Europa Universalis IV

poruka: 550
|
čitano: 100.900
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Dobro si uspio sa Austrijom, mene svaki puta pogaze, najprije Frituli, pa Istru, oduzmu mi vazale. Skompaju se sa Tuscany i to je game over :D

Sad idem sa Portugalom, odfakao sam Europu, ratove i hebene protestante kad se pojave, imam nešto kolonija u J. Americi, al držim cijelu zapadnu i srednju Afriku {#}

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
stickman1 kaže...

Dobro si uspio sa Austrijom, mene svaki puta pogaze, najprije Frituli, pa Istru, oduzmu mi vazale. Skompaju se sa Tuscany i to je game over :D

Sad idem sa Portugalom, odfakao sam Europu, ratove i hebene protestante kad se pojave, imam nešto kolonija u J. Americi, al držim cijelu zapadnu i srednju Afriku {#}

Hahah jbg to sa Austrijom. Samo me zanima, cemu zapravo sluze vazali? Ja sam jedan put bas isprobao to i na kraju je ispalo da sam jednu svoju provinciju dao nekom vazalu i to nije vise Venice vec Hrvatska bila.. nezz sta san krivo napravia xD

14 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Ne mogu vjerovat da neznas sta su vazali :D. Znaci ako ti je neka drzava vazal, ona je obvezana davat ti novac i ici u rat kad god ti ides u rat, to ti je kao nekakav ultimativni savez u kojem si ti njima gospodar. Nije dobro imat previse vazala jer ti zauzimaju diplomatic releations, al s druge strane, otpustit neku drzavu kao vazala moze se u puno slucajeva pokazat dobrom stvari. 

Eh i ako si primjetio, Francuska, Japan i sl. drzave pocnu male, ali sa 15 vazala, kad ih sve anexiras dobijes lijepu drzavicu :3

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
Jonja kaže...

Ne mogu vjerovat da neznas sta su vazali :D. Znaci ako ti je neka drzava vazal, ona je obvezana davat ti novac i ici u rat kad god ti ides u rat, to ti je kao nekakav ultimativni savez u kojem si ti njima gospodar. Nije dobro imat previse vazala jer ti zauzimaju diplomatic releations, al s druge strane, otpustit neku drzavu kao vazala moze se u puno slucajeva pokazat dobrom stvari. 

Eh i ako si primjetio, Francuska, Japan i sl. drzave pocnu male, ali sa 15 vazala, kad ih sve anexiras dobijes lijepu drzavicu :3

aha fala puno

11 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Čitao sam danas o igri na bugu, čini mi se zanimljivom iako nisam shvatio cijeli koncept, zanima me samo pati li od dosadnoće na pola kampanje, tako mi je uvijek s shogunom 2 igram ga i na pola do pobijede mi jednostavno dosadi, civ 4 nikad nisam skužio iako sam ga igrao, i je li bolji od empire koji je po meni najgori dio tw serijala?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Na pola puta tek postaje najbolje kada krene masovna kolonizacija, protestanti sve više naviru, susjedi zveketaju oružjem na svaki agresivniji manevar...

I kampanja je svaki puta drugačija, npr. u mojoj zadnjoj igri velika britanija se nikad nije formirala, već je škotska preuzela irsku i dio glavnog otoka, a država Aragon nije potpala pod Castillu, pa nikad nije stvorena Španjolska. Najgore je prvih 2-3 dana dok ne pohvataš konce, a kad skužiš sve kaj se nudi i na koje načine možeš druge zahebat, postane jako zabavno. TW i Civ se ne mogu mjerit sa ovom igrom, posebno sa diplomacijom.

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Ovo je jedna od rijetkih igara gdje zapravo tvoje akcije mogu imati veeelike posljedice, tako da preporucam igranje bez loadanja starog save file-a.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
stickman1 kaže...

Na pola puta tek postaje najbolje kada krene masovna kolonizacija, protestanti sve više naviru, susjedi zveketaju oružjem na svaki agresivniji manevar...

I kampanja je svaki puta drugačija, npr. u mojoj zadnjoj igri velika britanija se nikad nije formirala, već je škotska preuzela irsku i dio glavnog otoka, a država Aragon nije potpala pod Castillu, pa nikad nije stvorena Španjolska. Najgore je prvih 2-3 dana dok ne pohvataš konce, a kad skužiš sve kaj se nudi i na koje načine možeš druge zahebat, postane jako zabavno. TW i Civ se ne mogu mjerit sa ovom igrom, posebno sa diplomacijom.

 

Jonja kaže...

Ovo je jedna od rijetkih igara gdje zapravo tvoje akcije mogu imati veeelike posljedice, tako da preporucam igranje bez loadanja starog save file-a.

Gledaću kad bude na sale-u da ju ubodem{#}

12 godina
offline
Europa Universalis IV

Kakav je multiplayer u igri? Na koji način to sve funkcionira? Jer singleplayer je predug, što je super ali ne znam baš da bi mogao odigrati 400 godina u komadu...

Layla, you've got me on my knees.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Multi je odličan, ako imaš stabilnu konekciju, pucanja i lagga neće biti.

Što se tiče igranja, host može uključiti "hotjoin" opciju, pa kad netko ode iz igre, drugi može doći na njegovu poziciju i nastaviti recimo igrati sa austrijom 1650.-e

Brzinu određuje host ili igrači natpolovičnom odlukom. Svaki igrač može pauzirat igru u svakom trenutku ali samo na 30 sec, nepisano pravilo je da brzina igre bude 3, 2 kada je veliki broj igrača u ratu.

 

Max broj igrača je 32 ali samo na LAN-u ili brzom netu (ne ovaj kriminalni adsl od 4mbita kod nas), za naše prilike je idealno 8-12 igrača, što je sasvim dovoljno za makljažu u europi i utrku u kolonizaciji.

Obavezno otvori portove i propusti igru kroz firewall u winsima.

 

Ako već krećeš u multi onda trebaš minimalno znat igru, jer noobove koji ne znaju kako kolonizirati ili povećati trade power host obično kicka.

Svi igrači moraju imati istu veziju igre, DLC-ovi nisu bitni.

 

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Europa Universalis IV

fala, a jel se moze preko hamachija? jer imam yogurt

Layla, you've got me on my knees.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

nezz, imam je na steamu pa idem na multi iz igre.

 

vi koji imate na steamu, dostupna je ekspanzija conquest of paradise i 3 dlc-a, svaki sa 10% popusta do 14. kad stvari izlaze.

4. dlc sa novim sountrackom je besplatan.

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Europa Universalis IV

narode jel tko uzeo conquest i ostale DLC-ove?

 

imam problem, nigdje ne vidim opciju da se koristi "randomised new world"?

u igri mi piše da je COP "inactive", a u launceru je kvačica pored njega? ajd molim vas ako netko zna to rješit? ovi unit packovi mi rade + sountrack isto svira, dakle prepoznaje ih...

o/
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

objašnjeno je na paradoxovim forumima, izašao je samo patch zasad, iako je ti je skinilo dlc, samo patch je aktivan, večeras, ako već i nije, bi trebao i dlc postat u cjelosti dostupan i aktivan

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 19:13 (heisenberg031).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Odmah danas, iako mi bilo u planu čekat poput, al nisam izdršao :D

Imao sam istu stvar sa American Dream, lako se rješi.

 

Prvo pokreni steam, igru, otvoriti ti se launcher, odznači COP, pokreni igru, izađi iz igre, ugasi steam.

Ponovo upali steam (sad će skinuti mali update, manji od MB-a), pali igru, u launcheru označi COP, uđi u igru i to je to.

 

Sada će ti biti dostupna opcija "randomise new world", odmah ispod Ironman mode, ali više nisu u opcijama pod singleplayer, nego u donjem lijevom kutu ekrana. U opcijama sada imaš "terra incognita".

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Europa Universalis IV

hvala, radi sad :) napravio sam ovo u launcheru.

 

gdje vidim koliki mi je ukupni manpower?

o/
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Što se točno dobiva kupnjom ekspanzije a da nije u novom patchu? Imam običnu EU4 na steamu i s ovim novim patchom su mi se počele stvarati colonial nations u americi. Mislio sam da je to samo kod ekspanzije kad ono vraga (btw. colonial nation mi se ne sviđaju, skoro nikakve koristi od njih). Jedina promjena zasad koja vidljivo mjenja igru jeste puno manje dobivanje AE. Sada nemam problema s koalicijama, dok vazale nisam koristio za širenje pa mi ta promjena nije smetala...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2014 21:32 (Ensiferum).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

mogućnost random obe amerike, dorađene indijanske nacije kojih je sad puno više, federacije, novi eventovi, zgrade, ideje. uglavnom fokus na novi svijet.

 

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV

hm, koliko vidim, i bez ekspanzije ima više nacija... vjerovatno ću onda pričekati s kupnjom ekspanzije dok ne bude na sniženju...

15 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Krenuo sa Hrvatskom, cilj je preživjeti do kraja igre. Planiram kroz diplomaciju koristiti Veneciju i Austriju te nekog istočnjaka (Mađarska/Poljska) za obranu od Turaka, od širenja ću vjerojatno pokušati vratiti Istru i Dalmaciju te uzeti ovaj dio regije (BiH, Srbiju i Crnu Goru), neću dalje ići. Od Mađarske sam došao do neovisnosti uz pomoć Bohemije i Poljske (te Litve jer su u uniji sa Poljacima) i to godine 1463. Nakon toga sam Bosni uzeo dvije pokrajine i oslobodio Zetu, sad ide rekuperacija snaga pa opet napad na BiH/Srbiju (BiH je uzela Srbe u ratu) jer moram prestići Turke... Ako oni uzmu BiH, onda će sejv kratko trajati.

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Prošli sejv je ipak kratko trajao. Izbio je revolt kojeg ni sa 2000 ljudi više (dvaput!) nisam uspio ugasiti tako da sam odustao.

 

Pokušaj drugi zasada uvjerljivo vodi... I dalje je cilj doći do kraja igre, dakle do 1800 i neke godine. Od Mađarske smo se oslobodili uz pomoć Poljske i njihovog vasala Litve, i to dosta brzo, rat je trajao oko godinu i pol, a sve to uspješno smo obavili već 1459. godine, dakle tek 15 godina od starta igre. Nakon oslobdađanja, uslijedio je rat sa Bosnom iz kojeg smo izvukli pokrajinu Donji Kraji (danas bi to bio Bihać i sve oko njega, zapadni dio BiH). Time sam povećali force limit, a usput smo štedili i ulagali u tech, kao i infrastrukturu. Uslijedio je i rat sa Srbijom koja je uzela Ragusu na početku dok smo mi bili pod Mađarima. Nakon tog rata, Dubrovnik je pripao nama, kao i još neke sitnice. Drugi rat s Bosnom započet je u cilju promjene religije u nekim pokrajinama koje su bile pravoslavne i radi toga se ne mogu nikako convertati, osim preko nekog eventa kojeg ne želim čekati. Nakon tog rata, uzeli smo pokrajinu (mislim da je na startu ona catholic), a Bosnu učinili vazalom i ono bitnije - natjerali ih da promjene vjeru u preostalim pokrajinama u katoličku. Zatim sam im prodao/poklonio onu pokrajinu iz prvog rata, koju su mi oni pretvorili u katoličku.

 

I onda je uslijedio rat Austrije i Venecije iz koje smo profitirali dobivanjem Dalmacije, iz čista mira. S Austrijom sam na ti od početka igre i planiram ostati tako dok je god moguće. Nakon toga je ponovo uslijedio rat sa Bosnom u kojem smo uzeli natrag konvertirani Donji Kraj. Sad je trenutno vrijeme za malo odmora od igre, a sljedeći ciljevi su još jednim ratom prisiliti promjenu vjere u pokrajini Hum (njihova strana Velebita u RL koju su dobili od Austrije kad i mi Dalmaciju) i uzeti preostale dvije provincije pa onda ići na nadogradnju svega. Neki ss-ovi su dolje...

 

Inače igram na normal, bez bonusa i lucky nationsa.

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Nitko ništa ne piše, evo i treći post zaredom...

 

1504-1567: Nakon prošlog posta uslijedilo je planirano odmaranje i unaprijeđivanje države. Gradili smo odnose sa velikim silama: Austrija, Španjolska, Turci, Francuska, Burgundy i Poljska; a cilj je i dalje bio osvojiti preostale teritorije u regiji. Naravno sve je ovo 200% otežano jer su svi orthodox, a ta se vjera ne može convertati običnim missionaryjem... Pa je zato potrebno imati dva rata - prvi u kojem tražim promjenu vjere u catholic, što igra omogući, te drugi u kojem tražim teritorije.

 

1504-1530

Ratovi sa Crnom Gorom, Bosnom i Srbijom: Crnu Goru i Srbiju smo natjerali na promjenu religije, a Bosnu smo aneksirali jer je Trebinje već bilo katoličko, više se ne sjećam, ali mora biti radi nekog prijašnjeg rata u kojem sam tražio isto.

 
 
 

 

1530-1540

Dva bitna događaja - Austrija je u jednom trenutku prekinula naš alliance radi čega smo se okrenuli zapadnijim silama, točnije Francuskoj i Španjolskoj. Odlučili smo se na Španjolce, koji su par godina prije bili Castille, a koji će za par godina aneksirati Napulj te se proširiti na Apeninski polutok. Zato smo sa njima ušli u alliance, a u međuvremenu se Austrija predomislila tako da smo i njih vratili među prijatelje. Dakle nakon ovoga smo u allianceu sa Španjolskom, Austrijom i Poljskom. A Poljska još za sobom vuče Litvu kao vazala.

 

Druga bitna stvar - pripojili smo katoličku Zetu i Crna Gora je nestala.

 
 

 

1540-1550

Neočekivani rat s Venecijom je došao na red. Istra je i dalje pod njihovom vlašću, u trade nodeu imaju 35% (mi smo na 20%, a još dosta država dijeli ostalo), a primjetio sam kako su bili u nemogućem ratu sa Francuskom, Burgundijom i još nekima, čini mi se Švicarskom. Čekali smo dok im Francuzi popapaju vojsku, a zatim smo otišli uzeti Istru. Nekoliko godina i bitki kasnije, natjerali smo ih na davanje Istre nama, davanje Corfua Bizantu te 50% trade powera narednih pet godina, što smo iskoristili za jačanje bankovnog stanja. U tom trenutku smo imali preko 50% trade snage u Veneciji.

 

Također smo išli u rat protiv Srba kako bi uzeli Hum, koji su oni za nas konvertirali. Raska im je capital (katolički), a na Kosovu trenutno rade na konverziji.

 
 

 

1550-1567

Dosadnih 17 godina, predviđam još desetak istog tempa. Mi smo svoje ostvarili - proširili smo se na susjedne teritorije i trenutno smo dosta jaki. Nisam u igri pa ne znam točno, ali mislim da su techovi na 12/11/11. Income je na +15 i nešto sitno kada smanjimo maintenance, dakle ide mi odlično. Kada su Srbi završili sa Kosovom i kada su oba njihova teritorija postala katolička, digli smo odnose (maknuli ih kao rivala, poslali 25 golda, royal marriage, kasnije i alliance) i postali su naš vazal. Deset godina kasnije krenuli smo sa pripajanjem njihovih teritorija našima. To bi trebalo biti gotovo 1580. godine. Do tada ne planiram ići u nikakve ratove. Radi ovih prijašnjih, ipak smo 2, 3 techa ispod većine Europe, a trenutni cilj je nadogradnja provincija. U svakoj temple (za land limit), armory, training fields i barracks (manpower), u provincijama na moru imamo dock, u većini constable i workshop (production), a u svima marketplace, trade depot i canal (trade). Većina ovog nabrojanog je već ostvarena, preostaje sagraditi ono što nismo, te skupljati novac za budućnost.

 

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
TIR669 kaže...


  ...

Quick question: Koje si national ideas uzeo?

Whomsoever takes this sword shall wield the power eternal.. But, as the sword remains fresh, so must power SCAR the spirit. -Frostmourne | R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Prva je bila diplo jer mi je trebao treći diplomat kad sam bio okružen Austrijom, Venecijom, Mađarskom, Srbijom, Bosnom, Turcima, pa radi sigurnosti kad/ako zatreba dizati odnose ili bilo što drugo + 50% brži fabricate claim.

 

Druga offensive (leader shock/fire, manpower), a treća economy (porez +10%, -20% cijena izgradnje svega).

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
TIR669 kaže...

Prva je bila diplo jer mi je trebao treći diplomat kad sam bio okružen Austrijom, Venecijom, Mađarskom, Srbijom, Bosnom, Turcima, pa radi sigurnosti kad/ako zatreba dizati odnose ili bilo što drugo + 50% brži fabricate claim.

 

Druga offensive (leader shock/fire, manpower), a treća economy (porez +10%, -20% cijena izgradnje svega).

Jesi razmišljao uzeti colonial ideju čisto da koloniziraš afriku, da se osiguraš ukoliko se turci odluče na napad i ako izgubiš rat da nije gotovo.

Whomsoever takes this sword shall wield the power eternal.. But, as the sword remains fresh, so must power SCAR the spirit. -Frostmourne | R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
TIR669 kaže...

Krenuo sa Hrvatskom, cilj je preživjeti do kraja igre. Planiram kroz diplomaciju koristiti Veneciju i Austriju te nekog istočnjaka (Mađarska/Poljska) za obranu od Turaka, od širenja ću vjerojatno pokušati vratiti Istru i Dalmaciju te uzeti ovaj dio regije (BiH, Srbiju i Crnu Goru), neću dalje ići. Od Mađarske sam došao do neovisnosti uz pomoć Bohemije i Poljske (te Litve jer su u uniji sa Poljacima) i to godine 1463. Nakon toga sam Bosni uzeo dvije pokrajine i oslobodio Zetu, sad ide rekuperacija snaga pa opet napad na BiH/Srbiju (BiH je uzela Srbe u ratu) jer moram prestići Turke... Ako oni uzmu BiH, onda će sejv kratko trajati.

 

Volim igrat realno...  {#}

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

vidim da voliš u ratu direktno uzet zemlju, inače za bosnu i srbiju ti je bolje da im nametneš vazalstvo u ratu, manje ratova, nema coreanja, netrošiš dragocjene admin poene za core, i nakon deset godina ih lagano aneksiraš, tj. bosnu, srbiju je pametnije ostavit kao tampon zonu između cro-otomani, tako da snjima nemaš problema

ja inače igram tam po aziji sa mingom, to je deraona, samo udri... ubacim možda kasnije koju sliku

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

daj dal netko zna kako natjerat elektore u HRE da se prebace na katolicizam? idem tamo pod emperor options u diplomaciji, opcija da promjene religiju je isključena, tj. crvena, nikakvi improve relations, giftovi i ostalo ne pomažu...

one male zemlje samo neke mogu natjerat da to učine. to mi treba da dobijem imperial authority, a svako malo se netko konvertira i gubim bez beda po 10 bodova.

 

rat više nije opcija jer sam samo 4 godine prije pojave protestanata proveo reformu koja zabranjuje ratove unutar zemalja carstva {#}

 

ako se prebacim i sam na protestantizm, dobijem oko 80 autoriteta, ali onda ostalih 30 prinčeva koji su ostali na katolicizmu odbijaju dati pristanak za sljedeću reformu...

 

 

ima netko kakvu ideju? save prije zadnje reforme nemam...

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

evo moja asia universalis

 

malo više od stotinjak godina u igri, da nema onog "has no strategic interest" kad hraniš vazale zemljom, bio bi još veći, al dobro je i ovak, ugl. rusvaj, a do kraja igre bit će svega još, cilj mi je doć do rimskog carstva i postat kineski car hre, jel to moguće uopće, težina inače hard, ai bonusi, bez cheatanja i to, najteže je bilo u početku ove horde oko sebe razbucat, jer si slabiji od svih što zbog niske tehnologije, što zbog faction sistema, a ključno je bilo odsjeć tamo gore ruse da nekoloniziraju, i ne formiraju rusiju, ideje dosad su redom ove: exploration, religious, defensive

 

edit - i od svega toga ništa, naime šta se desilo, kralj mi je bio dosta star, i dobio sam event u kojem mi njegov nasljednik umire, i tako ja to zanemario, par godina kasnije kralj umire, nasljednik neki sa weak claimom i gubim mandate of heaven tj. dobijam +5 revolt risk, legitimacija pada, malo sam overextended, religious unity također pridodaje revoltu, ugl. rebelion after rebelion, mandate of heaven, koji kad ga imaš daje -5 revolt risk je to sve držao kako treba al kad sam to izgubio gotovo, mogao sam možda odma poslje smrti nasljednika promjenit faction na onu koja daje +50% chance of new heir, al tko zna... ugl. zanimljivo je bilo, šteta što se rano završilo, neigram sad više eu4 do patcha 1.5, odmor

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2014 3:36 (heisenberg031).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

dal pegla tko još?

danas izlazi nova ekspanzija Wealth of Nations usporedno sa 1.6 patchem koji će izmjeniti način trgovanja i diplomaciju vezanu uz trgovinu, bit će promjena oko funkcioniranja trade nodeova, uništenje trgovačkih republika će utjecati negativno na trgovinu u regiji, moći ćemo uposliti gusare, iskapanje sueskog, panamskog i kielskog kanala, trgovački casus belli, trgovačka prijestolnica, osnivanje east indian kompanije koja više neće biti samo event sa pratećim modifierom...

 

čini se zanimljivo, napokon će ekspanzija u indiju i daleki istok imati smisla.

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice