Overclocking guide za pocetnike izdvojena tema

poruka: 512
|
čitano: 262.175
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Pozdrav u mene je ovaj procesor 

 

Slika : http://prntscr.com/3m6tkt

 

Eh sad me zanima koliko ga mogu clock da bi mi bolje radile neke igrice bar dok ne kupim drugi..Znaci gdje uci u bios tj sta da pojacam dakle korak po korak molim vas 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.5.2014 20:19 (Golf).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Pozdrav svima...
kupio sam polovni procesor q9400 sa samurai hladnjakom
isao sam ga overclockan na nacin da sam u biosu stavio overclock profil u stavio 20% isto tako digao sam voltazu sa 1.8500v na 1.9500v
za sada su mi temperature ovakve: Core #0 34c
                             Core #1 28c
                             Core #2 38c
                             Core #3 38c

okej temperature su doslovno iste kao i kad nije bio overclockan (ovo tu je mjenje temperature bez ikakvog napora procesora (znaci bez radnje) mjerio sam HWMONITOROM
sad mene zanima dal sam ja na pravilan nacin overclocko taj procesor?
imam maticnu: Asus P5KPL-AM EPU i bios najoibcniji znaci nikad ga nisam flesho
pa me zanima dal bi trebalo fleshat bios da mi dodju neke nove opcije za overclocking itd itd... 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Da znam, o tome sam bas bio razmisljo svakako cu ga fleshat, al mene interesira sad konkretno jesam li dobro napravio overclock?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Evo flesho sam bios na 0501, ali nisam vidio niti jednu razliku..pogotovo sto se tice overclocka...
vidio sam da postoji i jos jedna novija verzija 0603, ali te vezije nema za skinut sa asusove stranice...kolko mi je pametno ici na tu verziju? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Imam i5 3470 ,cooler CM Hyper 212 EVO i  maticnu gigabyte B75-D3V . Dali mogu overclockati procesor ?? i dali je vazno napanje jer znam da ce trositi vise struje . Imam r9 280 , 8 gb rama i imam 550 w napanje pa pitam dali mi je dosta 550 w . Hvala ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Jel se isplati overclockat neke komponente jer mi treba samo za igranje i dali da pojacam ventilator onda?

intel pentium G2010

G-skill 4gb 1600mhz

atx feel 400w

WD blue 1tb

Asrock 1155 b75m-gl

ati radeon hd 3850

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike

Pa mislim da mozes preko nekog programa ili u windovsima???

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike

Jel se isplati onda overclockat GPU i CPU?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Isplati

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Želio bi overclockati svoj intel clereon g1620 2.7 ghz,neznam do kuda ga maksimalno mogu dić?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
markohinic5 kaže...

Želio bi overclockati svoj intel clereon g1620 2.7 ghz,neznam do kuda ga maksimalno mogu dić?

 nemozes ga nikako overclockati, mislim mozes ali jako sitno bolje nemoj(do 2.8-2.9). Mozes samo ocati igpu, ako ti to ista znaci

10 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Zanima me dali ću moći overclockat ovaj procesor : CPU Intel Core i7 4790K (4GHz do 4.4GHz, 8MB, C/T: 4/8, LGA 1150, cooler, 88W, HD Graphic 4600) na ovoj matičnoj : MB ASRock Z97 Extreme6 sa ovim napajanjem : Jedinica napajanja Corsair 760W AXi Professional Platinum Series AX760i

da to sve skupa bude sigurno i dovoljno wata pošto će na matičnoj bit i : VGA Gigabyte GV-N970G1 GAMING-4GD, nVidia GeForce GTX 970, 4GB 256-bit GDDR5 (System power supply requirement: 550W (with one 6-pin and one 8-pin external power connectors) ???

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 13:16 (croatoan85).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
croatoan85 kaže...

Zanima me dali ću moći overclockat ovaj procesor : CPU Intel Core i7 4790K (4GHz do 4.4GHz, 8MB, C/T: 4/8, LGA 1150, cooler, 88W, HD Graphic 4600) na ovoj matičnoj : MB ASRock Z97 Extreme6 sa ovim napajanjem : Jedinica napajanja Corsair 760W AXi Professional Platinum Series AX760i

da to sve skupa bude sigurno i dovoljno wata pošto će na matičnoj bit i : VGA Gigabyte GV-N970G1 GAMING-4GD, nVidia GeForce GTX 970, 4GB 256-bit GDDR5 (System power supply requirement: 550W (with one 6-pin and one 8-pin external power connectors) ???

 s obzirom da neznas ni sta si kupio kani se overklokanja...pogotovo tog 4790Klp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
Stjepanj kaže...
croatoan85 kaže...

Zanima me dali ću moći overclockat ovaj procesor : CPU Intel Core i7 4790K (4GHz do 4.4GHz, 8MB, C/T: 4/8, LGA 1150, cooler, 88W, HD Graphic 4600) na ovoj matičnoj : MB ASRock Z97 Extreme6 sa ovim napajanjem : Jedinica napajanja Corsair 760W AXi Professional Platinum Series AX760i

da to sve skupa bude sigurno i dovoljno wata pošto će na matičnoj bit i : VGA Gigabyte GV-N970G1 GAMING-4GD, nVidia GeForce GTX 970, 4GB 256-bit GDDR5 (System power supply requirement: 550W (with one 6-pin and one 8-pin external power connectors) ???

 s obzirom da neznas ni sta si kupio kani se overklokanja...pogotovo tog 4790Klp

 Pa jos nisam kupio, zato i pitam prije :D   

 

P.S. ovdje svi profesionalci, al niko nije spreman razumno nesto objasnit i napisat (i da, sluzbeno je da kupujem vec tri mjeseca i jos nisam kupio, al blizi se i taj dan)

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 15:20 (croatoan85).
12 godina
protjeran
offline
Overclocking guide za pocetnike

eto super ni nemoj onda! uzmi obican 4790 i neku plocu za cca 100€! K model iz haswell generacije se mizerno overklokaju i trebaju brutalno hladenje poradi problema s odvodenjem topline!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
Stjepanj kaže...

eto super ni nemoj onda! uzmi obican 4790 i neku plocu za cca 100€! K model iz haswell generacije se mizerno overklokaju i trebaju brutalno hladenje poradi problema s odvodenjem topline!lp

 "Mizerno" se overclockaju? :) Moj ide (barem) do 5.0 GHz. Sa stocka od 3.5 GHz. Ako je to mizerno, bas me zanima koji su procevi onda dobri overclockeri :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
Minneyar kaže...
Stjepanj kaže...

eto super ni nemoj onda! uzmi obican 4790 i neku plocu za cca 100€! K model iz haswell generacije se mizerno overklokaju i trebaju brutalno hladenje poradi problema s odvodenjem topline!lp

 "Mizerno" se overclockaju? :) Moj ide (barem) do 5.0 GHz. Sa stocka od 3.5 GHz. Ako je to mizerno, bas me zanima koji su procevi onda dobri overclockeri :)

neznam nisam te vidio u 5ghz klubu, tamo su valjda svi dobri overklokeri, no i fulao si cijelu pricu oko 4790k!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 16:58 (Stjepanj).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
Stjepanj kaže...
Minneyar kaže...
Stjepanj kaže...

eto super ni nemoj onda! uzmi obican 4790 i neku plocu za cca 100€! K model iz haswell generacije se mizerno overklokaju i trebaju brutalno hladenje poradi problema s odvodenjem topline!lp

 "Mizerno" se overclockaju? :) Moj ide (barem) do 5.0 GHz. Sa stocka od 3.5 GHz. Ako je to mizerno, bas me zanima koji su procevi onda dobri overclockeri :)

neznam nisam te vidio u 5ghz klubu, tamo su valjda svi dobri overklokeri, no i fulao si cijelu pricu oko 4790k!lp

 Jel ima ovdje negdje da se mogu uputit u 4790K ? ako ima , može link ? Hvala.

9 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

ja bi volio overclock svoj cpu AMD phenom quad core 2.6gHz na bar 2.9 ili 3.0 ali sad nez jeli se to isplati jer gledo sam da treba se pazit na temperaturu a i da se treba pojacat voltaza i to pa sad nez koliko da to pojacam inace imam napajanje 550w :D problem mi je temperatura jer mi je i sad oko 57 i sad kad upali turbo key za maticnu (to je kao overclock) penje se na 61 i sad kad bi jos cpu overclocko vjv riknio haha bila bi temperatura oko 65-57 :D ali sad cu malo procistit komp jer je pun prasine pa se mozda onda poboljsa a i mozda promjenim pastu :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Ovako trenutno imam amd phenom II x4 940 procesor,i overclocko sam ga preko fsb na 3,2 ghz a htio bih makar 3.5 a posto nikad nisam dizo voltazu i multiplier zanima me kako podici voltazu i multiplier da dode na 3.4 3.5 ghz.Dakle u biosu imam nb voltage i cpu voltage,trenutna voltaza procesora je 1.360.Sad me zanima moram li dizati samo cpu voltazu ili i nb voltazu?prvo sam postavio multiplier na x17 i fsp na 200 i cpu voltazu na 1.380 ali nb voltazu nisam nikako dirao i overclock nije uspio.Ako mi moze netko pojasnit kako da ga overclockam na 3.4 ghz,posto sam totalni njub.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
Acex kaže...

Ovako trenutno imam amd phenom II x4 940 procesor,i overclocko sam ga preko fsb na 3,2 ghz a htio bih makar 3.5 a posto nikad nisam dizo voltazu i multiplier zanima me kako podici voltazu i multiplier da dode na 3.4 3.5 ghz.Dakle u biosu imam nb voltage i cpu voltage,trenutna voltaza procesora je 1.360.Sad me zanima moram li dizati samo cpu voltazu ili i nb voltazu?prvo sam postavio multiplier na x17 i fsp na 200 i cpu voltazu na 1.380 ali nb voltazu nisam nikako dirao i overclock nije uspio.Ako mi moze netko pojasnit kako da ga overclockam na 3.4 ghz,posto sam totalni njub.

 Mozel netko pomoc?

10 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Na koliko bih mogao overclockati fx 4100,nebih htio da se pregrijava,sada mi je obično temp.oko 38°,a u igrama do 55,ali kada stavim ventilator na high padne na 52...

Napajanje je zalman dual foward power supply ZM500-LX quite120mm fan 500w,imam 6 gb rama.

Matična je asus M5A78L LE.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 12:01 (mrba).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 21:01 (peek).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Pozdrav,

 

Ja nemam pojma o OC. Pa me zanima dali kad jednom OC-as komp on tako ostaje? Ako ostaje onda cu odnjeti nekom ko to zna radit i rjesen problem, a ne da eksperimentiram i sve sjebem :P

 

Hvala

 

LP

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
geli4ever kaže...

Pozdrav,

 

Ja nemam pojma o OC. Pa me zanima dali kad jednom OC-as komp on tako ostaje? Ako ostaje onda cu odnjeti nekom ko to zna radit i rjesen problem, a ne da eksperimentiram i sve sjebem :P

 

Hvala

 

LP

 ne ostaje zauvijek nego koliko ti želiš i kako želiš, naravno pita se nešto i tvoj HW, ali ako su ti komponente dobro posložene, a prvenstveno se odnosi na mbo i cpu + cpu aftermarket hladnjak onda će klokanje biti dobra zabava, a sve to ako znaš raditi, ako ne onda se obrati netkom tko je bolje upućen u to .....

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2015 14:19 (Taraba).
9 godina
protjeran
offline
Overclocking guide za pocetnike

Pozdrav

 

Imam AMD A6 5400K 3.6GHZ X2

 

Na koliko ga smijem ghz najvise  clockati na stock cooleru? I jel treba dizat voltazu za te ghz koje navedete, i koliko.

Najjeftiniji su piratski programi
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
matija410 kaže...

Pozdrav

 

Imam AMD A6 5400K 3.6GHZ X2

 

Na koliko ga smijem ghz najvise  clockati na stock cooleru? I jel treba dizat voltazu za te ghz koje navedete, i koliko.

 Imam doticni cpu. Meni radi na 4.8ghz na 1.55v, naravno full stabilno. Na stock cooleru ne ide preko 65 kad cooler vrti 100%

9 godina
odjavljen
offline
Overclocking guide za pocetnike

pozdrav evo ovako. 

 

malo sam se igrao s mojim Intel 4790K i uradio sam overclock i sada u full loadu radi na 4.48Ghz

 

u biosu sam napon stavio na 1.280 te uplaio prime95, hw monitor i task manager i pratio nekih cca 20ak minuta, evo jezgre su prosle bar tako pise, ali medjutim max temperatura processora je 80'C 

 

eh sad ja ne znam sta vi preporucujete da vratim na stock, da se jos malo igram s tim, ili da ostavim kako je. prvi puta ovako nesto radim pa ne znam bas sve oko toga. 

 

hvala 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2016 23:00 (siick_bubble_gumm).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike

Za moj ukus prevruće, vrati na stock.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
9 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking guide za pocetnike
nicky.sl kaže...

Za moj ukus prevruće, vrati na stock.

 ok hvala, 

 

meni je inace i na stocku min. temperatura 45/7 bila. ne znam prijatelj kaze da je sigurno do temperature sobe. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice