Blokirati neke stranice na mreži

poruka: 8
|
čitano: 2.757
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Blokirati neke stranice na mreži

Pošto imam 2 kompa koja su spojena na ruter(žičano) i upalio sam wi-fi za apartmane . E sad , da mi gosti ne šunjaju po tamo nekim stranicama kako da im to onemogućim . Pokušao sam isprobat preko hosts na ovom drugom kompu da vidm ali mi nije išlo -.- pa ako ima neko rješenje ?

 

hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2011 23:53 (Kičo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Blokirati neke stranice na mreži
Kičo kaže...

Pošto imam 2 kompa koja su spojena na ruter(žičano) i upalio sam wi-fi za apartmane . E sad , da mi gosti ne šunjaju po tamo nekim stranicama kako da im to onemogućim . Pokušao sam isprobat preko hosts na ovom drugom kompu da vidm ali mi nije išlo -.- pa ako ima neko rješenje ?

 

hvala

Ma sigurno radi preko hosts datoteke, vjerojatno nešto nisi dobro napravio. Pokušaj ponovo. Za drugi način ne znam.

Facebook going down ^.^ jadne loodache
15 godina
neaktivan
offline
Re: Blokirati neke stranice na mreži
OriginalEXE kaže...
Kičo kaže...

Pošto imam 2 kompa koja su spojena na ruter(žičano) i upalio sam wi-fi za apartmane . E sad , da mi gosti ne šunjaju po tamo nekim stranicama kako da im to onemogućim . Pokušao sam isprobat preko hosts na ovom drugom kompu da vidm ali mi nije išlo -.- pa ako ima neko rješenje ?

 

hvala

Ma sigurno radi preko hosts datoteke, vjerojatno nešto nisi dobro napravio. Pokušaj ponovo. Za drugi način ne znam.

 Jel upišem ovu adresu 127.0.0.1  pa stranicu ili IP adresu sa tog izlaza na routeru ?

12 godina
offline
Re: Blokirati neke stranice na mreži
Kičo kaže...
OriginalEXE kaže...
Kičo kaže...

Pošto imam 2 kompa koja su spojena na ruter(žičano) i upalio sam wi-fi za apartmane . E sad , da mi gosti ne šunjaju po tamo nekim stranicama kako da im to onemogućim . Pokušao sam isprobat preko hosts na ovom drugom kompu da vidm ali mi nije išlo -.- pa ako ima neko rješenje ?

 

hvala

Ma sigurno radi preko hosts datoteke, vjerojatno nešto nisi dobro napravio. Pokušaj ponovo. Za drugi način ne znam.

 Jel upišem ovu adresu 127.0.0.1  pa stranicu ili IP adresu sa tog izlaza na routeru ?

Evo napravio sam ti fajl, samo umetni imena stranica umjesto ovog mojeg.

 

http://dl.dropbox.com/u/20590482/hosts.txt

Facebook going down ^.^ jadne loodache
16 godina
offline
Blokirati neke stranice na mreži

Logički, tako zabranjuješ pristup određenim stranicama samo na kompu na kojemu je ta datoteka. Ako ti se netko spoji na wifi, on ide direktno preko routera na internet, nema veze s ovim kompom, a to znači i da zabrana za njega ne vrijedi (bar ja tako mislim)

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Blokirati neke stranice na mreži
denix kaže...

Logički, tako zabranjuješ pristup određenim stranicama samo na kompu na kojemu je ta datoteka. Ako ti se netko spoji na wifi, on ide direktno preko routera na internet, nema veze s ovim kompom, a to znači i da zabrana za njega ne vrijedi (bar ja tako mislim)

Istina lol, uopče nisam skužio šta pita. Ja sam si valjda u glavi složio da idu preko njegovih kompova -.-

 

Onda nađi drugo riješenje.

Facebook going down ^.^ jadne loodache
16 godina
offline
Blokirati neke stranice na mreži

U opcijama modema imaš mogućnost zabrane određenih stranica. Opcije su najčešće na adresama:

 

192.168.1.1

192.168.1.254

totus mundus agit histrionem
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Blokirati neke stranice na mreži
SinCr0 kaže...

U opcijama modema imaš mogućnost zabrane određenih stranica. Opcije su najčešće na adresama:

 

192.168.1.1

192.168.1.254

 Je uspio sam .

 

Hvala još jednom .

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice