RPG enciklopedija

poruka: 85
|
čitano: 34.218
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
14 godina
protjeran
offline
RPG enciklopedija

S.T.A.L.K.E.R Call of Pripyat

 

Prvi dojam

Ovo je jedan od najboljih hibrida FPS/RPG igara. Isto tako je ovo Stalker kakvoga smo oduvjek želili nema bug-ova,no idemo redom.Tokom prve misije svaćate da nije mapa više velika te da nema više onih hodanja u prazno.

 

Gameplay

STALKER je otišao korak dalje u vezi priće, mnogo ju je lakše pohvatati i shvatiti. Što se tiće misija, možete riješavati primarne i sekundarne misije. To je super za one koje žele samo razmatrati priću i za one koji žele prijeći igru do najsitnijega detalja. Invertori je isto tako uređen. Mapa je nešto manja no to neprihvaćamo kao manu jer više nema lutanja. Što se tiće AI on je dakako napredovao, zbog toga jer je dodan sistem A-Life on simulira kretanje bića tj. čudovišta napadaju ljudi kako bi bili inteligentni kao prave životinje. Vaši suborci su nisu baš pametni no ni glupi njima i dalje nemožemo upravljat kao što je za oćekivati

 

Tehnikalije

Grafika nije kako se kaže ''over the top''. To je zbog loših modela ijako su detaljni. Da loše modele popravljaju ogromni detalji. Još jedna stvar koja nas je oćarala to je nebo. No nije nas oćarali lighting efekti. Grafiku ukrašava promjena dana i noći i vremenski uvjeti i anomalije. Usprkos svim manama i vrlimana ona je solidna. Zvuk je dobar. Svi neprijatelji su popraćeni jezovitim zvukovima a hodanje super soundtrackom. Atmosfera je GENIJALNA. Od straha će te osjećati kako vam krv prolazi venama. Preporuka svim hrabrijima. Isto tako sa velikim zadovoljstvom primjećujemo da u igri nema Bugova. Ovo je stalker za kojega smo oduvjek žudili.

 

+bug-ovi,A-Live,RPG elementi...

-gotovo ništa posebno

 

Metacritic:80

Moja ocjena:90

 

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
RPG enciklopedija

Ovako ako tko ima volje dok recenzira neka stavi link od demo igre. Ako ga nije teško naći i ako postoji naravno Osmijeh

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RPG enciklopedija

Ajd poredaj to po godinama da dobijemo vise sticky. xD

- Psiho246
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: RPG enciklopedija
Psiho246 kaže...

Ajd poredaj to po godinama da dobijemo vise sticky. xD

Slažem ali baš nemam vremena, brže bi napravio novu listu po godinama nego sada uređivao. Malo mi je gusto sada imam neke projekte i testove. A vi možete recenzirati Smijeh

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
15 godina
protjeran
offline
Dragon Age: Origins

Dragon Age : Origins

 

Službena stranica : http://dragonage.bioware.com/

Developer : BioWare

Godina : 2009

 

You are a Grey Warden, one of the last of a legendary order of guardians.

With the return of mankind's ancient foe and the kingdom engulfed in civil war, you have been chosen by fate to unite the shattered lands and slay the archdemon once and for all.

 

Moj dojam: Igra je super, gomila opcija, odličn priča, super atmosfera, dinamičnost, grafika, sve što jedan RPG mora imati. Priča vas tjera u istraživanje, puno sidequestova je zabavno obavljati...

 

Na početku možete birati rasu te se ovisno o tome priča igre mijenja, emocionalno se vežete sa likovima i upoznajete ih do detalja. Moči su odlično razvijene, ima ih puno i svaka je za nešto korisna...

 

Metacritic: 91/100

Moja ocjena : 9/10

 

 

 

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
Moj PC  
2 3 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
RE: Dragon Age: Origins
APazinjan kaže...

Dragon Age : Origins

 

Službena stranica : http://dragonage.bioware.com/

Developer : BioWare

Godina : 2009

 

You are a Grey Warden, one of the last of a legendary order of guardians.

With the return of mankind's ancient foe and the kingdom engulfed in civil war, you have been chosen by fate to unite the shattered lands and slay the archdemon once and for all.

 

Moj dojam: Igra je super, gomila opcija, odličn priča, super atmosfera, dinamičnost, grafika, sve što jedan RPG mora imati. Priča vas tjera u istraživanje, puno sidequestova je zabavno obavljati...

 

Na početku možete birati rasu te se ovisno o tome priča igre mijenja, emocionalno se vežete sa likovima i upoznajete ih do detalja. Moči su odlično razvijene, ima ih puno i svaka je za nešto korisna...

 

Metacritic: 91/100

Moja ocjena : 9/10

 

 

 

Sve je to divno krasno samo ako ti nije teško ubaci ovaj tekst u google translate da nebude na engleskom Namigiva

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dragon Age: Origins
Daniman123 kaže...
APazinjan kaže...

Dragon Age : Origins

 

Službena stranica : http://dragonage.bioware.com/

Developer : BioWare

Godina : 2009

 

You are a Grey Warden, one of the last of a legendary order of guardians.

With the return of mankind's ancient foe and the kingdom engulfed in civil war, you have been chosen by fate to unite the shattered lands and slay the archdemon once and for all.

 

Moj dojam: Igra je super, gomila opcija, odličn priča, super atmosfera, dinamičnost, grafika, sve što jedan RPG mora imati. Priča vas tjera u istraživanje, puno sidequestova je zabavno obavljati...

 

Na početku možete birati rasu te se ovisno o tome priča igre mijenja, emocionalno se vežete sa likovima i upoznajete ih do detalja. Moči su odlično razvijene, ima ih puno i svaka je za nešto korisna...

 

Metacritic: 91/100

Moja ocjena : 9/10

 

 

 

Sve je to divno krasno samo ako ti nije teško ubaci ovaj tekst u google translate da nebude na engleskom Namigiva

I screenshot koji nabacit....

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
14 godina
protjeran
offline
RE: Dragon Age: Origins
scorpion667 kaže...
Daniman123 kaže...
APazinjan kaže...

Dragon Age : Origins

 

Sve je to divno krasno samo ako ti nije teško ubaci ovaj tekst u google translate da nebude na engleskom Namigiva

I screenshot koji nabacit....

I gameplay video ubaciti Namigiva

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
14 godina
neaktivan
offline
RPG enciklopedija

Zombie Shooter 2

 

Minimalni hardverski zahtjevi:

•    Windows 7 / Vista / XP
•    DirectX 9.0c
•    Intel Pentium IV 2.4 GHz ili odgovarajući AMD procesor
•    512 MB RAM-a
•    nVidia GeForce FX 5700 ili ATI Radeon 9600 s 128MB RAM-a
•    2,5 GB praznog prostora na tvrdom disku

 

Prvi dojam:

Prvi dojam igre je tako-tako zbog prilično loše grafike, te malo specifičnih kontrola, no nakon 20 minuta igra uvidjeti će te da se u igri nalazi puno zabava i orginalnosti.

 

Opis:

Ovo je čisti Akcijski RPG, koji je po meni, jako zanimljiv. Igra je promatrana iz ptičje perspektive što je po meni jako simpatično i nadasve pregledno, a i stariji gameri će se itekako prisjetiti starijih naslova ovakvog tipa.

Odakle zombiji? Pa, ukratko, naučnici su odmah u početku zeznuli u nekakvom projektu i sami sebe pretvorili u zombije. Još je ostalo malo ljudi koji su ostali, ljudi :P.

Možete birati između dva lika i tucet perkova.

A kako se borite protiv zombija ? Pomoću izozetno sočnog i raznolikog oružja koje će te naravno, kupovati.

Naravno, tu su uvijek i vaše šake.

Tu je pregledan Inventory kojega će te non stop preslagivati kako bi te pronašli najbolju taktiku za napredovanje.

Tu je i skupljanje XP bodova i leveliranje sa podizanjem skillova.

Katkad će vam u igri čak i pomoći neki od preživjelih građana.

A što se tiče borbe, osjećaj napucavanja sasvim je solidan, a umjetna inteligancija zombija je,"zombijasta" :P, a što vam reći, to su ipak zombiji koji samo trče prema vama, ali tu su i zombiji sa oružjem koji koriste taktiku i skrivaju se u travi.

Katkad će te u igri sjesti i za fisni turret i uživati u nadmoćnosti.

U ZS 2 je i vožnja, ima automobila i moćnih tenkova.

 

Eto, mislim da je ovo bilo sasvim dovoljno :).

 

A sada moj dojam:

Mislim da je igra jako simpatična, igriva, da je vrijedi isprobati, svakako je preporučujem. I bez obzira na grafiku, igra je izuzetno zabavna.

 

Google prosječna ocijena: 65/100

Moja ocijena: 72/100

 

Nadam se da vam se svidjelo, a evo sada video i par slikica:

 

 

#!

 

A evo i demo: http://downloads.services.sigma-team.net/zombie_shooter2.exe

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2010 9:33 (peky).
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
RE: RPG enciklopedija
peky kaže...

Zombie Shooter 2

 

 

#!

 

A evo i demo: http://downloads.services.sigma-team.net/zombie_shooter2.exe

 

 

Super sviđa mi se Smijeh , vidim da si primjenuo demo super Smijeh

 

Da nebi bilo zabune  metacritic nije dala ocjenu prihvaćam ono ''google prosjećna ocjena''

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
16 godina
offline
RE: Dragon Age: Origins
APazinjan kaže...

Dragon Age : Origins

 

Službena stranica : http://dragonage.bioware.com/

Developer : BioWare

Godina : 2009

 

You are a Grey Warden, one of the last of a legendary order of guardians.

With the return of mankind's ancient foe and the kingdom engulfed in civil war, you have been chosen by fate to unite the shattered lands and slay the archdemon once and for all.

 

Moj dojam: Igra je super, gomila opcija, odličn priča, super atmosfera, dinamičnost, grafika, sve što jedan RPG mora imati. Priča vas tjera u istraživanje, puno sidequestova je zabavno obavljati...

 

Na početku možete birati rasu te se ovisno o tome priča igre mijenja, emocionalno se vežete sa likovima i upoznajete ih do detalja. Moči su odlično razvijene, ima ih puno i svaka je za nešto korisna...

 

Metacritic: 91/100

Moja ocjena : 9/10

 

 

 

Za jedan od najvecih hitova posljednjih godina si napisao tako malo???

Cak nisi napisao svojim rijecima nego si copy paste-ao sa neke stranice.

Pa tako smo mogli svi samo dati linkove na gamespot i bok...

- Psiho246
15 godina
protjeran
offline
RE: Dragon Age: Origins
Psiho246 kaže...
APazinjan kaže...

Dragon Age : Origins

 

Službena stranica : http://dragonage.bioware.com/

Developer : BioWare

Godina : 2009

 

You are a Grey Warden, one of the last of a legendary order of guardians.

With the return of mankind's ancient foe and the kingdom engulfed in civil war, you have been chosen by fate to unite the shattered lands and slay the archdemon once and for all.

 

Moj dojam: Igra je super, gomila opcija, odličn priča, super atmosfera, dinamičnost, grafika, sve što jedan RPG mora imati. Priča vas tjera u istraživanje, puno sidequestova je zabavno obavljati...

 

Na početku možete birati rasu te se ovisno o tome priča igre mijenja, emocionalno se vežete sa likovima i upoznajete ih do detalja. Moči su odlično razvijene, ima ih puno i svaka je za nešto korisna...

 

Metacritic: 91/100

Moja ocjena : 9/10

 

 

 

Za jedan od najvecih hitova posljednjih godina si napisao tako malo???

Cak nisi napisao svojim rijecima nego si copy paste-ao sa neke stranice.

Pa tako smo mogli svi samo dati linkove na gamespot i bok...

Nisam Copy/pasteao osim djela na engleskom. Žurilo mi se a htio sam ostavii svoj doja. Kad budem imao vremena nadopuniti ću

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
16 godina
neaktivan
offline
RPG enciklopedija
Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
 
3 0 hvala 2
15 godina
offline
RPG enciklopedija

 

RISEN

 

Izdavac/Devloper

Pyranha Bytes and Deep Silver

 

Zanr

RPG

 

Minimalna konfiguracija

 

* OS: Windows XP/Vista
* CPU: Intel/Athlon 2 GHz
* RAM: 1 GB
* HDD: 2.5 GB free disk space
* Graphics: 256 MB Graphics Memory with shader 3
* Sound Card: DirectX 9 Compatible
* DirectX: Version 9.0c

* Minimum – GeForce 7900 or ATI 1800

 

Preporacena konfiguracija

 

* OS: Windows XP/Vista

* CPU: 3.0 GHz Dual Core
* RAM: 2 GB
* HDD: 2.5 GB free disk space
* Graphics: 512 MB Graphics Memory with shader 3
* Sound Card: DirectX 9 Compatible
* DirectX: Version 9.0c

* Recommended – GeForce 8800 or ATI Radeon HD 2900

 

Opis

 

Risen je izasao prosle godine, po meni najbolji RPG iako je zauzeo 2. mjesto.

Napravljen je vec od iskusne ekipe, koja je radila Gothic 3, al je bio suvise bugovit,

mozemo reci da je Risen upravo ono sto je Gothic trebao biti.

 

Recenzija

 

Trailer pocinje na brodu, gdje vidite starog prijatelji iz Gothica 3(bar mene podsjeca),

on se suprostavlja nama nevidljivom titanu, medutim titan napravi brodolom, te se

mi budimo na obali nepoznatog otoka, vec iskusniji RPG-ijasi ce kreniti u akciju,

brzo ce te naci jos jednu osobu koja je prezivjela i tada pocinje prava igra. Prvo

se susrecete s jednim lovcem i on vam nudi put kojim ce te krenuti kroz igru,

pomoci njima ili svecenicima (straom prijatelju), tjekom igre susrecete se s razim

opasnostima i upocetku je bolje izbjegavati zivotinje jer su dosta teske za ubit.

Ako se odlucite za put lovca, razvijate snagu, luk, mac, sjekire, sake, kako

vise napredujete tako cete postat vjesti i u alkemiji. Put Svecenika je drugaciji

vise se radi na magiji i kopljima, takoder vazna stvar, da sami mozete napraviti

magiju, uz sve potrebno: papir, sastojke i znanje alkemije. Jedan od drazih skilova je i 

thiev, znaci malo obijanja skrinja i vrata, koje nekad mozete pogodit iz prve, a nekad

cete polomit cjelu hrpu lockpicksova.Jos jedna korisna stvar su teleportacijski portali,

tako da se mozete veoma jednostvano prebaciti jednog djela mape na drugi.

Takoder s vremenom naucite i sami budete kovac, sto dobro dode jer sami mozete

sebi napravit oeuzje. Dobra stvar u igri je da vas stalno jedni i drugi stalno mole za pomoc

tako da mozete bit i dvolicni malo pomoc jednima, pa drugima zabiti noz u leda.

Tjekom igre vec pri polovici saznate kraj koji nije tesko pretpostaviti.

Nezelim vise spoliti, pa ostavljam ovako..

Interakcija s likovima je lagana, kamera je takoder dobra, dijalozi nisu teski za razumjet,

grafika je na razini zadatka, pogotovo na obali gdje kad se probudite i zadete u sumu...

 

Moja ocjena: 96

 

Metacritic: 77-  User score 8.9

 

Gamespot: 7.0 - Critic score 7.8 - User score 8.1

 

Komentar:  Nakon drugo vrime jedan dobar RPG koji me znao zakovati za

stolac tjekom zimskih praznika i do 5 ujutro, meni kao cistokrvnom RPG-asu

znaci stvarno puno. Od gamera je dobio dosta dobre ocjene, znaci probajte sami

i uvjerite se...

 

 

 

 

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
5 0 hvala 3
14 godina
protjeran
offline
RE: RPG enciklopedija

@Makić: Odlićna recenzija Smijeh

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
15 godina
online
RE: Lista RPG-ova A-Z
upravo cu instalirat Numen Contest of Heroes (2010)..tako da slijedi opis slike i sve ostalo...molim da navedenu igru stavite na popis
15 godina
offline
RPG enciklopedija

stala nam tema jedna od drazih meni...

morat cu bacit koju igru, da se sjetim malo

i napisem koju recenziju, pripremia sam igra

sad kad zavrse ispiti

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: RPG enciklopedija
Makić kaže...

stala nam tema jedna od drazih meni...

morat cu bacit koju igru, da se sjetim malo

i napisem koju recenziju, pripremia sam igra

sad kad zavrse ispiti

Heh da, ma nemam ni ja baš vremena za uređivanje po godinama na žalost, došao sam do pola. Imam puno ispita također Mršti se

Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
15 godina
online
RE: RPG enciklopedija
rekao sam da cu stavit opis i sve ostalo o igri Numen Contest of Heroes,al imao sam problema s navednom igrom....izbacivalo bi me nakon prvog levela....tako da nisam igru mogao u potpunosti isprobati i opisati :S
http://movies-monkey.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
RPG enciklopedija

{#}

Damnz

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Sent from my Desire.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RPG enciklopedija

Fable: The Lost Chapters

 

Developeri: Lionhead Studios, Big Blue Box, Robosoft Technologies(za Mac)

Izdavači: Microsoft Game Studios, Feral Interactive (Mac)

 

Minimalna konfiguracija:

Procesor: 1,4 GHz

RAM: 256 MB

Grafička kartica: 64 MB

3 GB slobodnog prostora na HDD-u

 

Fable: The Lost Chapters je predstavnik RPG(role-playing games) žanra. Jedan je od najboljih igara toga žanra, a meni i najdraži(ako ne ubrajam MMO WoW). Evo kratkog opisa igre:

 

Fable je izašao 2005. i grafika za to doba je dosta dobra iako ne briljantna. Animacija je po meni odlična i dosta simpatična, nerealna i ne nalazi se u svakoj igri. Radnja je smještena na izbišljeni kontinent Albion, a vi preuzimate ulogu glavnoga lika dok je on još bio dječak. Na početku vas se uvodi u svijet Fable-a i kontrola kroz jedan lagani " quest": Morate zaraditi novac kako bi sestri kupili rođendanski poklon. Zanimljivo je što svaku odluku donosite sami, postoji više puteva. Npr. što ćete napraviti vidite čovjeka sa ljubavnicom, reći to njegovoj ženi ili uzeti novce od njega. Odmah pri završetku prvog questa, dolaze razbojnici koji "rasture" cijelo,a vas spasi neki čovjek i odvede vas u Guild(Heroes Guild). zapravo je to početna točka od koje kreće nadogradnja vašeg karaktera. U Guildu vas uče borbi, čarobnjačkim vještinama i svemu vezanom za oružja. Zaniljivo je što će vaš lik odrastati fizički i u isto vrijeme postajati jači. Kao i u svakom RPG-u, kroz borbu dobivate XP(experience) koji trošite za nadogradnju moći. Osim toga, važna je i oprema(equipment) te oružja, a njih kupujete u Guildu ili od trgovaca novcem koji uzmete od svojih "žrtava" ili ono što ste zaradili u questu. Simpatična je i interakcija. Osim pričanja s drugima možete ispuštati vjetrove(da, prditi), slati poljubce, vikati itd.

Što se kontrola tiče, one nisu pretjerano teške, likom se upravlja klasično, a bori se mišem. Jednino što je možda malo teže za početnika je korištenje spellova. Ono se radi kombinacijama shifta i miša, ali sve je dobro objašnjeno u tutorialu po dolasku u Guild.

 

Zaključak:

Jedan od najboljih RPG-ova svih vremena kojega ljubitelji žanra svakako trebaju zaigrati. Igra osvaja simpatičnom animacijom i interakcijom te mogućnošću donošenja odluka. Samim time igru možete odigrati nekoliko puta i izgraditi više različitih likova.

 

 

Metacritic ocjena: 83/100

Moja ocjena: 90/100

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
 
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RPG enciklopedija

 

Ima netko preporuku za neki rpg novijeg godista....znaci od 2009. pa na dalje.

Vjerojatno sam sve odigrao, ali tko zna mozda sam nesto i zafulao!

 

Hvala!

 

 

P.S.

 

Izvinjavam se ako je poruka OT, ali budem i sam napisao par recenzija da se "oduzim".

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RPG enciklopedija

Star wars Knights of old republic

Izdavač: LucasArts/BioWare

System Req:

Min:

System:1 GHz CPU or equivalentRAM: 128 MBVideo Memory: 32 MBHard Drive Space: 4000 MB

 

Recomended:


System:1.6 GHz CPU or equivalentRAM:512 MBVideo Memory:128 MB
 

 

Recenzija:

 

KOTOR je na PC stigao po sličnom obrascu kao i Splinter Cell; prvo se pojavio na X-Boxu gdje je pokupio odlične kritike, a nakon par mjeseci prilagođena verzija stiže i na PC te u potpunosti uspijeva zadovoljiti nešto više PC standarde. Radnja se odvija u svima poznatom Star Wars svijetu, ali ipak odudara od standardnih SW settinga koje smo do sada gledali na ekranima jer ovaj put niste nekakav Skywalkerov potrčko, nego se igra odvija puna četiri milenija prije radnje šest filmskih epizoda. Stara Republika se nalazi pod žestokim napadom iznenada ojačalih Sitha, a dvojica Jedi prvaka, Malak i Revan, se nakon boravka na Outer Rimu vraćaju promjenjena, preobračena na zlokobnu i primamljivu tamnu stranu, te se okreću protiv Republike. Tim Jedi ratnika vođen Bastilom pomoću njezine Battle Meditation tehnike uspijeva iznenaditi Revana i Malaka, a usred borbe se Malak, koji je bio podređen Revanu, okreće protiv svog mentora te Revan pogiba. Uskoro Sithi postavljaju zamku za Bastilu koja se nalazi na brodu Endar Spire, a vi skupa s jednim od najboljih republičkih ratnika, Carthom Onasijem, uspijevate preživjeti uništenje broda i stižete na Taris kojim su zavladali Sithi i uveli karantenu. Od toga trenutka preuzimate kontrolu nad glavnim likom i prvo krećete spasiti Bastilu koja se također srušila na Taris, a kasnije će vas epska priča potjerati na još nekoliko iznimno zanimljivih planeta, upoznati s galerijom odlično zamišljenih i izvedenih likova, totalno zalijepiti na ekran i natjerati da shvatite zašto originalna trilogija uživa kultni status.
SW KOTOR je jedan izvrstan rpg u svakom smislu od igrivosti,fizike, al najbtnija je priča.Svaki okorjeli FAN Star Warsa mora je zaigrat jel je igra jednostavno fantastična.
Knights of the Old Republic je RPG kojeg pogoni prerađeni Dungeons & Dragons 3rd Edition sustav. Pri kreiranju vašeg lika će te prvo morati izabrati između tri klase (Soldier, Scout ili Scoundrel) koje su ekvivalentne prepoznatljivim fighter, ranger i rogue klasama u običnom 3rd Edition Fantasy settingu. Možda će vas zabrinuti ovako skroman popis raspoloživih klasa, ali možemo vam garantirati da će kasnije to zaista rijetko koga previše dirati jer uskoro Sila uskače u igru i taman kad ste pomislili da je igra perfektna, ona postane još bolja. KOTOR je daleko od kompleksnosti jednog Temple of Elemental Evila (srećom :) ) i okrenut je daleko široj publici što je očito iz toga da za sve one nesklone RPG-u kao žanru ovdje postoje opcije tipa auto level up, koje će dobar dio role playing elemenata odraditi umjesto vas ako to stvarno želite. Soldiera ne treba previše opisivati, riječ je o standardnom razbijaču s kojim je možda i najjednostavnije igrati. Scout je nešto krhkiji nego Soldier, ali će se lakše baviti razbijanjem brava, popravljanjem droida i inim djelatnostima. Scoundrel je lik koji će se više oslanjati na skrivanje i iznenadne napade. Uz to, još možete birati i spol lika, a to ima utjecaja na radnju.  Bila bi prava šteta raditi Star Wars igru ovoga tipa a da igraču nije na raspolaganju upotreba lightsabera, vjerojatno najjačeg detalja iz cijelog tog univerzuma. Dizajneri su to od samog početka imali na umu pa će posebno poglavlje ove igre imati mačevanje te korištenje Sile, a vama sada već garantirano cure sline. :)

Ono što ostaje standardna boljka svih konverzija, sučelje, se kod ove igre neće naći u rubrici "minus". Baš kao što je i Splinter Cell vrlo inteligentno koristio miša i kotačić za kontroliranje brzine hodanja Sama Fishera, tako je i
KOTOR uspješno prerađen te će njegovo sučelje ubrzo postati posve neprimjetno i stopiti će te se s igrom. Radi se o za PC standardnoj kombinaciji tipkovnica + miš za kretanje i navigaciju kroz izbornike, a još je dodatan plus to što vi zapravo možete odigrati cijelu igru koristeći i samo jedan od ta dva ulazna uređaja. Naravno, teško da će netko to zaista i napraviti, ali je za svaku pohvalu to što su neke stvari poput rotiranja kamere omogućene na dva načina i što za sve izbornike postoji shortcut na tipkovnici. KOTOR se igra iz trećeg lica, ali kamera se ne usmjerava tamo gdje glavni lik gleda nego je slobodno možete rotirati za 360 stupnjeva. To omogućava sasvim dovoljnu slobodu za ovakav tip igre, i rijetko kada će te poželjeti nešto više jer vam je sve nadohvat ruke.

Zvuk je još jedan od elemenata ovog bisera koji vrijedi dobro podcrtati. Još od Tie Fightera, koji je imao odličan iMuse sustav, Star Wars igre su se mogle ponositi izvanserijskom glazbom, a Knights of the Old Republic itekako drži tu razinu. Voice acting svih likova je upravo fenomenalan, niti jedan lik ne odudara niti iritira svojim zavijanjem, a tijekom vaše poduže avanture će te susresti dosta različitih vrsta na nekoliko planeta. Za pohvaliti su i odlično napisani dijalozi, duhoviti i ozbiljni, koji bez problema nose radnju igre i odlično opisuju protagoniste, te je prava milina za gledati i slušati rasprave drugih likova iz partya. Kao i na gotovo svakom segmentu, KOTOR ovdje briljira i sigurni smo da će svatko uživati u tom djelu igre. Sama grafika pak nije ništa posebno, ali kod ovakve igre to uopće nije problem. Knights of the Old Republic je pogonjen Aurora engineom kojeg smo na djelu već mogli vidjeti u ne tako uspješnom Neverwinter Nightsima, za ovu priliku ušminkan pixel i vertex shader efektima. Likovi nisu uberdetaljni ili savršeno zaobljeni, ali zaista impresivni otvoreni prostori, gradovi punih ulicama i nebo kojim prometuju razne letjelice su nešto što će vas natjerati da razjapite čeljust od divote. Perfektno uhvaćena Star Wars atmosfera i dizajn će čak i one koji su do tada bili ravnodušni prema ovom filmskom serijalu natjerati da pokažu svoje divljenje prema uloženom trudu u stvaranje ovakvog vizualnog identiteta.

Ali onaj najbolji dio ove igre je sigurno igrivost, grafika i zvuk su ovdje samo kao potpora (ali prilično jaka potpora). Vama je kao u svakom punokrvnom RPG-u ovdje na raspolaganju velik broj različitih odgovora u razgovorima, vaš put vas može odvesti i na tamnu i na svjetlu stranu sile. Uz zanimljivu glavnu priču tu je i više nego dovoljan broj sporednih questova, tako da bi bila prava šteta samo preletiti kroz ovu igru jer bi ostali zakinuti za dobar dio ovog iznimnog iskustva. Da se u KOTOR-u ne pojavi niti tračak monotonije se brinu povremene mini-igre, a taj dio igre najviše podsjeća na slične trenutke sasvim solidnog Anachronoxa. Borba je nazivno u stvarnom vremenu, ali se igra može pauzirati u svakom trenutku pa taj real time faktor ne igra preveliku ulogu. Još jedan kompliment ide samom vizualnom dojmu borbe, jer je mačevanje i napucavanje blasterima izvedeno totalno filmski i zna dići adrenalin unatoč tome što igrač nije duboko uvučen u fight.

Dark side:
Knights of the Old Republic je pravo remek-djelo ali kako baš ništa nije savršeno, i ova igra ima par mušica., KOTOR možete igrati i na slabijim strojevima jer zbog same prirode fightova frame rate nije od presudne važnosti.

Zaključak:

Knights of the old Republic srećom nije niti prije puno, puno godina, niti je u dalekoj galaksiji, ova fenomenalna nakupina programskog koda vam je na dohvat ruke. RPG godine, potencijalna igra godine, najbolja Star Wars igra ikad – ne zvuči li vam to primamljivo? Nadam se da nećete zamjeriti na hrpetinama sada već pomalo otrcanih hvala na račun KOTOR-a, ali ova igra oduševljava kao malo koja druga. Dakle, ako imate stroj od barem 1 GHz nabavite ta četiri CD-a na kojima Knights of the Old Republic dolazi, oslobodite 3.5 GB prostora na disku, instalirajte, udobno se smjestite te pokrenite i uživajte. Klasik.

 

Moja ocjena : 10/10

GameSpot ocjena: 8.8

Ocjana kritike: 9.3

cjena igrača: 9.2

 



Cs 1.6 steam:Cakija_ST Kupujem 8800/9800/GTS250/4850
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2011 12:41 (Cakija_ST).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RPG enciklopedija

Predobra igra samo meni ne radi na sedmici, stalno mi se kreša.

F.C LIVERPOOL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RPG enciklopedija

The Elder Scrolls V: Skyrim - 95/ 100

 

Developer: Betsheda game studios

Izdavač: Betsheda Softworks

Žanr: Action-adventure open world RPG

 

Minimalna konfiguracija:

Operativni sistem: Win XP

Procesor: Dual Core 2.0 GHz ili ekvivalentni AMD

Grafička kartica: DX 9 kartica 512 MB

RAM: 2 GB

Prostora na hardu: 6 GB

 

Preporučena konfiguracija:

Procesor: Win 7/ Vista

Grafička kartica: Quad Core Intel/ AMD

RAM: 4 GB

 

Skyrim je zadnji nastavak The Elder Scrolls serijala ( 5. službeni ), izdan od strane začetnika serijala. Serijal je kroz godine postao poznat izvrsnim RPG igrama s pravom dozom akcije, open world featureom i cjelokupnom atmosferom svijeta u kojem se nalazi, što je uvjetovalo veliko očekivanje Skyrima od velikog broja igrača diljem svijeta, prethodni nastavak je izašao 2006. ( oblivion ), tako da možemo reći da su fanovi konačno došli na svoje, nakon 5 godina, jer igra nije podbacila u gotovo nijednom segmentu.

 

Priča:

Kao i u prethodnicima, priča je dosta dobra, zanimljiva i fino prezentirana. Odmah naglašavam, Skyrim nije nastavak jednog od prethodnih djelova, već novo poglavlje serijala, u kojem se radnja vrti 200tinjak godina nakon buvanja u Oblivionu. Empire i Nordovi, rasa nastanjena u Skyrimu, međusobno ratuju, Nordovi su pokret otpora koji pruža opresiju valdanju Empirea, koje područje ustupa Elvenima. Građanski rat je izbio čim je kralj ubijen, a podjeljene strane su Nordovi koji žele da Skyrim ostane u carstvu i oni koji žele slobodni Skyrrim.

Na početku igre, igrač dobija kontrolu na nepoznatim likom, koji zajedno s ostalim zatvorenicima ide na izvršenje smrtne kazne, no međutim, spletom okolnosti ipak preživljava s još jednim likom i tu počinje naša avantura. Od tad nadalje možemo što hoćemo, rješavati main quest i samo main quest, lutati, istraživati, rješavati sporedne questove, boriti se, tražiti companione, kupovati, prodavati, izrađivati. Sve to ovisi o igraču i samo o igraču.

Igra nudi popriličan broj igrivih klasa koje će biti poznate igračima koji su igrali prethodne nastavke, svaka klasa ima svoje posebnosti te ih se na temelju toga odabere, osim biranja klase igraču se nudi i velik asortiman pri izradi svog lika ( fizičke osobine ), što je stvar po kojoj su Betshedine igre odavno poznate.

 

Tehnička strana:

Grafika je neloša, engine lijepo iscrtava velik broj objekata od jednom te neloše oprikazuje udaljene objekte, ali se ćuti konzolitis, teksture su zamrljane, i "slabe", no u svakom lošem ima dobroga, tako da će igra zbog toga raditi i na lošim kompjuterima a onima koji je pokrenu na najvišim postavkama ipak pružiti vrhunsko iskustvo poprilično dobrog izgleda. Igru vrti novi Engine ( Creation Engine ), te radi dosta dobar posao, fizika je malo čudna, ali isto dosta dobro izvedena. Zvukovi su odlični, ožda ponajbolji segment tehničke strane, kao prvo, sama glazba u igri je genijalna te je zasigurno jedan od najjačih soundtrackova ikad ubačenih u igru, voice acting je dosta dobar, uzevši u obzir broj likova a svi ostali zbukovi ( ambijent, naš igrač u borbi, dok trči, borba i sličn o) su također izvrsni, sve u svemu, za zvuk 10/10.

 

Zaključak:

Valjda je već očito da ću ovu igru preporučiti svima, čak i nepobornicima serijala, dajte serijalu još jednu šansu, moglo bi vas okrenuti. Jako dobar nastavak dostojan prethodnika, koji u nijedom većem segmentu nije failao, te je dao ono što se od njega očekivalo, novi TES i sate i sate zabave brojnim RPG igračima po cijelom svijetu.

I think a lot of cynicism has dropped away from my shoulders since I stopped drinking...
Moj PC  
2 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice