Wifi b/g/n/ac pitanje

poruka: 41
|
čitano: 11.937
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Wifi b/g/n/ac pitanje

slični komentari su bili i  kod prelaska LAN-a sa koaksa na UTP kablove ali optika kao jedina alternativa se već koristi na profi opremi, serverima itd, ali standardizacijom koja traje neće proći puno godina do masovne upotrebe koja donosi i puno niže cijene od ovih trenutnih astronomskih (ima dosta članaka o tome kad se progugla..).

16 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi b/g/n/ac pitanje
AF139 kaže...

slični komentari su bili i  kod prelaska LAN-a sa koaksa na UTP kablove ali optika kao jedina alternativa se već koristi na profi opremi, serverima itd, ali standardizacijom koja traje neće proći puno godina do masovne upotrebe koja donosi i puno niže cijene od ovih trenutnih astronomskih (ima dosta članaka o tome kad se progugla..).

 

OK, onda za par godina predloži čovjeku da uzme optiku da bi mogao gledati HD filmove 8 metara dalje pa prijedlog nećemo smatrati glupim. Sada je glup...

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi b/g/n/ac pitanje

Pa, trenutno nema smisla u "kućnoj" i poluprofesionalnoj primjeni jer je debelo preskupo a GBE još uvijek rješava te potrebe.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: Wifi b/g/n/ac pitanje
Ok. Onda lan kabel. Cat5e ili Cat6?
16 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi b/g/n/ac pitanje
tintin kaže...
Ok. Onda lan kabel. Cat5e ili Cat6?

 

Kao što rekoh - svejedno!

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Wifi b/g/n/ac pitanje

@Sum of all fears

 (Doduše, ova gamad (SFPovi i konverteri) bi mogli biti maaalo skupi... Ali hej, optika!)

 

 

Malo skupi?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2015 15:24 (tintin).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi b/g/n/ac pitanje
tintin kaže...

Malo skupi?

 

Na tim malim udaljenostima ti je posve svejedno. Uzmi najjeftiniji kabel i mir!

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Wifi b/g/n/ac pitanje

@Friday - provjereno nisam nigdje napisao da kupi optiku već da je to jedina alternativa lan-kablu za dogledno vrijeme ,

te da je WiFi nesigurna konekcija te ne predstavlja nikakvu alternativu naprema lan-kablu kojima danas već imamo sigurnu Gb brzinu.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi b/g/n/ac pitanje
AF139 kaže...

@Friday - provjereno nisam nigdje napisao da kupi optiku već da je to jedina alternativa lan-kablu za dogledno vrijeme ,

te da je WiFi nesigurna konekcija te ne predstavlja nikakvu alternativu naprema lan-kablu kojima danas već imamo sigurnu Gb brzinu.

 

Znamo mi svi jako dobro šta si ti mislio! Kolega Sum mi je rekao kakve si mu poruke slao!

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Wifi b/g/n/ac pitanje

Kome i što sam slao ?? i ko je to "MI" jer sa njim nisam imao privat poruku nijednu. Meni penziću nije do prepirke već da ukažem i pomognem iskustvom steknutim dugogodišnjim prof. radom na komunikacijama .

15 godina
offline
Wifi b/g/n/ac pitanje

Nema razloga za prepiranje. Svi ste mi pomogli u tome da više nema dvojbe wifi ili kabel = ide kabel i to za sad cat5e, a danas sutra ovisno o potrebi nešto bolje/brže.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2015 15:55 (tintin).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice