Europa Universalis IV

poruka: 550
|
čitano: 99.742
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

U alijansi sam sa austrijancima vec dugo vremena, volimo se i uvijek ratuju za mene, pa kad sam ratovao s veneciom, cijelu su im vojsku pobili :D. Nego idem sad u afriku, brodovi mi se uvijek odamaraju na azurima jer tamo je najdalja luka na atlantiku u koju mogu doc (imam taj savez s portugalom). 

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Europa Universalis IV

Turčini opasni, vidim da ih svi spominju u svojim postovima :)

Keep Calm and Carry On
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
Jonja kaže...

U alijansi sam sa austrijancima vec dugo vremena, volimo se i uvijek ratuju za mene, pa kad sam ratovao s veneciom, cijelu su im vojsku pobili :D. Nego idem sad u afriku, brodovi mi se uvijek odamaraju na azurima jer tamo je najdalja luka na atlantiku u koju mogu doc (imam taj savez s portugalom). 

ako si već zapeo za veliku baru onda idi na sjever do grenlanda ili na jug samo nemoj direkno na zapad

spusti se niz afriku pa onda kreni dolje prema brazilu

toxic kaže...

Turčini opasni, vidim da ih svi spominju u svojim postovima :)

da, imaju puno vojske i strašnu konjicu, do mil 10 lev uopće nemaš šanse protiv turaka, izdevetaju te k'o balavca

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 19:43 (Darky).
12 godina
odjavljen
offline
Europa Universalis IV

jedno pitanje stavio sam koloniju u sjevernoj americi,je li revolucija ukljucena u igru?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

ja sam bez problema dosegao ameriku, nazad ne, al tamo se nekako dogura, a nazad i netreba, samo da iskrcam vosjku tamo i to je to, evo i slika iz moje igre, sad se spremam prebacit capital tamo, pa napast neku veliku silu za desetak godina

 

ova plemena što su ostala u sjevernoj americi mi vazali, njih ću si priključit uskor, a na balkanu imam originalnu hrvatsku, kao danas jel i bosnu kao vazale

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 21:48 (heisenberg031).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
Nitro233 kaže...

jedno pitanje stavio sam koloniju u sjevernoj americi,je li revolucija ukljucena u igru?

To i mene zanima, jer sam vidio da kad bih poceo igrat 1770+ mogu birat i USA

10 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
heisenberg031 kaže...

ja sam bez problema dosegao ameriku, nazad ne, al tamo se nekako dogura, a nazad i netreba, samo da iskrcam vosjku tamo i to je to, evo i slika iz moje igre, sad se spremam prebacit capital tamo, pa napast neku veliku silu za desetak godina

 

aa, krivo uploado sliku, kasnije ću editirat, ma evo link neznam kak ju tu zaljepit

 

http://s13.postimg.org/5zawjh21j/eu4_2013_08_26_20_00_02_91.png

 

ova plemena što su ostala u sjevernoj americi mi vazali, njih ću si priključit uskor, a na balkanu imam originalnu hrvatsku, kao danas jel i bosnu kao vazale

Mogli bi svi stavit slike svijeta da vidimo sta se desava u svijetu kod drugih, kod mene npr. se spanjolska i poljska upravo raspadaju

13 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Svi vi koji ste uspjeli s hrvatskom, kako ste se rjesili turcina? Meni tece med i mlijeko, al onda odjednom dodju turci sa 100 regimentsa i ubiju me u pojam.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Europa Universalis IV

evo moje slike,croatia u americi je po velicini slicna onoj na balkanu

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Europa Universalis IV
Jonja kaže...

Svi vi koji ste uspjeli s hrvatskom, kako ste se rjesili turcina? Meni tece med i mlijeko, al onda odjednom dodju turci sa 100 regimentsa i ubiju me u pojam.

ja sam koristio cheat code manpower i cash koji su me spasili od turcina inace bi davno propao,olaksva igru ali isto ne moze se osvojiti cijeli svijet

13 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
Nitro233 kaže...
Jonja kaže...

Svi vi koji ste uspjeli s hrvatskom, kako ste se rjesili turcina? Meni tece med i mlijeko, al onda odjednom dodju turci sa 100 regimentsa i ubiju me u pojam.

ja sam koristio cheat code manpower i cash koji su me spasili od turcina inace bi davno propao,olaksva igru ali isto ne moze se osvojiti cijeli svijet

Ma necu cheatove koristit, to mi je retardirano, trebam nekako turke rjesit da udju u dobar odnos s menom ili da napadnu gori priko madjarske europu, ili da uspijem napravit dovoljno vojske da se drzim..

LoL acc THCJoshi
12 godina
odjavljen
offline
Europa Universalis IV

kako se capital prebacuje,htio bi svoj staviti u novi svijet,i kako od vec aneksiranih drzava napraviti vazale?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2013 23:26 (Nitro233).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

kad aneksiraš drzavu, odes na diplomacy tab i stisnes create vassals, kao i što s ei hrvatska recimo otpuštala od mađara na početku

a da bi prebacio capital preko mora, on ti mora bit izoliran, znači napravi pored hrvatske vazala, bosnu recimo i ragusu i prodaj im ove provincije oko zagreba, i treba 200 admin powera uz to

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
Jonja kaže...

Svi vi koji ste uspjeli s hrvatskom, kako ste se rjesili turcina? Meni tece med i mlijeko, al onda odjednom dodju turci sa 100 regimentsa i ubiju me u pojam.

koalicija sa svim susjedima oko turaka + alianca sa Castile (Spain+Portugal) + Austrija

ako uspiješ dobit 6-7 država u koaliciju i imaš uz sebe Španjolce i Austrijance odlaze turčini {#}

isto tako nemoj ih napadati, samo potpomaži revolucije - a španjolci su dovoljno jaka faca da te obrane 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 1:11 (Darky).
13 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Odmah cu to pocet radit, sad sam osvojio cijelu srbiju, bosnu i 2 provicnije madjarske, turci bi trebali udrit na mene jer nesto su ljuti.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Europa Universalis IV

prestao sam igrati sa croatiom jednostavno je previse,rebelsi su mi progutali zemlju u americi je se spawnala cak 80 armija rebela a tamo mi je najvise bilo oko 8 mojih vojski.Na balkanu isto,uradio sam ono handle them,accept their demands pa cak i harsh treatment,ali nista ne pomaze uopce se vise ne isplati igrat

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

UZ EVE ONLINE JEDNA OD najboljih igara svih vremena....

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

nitro ako ideš na ameriku sa hrvatskom, ovo ti je najlakši i najbrži put po meni, znači odma trpat na exploration diplo power, dok nedobiješ quest for the new world i onda, otić sa jednim brodom samo otkrit jednu provinciju tamo, u sjevernoj americi, i istim putem, sa 5-6 cog-ova i 5-6 trupa koje vodi onaj konkvistador, iskrcat se tamo, locirat Creek i okupirat ih, platit ćeš 2 stability penala al nema veze, i onda kad ih 100% posto pobjediš, full annex, ali odma nakon toga si otpusti cherokee i shawnee, ja mislim da su ta 2 plemena, kao vazale, i sebi ostavi samo 2-3 provincije koje imaju izlaz na more, i odma ih možeš coreat a nakon toga i kolonizirat sjevernu ameriku, poslje ideš napadat druga plemena, i isto annex pa vazali, kasnije ih diplomatski aneksiraš, a ako ti fali para, odeš na aztece ili ince, već sam i zaboravio ko je tamo dole, oni imaju zlata i kad pregovaraš mir samo tražiš da ti daju sve što imaju od dukata, a bude i po 3k, i od tog uzdržavaš svoju kolonizaciju

 

edit da neodgovaram odma za sobom

 

jel world conquest u ovaj igri uopće moguć, imam pol amerike malterne, i nemogu progutat neku manju zemlju, t. full annex, mogu ih kidat, tj. uzet provincija do 100% war scorea, al šta mi vrijedi kad jedan core je oko 200-300 admin powera, i traje ohoho, jedino da otpustim neke vazale, pa njima djelim zemlju koju osvojim pa kad budu veliki onda ih diplo annexam, al to je preeedugo, neznam, vjerovatno je moguće, al kako, ja neznam

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 13:49 (heisenberg031).
 
0 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Europa Universalis IV

ja sam misljenja da je world conquest nemoguc osvojio sam pola balkana te nesto amerike i vec su me progutali rebelsi,neznam jedino da ima neki mod za to koji ukida overextention i smanjuje broj rebelsa i pruza full annexation sa 100% warscorom

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
Nitro233 kaže...

ja sam misljenja da je world conquest nemoguc osvojio sam pola balkana te nesto amerike i vec su me progutali rebelsi,neznam jedino da ima neki mod za to koji ukida overextention i smanjuje broj rebelsa i pruza full annexation sa 100% warscorom

Moguc je world conquest samo treba ic polako i sve napravit u core, ista religija ista kultura. Mada moras startat s nekim jacim.

 

Nego, jel postoji nacin da povecam force limit? Oduzimaju mi masne pare, a nemam ni 20-ak regimentsa, austrija ima duplo manji teritorij od mene pa rade po 50 regimentsa..

 

http://i.imgur.com/Jces337.jpg?1

LoL acc THCJoshi
15 godina
offline
Europa Universalis IV

Ja još nisam stigao krenut igrat igru. Ono što sam napravio je promijeno font jer mi je ovaj užasan i mali.

Sa kime mi preporučate da krenem igrat, i što mi možete savjetovat na početku samo ukratko.. muka mi je od svih živih tutorijala :)

Keep Calm and Carry On
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
toxic kaže...

Ja još nisam stigao krenut igrat igru. Ono što sam napravio je promijeno font jer mi je ovaj užasan i mali.

Sa kime mi preporučate da krenem igrat, i što mi možete savjetovat na početku samo ukratko.. muka mi je od svih živih tutorijala :)

Moja preporuka spanjolska, jaki su, imaju trgovinu, mornaricu, vojsku, sve sto treba. Mozes ic naratovanje, kolonizaciju, sta god oces. A sta se tice fonta, to je, premali je i nekako zbluran.. I sta se tice igranja, samo igraj i ne razmisljaj, doci ce sve na svoje, negdje ces failat i onda ces drugi put znat sta triba napravit. I nemoj se tuc s turcima jer su ubi boze jaki.

LoL acc THCJoshi
15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
Jonja kaže...

Nego, jel postoji nacin da povecam force limit? Oduzimaju mi masne pare, a nemam ni 20-ak regimentsa, austrija ima duplo manji teritorij od mene pa rade po 50 regimentsa..

 

http://i.imgur.com/Jces337.jpg?1

da, postoji način...

istraživanjem vojske i gradnjom objekata

najprije dobiješ Armory, pa regimental camp, pa sve dalje, no do levela 10 si siromak

osim toga, što je jača (razvijenija) provincija ima veći force limit.

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Europa Universalis IV
Jonja kaže...

Moguc je world conquest samo treba ic polako i sve napravit u core, ista religija ista kultura. Mada moras startat s nekim jacim.

vjeruj mi micromanagment bi te ubio u pojam kad bi samo osvojio europu a kamoli cijeli svijet koliko ima provincija,jedino da se netko dosjeti i izbaci mod koji bi to na neki nacin pojednostavnio

12 godina
offline
Europa Universalis IV

to je takva igra, meni osobno odgovara micromanagment, kao što i priliči grand strategiji, vladar vuče sve konce i svime upravlja, igra mi je taman za odmor od shifta i tdu-a, fino biram brzinu, ako zagusti pauza i laganini.

 

mislim da je brat osvojio cijelu europu i kolonizirao australiju, novi zeland, sj. ameriku, sad kreće na istok... al naravno korisiti neki cheat engine, kolko sam vidio dok je igrao kad osvoji provinciju, ta provincija odmah ima kulturu i religiju, vidio sam tamo preko pola milje zlatnika, manpower na 150k... ne vidim svrhu toga jer ubije samu igru, diplomacija i trade tada nemaju svrhe, sa pola svijeta ima odnose na -200 {#}

o/
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

obrisao sam sve save gameove, krećem ponovo, na hard i sa ai bonusima, give me all you got, pa da vidimo, samo se moram odlučit sa kime, neželim ove veće nacije, portugal mi je zanimljiv, al neznam kolki bi mi izazov bio s obzirom da ti je odma španjolska ally, tj. castille, a i amerika odma tu, tj. dobar strateški položaj, dajte neke prijedloge, s kime igrat

 

probo bi i ironman, al neusudim se, znam kolko je to živciranja sa xcoma

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 17:24 (heisenberg031).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Europa Universalis IV

švedska, norveška, baltičke zemlje ili onaj moscovy pa kasnije stasa u rusiju se čini ok, a zajebana je lokacija zbog nadiranja zlatne horde (ti su me satrali kad sam uzeo perziju)

o/
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
heisenberg031 kaže...

obrisao sam sve save gameove, krećem ponovo, na hard i sa ai bonusima, give me all you got, pa da vidimo, samo se moram odlučit sa kime, neželim ove veće nacije, portugal mi je zanimljiv, al neznam kolki bi mi izazov bio s obzirom da ti je odma španjolska ally, tj. castille, a i amerika odma tu, tj. dobar strateški položaj, dajte neke prijedloge, s kime igrat

 

probo bi i ironman, al neusudim se, znam kolko je to živciranja sa xcoma

Ako hoces izazov onda nemoj koristiti save-ove osim kada zelis nastaviti igrat tamo gdje si stao. Dakle ne koristiti save-ove za time travel u proslost i ispravljanje losih odluka.

10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

probaj japan, on mi se cini zanimljiv

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
Jonja kaže...
toxic kaže...

Ja još nisam stigao krenut igrat igru. Ono što sam napravio je promijeno font jer mi je ovaj užasan i mali.

Sa kime mi preporučate da krenem igrat, i što mi možete savjetovat na početku samo ukratko.. muka mi je od svih živih tutorijala :)

Moja preporuka spanjolska, jaki su, imaju trgovinu, mornaricu, vojsku, sve sto treba. Mozes ic naratovanje, kolonizaciju, sta god oces. A sta se tice fonta, to je, premali je i nekako zbluran.. I sta se tice igranja, samo igraj i ne razmisljaj, doci ce sve na svoje, negdje ces failat i onda ces drugi put znat sta triba napravit. I nemoj se tuc s turcima jer su ubi boze jaki.

nebi ja sa nekim tak jakim.

 

nesto osrednje a da nije baš previše poznato.. kao persia i slicno

Keep Calm and Carry On
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice