Overclocking guide za pocetnike izdvojena tema

poruka: 512
|
čitano: 263.029
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Bana kaže...

da evo ostavio sam napon na zadanom i stavio proc na 2.8 i nakon pola sata testiranja (100%) izbacio je error i piše da je nestabilan...na koliko da stavim napon?

Pa podiži ga stvarno malo po malo i onda testiraj... Nemože ti nitko točno reći na koliko staviš napon... To dosta ovisi i o matičnoj i o svemu ostalome... Jednostavno malo po malo podiži dok ne postane stabilan... I pazi na temperature...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Sused kaže...
Bana kaže...

da evo ostavio sam napon na zadanom i stavio proc na 2.8 i nakon pola sata testiranja (100%) izbacio je error i piše da je nestabilan...na koliko da stavim napon?

Pa podiži ga stvarno malo po malo i onda testiraj... Nemože ti nitko točno reći na koliko staviš napon... To dosta ovisi i o matičnoj i o svemu ostalome... Jednostavno malo po malo podiži dok ne postane stabilan... I pazi na temperature...

slazem se sa kolegom iznad. znaci, podigni napon za najmanju mogucu jedinicu, pa testiraj. prema potrebi ponovi prethodno dok ti procesor nije stabilan.

 

chipset je solidan, sa malo igranja mozes dosta izvuc.

15 godina
protjeran
offline
Overclocking guide za pocetnike

Pomoć molim:

 

 

Imam i jedan Pentium II Deushte Core 400MHz i htio bih ga clockat... Inače imam iskustva s time... Clockao sam pentium III 1GHz,Pentium IV 3.0 AMD Athlon...


ALI S OVIM KRETENSKIM IBM BIOS-om NEMOGU IZAC NA KRAJ!!! KAKO OVERCLOCKAT OVAJ SH** OD CPU-a?!?!??!

 

HVALA

Moj blog: http://www.xzero-hack.bloger.hr Moj forum: http://www.hacking.smfnew.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Overclocking guide za pocetnike

ja imam malih problema sa clockanjem svog celerona (pogledaj Moj PC). FSB je 133, ja ga dignem na 134 i neće više da se boota. U BIOS-u je postavljeno na async mode pa ne vjerujem da je zbog toga... Ima netko ideju? Temp su idle 48, load 55.

Stick to the shadows....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overklokovanje AMD Athlon XP 1800+

Ovako sto se tice moje ploce evo je ovde  http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/AMD-Athlon%20XP%201800%2B%20-%20AXDA1800DLT3C.html

Na slici lepo pise da je optimalan rad procesora na 1.53,a meni trenutno radi na1.16 i to na 100mhz,medjutim tamo lepo pise da mogu slobodno da ga stavim na 133mhz sto mnozenjem sa mumultiplierom (11.5) dobijam tih 1.53,tako sam ja i uradio ali "nece" da se digne sistem ,hoce samo do 120mhz,zbog cega je to tako ne znam ,stavljao sam i jaci naponski ali ne vredi,mada moram da priznam da kad sam stavio na 120mh digo se windows ali je izbacio neki bag za graficku i onda sam ga vratio odma na 100mh,ne znam dali treba da dignem "core voltage" on mi je trenutno na 1.5v ali cinimi se da ne mogu da ga menjam jer mislim da je zakljucan ne znam sta da radim Imam masinu na 1800+ a radi na 1100+ Plač

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Resetiraj cmos i ponovno!

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2009 0:15 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

Ajde probacu!!!!!!!!!!!

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

imam celerona 2.8ghz i probao bi ga overclockat.

grgo
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

meni pise uli raid bio setup a u to se uđe ctrl-a.neznam jeli to to.može li mi itko pomoći

grgo
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
nazi commander kaže...

imam celerona 2.8ghz i probao bi ga overclockat.

  Bravo ti.

nazi commander kaže...

meni pise uli raid bio setup a u to se uđe ctrl-a.neznam jeli to to.može li mi itko pomoći

  sad to isto napisi na hrvatskom.

It's awesome and you know it. Enough said.
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Samo jedno pitanje.Ukoliko se clocka procesor,onda poslije se sve vrati na default,da li mogu primjetiti oni sto sam uzeo procesor kod njih to primjetiti i da time izgubim garanciju?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

ako sam dobro skuzio pitanje...  Neodlučan

 

ako si overclockao procesor u servisu ne mogu vidjeti jesi li overclockao ili ne. ali to ne znaci da ne mogu sumnjati, najbolje se praviti glup.

It's awesome and you know it. Enough said.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
r420r kaže...

ako sam dobro skuzio pitanje...  Neodlučan

 

ako si overclockao procesor u servisu ne mogu vidjeti jesi li overclockao ili ne. ali to ne znaci da ne mogu sumnjati, najbolje se praviti glup.

Dođeš u servis,napraviš neku glupu facu i pitaš:A što je to overclock???Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

skuzio sam i vec sam ga clockao

grgo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Hvala!OsmijehOsmijehOsmijehOsmijeh

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Ovako imam ovu konfiguraciju: P4 3.0 GHz,graf ATi HD3650(512MB),3 GB Ram,Cooler katana3...e sad jednu sam plocu vec spalio jer je bila srot tezi, ova sad je ASUS P4P800-F/S,u biosu mi ne dozvoljava dizanje multipliera i fsba(ni kad BIOS restartam...)...sto raditi???

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Pliz jel netko moze odgovoriti????

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Probao bez jumpera ali je jos zakljucano...

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

ajde procitaj jos jednom... sve pise. Neodlučan

It's awesome and you know it. Enough said.
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Nejde,a neznam flash biosa napravit,a i na asusovoj stranici nema moje maticne...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

pa kad se mora sve crtat, k vragu i sve!  Viče

 

maticna: http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=DYt1Et9MlBChqzLb

 

bios: nalazi se pod download

 

na ovom linku: http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/asus-p4p800_5.html#sect0 sve lijepo pise, cak ima i slika. dakle, opcije za overclock se nalaze pod advanced> JumperFree Configuration

 

 

 

It's awesome and you know it. Enough said.
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

gle nisam glup,trazio sam,sve ploce imaju dual channel,moja nema,al probat cu s ovim biosom pa sta bude,jel mi jos mozes rec kako flash napravit????jos samo to

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

da... mozda. ta tvoja maticna ASUS P4P800-F/S je OEM. i postoji mogucnost da je oc zakljucan u biosu. sad ako je zaista zakljucano (dakle nema onih opcija iz posta iznad), mogo bi flashat sa biosom na onom linku iznad. Na ovom linku je opisano kako flashat tvoju plocu: http://www.techsupportforum.com/hardware-support/motherboards-bios-cpu/7734-asus-p4p800-p4c800-series-how-update-bios.html

 

sve radis na vlastitu odgovornost.

It's awesome and you know it. Enough said.
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

ej ljudi imam pitanje....u vezi overclocka...u mene je Intel(R) Celerom(R) 2.66GHz     iz prvog pokusaja radi na 3.2GHz a voltaza je 1.41V

 

 

 

Ima li mogucnost jo bar na 3.6GHz

sanchez
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

nadi svoj procesor i vidi koliko max. votazu mozes stavit. http://processorfinder.intel.com/List.aspx?ParentRadio=All&ProcFam=49&SearchKey=

 

nitko ti ne moze rec koliko mozes clokcat procesor, ali mislim da neces puno vise iz njega izvuc (sve ovisi koja je max. voltaza, cooler, ploca...).

It's awesome and you know it. Enough said.
14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Jel moze netko stavit koje se programi koriste prilikom overclockinga

npr  za testiranje stabilnosti , neki pouzdan program u kojem se vide temperature komponenti ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

LUXX je napravio jednu jako dobru temu, ima i sticky.

 

link: http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/programi-nadgledanje-sistema-overclock/190.aspx

16 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

U povod 11.500 čitanja ovog vodiča odlučio sam napraviti novi update vodiča.

 

 

 

Link: http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/overclocking-guide-pocetnike/6004.aspx?page=0&jumpto=78995&sort=asc&view=flat

 

Dio vezan uz hlađenje doživjelo je zasluženo opširnije objašnjenje. Ovime putem se zahvaljujem svima na kritikama i pohvalama i nadam se da i dalje budete komentirali ovaj vodič (od sada na ovoj teme jer mi je PP isključen). hvala! :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2009 5:12 (r420r).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

e ljudi ima neki način da se grafička overclocka(lol)?vjerojatno ne, al ako ima pls neka se netko javi jer ja imam AMD athlon 7550 Dual-Core 2.7.GHz i to mi nije potrebno overclockati, ali imam neku jadnu ATI Radeon 4550 hd grafu. I teško je s njom igrati preko rezolucije 1280 X 720, te kod anti-alisinga je isto slaba

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice