Sukob divova

poruka: 20
|
čitano: 2.437
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Sukob divova

Čini li se meni da je PC bolji od Mac-a? Bolje performance, više software-a, jači hardware, rasprostranjenost i jeftinija cijena?

Ozbiljno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob divova

Hm... Da nastavim niz... Virus, Spyware, Malware, Defragmentacija...

15 godina
neaktivan
offline
Sukob divova

Zašto postoje antivirusi i osim toga korisnici PC- a su sami krivi za pretrpane diskove.

 

PS: Imaš tri ista posta.

Ozbiljno...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2008 18:29 (SOS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob divova
Ovo s postovima je neš sa Bugovim serverom, no žalosno je da su antivirusni već "normalan" alat na kompu, jer koštaju, usporavaju komp...
15 godina
neaktivan
offline
Sukob divova

Postoje freeware antivirusi.

Ozbiljno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sukob divova

ova usporedba je krajnje glupa!

 

šta točno pokušavaš usporediti, PC i Apple računalo, ili OS-X i Windowse??

 

moje mišljenje je da je, hardverski gledano, PC puno bolji i isplativiji od Maca, a ako uspoređujemo OSX i Windowse, nemogu sa sigurnošču reći, ali OSX mi se čini puno boljim.

There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob divova
niki kaže...

ova usporedba je krajnje glupa!


šta točno pokušavaš usporediti, PC i Apple računalo, ili OS-X i Windowse??

 

moje mišljenje je da je, hardverski gledano, PC puno bolji i isplativiji od Maca, a ako uspoređujemo OSX i Windowse, nemogu sa sigurnošću reći, ali OSX mi se čini puno boljim.

 Oboje. Zaboravih spomenuti i GNU.
Ozbiljno...
16 godina
protjeran
offline
Sukob divova

GNU/Linux mi je najbolji jer je sve, SVE besplatno, nije zahtjevan, podržava puno hardwarea i na kraju krajeva, samim developer timovima nije u cilju imati što više novca i postići što veću zaradu na OS-ovima kao MS-u i Appleu.

Matična: Asus M2N-E Procesor: AMD Athlon 4000+ X2 (2.00GHz) Grafička: Nvidia GeForce 8600 GT HDD: 160 GB RAM: 2 GB
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob divova
HappyD kaže...

GNU/Linux mi je najbolji jer je sve, SVE besplatno, nije zahtjevan, podržava puno hardwarea i na kraju krajeva, samim developer timovima nije u cilju imati što više novca i postići što veću zaradu na OS-ovima kao MS-u i Appleu.

 Kompletna alternativa!Smijeh
Ozbiljno...
16 godina
protjeran
offline
Sukob divova

Ne mora biti ni alternativa, recimo Ubuntu je dovoljno dobar da bude punokrvna zamjena Macu i Windowsima.

Matična: Asus M2N-E Procesor: AMD Athlon 4000+ X2 (2.00GHz) Grafička: Nvidia GeForce 8600 GT HDD: 160 GB RAM: 2 GB
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob divova

Ova rasprava je besmislena... Počela je od PC vs Mac, što je samo po sebi bezveze, došlo do Ubuntua... Bezveze... Uspoređujete kruške i ormare

16 godina
protjeran
offline
Sukob divova

Autor sam kaže da je Ubuntu zaboravio.

Matična: Asus M2N-E Procesor: AMD Athlon 4000+ X2 (2.00GHz) Grafička: Nvidia GeForce 8600 GT HDD: 160 GB RAM: 2 GB
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob divova

Kakve veze ima PC, Mac s Ubuntuom

15 godina
neaktivan
offline
Sukob divova

PC = Win, GNU, Mac = Mac. U tome stilu. Ovdje se raspravlja i o OS-ovima i o računalima.

 

PS: Nadam seIzlanuo se.

Ozbiljno...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2008 21:07 (SOS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob divova
SOS kaže...

PC = Win, GNU, Mac = Mac. U tome stilu. Ovdje se raspravlja i o OS-ovima i o računalima.

 

PS: Nadam seIzlanuo se.

vise ni sam ne znas zasto si otvorio temu?! Neodlučan prvo si usporedivao hardware, pa si malo ubacio linux, pa si poceo opcenito o softwareu... mislim da je bilo dovoljno tema gdje se korisnici windowsa, maca i linuxa sukobljavaju. dakle, modovi LOCK!
***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob divova
SOS kaže...

PC = Win, GNU, Mac = Mac. U tome stilu. Ovdje se raspravlja i o OS-ovima i o računalima.

 

PS: Nadam seIzlanuo se.

 
Dali je problem dvaput razmislit prije nego postavis topic?!
Jutros sam naisao na brdo tvojih poruka koje nemaju ni glavu ni rep, tocnije nisi ponudio ni rjesenje ni pitanje, a u vecini slucajeva tvoj post nema smisao, isto kao i ovaj moj.

Na forumu ima dovoljno tema gdje se usporedzuju ovakve stvari, pa se slobodno pridruzi jednoj od njih, a nemoj otvarati novu koja pobjegne u extreme nakon 3 reply-a.
Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2008 11:29 (pixelatem).
15 godina
neaktivan
offline
Sukob divova

Nisam pronašao nijednu ovakvu temu.

Ozbiljno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob divova
HappyD kaže...

GNU/Linux mi je najbolji jer je sve, SVE besplatno, nije zahtjevan, podržava puno hardwarea i na kraju krajeva, samim developer timovima nije u cilju imati što više novca i postići što veću zaradu na OS-ovima kao MS-u i Appleu.

u krivu si!
i na linux platformi SVE kosta sto valja i sto ti treba za neke ozbiljnije poslove u nekim ozbiljnijim okruzenjima!
naravno da ce ti neki free mail server posluziti, ali iskljucivo za okruzenje od 3 ili 5 ljudi... isto vrijedi i za neke druge stvari...
uglavnom.. jesam za open source ali na pravom mjestu, a ne bas svugdje i ne velicanje tog koncepta kao jedinog dobrog!
vecini direktora je lakse platiti kvalitetnu platformu za koju ima i podrsku nego da ustedi koju kunu pa da ga to kasnije kosta stotine tisuca kuna jer nesto bas ne radi kako bi trebalo, a nema odgovarajuce podrske...
16 godina
protjeran
offline
Sukob divova

Ja pričam o OS-u i mislio sam da se ne treba dodatno platiti za neke extra mogućnosti. Ne pričam ništa u vezi programa (od kojih ima dosta besplatnih, čak i dobrih).

Matična: Asus M2N-E Procesor: AMD Athlon 4000+ X2 (2.00GHz) Grafička: Nvidia GeForce 8600 GT HDD: 160 GB RAM: 2 GB
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob divova
sasa kaže...
 ...jesam za open source ali na pravom mjestu, a ne bas svugdje i ne velicanje tog koncepta kao jedinog dobrog!
vecini direktora je lakse platiti kvalitetnu platformu za koju ima i podrsku nego da ustedi koju kunu pa da ga to kasnije kosta stotine tisuca kuna jer nesto bas ne radi kako bi trebalo, a nema odgovarajuce podrske...
 Oprosti nemama nist protiv tebe ali za mene je tvoja izjava toliko glupa da sam morao komentirat

Zamisli da svi proizvodaci softwera vise ne naplacju svoje proizvode onda bi se samo gledalo na unaprijedenje, korisnost i performance. A ovako samo gledaju sto vise usminkat i izbacit na trziste za sto vece pare.
A sad izjava da bi direktorima bilo bolje platiti nego koristiti open source.
Da se  proizvodi samo  open source  manageri ne bi morali nista platiti a zaradivali bi  i ono sto im se ne svida ili nedostaje mogu promijeniti uz znanje programiranja jer je te OPEN SOURCE, i jos dalje da se proizvode samo open source oni bi bili mnogo doradeniji i kvalitetniji, jer ovako se sve svodi na pojedine entuzijaste koji hoce ovaj svijet napraviti lijepsim mjestom.
Samo jos nesto, danas se u svijetu okrecu toliki novci na softweru da je to nemoguce zamisliti, i ovo sve moje zapisano u postu je nezamislivo da se dogodi jer su to stvarno ogromni novci.

PS. Nisam htio nikoga uvrijediti i zao mi je sto sam otisao skroz u offtopic ali morao sam to reci

sasa ako sam te uvrijedio ispricavam se ali sam samo iznjeo svoje glediste
Pozdrav
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice