Overclocking Intel Sandy Bridge procesora izdvojena tema

poruka: 1.339
|
čitano: 213.225
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
etnes kaže...
donator_bubrega kaže...
djdomi kaže...

na kolko se može dić 2500k na stock hladnjaku?

Ovisi o primjerku proca.Od 3.6 pa sve do 4.0 GHz bez diranja voltaže.

a koliki je stock napon? (pošto mi je na mbo bilo postavljeno na auto, ja sam ga stavio na 1,12V)

bitno je da ti load ne prelazi 80 stupnjeva, i to ti je napon koji tvoj stock cooler moze podnijeti.....

 

do nekih 1.22V u loadu mislim da nebi trebao imat problema...

Google is your friend
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Gledao sam jedan video na youtubu gdje je jedan lik je rekao da prije oc-a trebam napravit neke stvari. Trebam "Enhanced Halt State (C1E)" stavit na disable (na auto postavkama je enabled), "CPU C3 State Support" stavit na disable (na auto postavkama je enabled), "CPU C6 State Support" stavit na disable (na auto postavkama je enabled), "Package C State Support" stavit na disable (na auto postavkama, ova mi je stvar stavljena na auto, te ja mogu još odabrati C6, C2, te disable) ta na kraju CPU Thermal Throttling stavit disable (na auto je enabled). Zanima me dali je te postavke sigurno isključivati i ako mi neko može objasniti čemu uopće služe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
etnes kaže...

Gledao sam jedan video na youtubu gdje je jedan lik je rekao da prije oc-a trebam napravit neke stvari. Trebam "Enhanced Halt State (C1E)" stavit na disable (na auto postavkama je enabled), "CPU C3 State Support" stavit na disable (na auto postavkama je enabled), "CPU C6 State Support" stavit na disable (na auto postavkama je enabled), "Package C State Support" stavit na disable (na auto postavkama, ova mi je stvar stavljena na auto, te ja mogu još odabrati C6, C2, te disable) ta na kraju CPU Thermal Throttling stavit disable (na auto je enabled). Zanima me dali je te postavke sigurno isključivati i ako mi neko može objasniti čemu uopće služe.

To su ti sve mjere stednje struje, koje na SB mogu ostati upaljene bez gubitka na OC potencijal. Sto se tiče CPU Thermal Throttling-a ta postavka ti smanjuje radni takt i napon procesora kad procesor dosegne oko 90 stupnjeva, a ako je disablena opcija onda kad preijedje 90 stupnjeva dobijes BSOD, jer se procesor automatski gasi radi zastite. Kad trazis stabilne clockove diseblaj ovu opciju tako da vidis koje su ti maksimalne temperature u loadu, kasine je mozes i upalit mada osobno je kod mene uvijek ugasena.

Google is your friend
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

evo još samo jedno pitanje. kod korištenja linx/prime 95 imam upaljeni task manager gdje pratim koliko onaj CPU Usage. od početka mi je cpu na 100%, no nakon nekoliko minuta mi padne te mi oni grafovi idu gore dole (srednja vrijednost je negdje oko 30%). Dali je to znak nestabilnosti, pošto mi ni linx ni prime 95 ne javljaju nikakvu grešku tijekom izvođenja i samo nastave stres test kao da se ništa nije dogodilo, ili je to "dio testa"?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Treba ti biti na 100% cijelo vrijeme testa, ako padne ispod toga vrlo vjerovatno ti se test izvršio.

Da je nestabilno javio bi ti se plavi ekran sa brojem greške koju možeš ispraviti ako ih pogledaš u 1. postu koje su i kako ih ispraviti.

 

Jesi proc clockao i na koliko? Ajde pukni validaciju tu ili u 4/5GHz klubu postavi, naravno ako si tolike taktove postigao {#}

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2012 18:45 (Pero Dinamit).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Pero Dinamit kaže...

Treba ti biti na 100% cijelo vrijeme testa, ako padne ispod toga vrlo vjerovatno ti se test izvršio.

Da je nestabilno javio bi ti se plavi ekran sa brojem greške koju možeš ispraviti ako ih pogledaš u 1. postu koje su i kako ih ispraviti.

 

Jesi proc clockao i na koliko? Ajde pukni validaciju tu ili u 4/5GHz klubu postavi, naravno ako si tolike taktove postigao {#}

ma samo pokušavam doć do 4 GHz jer imam stock sranje, oču reč hladnjak. trenutno sam probao odvrtjeti linx sa 3.8n GHz na 1,175V. kod testiranja nikad nisam dobio BSOD (osim kad sam sa navedenim naponom probao stavit na 4GHz, no onda , čim su se digli windowsi, dobio sam BSOD), već nisam siguran što zašto mi kod testiranja padne CPU usage na navedenih 30% dok test još traje. Trenutno pišem ovo na laptopu, pa ću za koju minutu opet pokrenuti linx te ću stavit ss. e da, i temperature mi ne prelaze 70 stupnjeva, dakle nije problem ni s temperaturom.   

 

EDIT:nakon što sam opet odvrtio linx shvatio sam da je onaj pad zapravo bio mali "odmor" odnosno, svaki put bi imao pad kad bi zavržio onaj jedan ciklus testiranja, te bi se za par sekundio opet vratio na 100%. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2012 19:40 (etnes).
13 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Jurky koliko je sigurno stalno drzati upaljen Internal PLL overvoltage kako bi mi procesor radio na sto manjem naponu za visi clock.I dali samo pomaze kad se radi o visokim frekvama ili mi moze biti od pomoci inace na 4+ ghz?Hvala.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2012 13:50 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
zoharbizo kaže...

Jurky koliko je sigurno stalno drzati upaljen Internal PLL overvoltage kako bi mi procesor radio na sto manjem naponu za visi clock.I dali samo pomaze kad se radi o visokim frekvama ili mi moze biti od pomoci inace na 4+ ghz?Hvala.

Koliko sam upucen ne steti nista, samo ti ta postavka nije potrebna ispod 4.8GHz, pomaze samo za preko x48+

 

inace kod mene gori cijelo vrijeme na 5.0GHz 24/7

Google is your friend
13 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Jurky kaže...
zoharbizo kaže...

Jurky koliko je sigurno stalno drzati upaljen Internal PLL overvoltage kako bi mi procesor radio na sto manjem naponu za visi clock.I dali samo pomaze kad se radi o visokim frekvama ili mi moze biti od pomoci inace na 4+ ghz?Hvala.

Koliko sam upucen ne steti nista, samo ti ta postavka nije potrebna ispod 4.8GHz, pomaze samo za preko x48+

 

inace kod mene gori cijelo vrijeme na 5.0GHz 24/7

Nemam toliko dobar primjerak,moj ide na 4,7 ghz na 1,375V.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

danas sam podigao malo clock na 3.7ghz

temperature budu oko 70 °C, da odem na 4ghz?

 

voltaža nije dirana.

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2012 22:12 (djdomi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
djdomi kaže...

danas sam podigao malo clock na 3.7ghz

temperature budu oko 70 °C, da odem na 4ghz?

 

voltaža nije dirana.

malo su temp visoke,neznam kakav cooler imas?

Heroes get remembered, but legends never dies.
16 godina
online
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Dosta visoke temperature, tj još su u granici normale, ali bolje da su niže. Kupi si neki bolji hladnjak i onda ga slobodno digni na preko 4Ghz. S time da ćeš moći i na 4,5Ghz, a temperature će ti biti puno puno niže. Mugen2/3, Xigmatex Gaia, Ageir su neki od jeftinijih a solidnih hladnjaka...

 

I da, nije voltaža, nego napon {#}

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
ljubo2mad kaže...
djdomi kaže...

danas sam podigao malo clock na 3.7ghz

temperature budu oko 70 °C, da odem na 4ghz?

 

voltaža nije dirana.

malo su temp visoke,neznam kakav cooler imas?

stock

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
djdomi kaže...
ljubo2mad kaže...
djdomi kaže...

danas sam podigao malo clock na 3.7ghz

temperature budu oko 70 °C, da odem na 4ghz?

 

voltaža nije dirana.

malo su temp visoke,neznam kakav cooler imas?

stock

mislim da je temp previsoka,jest da je u granici normale ali s obzirom da 2500 k proc i bez kloka ide sam do 3.7 ovo je previse za temp,na tvojem mjestu bi skinuo cooler i ponovo stavio pastu pa onda provjeri,moj je na 4.5 a temp nejdu preko 55 .

Heroes get remembered, but legends never dies.
13 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Jedno pitanje,ove C1,C3 i ostale dinde poput speedstepa?Da li utjecu na 24/7 OC pa ih trebam ugasiti ili da ih ostavim on?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Ostavi ih onako kako je Jurky napisao u prvom postu, ja tako već skoro godinu dana držim postavke...

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

A cemu sluzi ovo i sta znaci C1E = Enabled
C3 = Disabled
C6 = Disabled

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Blade Runner31 kaže...

A cemu sluzi ovo i sta znaci C1E = Enabled
C3 = Disabled
C6 = Disabled

click - za detaljno objasnjenje

 

sve su to mjere stednje ovisno u kakvim se uvjetima rada racunalo nalazi - idile - sleep ... itd

Google is your friend
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Na kolko bi ja svoj i7 2600k mogao klokati na stock cooleru??

Matična MSI Z68A-GD65 (G3)

temp 32 C a u loadu oko 50 C

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Dok temperature ne budu preko 70, 75 stupnjeva u loadu.

Bolje si kupi neki hladnjak i kud ćeš imati niže temperature uz viši takt, tako će ti biti i tiši od stock hladnjaka.

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Za Xash-a - poslao si mi PM ali si ti izgasio opciju da mozes primat PM tako da ti evo odgovor ovdje {#}

 

Za 4.0Ghz

 

prati ovaj post i promjeni na x40, Interal PLL overvoltage mozes disable-at, sa naponom kreni od 1.23V i onda smanjuj polako kao sto je u postu objesnjeno. Mislim da bi oko 1.2V bilo dovoljno za 4.0 ovisno o primjerku.

Google is your friend
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Jurky, stigla nova graficka, Asus 560Ti DCU2. Dignuo sam je na 900-1800-4400. Procesor mi je 2600K trenutno na 4.6 sa 1.36. Napajanje je VX450.

Hoce li napajanje prdnut kad pokrenem Fumark?

Znam da je sa istim postavkama procesora i 9800GT (tvornicki nijansu overclockana) dobro drzao.

Sta mislis?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
BlueMax kaže...

Jurky, stigla nova graficka, Asus 560Ti DCU2. Dignuo sam je na 900-1800-4400. Procesor mi je 2600K trenutno na 4.6 sa 1.36. Napajanje je VX450.

Hoce li napajanje prdnut kad pokrenem Fumark?

Znam da je sa istim postavkama procesora i 9800GT (tvornicki nijansu overclockana) dobro drzao.

Sta mislis?

Sumnjam da bu prdnulo pod furmarkom... Ima taj cors snage...

15 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
nemaš šta izgubit, ako prdne prdne bar ces znat XD

Pitanje za znalce, ima li ikakve koristi ostavit cpu virtualizaciju uključenu u biosu iako ne koristim neki virtual os i sl.. ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Jurky kaže...

Za Xash-a - poslao si mi PM ali si ti izgasio opciju da mozes primat PM tako da ti evo odgovor ovdje {#}

 

Za 4.0Ghz

 

prati ovaj post i promjeni na x40, Interal PLL overvoltage mozes disable-at, sa naponom kreni od 1.23V i onda smanjuj polako kao sto je u postu objesnjeno. Mislim da bi oko 1.2V bilo dovoljno za 4.0 ovisno o primjerku.

Jel ovo ok? :/

 

Sad mislim smanjivat lagano..

heilige
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2012 0:22 (Xash).
16 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

HT nek ti bude enable.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Xash kaže...

Jel ovo ok? :/

 

Sad mislim smanjivat lagano..

Vidim da si odustao od 4.0 i krenuo na 4.5 sto je pohvalno...

 

Postavke su sve ok, sad polako smanjuju napon dok ne dodjes do najmanje moguceg za 4.5 to bi trebalo biti oko 1.28V u loadu ovisno o primjerku... Nisi stavio SS od regulacije pa tamo moyes LLC stavit na 50% onda ti ploca droppa u loadu (recimo stavis u biosu 1.32V onda kad pokrenes linx bit ce u loadu 1.3V) ili stavi 100% pa ce ploca overvoltat u loadu (recimo stavis 1.28V u loadu ce to bit 1.3V recimo)...

 

za 24/7 na Asus plocama po mojim iskustvima je najbolje stavit 50% jer tada mozes sa manjim naponom postic stabilnost na frekvencijama od 4.5-5.0GHz... za preko ides na 100%LLC...

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
BlueMax kaže...

Jurky, stigla nova graficka, Asus 560Ti DCU2. Dignuo sam je na 900-1800-4400. Procesor mi je 2600K trenutno na 4.6 sa 1.36. Napajanje je VX450.

Hoce li napajanje prdnut kad pokrenem Fumark?

Znam da je sa istim postavkama procesora i 9800GT (tvornicki nijansu overclockana) dobro drzao.

Sta mislis?

Nece se ni oznojit...{#}

 

SB je vrlo mali potrosac struje, a na 1.36V nemas nikakvog straha za napajanje i proc...

Google is your friend
13 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
BlueMax kaže...

Jurky, stigla nova graficka, Asus 560Ti DCU2. Dignuo sam je na 900-1800-4400. Procesor mi je 2600K trenutno na 4.6 sa 1.36. Napajanje je VX450.

Hoce li napajanje prdnut kad pokrenem Fumark?

Znam da je sa istim postavkama procesora i 9800GT (tvornicki nijansu overclockana) dobro drzao.

Sta mislis?

Taj VX bi drzao SB na 5ghz i GTX 570.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Jurky kaže...
BlueMax kaže...

Jurky, stigla nova graficka, Asus 560Ti DCU2. Dignuo sam je na 900-1800-4400. Procesor mi je 2600K trenutno na 4.6 sa 1.36. Napajanje je VX450.

Hoce li napajanje prdnut kad pokrenem Fumark?

Znam da je sa istim postavkama procesora i 9800GT (tvornicki nijansu overclockana) dobro drzao.

Sta mislis?

Nece se ni oznojit...{#}

 

SB je vrlo mali potrosac struje, a na 1.36V nemas nikakvog straha za napajanje i proc...

Hvala. Nije se on oznojio ali jesam ja dok je trajalo. Ostavit cu ga ovako.

 

EDIT: Znam otprilike koliku snagu trazi ovaj overclock procesora ali nisam znao za graficku jer u tome nemam puno iskustva.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2012 17:06 (BlueMax).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice