gaming..

Ne budi truba,odi u protis i uzmi Xonar DG,101 put sam ti rekao - imaš podršku za igre do zadnjeg EAX-a 5.0, dovoljno jak Signal-to-Noise qrac i headphone amp. Koji će ti vrag više od toga,220kn zvučna košta,pa ne može 25kn koštati.

 

Pusti Xonar DS na miru,ne treba ti to. DG je model za tebe.

Cemetary gates
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Tak je!

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
toxic kaže...

ovak... znam da se ti razumijes u zvuk..

 

 

  Nema veze sto se ja razumijem u zvuk :) Posto smo sada na drugom tlu. Kolege su u pravu, uzmi Asus posto toje ipak novija kartica iliti nova generacija a TerraTec to nije. Ti trazis podrsku za igre i tako to.

Ja ovo kartici koristim prvenstveno zbog toga sto ima TOS link izlaze/ulaze i njeni driveru su jednostavno stabilni i ne rade probleme. Nema brujanja i sve to....

Isto tako dobro mi je posluzila za prebacivanje neke stvari sa DAT-a i na DAT tako da..

 

Uzmi Asusa posto ovaj iznad mene sto "ti kaze 101 put" moze da dozivi infarkt :))
(mala sala, ne uzimati k srcu)

Comodo je makedonskа riječ za bananu
15 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...
toxic kaže...
thedream kaže...
luka_cro kaže...

Ma Asusica ima pojacalo za slusalice(mada neznam dal ima kakve velike koristi od tog, kao trebalo bi biti bolje)

DG ima,DS nema.

pomagaj ti druze meni bolje.... jer mi hica.. odoh ja to kupit.. bilo koju zvucnu do 400kn mi daj i vecinom ce biti namjenena za gaming..

Ne budi truba,odi u protis i uzmi Xonar DG,101 put sam ti rekao - imaš podršku za igre do zadnjeg EAX-a 5.0, dovoljno jak Signal-to-Noise qrac i headphone amp. Koji će ti vrag više od toga,220kn zvučna košta,pa ne može 25kn koštati.

 

Pusti Xonar DS na miru,ne treba ti to. DG je model za tebe.

Ma hebem vam protis i sve.....izbjegavam ih u sirokom liku i nejdem tam nikak... pa da mi ju daju besplatno nejdem u protis... vise puta su bili glupi tak da..(mozda sad vise nisu al prije su bili) opeko sam se 2 puta i vise nejdem tam i tocka.

 

inace prihvacam tvoj prijedlog i kuzim da mi oces najbolje... al jbga izbor je sugav.. sta su ove ds tolko losije od tih dg? mah..... da imam preko soma kn znam kaj bi uzo ovak sam low budget pa moram smisljat toplu vodu

13 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Lazarus Long kaže...
toxic kaže...

ovak... znam da se ti razumijes u zvuk..

 

 

  Nema veze sto se ja razumijem u zvuk :) Posto smo sada na drugom tlu. Kolege su u pravu, uzmi Asus posto toje ipak novija kartica iliti nova generacija a TerraTec to nije. Ti trazis podrsku za igre i tako to.

Ja ovo kartici koristim prvenstveno zbog toga sto ima TOS link izlaze/ulaze i njeni driveru su jednostavno stabilni i ne rade probleme. Nema brujanja i sve to....

Isto tako dobro mi je posluzila za prebacivanje neke stvari sa DAT-a i na DAT tako da..

 

Uzmi Asusa posto ovaj iznad mene sto "ti kaze 101 put" moze da dozivi infarkt :))
(mala sala, ne uzimati k srcu)

Ma kakvi k srcu,trebam ja savjet od tebe u vezi kablova još se mi čujemo kad ćeš imat volje. Smijeh

Cemetary gates
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice