RPG enciklopedija

poruka: 85
|
čitano: 33.976
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
16 godina
protjeran
offline
Lista RPG-ova A-Z

Dodaj još ove kvalitetne naslove:

 

The Temple of Elemental Evil

 

Vampire: The Masquerade – Redemption

 

Vampire: The Masquerade – Bloodlines

 

 

 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Lista RPG-ova A-Z

Fallout

 

Izdavac/Developer

Interplay/Black Isle

 

Zanr

Postapocaliptic turn based role playing game

 

Opis

3. svjetski rat se desio i svijet je razoren nuklearnim oruzjem.

Svijetom sada vladaju placenici, robovlasnici, stvorenja izoblicena radijacijom, mutanti ali i nekolicina gradova koji predstavljaju zadnji pokusaj ocuvanja civiliziranog drustva.

Vi ste jedan od sretnika cija je obitelj zavrsila u tkz. podzemnom "Vault-u".

Vaulti su ogromni podzemni kompleksi, stvoreni kako bi zastitili njegove stanovnike od radijacije, nuklernog napada i svega zlog na planeti, dok se jednog dana svijet ne ustabili.

Na nesrecu, u vasem Vaultu je pukao zadnji vodeni filter koji je prociscavao vodu od radijacije i stanovnici Vaulta koriste zadnje zalihe vode da bi prezivjeli.

Vi ste poslani u opasan svijet kako bi nasli novi Water Chip i spasili zivote svojih bliznjih.

 

Recenzija

Buduci da je ova igra napravljena daleke 1997. godine, od grafike se nemoze ocekivati bog zna sto.

Grafika je 2D i nije Crysis ali je atmosfera odlicna i sa umjetnicke strane - pun pogodak.

Nesto kao postapokalipticni Baldur's Gate.

Cijela igra, iako mracna, nudi brdo crnog humora i uvijek pronade nacin da nasmije igraca.

Sama prica je odlicna i jako dobro uspijeva uvesti vas u taj postapokalipticni svijet i stvara neku vrstu ovisnosti.

Prica ima vise zavrsetaka, baziranim na vasim odabirima tokom igre.

Odabira ima mali milijon, kao i opcija za razgovor. Dialozi su odlicno napisani i developeri nisu stedjeli niti na psovkama, niti na humoru.

Borba je turn based - znaci imate odreden broj Action Point-ova, ciji broj je odreden vasim statistikama (strenght, agility, perception...), koje koristite u svrhu kretanja i akcija, kao sto su: pucanje, reload, koristenje itema, itd.

U igri je dakle, vec spomenuti sustav statistika vaseg lika, koji ukljucuje i razne perkove i traitove, a i razne skillove kao sto su: speech, bartering, repair, energy weapons, isl.

Borba je brutalna i sadrzi scene odsjecanja ekstremiteta, litre krvi, spaljivanja, tako da igra po danasnjim standardima nije preporucljiva djeci ispod 18 godina. (Ja sam imao manje, pa nisam jos nikoga ubio. :P)

Sve u svemu, ova igra je jedna od onih legendarnih o kojim su vam pricali veterani gaming-a. Ovo je jedna od igara na kojoj je i danas mnostvo RPG-ova utemeljeno.

Ako vam ne smeta zastarjela grafika - ovo je must have.

Te davne 1997. dok igre jos nisu bile komercijalne i dok su site-ovi jos objektivno ocjenjivali, ova igra je pobrala slabasnu ocjenu na gamespotu i da danas nesto takvo izade, sigurno bi dobilo cistu desetku.

Od mene ce ju sigurno dobiti. :)

 

Gamespot - 8.7

Metacritic - 89/100

Moja ocjena - 10

 

 

 

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 20:16 (Psiho246).
Moj PC  
6 0 hvala 7
14 godina
protjeran
offline
Lista RPG-ova A-Z

Evo da ja recenziram jednu...

 

Fallout 3

FPS/RPG

 

Velićanstveni poćetak

Sve poćinje vašim rođenjem vi ste u bolnici te vam mama daje ime i gledate kako će te izgledati u budućnosti. Poćetak je vrlo zanimoljiv hodate kao beba tražite knjižicu igraćke i sudjelujete u rođendanima.Pomoću toga se polako upoznavate igrin svijet te saznajete da vani nemožete ići tako lako.

 

Ulazak u svijet

Kada odrastete dobiate mogućnost izlaska vani,no idemo redom. Prića je vrlo zanimljiva podloga. Nakon nuklearnoga rata preživljavaju samo oni pod zemljom a ovi koji su vani nema spasa. Vi obavljate zadatke koji su vrlo raznovrsni ima ih gomilu, prilikom svakog ulaska možete prićati sa svakom osobom,te na taj naćin dobiti novac. Borite se protiv raznih beštija poput demonske djece i ostaloga. Sa čime se vi to borite. Oružija su vrlo orginalna te je užitak pucati iz njih. Unaprjeđujete ih svakim novim levelom.Moramo izdvojiti mogućnost pauziranja igre tokom ciljanja. Ubijanjem neviniih puni takozvanu lošu karmu a ako ste dobar i borite se protiv zla puni dobru karmu ona itekako utjeće na igrin kraj.

 

Okruženje

Okruženi ste radijacijom te ruševinamaa. Ruševina su odlićno dizajnirane imaju detalja poput reklama ili žica. No kasnije dosadi fali dodatnoga sadržaja. Kontrola vašega lika je jednostavna osim standarnoga iz prvoga lice moguće je i iz trećega lica. Invertori je ugodan pregledan baš kakav treba biti. Isto tako i mapa fino su iscrtani djelovi ali kvari doživljaj dizajn i ružne teksture.

 

Dojam

 

Dojam je dobar od tehnićke strane jedino nam se nije svidjelo smeđe sive boje i loše teksture. Prića je odlićna sustav borbe zabavan. Igra nudi čak 50 sati igranja što je sasvim dovoljno.

 

+prića,sustav borbe

-tehnićka strana se neće svidjeti svakome i pokoji bug

 

 

Moja ocjena:9,5

Gamespot ocjena:9,0

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
3 2 hvala 4
16 godina
offline
Lista RPG-ova A-Z

Mala napomena i sugestija.

 

Bilo bi dobro kada bi pod ocjenu igre pisali prosječnu ocjenu sa Metacritica.

 

Druga stvar, Daniman, budući da si autor teme, tvoj je zadatak linkati opise igara koje netko napiše u prvoj poruci u temi, kako nebi trebali tražiti.

 

Ovo naravno ako želiš da tema bude sticky.

 

Prouči kako je napravljen popis FPS-a pa po uzoru na to uredi.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
 
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RPG enciklopedija

Svaka čast na ovome.Cool Ovako nešto sam se nadao i potaknuti kada sam pokrenio temu o FPS-ovima. Mislim da bi bilo bolje da temu preimenujemo u RPGopedia, čisto da se vidi povezanost među ovim listama koje imamo na forumu - bez obzira što malo čudno zvuči.

 

I znam da vas ima dosta koji bi ovdje strpali npr. Deus Ex što nema smisla. Deus Ex je prije svega FPS, s malim dodacima RPG-a. Ovdje bi trebale ići igre koje su prije svega RPG-ovi.

 

Još jednom - svaka čast!

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: RPG enciklopedija
scorpion667 kaže...

Svaka čast na ovome.Cool Ovako nešto sam se nadao i potaknuti kada sam pokrenio temu o FPS-ovima. Mislim da bi bilo bolje da temu preimenujemo u RPGopedia, čisto da se vidi povezanost među ovim listama koje imamo na forumu - bez obzira što malo čudno zvuči.

 

I znam da vas ima dosta koji bi ovdje strpali npr. Deus Ex što nema smisla. Deus Ex je prije svega FPS, s malim dodacima RPG-a. Ovdje bi trebale ići igre koje su prije svega RPG-ovi.

 

Još jednom - svaka čast!

Kažeš RPGopedia a nasloviš temu RPG enciklopedija.Smijeh

 

Možeš li preimenovati u RPGopedia?Bilo bi bolje.

Death has a thousand faces,evil only one.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 19:35 (luckyluke).
16 godina
neaktivan
offline
RE: RPG enciklopedija
luckyluke kaže...
scorpion667 kaže...

Svaka čast na ovome.Cool Ovako nešto sam se nadao i potaknuti kada sam pokrenio temu o FPS-ovima. Mislim da bi bilo bolje da temu preimenujemo u RPGopedia, čisto da se vidi povezanost među ovim listama koje imamo na forumu - bez obzira što malo čudno zvuči.

 

I znam da vas ima dosta koji bi ovdje strpali npr. Deus Ex što nema smisla. Deus Ex je prije svega FPS, s malim dodacima RPG-a. Ovdje bi trebale ići igre koje su prije svega RPG-ovi.

 

Još jednom - svaka čast!

Kažeš RPGopedia a nasloviš temu RPG enciklopedija.Smijeh

 

Možeš li preimenovati u RPGopedia?Bilo bi bolje.

Daniman mi je napisao da je tako nazovem, ali vidjet ćemo što on kaže na ovo (valjda nije još vidio poruku). Možda da naziv bude "RPGopedia - enciklopedija RPG-ova" ili nešto u tom stilu. Ajd tko se slaže za ovaj naziv neka opali palac gore.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 19:42 (scorpion667).
14 godina
neaktivan
offline
RE: RPG enciklopedija

Po godinama je puno bolje..

Ljudi nemojte davati svoje ocjene, sto ljudi sto čudi..

 

Nije savršeno, ali je metacritic najbolje kaj se može..

 

Što se tiče Deus Ex-a, to je više RPG od Mass Effecta.

Skillovi, xp, implatanti, inventorij, odabir municije, upgrade oružja, istraživanje, izbor načina odigravanja..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 19:52 (NightShadow).
14 godina
protjeran
offline
RE: RPG enciklopedija
scorpion667 kaže...
luckyluke kaže...
scorpion667 kaže...

Svaka čast na ovome.Cool Ovako nešto sam se nadao i potaknuti kada sam pokrenio temu o FPS-ovima. Mislim da bi bilo bolje da temu preimenujemo u RPGopedia, čisto da se vidi povezanost među ovim listama koje imamo na forumu - bez obzira što malo čudno zvuči.

 

I znam da vas ima dosta koji bi ovdje strpali npr. Deus Ex što nema smisla. Deus Ex je prije svega FPS, s malim dodacima RPG-a. Ovdje bi trebale ići igre koje su prije svega RPG-ovi.

 

Još jednom - svaka čast!

Kažeš RPGopedia a nasloviš temu RPG enciklopedija.Smijeh

 

Možeš li preimenovati u RPGopedia?Bilo bi bolje.

Daniman mi je napisao da je tako nazovem, ali vidjet ćemo što on kaže na ovo (valjda nije još vidio poruku). Možda da naziv bude "RPGopedia - enciklopedija RPG-ova" ili nešto u tom stilu. Ajd tko se slaže za ovaj naziv neka opali palac gore.

Evo ja sem rekao RPG enciklopedia, nekak meni bolje zvući no vidjeti ćemo sta ostali kažu napomenuo bih da ocjene ipak skidate sa MetaCritica Hvala!

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
16 godina
offline
RPG enciklopedija

The Elder Scrolls III: Morrowind

 

Izdavac/Developer

Bethesda Softworks

 

Zanr

Action/Role Playing Game

 

Opis

Treci po redu TES, stavlja nas u ulogu kriminalca koji dolazi sluziti robiju u pokrajnu Morrowind na kontinentu zvanom Tamriel.

Spletom okolnosti, bivate oslobodeni i krecete u misiju borbe protiv velikog zla koje se nadvilo nad Morrowindom...

 

Recenzija

Sto reci za TES: Morrowind?

Prvo bih zelio reci ponesto o grafici.

TES III je vise umjetnicko dijelo nego li je nakupina pixela i poligona.

Putujuci kroz Morrowind, srest ce te se sa desetke razlicitih kultura od kojih svaka ima svoj specificni izgled, arhitekturu, zivotinjski svijet i svoju pozadinu (ne mislim ovdje na zadnjicu).

Takoder ce te se sresti sa nekoliko razlicitih klimatskih uvjeta. Tako Morrowind ima raznolik krajolik (rimuje se, roflcopter) koji se sastoji od pjescanih i vulkanskih pustinja, mocvara, velikih travnatih povrsina, itd.

Vidi se da je velik trud ulozen u umjetnicku stranu grafike, za razliku od Morrowind-ovog mladeg brata koji pati od copy-paste objekata.

Kostumizacija lika je takoder solidna, a inventory sustav odlican. Tako vas lik moze na sebi birati, ne samo kakav ce shoulder armor imati, vec i kakav ce lijevi shoulder armor imati, a kakav desni.

To dovodi do vrlo slozene kostumizacije izgleda lika sto mi se jako svidjelo.

Borba je real time i odvija se u prvome licu. Na prvi pogled - nista posebno, no ipak zabavno.

Skill sistem u ovoj igri mi je jedan od najdrazih. Skillove i levele dobivate, ovisno o tome sto radite tokom igre.

Ako pun trcite, nabijate Athletic skil, ako puno koristite odredenu vrstu oruzja, nabijate taj skill itd.

Sama prica je solidna, ali i ne previse ocaravajuca. To i nije lose jer je ova igra zamisljena kao sandbox gdje mozete raditi sto vas je volja.

Stvari za raditi, hvala bogu ima i previse! Mozete side questat, citati gotovo neograniceni Lore TES-a u knjigama, boriti se u areni i ono sto je mozda vazno za napomenuti, ova igra od vas ne trazi prolazak main questa.

Slobodni ste ubiti sudionike main questa, sto vas onemoguci u zavrsavanju istoga ali vas ne onemoguci da dalje igrate. Tako da ne postoji nepobjedivih NPC-eva.

Ako vam je dosadno, mozete probati ubiti i samog boga i vladara glavnog grada Morrowinda - Vivec-a. Naravno, ako imate dovoljno iskustva i energije. :P

U igri takoder postoji hrpa gildi u koje se mozete uclaniti, profesije koje mozete raditi - sve u svemu, igra je natrpana sadrzajem i tesko da vam moze dosaditi.

Sto vise da se kaze? Ovo je takoder jedna od onih old school - must have igara. Igra je tajanstvena, magicna, prekrasna i zabavna! Sto se vise moze traziti od jedne igre?

Moram napomenuti da ova igra ima jedan od najboljih soundtrack-ova koji sam ikada cuo u nekoj igri!

Primjer u prilozenom videu. Savrsenstvo...

Ako vam je malo zastarjela 3D grafika probavljiva, svakako probajte ovu igru.

 

Gamespot ocjena - 8.7

Metacritic - 89/100

Moja ocjena - 10

 

 

 

 

 

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 20:17 (Psiho246).
Moj PC  
8 0 hvala 6
16 godina
offline
RE: Lista RPG-ova A-Z
Danny_HR kaže...

Mala napomena i sugestija.

 

Bilo bi dobro kada bi pod ocjenu igre pisali prosječnu ocjenu sa Metacritica.

 

Druga stvar, Daniman, budući da si autor teme, tvoj je zadatak linkati opise igara koje netko napiše u prvoj poruci u temi, kako nebi trebali tražiti.

 

Ovo naravno ako želiš da tema bude sticky.

 

Prouči kako je napravljen popis FPS-a pa po uzoru na to uredi.

U svoje dvije dosadasnje recenzije sam dodao ocjenu Metacritic-a, u duhu toga da ova tema sto prije dospije pod sticky. :P

- Psiho246
15 godina
neaktivan
offline
RPG enciklopedija

Svaka čast za temu!Ovo će mi dosta pomoći da pronađem neki dobar naslov pošto ne igram često RPG-ove.

BTW,zašto ne stavljate i MMORPG igre zajedno s ovima?

Fućkaj ga!
 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Lista RPG-ova A-Z
Psiho246 kaže...
Danny_HR kaže...

Mala napomena i sugestija.

 

Bilo bi dobro kada bi pod ocjenu igre pisali prosječnu ocjenu sa Metacritica.

 

Druga stvar, Daniman, budući da si autor teme, tvoj je zadatak linkati opise igara koje netko napiše u prvoj poruci u temi, kako nebi trebali tražiti.

 

Ovo naravno ako želiš da tema bude sticky.

 

Prouči kako je napravljen popis FPS-a pa po uzoru na to uredi.

U svoje dvije dosadasnje recenzije sam dodao ocjenu Metacritic-a, u duhu toga da ova tema sto prije dospije pod sticky. :P

Op,op psiho puno hvala, super recenzija evo ja taman sortiram malo ove godine oćekujte sutra temu u sticy Cool

@Tomislav95 Ovako neželim stavljati MMORPG jel je to potpuno drugi žanr možda stavim kada sredim godine ali u drugu rubriku ili temu Namigiva

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 20:20 (Daniman123).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Lista RPG-ova A-Z

Još nešto..

Mislim da treba istaknuti ako RPG ima mogućnost modanja.

 

Kao primjer ističem odlični Morrowind (zapravo Bethesda RPG-ove) koji je moguće prekrojiti ukoliko vam se nešto ne sviđa..

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RPG enciklopedija

Evo godine za sve igre od A do D da ti ubrzam malo sortiranje.

 

Abandoned Places:A time for Heroes  1992
Advanced Dungeons & Dragons Collectors Edition Vol. 1  1994
Adventure Construction Set  1987
The Adventures of Bouapha: Sleepless Hollow  2007
Age of Pirates 2: City of Abandoned Ships   2009
Age of Pirates: Caribbean Tales  2006
Akalabeth  1980
Akuma - Demon Spawn  1999
Al-Qadim: The Genie's Curse 1994
Alien Earth  1998
Albion  1996
Aveyond 2006
Avernum 6 (5,4,3,2,1)  2010
Avencast: Rise of the Mage  2007
Arx Fatalis  2007
Archangel  2002
Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura  2001

 

B


Bad Blood  1990
The Bard's Tale (1985)
The Bard's Tale 3: The Thief of Fate 1990
Blades of Exile  1997
Bloodstone  1993
BorderZone  1987
Bounty Bay Online  2007
BraveSoul  2003
Breath of Fire IV  2003

Baldur's Gate 1998
Baldur's Gate II: Shadows of Amn 2000
Baldur's Gate II: The Collection
Baldur's Gate II: The Collection
Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast 1999
Baldur's Gate: The Original Saga

 

C


Captive  1992
Castle Fantasia 2 Renewal  2000
Castle of the Winds 1: A Question of Vengeance  1993
Castle of the Winds 2: Lifthransir's Bane 1993
Challenge of the Five Realms  1992
Champions of Krynn  1990
The Chosen - Well of Souls  2007
The Chronicles of Ny  -  nepoznato
Clans  1999
The Colony  - nisam mogao naći
Crystals of Arborea  1990

 

D


Daemonsgate  1992

Dink Smallwood  1997
Daikoukai 2007
Daikoukai
Dangerous High School Girls in Trouble  2008
The Dark Eye: Demonicon  -  nije još izašla
The Dark Eye: Drakensang - The River Of Time  2008
The Dark Heart of Uukrul  1990
The Dark Queen of Krynn    1990
Dark Sun Online: Crimson Sands  1999
Demon's Winter 1986
Depths of Peril  2007
Descent to Undermountain  1997
Devil Whiskey  1999
Diablo  1996
Diablo II  2000 
Diablo II: Lord of Destruction  2001
Diablo III  - nije izašlo
Digimon Battle 2010     
Disciples of Steel 1994  
Divine Divinity 2002  
Divinity II: Ego Draconis  2010 
Divinity II: Flames of Vengeance - nije još izašlo        
Dragon Age II  -  nije još izašlo

Darklands  1992
Darkstone  1999 
Day Watch  2007 
Deadlands  2003 
Death Knights of Krynn  1991 
Demise: Ascension - nisam mogao naći
Demise: Rise of the Ku'Tan 1999

Deux Ex  2000

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
3 0 hvala 4
14 godina
protjeran
offline
RPG enciklopedija

Puno hvala na ovoj listi Smijeh

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Lista RPG-ova A-Z

The Elder Scrolls IV: Oblivion

 

Izdavac/Developer

Bethesda Softworks

 

Godina

2006

 

Zanr

Action/Role Playing Game

 

Minimum System Requirements:

  • Windows XP, Windows 2000, Windows XP 64-bit
  • 512MB System RAM
  • 2 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
  • 128MB Direct3D compatible video card
  • and DirectX 9.0 compatible driver;
  • 8x DVD-ROM drive
  • 4.6 GB free hard disk space
  • DirectX 9.0c (included)
  • DirectX 8.1 compatible sound card
  • Keyboard, Mouse

 

Recommended:

  • 3 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
  • 1 GB System RAM
  • ATI X800 series, NVIDIA GeForce 6800 series, or higher video card

 

My recommended:

- najbolje kaj imate

 

Opis

Četvrti po redu TES, budite se u tamnici sa amnezijom, a spletom okolnosti upravo kroz vašu čeliju vodi tajni prolaz kojim kralj sa vjernim vitezovima bježi od ubojica.. Da situacija bude još gora, po kraljevstvu se otvaraju portali ravno iz pakla..

 

 

Recenzija

 

Oblivion je ukratko moguće opisati kao Crysis RPG-ova.. Lijep izvana, zasjenjen iznutra. Bethesda je radeći Oblivion u odnosu na legendarni Morrowind najviše poradila na grafici dok je gameplay užasno pojednostavljen.. Ujedno je igra izdana i za konzole pa je UI (inventorij) u originalu živa mora što se tiče navigacije..

 

Hrpa opcija (belt, l/r glove, l/r shoulder, cloak, košulja, hlače..) je zamijenjena sustavom kapa, armor, hlače, čizme, rukavice.

Izbačena su oružja kao koplje, samostrijel, thrown (luk je jedini ranged) dok su neki skillovi ujedinjeni (short i long blade, axe i blunt)..

Lista poboljšanja uključuje regeneraciju mane (u Morrowindu morate spavati da se napuni), bolje baratanje spellovima i fiksni broj enchant chargeva (Morrowind=ovisno o skillu).

Izbačen je sustav putovanja i zamijenjen teleportiranjem po mapi kad otkrijete lokaciju (počinjete sa svim gradovima otkrivenim). U igru je ubačeno i jahanje, ali ne i mounted combat.

 

Najviše prigovora ipak je dobio "dinamički" svijet koji levela zajedno sa vama, te vam uvijek daje "jednaki" challenge. Tako je moguće pobijediti na lvl 1 u prestižnoj areni, ali i dobiti po leđima od random wolfa na visokom levelu (bar u teoriji).. To je dovelo do apsurda da su neki ljudi izbjegavali levelanje..

 

Da ne ispadne da samo kudim, grafika je odlična posebice ukoliko imate hardver za upogoniti na max detaljima. Svijet je prilično velik i zanimljiv za istraživanje, a glavni quest dosta dobar. I dalje je moguće pristupiti raznim guildovima (mage, fighter, thief, assasin) i općenito igrati igru kako god vam odgovara.

 

Iako je ocjena na Metacriticu visoka, objektivna ocjena igrača koji je igrao Morrowind je 15ak bodova niža. Srećom po fanove Elder Scrollsa, kao i Morrowind moguće ju je modati do bola i ispraviti sve što smatrate da je Bethesda zeznula.

 

Metacritic - 94/100

Moja ocjena - 80/100

Moja ocjena sa modovima - 100/100

 

 

Modanje

 

http://planetelderscrolls.gamespy.com/

http://www.tesnexus.com/

http://forums.bethsoft.com/index.php?/forum/25-mods/?s=b2a17efa2acb209f3d7998aee43e686b

 

S obzirom na gore rečeno bio bi veliki propust ne uputiti igrače na dvije ultra popularne stranice na kojima se moguće doslovce izgubiti u hrpi modova. Također iskreno preporučam posjet forumima (3. link) gdje se može dobiti hrpa informacija o modovima (od lista, aktualnih, popularnih, vodiča i sl).

Special Tribute ovim putem ide Oscuro Oblivion Modu koji ispravlja po mnogima najveću pogrešku te vraća u svijet gdje počinjete doslovce na dnu da bi se uzdigli na mjesto junaka. Oprez, budite spremni da vas ispraše kao balavca Osmijeh

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 21:31 (NightShadow).
14 godina
protjeran
offline
RE: Lista RPG-ova A-Z
NightShadow kaže...

 

 

http://planetelderscrolls.gamespy.com/

http://www.tesnexus.com/

http://forums.bethsoft.com/index.php?/forum/25-mods/?s=b2a17efa2acb209f3d7998aee43e686b

 

S obzirom na gore rečeno bio bi veliki propust ne uputiti igrače na dvije ultra popularne stranice na kojima se moguće doslovce izgubiti u hrpi modova. Također iskreno preporučam posjet forumima (3. link) gdje se može dobiti hrpa informacija o modovima (od lista, aktualnih, popularnih, vodiča i sl).

Special Tribute ovim putem ide Oscuro Oblivion Modu koji ispravlja po mnogima najveću pogrešku te vraća u svijet gdje počinjete doslovce na dnu da bi se uzdigli na mjesto junaka.

 

 

 

Odlićna recenzija i ovo za modanje to je super ideja budem naveo to po želji Smijeh P.S dodaj screenshote

P.S.S Sutra ću sortirati po godinama jer danas nažalost nemam vremena vi samo nastavite recenzirat (oćekujte i od mene jednu Namigiva)

 

 

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 21:24 (Daniman123).
15 godina
offline
RE: Lista RPG-ova A-Z
budem vam sve ispisao rpgove,opise slike,samo da dojdu praznici
15 godina
offline
RPG enciklopedija

The Witcher

 

 

Sistemski zahtjevi:

 

MINIMUM

Intel Pentium 4 or Athlon 64 2800+ 2.4GHz Processor

1GB RAM

8.5GB Hard Disk Space

DirectX 9.0c

Nvidia GeForce 6600/ATI Radeon 9800 Video Card

DirectX 9.0c Compatible Sound Card

4X DVD-ROM Drive

RECOMMENDED

Intel Pentium 4 or AMD Athlon 64 3000+ 3.0 GHz Processor

2GB RAM

8.5GB Hard Disk Space

DirectX 9.0c

Nvidia GeForce 7800 GTX/ATI Radeon X1950 XT Video Card

DirectX 9.0c Compatible Sound Card

 

 

The Witcher je izašao 2007. godine od nama nepoznate tvrtke CD Project (maštovito ime) koja je se prije bavila prijevođenjem igara na poljski. Kada netko takav krene pravit igru (i to RPG) normalno da ne očekujemo mnogo. Ali ovi su ljudi napravili jedan od po meni najboljih RPG-ova ikada. U igri preuzimate ulogu Geralta, bjelokosog vještaca koji se budi nakon 5 godina bez ikakvog sječanja. Ovo nije klasični RPG u kojem na lika bacate tone opreme. Naprotiv ovdje cijelu igru većinom koristite svoja 2 mača - jedan čelični za borbu protiv ljudi, a drugi srebreni za borbu protiv čudovišta (inače profesija vještaca je ubijanje čudovišta). Ovo nije igra u kojoj ćete spašavati cijeli svijet, ovo je igra u kojoj radite za sebe i svoj red vještaca. U igri također možemo praviti napitke od raznih biljaka i slično. Napitci služe da bi vam pojačali nešto (snagu, reflekse, pogled u mraku, zdravlje) iako ovdje nema instant napitaka za zdravlje tako da morate biti spremni za sve. Uz oružja geralt se zna služiti i magijom tzv. znakovima iako ćete većinu borbe rješavat metalom, ovo može dobro doći za grupu neprijatelja. Također igra ima i poseban sistem borbe - osim što morate gledati koji mač ćete kada izvući postoje i tri stila borbe a to su: teški - Za velike i spore neprijatelje (oduzima dosta energije), brzi - Za brze protivnike (oduzima manje energije ali ako se s teškim napadne brz neprijatelj lako izbjegaje oštricu), grupni - (za rješavanje više slabijih protivnika od jednom). U borbi se izvode i komboi te izbjegavanje (bacanje u stranu) i borba je stvarno veliki odmak od klasičnih RPG-ova. Najbolje od svega u igri je priča - stvarno je dobro napravljena, a odluke se pamte i prije ili kasnje će vam se obiti od glavu.  Ljudi vas baš ne podnose (witcheri im nisu previše dragi) ni ne prihvaćaju, ali za to vas briga ne podnosite ni vi njih - radite samo za lovu i to vam je važno. U igri ne postoje dobre i loše odluke jer je to daleko kompliciranije. Dakako u igri ima i knjiga koje vam trebaju za raspoznavanje biljaka i životinjskih djelova (nemožete ubrati neku biljku za napitak ako niste pročitali knjigu o njoj, a osim napitaka možete pravit i posebna ulja za premazivanje mačeva ili čak eksplozive. Moram još spomenuti i kockanje koji je dobar način za zaradit lovu i tuče za novac (u lokalnim birtijama). Grafika je solidna i preporučajem ovu igru svima.

NAPOMENA: Skinite zadnji patch jer je igra imala problema sa zaštitom, a patch uklanja zaštitu.

 

Ocjena:

Metacritic - 81%

BUG - 92%

 

 

 

Do why me key too - pročitaj ovo brzo :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2010 22:42 (xxxxx).
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
RPG enciklopedija

Evo nekih RPG-ova koje nisam vidio na popisu.

 

Anachronox  (2000)
King Of The Dragon Pass (1999)
Arcatera: The Dark Brotherhood (2000)
Gorky 17  (1999)
Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord (1981)
Wizardry II: The Knight of Diamonds (1982)
Wizardry III: Legacy of Llylgamyn (1983)
Wizardry IV: The Return of Werdna (1986)
Wizardry V: Heart of the Maelstrom (1988)
Wizardry VI: Bane of the Cosmic Forge (1990)
Wizardry VII: Crusaders of the Dark Savant (1992)
Dragon Age: Origins (2009)
Soulbringer (2000)
Summoner (2001)
Dungeon Siege (2002)
Dungeon Siege II (2005)
Dungeon Siege II: Broken World (2006)
Freedom Force  (2002)
Freedom Force vs The 3rd Reich (2005)
Magic and Mayhem (1998)
Magic & Mayhem: The Art of Magic (2001)
Wizards & Warriors (2000)
Icewind Dale (2000)
Icewind Dale 2 (2002)
Gunlok (2000)

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: RPG enciklopedija
scorpion667 kaže...

Evo nekih RPG-ova koje nisam vidio na popisu.

 

Anachronox  (2000)
King Of The Dragon Pass (1999)
Arcatera: The Dark Brotherhood (2000)
Gorky 17  (1999)
Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord (1981)
Wizardry II: The Knight of Diamonds (1982)
Wizardry III: Legacy of Llylgamyn (1983)
Wizardry IV: The Return of Werdna (1986)
Wizardry V: Heart of the Maelstrom (1988)
Wizardry VI: Bane of the Cosmic Forge (1990)
Wizardry VII: Crusaders of the Dark Savant (1992)
Dragon Age: Origins (2009)
Soulbringer (2000)
Summoner (2001)
Dungeon Siege (2002)
Dungeon Siege II (2005)
Dungeon Siege II: Broken World (2006)
Freedom Force  (2002)
Freedom Force vs The 3rd Reich (2005)
Magic and Mayhem (1998)
Magic & Mayhem: The Art of Magic (2001)
Wizards & Warriors (2000)
Icewind Dale (2000)
Icewind Dale 2 (2002)
Gunlok (2000)

Nije li Freedom Force RTS?

Samo ima neke elemente RPG-a, al je daleko od RPG-a.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: RPG enciklopedija
Psiho246 kaže...
scorpion667 kaže...

Evo nekih RPG-ova koje nisam vidio na popisu.

 

 

Nije li Freedom Force RTS?

Samo ima neke elemente RPG-a, al je daleko od RPG-a.

Tactical RPG - tako piše na gotovo svim stranicama. Ako mene pitaš nije RPG, ali kada već ubacuju Deus Ex zašto ne i ovo.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
14 godina
protjeran
offline
RE: RPG enciklopedija
scorpion667 kaže...
Psiho246 kaže...
scorpion667 kaže...

Evo nekih RPG-ova koje nisam vidio na popisu.

 

 

Nije li Freedom Force RTS?

Samo ima neke elemente RPG-a, al je daleko od RPG-a.

Tactical RPG - tako piše na gotovo svim stranicama. Ako mene pitaš nije RPG, ali kada već ubacuju Deus Ex zašto ne i ovo.

U čoeče kolika lista Smijeh Ovo svakako dolazi,danas kada sortiram po godinama Namigiva

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 12:47 (Daniman123).
16 godina
neaktivan
offline
RE: RPG enciklopedija
Daniman123 kaže...
scorpion667 kaže...
Psiho246 kaže...
scorpion667 kaže...

Evo nekih RPG-ova koje nisam vidio na popisu.

 

 

Nije li Freedom Force RTS?

Samo ima neke elemente RPG-a, al je daleko od RPG-a.

Tactical RPG - tako piše na gotovo svim stranicama. Ako mene pitaš nije RPG, ali kada već ubacuju Deus Ex zašto ne i ovo.

U čoeče kolika lista Smijeh Ovo svakako dolazi,danas kada sortiram po godinama Namigiva

Zaboravio sam još Wizardy 8 (2001)

 

EDIT: Još dvije - Numen Contest Of Heroes (2009) i Legend: Hand of God (2008)

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 18:45 (scorpion667).
15 godina
neaktivan
offline
RPG enciklopedija

Evo mene opet Smijeh.

 

Titan Quest

 

Developer: Iron Lore Entertainment

Izdavač: THQ

 

Minimalna konfiguracija:

Procesor: 1.8 GHz Intel ili slični AMD

RAM: 512 MB

Grafička kartica:

- nVidia GeForce 3 ili slična

- ATI Radeon 8500 sa pixel sharderon 1.1 ili slična

Prostor na hard disku: 5 GB

 

Preporučena konfiguracija:

Procesor: 3.0 GHz Intel ili slični AMD

RAM: 1 GB rama

Grafička kartica:

- nVidia GeForce 6800 serija

- ATI Radeon x800 ili slična

 

Titan Quest je akcijski hack n' slash RPG, izašao 26. 6. 2006. Igra je u početku bila dostupna samo putem Steama, dok je poslije došla i na police dućana, zajedno sa ekspanzijom Immortal Throne, koja je izašla 17. 6. 2007.

 

Plot:

Igrač preuzima ulogu heroja, borca protiv starih, mitoloških bića, u 3 različita game world settinga ( Sparta/Grčka, Egipat i Slik Road/Azija ). Nakon što veza između smrtnika ( ljudi ) i bogova biva prekinuta naš lik ( čiji spol i izgled možemo donekle sami urediti ), kreće na zadatak s ciljem da se odupre moćnom zlu koje prijeti njegovom narodu ( što će biti jako teško, znajući da su ih bogovi napustili ) te se igrač ubrzo upoznaje mnoge likove kojima je cilj vratiti balans između svijeta ljudi i svijeta bogova, također se susreće sa hordama raznovrsnih neprijatelja i bosseva, valja naglasiti da igrač može birati u upgradeati svoje sposobnosti i atribute, ovisno o stilu igre koji mu odgovara, u igri je razasuto preko 1000 djelova opreme koji se mogu koristiti i kojima se možemo služiti, i koji su podjeljenji na česte, rijetke i ultra rijetke.

Također je moguće ispunjavati side questove koje nam zadavaju NPCovi razasuti po mnogim selima u igrinom ogromnom svijetu.

 

Zaključak:

Titan Quest je jedna od onih igara koju ili volite ili ne, ukoliko vam se svidi, provest ćete sate i sate lutajući, skupljajući opremu i stalno težiti skupljanju XPa  i napredovanju, te samim time nadograđivanu i poboljšavanju svog lika. Ukoliko vam se ne svidi brzo ćete je zaboraviti i okrenuti se drugim naslovima.

U svakom slučaju, ovoj igri treba dati šansu svaki pravi RPG igrač, baš kao i svaki pravi obožavatelj Grčke mitologije, koja je stvarno izvrsno ubačena i iskorištena u igri.

 

,
.

 

GameSpot ocjena: 7.6/10

Metacritic: 77/100

 

 

 

 

Cover Cover
I'm gonna be Iron, like Lion, in Zion...
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 18:54 (thuglife).
Moj PC  
4 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
RPG enciklopedija

Da li se Overlordi mogu smatrati RPG-ovima? Na većini siteova ih stavljaju u tu kategoriju. Ako da, napišem recenziju bar za prvi dio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: RPG enciklopedija
Tvrdy kaže...

Da li se Overlordi mogu smatrati RPG-ovima? Na većini siteova ih stavljaju u tu kategoriju. Ako da, napišem recenziju bar za prvi dio.

Da mogu se imaju  oni RPG elemenata.

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
15 godina
offline
RPG enciklopedija

Overlord i jest RPG.

Malo iskače iz konteksta ali je ipak rpg.

Do why me key too - pročitaj ovo brzo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overlord

 

Overlord

 

Developer: Triumph Studios  

Izdavač: Codemasters  

Godina izdavanja: 2007

 

Minimalna konfiguracija:

Procesor: Pentium 4 2.4 GHz ili Athlon XP 2400+

RAM: 512MB RAM

Hard disk: 4.5 GB

Video: GeForce FX5900 / Radeon 9500 ili jače

DirectX 9

Preporučena:

Processor: Intel Core 2 Duo ili Athlon 64 X2

RAM: 1GB RAM

Video: GeForce 7800 ili Radeon X1800

 

Overlord nije punokrvni RPG kao možda Elder scrolls ili Fallout, ali ima elemente RPG-a pa ga se može uz određenu dozu rezerve svrstati u ovaj žanr.

Za razliku od većine RPG-ova gdje ste obično u ulozi heroja koji mora spasiti svijet, u Overlordu ste na suprotnoj strani. Vaš cilj je postati mračni, zli gospodar fantastičnog svijeta nastanjenog patuljcima, trolovima, vilenjacima i ostalim bićima koja obično nastanjuju Tolkienove pripovijetke. Pritom vam u tome nesebično pomažu vaši vragolasti prijatelji, minioni. Upravo prisustvo i korištenje miniona čini ovu igru jedinstvenom i toliko zabavnom. Minioni su vaše drugo oružje, oni obavljaju prljave poslove umjesto vas a kad neprijatelja ima toliko da ne mogu sami, onda se vi eventualno umiješate i svojom sjekirom ili mačem razriješite stvar.

 

 Sažetak radnje: Na početku igre budite se u svom dvorcu iz dugogodišnjeg sna i otkrivate da vam je dvorac i cijelo kraljevstvo u ruševinama. Vaš glavni savjetnik, patuljasti minion vam objašnjava situaciju i shvaćate da nemate vremena za gubljenje već da morate krenuti u svijet i boriti se s raznim bićima i preprekama da biste postigli konačni cilj- postali svemoćni Overlord.

Na početku imate jednostavne zadatke i questovi su prilično linearni ali s vremenom se situacija komplicira. Glavno oruđe u vašoj borbi osim mača su već spomenuti minioni. Postoje 4 klase miniona – smeđi, crveni, zeleni i plavi. Na početku imate samo smeđe – oni mogu bez problema ubijati ovce i patuljke ali ne mogu ništa protiv vatre niti mogu ići u vodu. U borbi mogu i nastradati pa ih morate redovito nadopunjavati. Da biste to mogli, morate skupljati životnu energiju, najčešće brutalnim ubijanjem nedužnih životinja i ostalih bića. S vremenom dobijate i ostale, pa recimo crveni minioni mogu gasiti vatrene prepreke i otvarati vam puteve u dotad nepristupačna mjesta na mapi. Zeleni mogu neutralizirati otrovni plin ili skakati neprijateljima na leđa. Plavi mogu u vodu i mogu uskrsavati svoje pale drugove.

 

Tijekom igre skupljate i razne vrijedne predmete i spellove. Npr. koristan predmet je minion totem koji vam povećava maksimalni broj miniona koji mogu biti s vama. Spellovi su također raznovrsni, meni recimo najzabavniji je onaj kojim postignete da minioni polude i dobiju nadljudsku snagu i u trenu pometu sve živo pred sobom i otvore vam put do blaga.

 

Eh da, blago. Tijekom haračenja po vašem kraljevstvu, vaši minioni na vašu zapovijed neumorno ulaze u kuće, pljačkaju, razbijaju bačve i pritom vam donose zlato. Skupljenim zlatom možete kupovati bolje oružje, štitove i sl. u vašem dvorcu.

Neprijatelji koje srećete su raznovrsni, od velikih kukaca do ljutih patuljaka, golemih trolova (koji u borbi znaju koristiti i gromke prdeže), puževa, žaba, šumskih bića križanaca glodavca i jelena, letećih meduza i još koječega.

I za kraj, spomenimo i faktor zla. Svojim akcijama tijekom igre utječete na vlastiti faktor zločestoće ili po engleski, evil factor. Dakle, što više radite ogavnih i odurnih stvari, npr. ubijate seljake umjesto da ih poštedite, vaš faktor zla raste. Kao pravom gospodaru zla, cilj vam je da on bude što veći.

 

GameSpot ocjena: 7.5/10

Metacritic: 81/100

 

 

 

Gazda i minioni Gazda i minioni
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2010 22:33 (Tvrdy).
Moj PC  
4 0 hvala 8
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice