PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

poruka: 106
|
čitano: 22.154
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Hehe, garant su uzeli neku koja bi dobila eplieptični napad i od igranja tetrisa i solitare-a.

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
15 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Ovu glupost moram gledati. Ja igram igre svaki dan najmanje 4 sata, i nije mi nista

 

15 godina
protjeran
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

cnjenica je da igre nisu bas zdrave i bezazlene...to se primijeti kod odredjenih tipova igara...svaka igra drukcije utjece na svakog covjeka...

ja naprimjer sam imao teske glavobolje nakon pola sata igranja TES III : Morrowind...predobra igra al je jednostavno nsiam mogo igrat...dok na PS1 medal of honor i GT2 sam igro po 16 sati u komadu pod praznicima..na kompu CoD od zore do zore...i nikaj

al morrowind me ubio zamalo...svakom od nas nekaj smeta...neki mozda nisu jos naisli na to al budu ...

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz (2 CPUs) 2048MB RAM 250 GB Total ASUS EAH3650 Series 1024 MB xFire-->ddoxy
16 godina
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

AHAHAHAHAH, 3 SATA JE IGRALA I ZLO JOJ JE I POVRACA JOJ SE I SAMO STA SE NIJE POCELA TREST!!!!

AHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHlololLOLOLOOLLLOLOLOLO!

ROFLROFL

AHAHAAH

Nemogu vjerovat, ovo je najveci load of crap kojeg sam ikad cuo!

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Ja vise nikad necu igre igrat nakon ovog...lol

Koji glupi prilog, pa naravno ako ti smeta bljeskanje, da neces tolko igrat igre i gledat tv...ccc

A ova zenska prekinula pokus nakon 3 sata na wii-u, pa daj me nemoj...Ja bi ju stavio da igra UT 6h, pa zena bi umrla, ma sve u svemu, bezze prilog...kreteni koji nista ne znaju a prave se pametni

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Kakav kretenski prilog. Nisam neki strastveni gamer, al mi ovo ide na zivce sto su pokusali izvuc sa prilogom.

Ona se čudi što joj je loše a noć prije je spavala 2 i pol sata. I to nakon što se vjerojatno dan prije ustala u 6-pola 7 ujutro, radila cijeli dan i iduću noć spavala dva i pol sata.

Pa ja kad spavam dva i pol sata u noći ne mogu igrat ni sat vremena. Sve od umora.

Dakle, smatram da nju nisu igre dovele do mučnine već neispavanost.

 

Eto ga pokušaj NoveTV da od ljudi naprave budale. Nažalost, to će neki roditelji i popušit i zabranit djeci igranje igara.

 

I da, da ju Zli luđak vidi, pobrala bi koju iza uha. IGRICE?!?!? Kakve Igrice??? hehe

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
15 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

ovo je čista glupost igrala 3 sata super maria i glava je boljela i nije mogla spavat...haha

samo izmišljaju mislim da 3 sata igranja nije ništa ja se tek nakon 3 sata zaigram i onda se neodvajam od igre najmanje 7 sati...

to je bilo samo da zastraše mlauđu djecu od igara...

tell me and I will tell you
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Isuse Bože..... pa ovo je SRAMOTA hrvatskog novinarstva......  HAHAHAHASmijeh  LOLČINA !

Kako mogu staviti osobu "alergičnu" na ekrane da ide raditi TEST na reakciju.....isssse....

 

to je isto kao da stave na testiranje neki auto s novinarom kojemu je ZLO od vožnje automobilom, i napišu da je AUTO LOŠ i da šteti zdravlju   .....  LOOOOL

when my mama ask me will I change I tell her yeah, but it's clear I'll always be the same Until the end of time
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2008 23:09 (Core2Duo2).
16 godina
neaktivan
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
Core2Duo2 kaže...

Isuse Bože..... pa ovo je SRAMOTA hrvatskog novinarstva......  HAHAHAHASmijeh  LOLČINA !

Kako mogu staviti osobu "alergičnu" na ekrane da ide raditi TEST na reakciju.....isssse....

 

to je isto kao da stave na testiranje neki auto s novinarom kojemu je ZLO od vožnje automobilom, i napišu da je AUTO LOŠ i da šteti zdravlju   .....  LOOOOL

 Nisam baš siguran da je alergična na ekrane. Mislim da su govorili o tome što bi igranje napravilo fotosenzibilnoj djeci.
No svejedno, ključni faktor kratkog igranja smatram da je njena neispavanost.
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Evo prošla emisija- full of bullshit

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
neaktivan
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
i ja gledao what a pail of crap!
napravili su od sebe budale.
To oko bljeskanja nije istina.Bljeskanje se u medicini koristi upravo da bi se izazvao eliptični napad kako bi se mogla napraviti dijagnoza na eliptičnost.Sve u sve sramota za NOVU i urednikatko je to radio!
16 godina
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Nisam gledao emisiju, ali ajde sada uključite svoje mozgove: jeste li ikad igrali svoju omiljenu igru i istovremeno mjerili reakcije vaših mozgova EEGom? Zašto smatrate da vam "nije ništa" kada ne možete u to biti sto posto sigurni? A posebno ako niste napravili takvo testiranje? Uzimate stvari previše zdravo za gotovo, uopće ne propitkujući da li tu ipak možda ima nešto.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
neaktivan
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
Father_Dougal kaže...

Nisam gledao emisiju, ali ajde sada uključite svoje mozgove: jeste li ikad igrali svoju omiljenu igru i istovremeno mjerili reakcije vaših mozgova EEGom? Zašto smatrate da vam "nije ništa" kada ne možete u to biti sto posto sigurni? A posebno ako niste napravili takvo testiranje? Uzimate stvari previše zdravo za gotovo, uopće ne propitkujući da li tu ipak možda ima nešto.

 zanimljivo, al ja sam poslije svake igre normalno spavao i sutra dan nastavio, a igrao sam sigurno više od tri sata pogotovo neku omiljenu igru... ova je emisija ipak malo pretjerana
tell me and I will tell you
16 godina
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Ako je netko to slučajno snimio neka pliz stavi na youtube da vidim to čudo, pa i nasmijem ako ima toliko baljezgarija koliko piše ovdje Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
Father_Dougal kaže...

Nisam gledao emisiju, ali ajde sada uključite svoje mozgove: jeste li ikad igrali svoju omiljenu igru i istovremeno mjerili reakcije vaših mozgova EEGom? Zašto smatrate da vam "nije ništa" kada ne možete u to biti sto posto sigurni? A posebno ako niste napravili takvo testiranje? Uzimate stvari previše zdravo za gotovo, uopće ne propitkujući da li tu ipak možda ima nešto.

 Ma sve je to u redu. Naravno da postoje posljedice dugog igranja. 
No ja nikada nisam iskusio ništa više od lagane dezorjentiranosti i umora od sjedenja u istom položaju dugo vremena. Ustvari, kad god igram, vjerojatno nesvjesno nakon 45 min - do sat vremena napravim pauzu od 5 min za kavu i određene nužde. I sasvim ok budem.
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
Father_Dougal kaže...

Nisam gledao emisiju, ali ajde sada uključite svoje mozgove: jeste li ikad igrali svoju omiljenu igru i istovremeno mjerili reakcije vaših mozgova EEGom? Zašto smatrate da vam "nije ništa" kada ne možete u to biti sto posto sigurni? A posebno ako niste napravili takvo testiranje? Uzimate stvari previše zdravo za gotovo, uopće ne propitkujući da li tu ipak možda ima nešto.

 Pa evo, uključujem mozak:
1) tri sata igranja dovodi zdravu osobu na ivicu epileptičnog napada;
2) milioni ljudi svakodnevno igraju kompjuterske igre; mnogi među njima to redovno rade i po preko 3 sata "u komadu";
3) vesti o zdravim osobama koje su dobile epileptični napad ili im je pozlilo za vreme igranja, izuzmemo li Korejance čije "sesije" traju danima, ni od korova;*
U najmanju ruku, ćorsokak (čovek se zapita šta im tačno znači to "na ivici").

Druga linija razmišljanja:
1) razna istraživanja su proučavala uticaj igranja igara i donosila zaključke o psihološkim i sociološkim posledicama, kao i o uticaju na učenje i koordinaciju; ipak, ne sećam se nekog koje se bavilo time kako igre mogu izazvati epileptične napade kod zdravih osoba;
2) autor emisije nije vrhunski medicinski stručnjak;
3) autor emisije ulazi u nepoznato, sprovodi istraživanje na uzorku od čitave jedne osobe i iz prve dolazi do senzacionalnog i šokantnog otkrića;
Krajnje neobična situacija. Namigiva

*instinkt mi govori da devojčica čiju su majku intervjuisali, a za koju sami kažu da je imala napade i od gledanja TV-a, nije sasvim zdrava
16 godina
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Doktor je rekao da kod igranja mozak dosta koristi dijelove za inteligenciju i take stvari. Iz toga ja dajem zakljuciti da igranjem poboljsavamo inteligenciju sto sigurno nije daleko od istine buduci da za sve prave gamere koje ja poznajem mogu rec da su inteligentni.

JEDNOM sam igro 16 sati bez prestanka, otiso sam spavati i probudio sam se slijedeci dan i nije mi nista bilo.

Na kompjuteru sam min. svaki dan najmanje 4 sata i nikad nisam imao epilepticni napad i nikad mi nije bilo zlo od toga, a znao sam igrati i pijan i napusen i bolestan.

Novinarki su ocigledno dali lovu da odglumi to, isto kao i onoj djeci i vjerojatno onoj majci.

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

da, "centar za inteligenciju", kakav je to doktor, bokte. meni je od igara znalo bit zlo od zidova u Wolf3Du i malo da mi se zamuti pred očima od piljenja u Armed Assault, ali ništa strašno. umor. liječi se odmorom :D

16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Od kad se to "istraživanja" vrše na jednoj osobi....Smijeh

when my mama ask me will I change I tell her yeah, but it's clear I'll always be the same Until the end of time
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Mislim da se svi slažemo da pretjerano igranje šteti, ako ništa kralježnici, guzici i ostalim hardware, a ne software sranjima :)

 

Što se mene tiče, Nova TV je kao 24 sata u novinama- senzacionalizam, crna kronika i hrpa gluposti. Napravili su od ovog "istraživanja" napuhanu priču za koju su znali da će je gledati svaki bar malo paranoični roditelj, ni malo ne pazeći da daju točne i provjerene podatke(ironija je u tome što se emisija zove "Provjereno").

 

Nisam popio svu pamet svijeta i nemam namjeru pobijati legitimna istraživanja, ali ovo je najobičnije sranje. U cijeloj reportaži se ne priča o zdravim osobama nego o fotosenzitivnim osobama (takve očito ni ne bi smjele pred ekrane), no glavno da se u najavi sve to prikazuje drugačije.

Μολὼν λαβέ! "Swift as the Wind, Silent as a Forest, Fierce as Fire and Immovable as a Mountain."
16 godina
neaktivan
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
reservoir dog kaže...

(ironija je u tome što se emisija zove "Provjereno").

 

Uzeo si mi riječi iz tipkovniceSmijeh
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
16 godina
protjeran
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
coder_ kaže...

Kakav kretenski prilog. Nisam neki strastveni gamer, al mi ovo ide na zivce sto su pokusali izvuc sa prilogom.

Ona se čudi što joj je loše a noć prije je spavala 2 i pol sata. I to nakon što se vjerojatno dan prije ustala u 6-pola 7 ujutro, radila cijeli dan i iduću noć spavala dva i pol sata.

Pa ja kad spavam dva i pol sata u noći ne mogu igrat ni sat vremena. Sve od umora.

Dakle, smatram da nju nisu igre dovele do mučnine već neispavanost.

 

Eto ga pokušaj NoveTV da od ljudi naprave budale. Nažalost, to će neki roditelji i popušit i zabranit djeci igranje igara.

 

I da, da ju Zli luđak vidi, pobrala bi koju iza uha. IGRICE?!?!? Kakve Igrice??? hehe

Glupača je željela ubrzati proces. Da mi je vidjeti koliko to igrača igra na takvom ekranu. I mene bi boljela glava da moram igrati arkadu sa vodoinstalaterom.
Mene boli glava od laserskih efekata i onih brzih promjena slika kod reklama, (jarke boje i slične takve igre) ili ono npr. kada u CSI serijalima brzo približavaju slike kod uvoda (mogli bi to maknuti jer više nije fora i iritira), sada izbjegavam takve video uradke, štedim mozak od stresa.

Prilog je strašno glup. Trebali su testirati na pravim igračima. Neka ne rade takve glupe emisije i neka uče od pravih profesionalaca sa BBC-a.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

S ironijom ili bez, sve više mrzim TV i medije uopće.

Upravo zbog njihovih suludih poteza.

Ova emisija je jedan od takvih!

Mješaju se gdje im nije mjesto.

Oni bi sad zaustavili gamin industriju, pa ona je jača od svega na svijetu.

Ne po samoj prodaji (piratstvo), ali po upotrebi vjerujem da je (ne računa se jelo i piće jer to je nenadmašivo).

Mislim na industriju zabave tipa filmovi, glazba, dokumentarci i IGRE!

Vjerujem da one vode i ni u kojem slučaju ih neće u tome omesti jedna paranormalno/psihološko/politička emisija jedne Nove TV!

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
15 godina
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Sranje.Trebali su uzastopno testirati nekag profi gamera i nju.I normalno da joj je zlo kad je spavala samo dva sata.Samo mi je žao one djece kojima če paranoični roditelji zabraniti pristup igrama zbog ovih nebuloza.

http://media.goalunited.org/game/gfx/signatures/user/sig_018fcea4864849cf91a42c6edd9f37ee.jpg
16 godina
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Aj bar sam se dobro nasmijao....  preloša emisija, negdje na razini istrage i krim tima 2....

Ne shvaćam što su ustvari htjeli reći, otpočetka u najavi priloga seru da je gejming općenito opasan i da je epileptični napad očekivan u igrača a odmah zatim im liječnici govore da se to događa fotosenzitivnim osobama. Pričaju jedno dokazuju drugo, od onog Wii-a i Super Maria bi dobio napadaje već nakon 15 minuta, one boje i drkanje po wiimoteu... pa to nije ni približno onom što rade gameri, ne razumijem zašto nije igrala COD ili CS ako je htjela iskusit ono što većina gamera i igra.

Ako si fotosenzitivna osoba naravno da nećeš igrat ili gledat TV, to je kao da kažeš osobi s astmom da ide ronit na dah i onda reć kak je ronjenje na dah općenito jaaako opasno za sve.

 

P.S. Jako me smetalo što su u emisiji stalno ponavljali riječ igrica, neke igre su tisuće puta kvalitetnije od ovog njihovog sranja od emisije a o budžetu neću ni pričat i onda oni jadnici to nazivaju igricom, kaj bi mi trebali onda njihovo Provjereno nazivat mala emisijica??!

"Um caruje, Dundo Maroje..."
16 godina
neaktivan
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
Elvis je Zagorec bil, i nigda nije on kril, prije svakog koncerta demižonku vina je spil, govorile njegve su oči 'O daj mi natoči!!'
16 godina
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
coder_ kaže...

Hehe, garant su uzeli neku koja bi dobila eplieptični napad i od igranja tetrisa i solitare-a.


Nije svaki tetris banalan. Probaj igrat verziju zvanu "Tetripz" bar pola sata i imat ćeš prve naznake epileptičkog napada. Većina ljudi neće izdržati ni 15 min.
Igrati na vlastitu odgovornost: link
16 godina
neaktivan
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Ova emisija je čisto senzacinalističko sranje, sam naslov kaže "Provjereno dokazalo: Video igrama do epileptičnog napada".Autorica na početku kaže (0:46) da jedna od četiritisuće osoba doživi epi. napada igrajući igre ili gledajući TV.  E pa mene zanima zašto kad su se već bavili istraživanjem zašto u to istraživanje nisu stvaili i TV kad već spominju,da nije možda zato jer žive od TV-a?

 

Isto tako me zanima zbog čega su u onim isječcima ljudi imali epi napad,da li je to zbog igranja ili nečeg drugog?Ako ljudi u onim isječcima nisu imali epi. napad zbog video igara onda to samo potvrđuje da je cijeli prilog senzacinalističko sranje,gdje cilj (da se ocrne igre) opravdava sredstvo.

 

Pored toga kakav je to test gdje osoba spava samo dva sta,igra u zamračenoj prostoriji?Mogla je isto tako spavati dva sata,sjesti u auto navečer i voziti bez upaljenih svjetala da dokaže da su auti štetni. Kad kupite igru na naljepnici piše da se igra igra u dobro rasvjetljenoj prostoriji.

 

 

 

Failure is never an option
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2008 11:29 (MegaMass 2000).
15 godina
offline
PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h

Ma ja upalim PC u 10 ujutro i igram do 9 navečer pa mi nije ništa !!!!!!!!!

S tim da si kad sam gladan složim sendvič na brzaka i odem na nuždu kad je nužno !!!!!!!!!!!!

16 godina
offline
RE: PROVJERENO - Nov@TV, četvrtak ~22:35h
the_tux kaže...
coder_ kaže...

Kakav kretenski prilog. Nisam neki strastveni gamer, al mi ovo ide na zivce sto su pokusali izvuc sa prilogom.

Ona se čudi što joj je loše a noć prije je spavala 2 i pol sata. I to nakon što se vjerojatno dan prije ustala u 6-pola 7 ujutro, radila cijeli dan i iduću noć spavala dva i pol sata.

Pa ja kad spavam dva i pol sata u noći ne mogu igrat ni sat vremena. Sve od umora.

Dakle, smatram da nju nisu igre dovele do mučnine već neispavanost.

 

Eto ga pokušaj NoveTV da od ljudi naprave budale. Nažalost, to će neki roditelji i popušit i zabranit djeci igranje igara.

 

I da, da ju Zli luđak vidi, pobrala bi koju iza uha. IGRICE?!?!? Kakve Igrice??? hehe

Glupača je željela ubrzati proces. Da mi je vidjeti koliko to igrača igra na takvom ekranu. I mene bi boljela glava da moram igrati arkadu sa vodoinstalaterom.
Mene boli glava od laserskih efekata i onih brzih promjena slika kod reklama, (jarke boje i slične takve igre) ili ono npr. kada u CSI serijalima brzo približavaju slike kod uvoda (mogli bi to maknuti jer više nije fora i iritira), sada izbjegavam takve video uradke, štedim mozak od stresa.

Prilog je strašno glup. Trebali su testirati na pravim igračima. Neka ne rade takve glupe emisije i neka uče od pravih profesionalaca sa BBC-a.
 Čekaj... Igrala je Marija? Ahahahahaha! Kakva okorela gejmerka! Mada kažu da je ovaj novi za Wii skroz kul.

Nego... Doveli su krajnje neispavanu osobu koja je odradila puno radno vreme i oni to nazivaju zdravim? Lepo ako su makar priznali sve to i time u nekoj meri ograničili nivo sopstvene neetičnosti, ali je onda reč o očiglednom štimovanju rezultata, jer će osoba u takvom stanju drastično podbaciti na bilo kom testu bilo fizičkih bilo mentalnih sposobnosti.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice