Ovisnost o cigaretama PROBLEM

poruka: 144
|
čitano: 33.118
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
jobi123 kaže...

čovjek bilo što duže vremena ponavlja postaje ovisan,  zašto su ljudi ovisni o pušenju i teško prestaju upravo jer nemaju znanja, evo podijeliti ću besplatno zlatne savjete,

 

nije problem kada se prestane, već problem je što se štetna ovisnost ne mijenja korisnom , i ovo dalje je savjet nad savjetima, vježbajte disanje kada prestanete s pušenjem jer upravo zbog disanja i pušenja postanete toliki ovisnici, ljudi kada prestanu da puše više ne treniraju disanje i tako stres svi ostali problemi uvjetovani su s nevježbanjem disanja..........

 

Savjet vam je dao Josip Begčević, svima mir i svako dobro.....

  Ili trčanje svakodnevno (na kakav stadion ili neki aerobik, teretana, etc), te pokušavanja ne misliti na cigarete.

12 godina
online
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
woodgamesfx kaže...

 

Jednostavno, ljudi postaju ovisni o rutinama, ako ništa drugo.

Ona tvoja paralela tj. objašnjenje ovisnosti kroz apstinencijsku krizu si izvukao iz najtežih oblika ovisnosti i ne stoji ovdije, mislim koristit to kao stup i okosnicu svoje teze je neprimjereno, toćnije nesrazmjerno.

 

  Ma o kakvim rutinama zaboga :-)?

 

Ja sam te zamolio da mi argumentiraš zašto su po tebi ovisnost i korištenje ista stvar?

 

Znači po tebi, ako ja već 20 godina koristim aktivno pastu za zube po 2-3 puta dnevno ovisnik sam? Kako? Da se tresem kada ne operem zube?

 

Kakve "apstinencije"? Ja sam ti samo napisao na kojem načinu radi ovisnost, a što je navika.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
Ranko Kukumar kaže...

  Ma o kakvim rutinama zaboga :-)?

 

Ja sam te zamolio da mi argumentiraš zašto su po tebi ovisnost i korištenje ista stvar?

 

Znači po tebi, ako ja već 20 godina koristim aktivno pastu za zube po 2-3 puta dnevno ovisnik sam? Kako? Da se tresem kada ne operem zube?

 

Kakve "apstinencije"? Ja sam ti samo napisao na kojem načinu radi ovisnost, a što je navika.

 

Ne krivo si shvatio, ako koristiš istu pastu onda si ovisan o toj pasti , a ne o pranju zubi , u tom kontekstu, a da ljudi mogu biti ovisni o rutinama je odavno dokazano čak imaš i bolest koja to definira zove se kompulzivna opsesija, ali to je pak neka druga tema.

 

Ti si spomenuo apstinecijske krize,a ne ja, sada izvrćeš kolo.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2011 13:00 (woodgamesfx).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
Ranko Kukumar kaže...

 

Dok kod ovisnosti, teško prestaješ, ako i prestaneš dobijaš posljedice: Tipa: Znonjenje, mučnina, Mantanje, psiho-kriza, i sl., itd...

 

 

Eto tu si spomenuo apstinencijske krize specifične za" teže oblike ovisnosti" i izašao van konteksta čak i van svojih argumentiranja, ovo navodim čisto da ne kažeš i figurativno se pitaš gdje si to spomenuo.

14 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Al se preseravate i of topic ste kompletno, uništili temu s vlastitim prepucavanjem.

 

 

Bring out your dead!
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
forzzuk kaže...

Al se preseravate i of topic ste kompletno, uništili temu s vlastitim prepucavanjem.

  Tako je! Off-topic ste

Pomozite covjeku u vezi odvikavanja od cigareta. Ova tema nije o marihuani!

Max Headroom
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
kruskar kaže...

1 dan uspješno progruan bez i jedne cigarete,sada ću vidjeti dalje kako će biti.

kako ide lega, napreduješ? nadam se samo da te ne puca nervoza {#}

Ovdje može biti VAŠA reklama!
16 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
Lazarus Long kaže...

 

  Odakle ti znas da nisam probao joint?? Sta? Trebalo je da pusim 20 jointa da bih elaborirao svoja iskustva?

 

Ja ne poznajem covjeka koji pusi jedan joint, ne poznajem nekog ko je poceo u mladim godinama sa jointom a da nije zavrsio na tezim drogama i/ili alkoholu.

Poznajem ljude koji su stariji [iznad 30] koji znaju da kontroliraju situaciju i ne puse svaki dan. Obicno na tim godinama licnost je vec izgradena i tacno zna sto treba a sto ne.

Joint ili bilo sto psihotropno NE!

Ja poznajem jako puno. Pretpostavka ti jednostavno ne stoji. Možda jednostavno poznaješ premalo ljudi, ili ne znaš dovoljno o njima.

 

Ja sam marihuanu prvi puta probao sa 15 godina. Ne samo da nisam postao ovisnik, već sam nedugo nakon toga jednostavno odustao od toga jer mi to nije predstavljalo gušt. Nećeš krenuti u teže droge zato što si pušio marihuanu, da je tako ja bih danas bio najteži narkoman koji možeš biti.

 

Imao sam prilike probati brojne droge, od lakih do teških - bile su ispred mene na stolu i društvo ih je koristilo - ali nisam. To je jednostavno mentalna stvar, želiš li nešto napraviti ili ne. Baš kao i većina (ne sve) ovisnosti, jednostavno možeš reći "neću više" i prestaneš, pod uvjetom da to stvarno želiš.

 

 

---

 

A da se osvrnem na autora teme. Prijatelju, da ti želiš prestati pušiti to ti ne bi bio problem. Problem leži u tome što to ne želiš dovoljno i što se ne trudiš dovoljno.

 

Samo jedna čvrsta odluka ti je dosta. A priče o postepenom smanjivanju zaboravi. Il pušiš, il ne pušiš.

Twitter - @danny_hr // Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2011 15:11 (Danny_HR).
15 godina
protjeran
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Iskašljavati ćeš jedno vrijeme nakon  prestanka (trajanje obično ovisi o ''pušačkom stažu'' i količini), ne daj da te to zabrinjava ;)

 

Probaj si naći zamjensku aktivnost koju ćeš obavljati umjesto pušenja cigarete, to bi ti trebalo olakšati - ostalo je stvar motivacije, vrlo jednostavno hehe.

 

Ostali bi se mogli ostaviti ćorava posla, tj. diskusija o ovisnosti :P

''Mulder, toads just fell from the sky!'' ''I guess their parachutes didn't open.''
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2011 15:20 (PsychoticBaklava).
12 godina
protjeran
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Neznam dal ti se isplati, ali od moje mame frendica i njezin muž su išli na hipnozu za prestanak pušenja, platili nekih 10k kn za oboje. Ona je prestala pušit, jedina mana je šta nemože u prostoriji di su cigarete bit, jednostavno, njoj je to koda nama da osjetimo miris govna, ali 2 puta jače, a cigaretu da će u usta stavit nikako. Muž njezin je 2 mjeseca bez cigareta bio, i odjednom mu je to prošlo i nastavio pušit, postotak tih koji  hipnozom uspiju prestat pušit je manji od 50%, skupo je, ali ako uspije, to ti je zagarantiran i bezbolan prestanak pušenja.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
proćerani kaže...

Neznam dal ti se isplati, ali od moje mame frendica i njezin muž su išli na hipnozu za prestanak pušenja, platili nekih 10k kn za oboje. Ona je prestala pušit, jedina mana je šta nemože u prostoriji di su cigarete bit, jednostavno, njoj je to koda nama da osjetimo miris govna, ali 2 puta jače, a cigaretu da će u usta stavit nikako. Muž njezin je 2 mjeseca bez cigareta bio, i odjednom mu je to prošlo i nastavio pušit, postotak tih koji  hipnozom uspiju prestat pušit je manji od 50%, skupo je, ali ako uspije, to ti je zagarantiran i bezbolan prestanak pušenja.

Po mojem mišljenju nikakve terapije,hipnoze i ostale gluposti..samo treba imat volju...po mogućnosti upisat neki sport i s vremenom ćeš prestat..oni koji nemogu prestat po mojem mišljenju su obični pussyz!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
proćerani kaže...

Neznam dal ti se isplati, ali od moje mame frendica i njezin muž su išli na hipnozu za prestanak pušenja, platili nekih 10k kn za oboje. Ona je prestala pušit, jedina mana je šta nemože u prostoriji di su cigarete bit, jednostavno, njoj je to koda nama da osjetimo miris govna, ali 2 puta jače, a cigaretu da će u usta stavit nikako. Muž njezin je 2 mjeseca bez cigareta bio, i odjednom mu je to prošlo i nastavio pušit, postotak tih koji  hipnozom uspiju prestat pušit je manji od 50%, skupo je, ali ako uspije, to ti je zagarantiran i bezbolan prestanak pušenja.

Lakse je reći sam sebi : "neću pušiti" ,  a i jeftinije :) Sve je to u glavi... {#}

12 godina
protjeran
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Sve je to meni jasno:) ja samo kažem iz osobnog iskustva mojih poznanika kako su prestali pušit:)

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
15 godina
protjeran
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
proćerani kaže...

Neznam dal ti se isplati, ali od moje mame frendica i njezin muž su išli na hipnozu za prestanak pušenja, platili nekih 10k kn za oboje. Ona je prestala pušit, jedina mana je šta nemože u prostoriji di su cigarete bit, jednostavno, njoj je to koda nama da osjetimo miris govna, ali 2 puta jače, a cigaretu da će u usta stavit nikako. Muž njezin je 2 mjeseca bez cigareta bio, i odjednom mu je to prošlo i nastavio pušit, postotak tih koji  hipnozom uspiju prestat pušit je manji od 50%, skupo je, ali ako uspije, to ti je zagarantiran i bezbolan prestanak pušenja.

Kada plate 5000 kn, dobar dio ljudi će izgurati barem neko vrijeme da si opravdaju to što ih je netko ogulio. Dio njih i prestane u tom periodu. Uglavnom, prilično je učinkovito, no ne zbog hipnoze :P.

''Mulder, toads just fell from the sky!'' ''I guess their parachutes didn't open.''
16 godina
suspendiran
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
PsychoticBaklava kaže...
proćerani kaže...

Neznam dal ti se isplati, ali od moje mame frendica i njezin muž su išli na hipnozu za prestanak pušenja, platili nekih 10k kn za oboje. Ona je prestala pušit, jedina mana je šta nemože u prostoriji di su cigarete bit, jednostavno, njoj je to koda nama da osjetimo miris govna, ali 2 puta jače, a cigaretu da će u usta stavit nikako. Muž njezin je 2 mjeseca bez cigareta bio, i odjednom mu je to prošlo i nastavio pušit, postotak tih koji  hipnozom uspiju prestat pušit je manji od 50%, skupo je, ali ako uspije, to ti je zagarantiran i bezbolan prestanak pušenja.

Kada plate 5000 kn, dobar dio ljudi će izgurati barem neko vrijeme da si opravdaju to što ih je netko ogulio. Dio njih i prestane u tom periodu. Uglavnom, prilično je učinkovito, no ne zbog hipnoze :P.

 Upravo sam to htio napisat. Bivsi kolega urednik, prelamacica i novinari su o trosku firme otisli na hipnozu za odvikavanje.

I stvarno sretnem se sa covjekom dva mejseca kasnije i ne pusi. Reko-dakle hipnoza djeluje? Veli on "ma nemam pojma, ali me

sram - gazda platio tretman, i sad se samo medjusobno gledamo ko ce ispast pi*da i zapalit, a nitko nema muda. "

15 godina
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Kad se stavi na papir ono što se potroši na cigarete:

Pretpostavka da je 1 kutija dnevno, to je 15-20 kn (okvirno), npr. 17 kn dnevno.

30 dana x 17 kn = oko 500 kn mjesečno.

12 mjeseci po 500 kn ispada oko 6000 kn godišnje.

U 7 godina (npr. neki kredit koji se toliko otplaćuje) čovjek popuši 42000 kn!

To je jedan pristojan polovni automobil.

 

Pa neka i to nekome bude motiv. Mojem ocu je to pomoglo (hebeš zdravlje, to košta :).

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
16 godina
suspendiran
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

... i to, a i nekim mladima je pomoglo kad su im cure objasnile da smrde,

i da je ljubit se s njima ko oblizivat pepeljaru. Prljav je to "sport".

;)

13 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Evo vec dva dana sam bez cigarete, potaknut ovom temom i manjkom love. {#}

Gamers Don't Die, They Respawn.
15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Volim kad računate koliko bi uštedjeli da ne pušite, uvijek ispadne dosta para, no znate i sami da ih se ne potroši na duvan otišle bi na nešto drugo, kad si u gradu nebi sjeo na kavu i pušio nego popio piće i pojeo nešto, kupio si neku glupost, više potrošio subotom vanka.

Lako je potrošiti pare, ako ne ode 'vamo, tamo će.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
12 godina
protjeran
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
thuglife kaže...

Volim kad računate koliko bi uštedjeli da ne pušite, uvijek ispadne dosta para, no znate i sami da ih se ne potroši na duvan otišle bi na nešto drugo, kad si u gradu nebi sjeo na kavu i pušio nego popio piće i pojeo nešto, kupio si neku glupost, više potrošio subotom vanka.

Lako je potrošiti pare, ako ne ode 'vamo, tamo će.

U tome je i stvar, ja sam reko da svaki put kad oces kupit kutije tih 20 kn staviš sa strane, u neku kasicu prasicu:) i onda nakon godinu dana je otvoriš:) RADOSTI!!!

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Da, ako imaš toliki karakter da prestaneš imaš karakter i da uzmeš te pare, staviš ih u kasu i ne vadiš ih sve do jedne, godinu ili tako nešto poslije.

Al' kad tad će tbi zafaliti para, i sad se ti ne natjeraj da uzmeš odatle. I kad uzmeš jednom, gotovo.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
12 godina
protjeran
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
thuglife kaže...

Da, ako imaš toliki karakter da prestaneš imaš karakter i da uzmeš te pare, staviš ih u kasu i ne vadiš ih sve do jedne, godinu ili tako nešto poslije.

Al' kad tad će tbi zafaliti para, i sad se ti ne natjeraj da uzmeš odatle. I kad uzmeš jednom, gotovo.

A da to je istina. Ali da netko izdrži godinu dana, pa sa tih 10 -20 k kn si kupi nešto bolje od cigareta, mislim da mu nikad na pamet nebi palo pušit:)

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
12 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Evo da probudim temu nakon 2 godine, i mozda se pomogne nekim ljudima koji imaju problema s ovisnoscu o nikotinu/cigaretama. Ima dosta korisnih komentara u temi.

Ima li kakvih novih iskustva za prestanak pusenja?

12 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Ja kada sam pokusavao da prestanem sa pusenjem u ustima sam uvek imao cackalicu,zvaku,bombon ne znam zasto ali kada imam nesto ustima ne pusi mi se,sa evo ne pusim vec 4 meseca

Repent the end is near!
12 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
Scarfaceee kaže...

Ja kada sam pokusavao da prestanem sa pusenjem u ustima sam uvek imao cackalicu,zvaku,bombon ne znam zasto ali kada imam nesto ustima ne pusi mi se,sa evo ne pusim vec 4 meseca

A koliko si dugo pusio?
Jos uvijek imas jaku zelju za zapalit ili se to s vremenom smiruje? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
dinos3 kaže...
Scarfaceee kaže...

Ja kada sam pokusavao da prestanem sa pusenjem u ustima sam uvek imao cackalicu,zvaku,bombon ne znam zasto ali kada imam nesto ustima ne pusi mi se,sa evo ne pusim vec 4 meseca

A koliko si dugo pusio?
Jos uvijek imas jaku zelju za zapalit ili se to s vremenom smiruje? 

Pa pusio sam oko 2 godine prvu godinu sam pusio sam vikendom kada izadjem ali se to posle prosirilo na ulicu i u skoli

Ja i sada imam jaku zelju da zapalim i to moze da traje dosta i do godinu dana..

Repent the end is near!
14 godina
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Ja pušim već 24 godine kutiju dnevno. Od jučer nisam zapalija i lud sam, ali moram izdržat jer sam obeća ženi i dici. A kao osiguranje i na neki način da na sebe stavim dodatni pritisak sam sebi kupio Note 2. Zasad guram dobro ali tako mi j3 bilo i u dosadašnjim pokušajima. Ja to mogu ja to hoću :)

Zadar živi vječno!
14 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
zeko73 kaže...

Ja pušim već 24 godine kutiju dnevno. Od jučer nisam zapalija i lud sam, ali moram izdržat jer sam obeća ženi i dici. A kao osiguranje i na neki način da na sebe stavim dodatni pritisak sam sebi kupio Note 2. Zasad guram dobro ali tako mi j3 bilo i u dosadašnjim pokušajima. Ja to mogu ja to hoću :)

Probaj zamjeniti cigarete nekim (jako) ljutim zvakama. Tako je moj poznanik koji je pusio 30 god, 2-3 kutije dnevno presao u jednom danu presao sa cigara na zvake. {#}

EUW: FerritinCRO
12 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
Ferritin kaže...
zeko73 kaže...

Ja pušim već 24 godine kutiju dnevno. Od jučer nisam zapalija i lud sam, ali moram izdržat jer sam obeća ženi i dici. A kao osiguranje i na neki način da na sebe stavim dodatni pritisak sam sebi kupio Note 2. Zasad guram dobro ali tako mi j3 bilo i u dosadašnjim pokušajima. Ja to mogu ja to hoću :)

Probaj zamjeniti cigarete nekim (jako) ljutim zvakama. Tako je moj poznanik koji je pusio 30 god, 2-3 kutije dnevno presao u jednom danu presao sa cigara na zvake. {#}

Evo bas maloprije citao o tome, kaze '' Čin žvakanja ublažava želju za stavljanjem cigarete u usta i drži usta zauzeta, a vi nemate potrebu za cigaretom'' {#}

 

13 godina
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Ja sam prestao prije skoro 3 godine a pušio 10 godina skoro kutiju dnevno. Prije toga sam nekoliko puta pokušao prestati ali nije išlo ali sam se onda zainatio onako bezveze, dobio sam gripu i nisam od muke zapalio 6 dana, kad mi je bilo bolje hoću zapaliti, gledam u cigaretu i mislim si ajde da vidimo koliko ću izdržati... I prošlo tjedan, dva, mjesec dana i to su bili najgori trenuci, čak sam toliko daleko otišao da nisam ni kavu pio jer si ju nisam mogao zamisliti bez cigarete. Sve poslije je bilo lakše makar i godinu dana poslije prestanka sam dobijao strašnu želju, čak i na jednoj fešti popušio 3 komada a da nisam bio svjestan od pijanstva {#} I drugi dan kao da ništa nije bilo, želje nije bilo i znao sam da je to to, game over... I trenutno si ne mogu zamisliti da zapalim jer su mi užasno počele smrditi, kažu da bivšem pušaču više smrdi cigareta nego onom koji nikad nije pušio, ne vrijedi to za svakog ali za mene veliki DA.

Nakon svega samo mogu zaključiti kako pušenje nije toliko ovisnost koliko je navika koju svatko može izbaciti s puno, puno volje!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice