Modeliranje žicom

poruka: 6
|
čitano: 18.954
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Modeliranje žicom

evo ovako, znam da naslov teme zvuči čudno, ali ono što me zanima je pravljenje nekakvih predmeta (npr. drvo, kuća i tako to) savijanjem žice.
sve što mi treba je ako netko možda ima par slika, samo da vidim nešto kako bih dobio neku ideju u glavi kako i što da napravim. ako netko ima osobnog iskustva, još bolje, pošto bih mogao i pitati za savjet.
pokušao sam tražiti neke slike po netu, ali bez uspjeha. bilo kakva pomoć je dobrodošla. :)

BF:BC2 ingame nick: steve385
15 godina
neaktivan
offline
Modeliranje žicom

Prvo ti je vazno da li zelis raditi 2D ili 3D stvari.

2D su dosta lagani za napraviti a mozes napraviti dosta fora stvari (srca, zvijezde, krizeve, zivotinje, slova...)

Za ovakvo modeliranje ti je u biti dovoljna slika (nacrt) pa picis po njoj. Ako imas imalo strpljenja trebalo bi ispasti dosta dobro.

 

Kod 3D modeliranja je malo veci problem. Ja sam osobno vidio kugle i stabla i izgledaju super.

Cak mi je i jedna gospodja sa Hand Mada objasnjavala kako se rade stabla ali nisam bas skuzio (uglavnom nije nesto pretjerano tesko).

Ona je za ta stabla koristila zicu u boji (crvena,plava,zelena,crna...). Za takvo modeliranje ti ipak treba nesto vise vremena a i malo vjestine.

 

Ja sam ovo 2D pokusavao i ono sta sam napravio je ispalo po meni dosta dobro. Zicu sam uzeo u BricoStoreu, mislim da je bila 25kn - 50m.

 

15 godina
offline
Re: Modeliranje žicom

Pa htio bih 3D model napraviti
u biti je to potrebno za faks (ne moj :D) pa se malo raspitujem
nemaš slučajno nekakvih slika ?

BF:BC2 ingame nick: steve385
15 godina
neaktivan
offline
Modeliranje žicom

Motor izgleda pre bolesno, netko je stvarno ulozio puno truda.

15 godina
offline
Modeliranje žicom

ovo stvarno super izgleda
jel mi možeš reći odakle si slike skidao ?

BF:BC2 ingame nick: steve385
15 godina
neaktivan
offline
Modeliranje žicom

Kako napraviti biciklu, s uputama.

 

Evo i stabla.

 

Imaš svakakvih stvari od žice na instructables.com.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 21:39 (drnde).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice