The Elder Scrolls V: Skyrim izdvojena tema

poruka: 9.743
|
čitano: 2.247.635
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: TES V: Skyrim - Modding
3 godine
neaktivan
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim
picajzla0707 kaže...
Eventualno se prelazak sa 2d u 3d može smatrati tako značajnom da bi se neka igra u serijalu mogla smatrati začetnikom žanra, a i to ne svaka jer čak i taj prelazak ne mora biti toliko krucijalan da bi označio početak novog žanra.
Skyrim je samo dijelom evoluirani oblivion, a dijelom zakržljali morowind, to što je mnogima to bila možda i prva 'epska' igra ne znači da je začetnik novog žanra

 Ovo je tačno! Stav koji najbolje opisuje Skyrim. Zato sam i stavio pod navodnicima "moderni" RPG kako ga mnogi oslovljavaju jer je uspeh igre buknuo.

Logično da nije to prva takva igra niti je začetnik u serijalu. Ali kao što se može primetiti citira se samo Skyrim. Zašto na primer Obsidian koji trenutno radi na Avowed igri ne kaže biće slična Morrowindu ili Oblivionu, ili nekoj trećoj sličnoj igri? Opet logično, pominju uspešni Skyrim te tim pominjanjem gađaju igrače u vrh glave koji su željni TES-a 6 ili nekog sličnog fantasy RPG-a, te će dolaskom Avoweda (verovatno početkom 2023) popuniti igračku prazninu koja će igranjem moći da skrati vreme čekanja na novi TES.

8 godina
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

Zato kaj je Skyrim jednostavan rpg za mase i svaka baba zna kaj je skyrim.

 

Ja nisam igrao TES igre do skyrima i bio sam razocaran kolko su neke stvari povrsne pogotovo RPG elementi i borba

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim
Dragonbane kaže...

...Ali kao što se može primetiti citira se samo Skyrim. Zašto na primer Obsidian koji trenutno radi na Avowed igri ne kaže biće slična Morrowindu ili Oblivionu, ili nekoj trećoj sličnoj igri? 

 zato jer je skyrim postao masovno poznat, najbolji primjer je moj frend koji je čak i stariji od mene, ali oblivion i skyrim su mu prve tes igre koje je odigrao, a zašto - zato jer su konačno imale markere na mapi.

naime, njemu, a i mnogim ostalima, bilo je teško toliko vremena posvetiti igri da bi se uživili u priču dovoljno da nađu tragove po kojima se tražio nastavak nekog questa, pa čim je to pojednostavljeno da ga dovede za ručicu na lokaciju i on je mogao igrati bez da frustrirano lunja mapon zaboravljajući što ono zapravo traži

 

to se dalje nastavilo na pojednostavljivanju questova i svega ostalog, jer - igrači 'modernih rpg-ova'nemaju dovoljno strpljenja, iliprije kapaciteta, za išta više od nekoliko jednostavnih tipova questova, sa što manje priče, već da po prvih par riječi skuži o kojem se tipu questa radi, prekine bespotrebno laprdanje, i ode na točkicu na mapi i ubije/spasi/donese ili štoveć treba napraviti

 

e jebemti ja takav 'moderni rpg' zbog kojeg rpgove vrijedne igranja brojimo sve rjeđe, čekamo ih godinama i zbog kojih i kod onih koji bar nešto valjaju moramo trpiti kompromise kojima su prilagođeni za ljude koji to vole 'jednostavno' i s prekidom pričanja kao glavnim alatom, nit su to rpgovi, nit su to igrači na koje bi rpgovi trebali ciljati

but jebiga, lova...

 

11 godina
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Skyrim se moze igrat kao hack&Slash, iz 3.ceg lica a i iz prvog jako duboko uz citanje knjiga i istrazivanje kao pravi RPG.

Survivor - eye of the tiger
3 godine
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim
picajzla0707 kaže...
Dragonbane kaže...

...Ali kao što se može primetiti citira se samo Skyrim. Zašto na primer Obsidian koji trenutno radi na Avowed igri ne kaže biće slična Morrowindu ili Oblivionu, ili nekoj trećoj sličnoj igri? 

 zato jer je skyrim postao masovno poznat, najbolji primjer je moj frend koji je čak i stariji od mene, ali oblivion i skyrim su mu prve tes igre koje je odigrao, a zašto - zato jer su konačno imale markere na mapi.

naime, njemu, a i mnogim ostalima, bilo je teško toliko vremena posvetiti igri da bi se uživili u priču dovoljno da nađu tragove po kojima se tražio nastavak nekog questa, pa čim je to pojednostavljeno da ga dovede za ručicu na lokaciju i on je mogao igrati bez da frustrirano lunja mapon zaboravljajući što ono zapravo traži

 

to se dalje nastavilo na pojednostavljivanju questova i svega ostalog, jer - igrači 'modernih rpg-ova'nemaju dovoljno strpljenja, iliprije kapaciteta, za išta više od nekoliko jednostavnih tipova questova, sa što manje priče, već da po prvih par riječi skuži o kojem se tipu questa radi, prekine bespotrebno laprdanje, i ode na točkicu na mapi i ubije/spasi/donese ili štoveć treba napraviti

 

e jebemti ja takav 'moderni rpg' zbog kojeg rpgove vrijedne igranja brojimo sve rjeđe, čekamo ih godinama i zbog kojih i kod onih koji bar nešto valjaju moramo trpiti kompromise kojima su prilagođeni za ljude koji to vole 'jednostavno' i s prekidom pričanja kao glavnim alatom, nit su to rpgovi, nit su to igrači na koje bi rpgovi trebali ciljati

but jebiga, lova...

 

 Ja nisam moderan no stari moj imao sam veliku biljeznicu u koju sam si pisao questove u Morrowindu, ono da ti glava eksplodira, Oblivion sam vise manje preskočio, u Skyrim-u sam pak dušu ostavio, koliko god imala nekih mana igra ima ono nešto, zatu ju je kupilo preko 50+mil i dalje je kupuju, pravi dijamant medu igrama!

11 godina
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim
Ma nisam rekao da skyrim i meni nije bio dobar, naravno da jest, ali ne kao morowind
8 godina
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim
metallic kaže...

Skyrim se moze igrat kao hack&Slash, iz 3.ceg lica a i iz prvog jako duboko uz citanje knjiga i istrazivanje kao pravi RPG.

 Mene gameplay i njegove mehanike muce, jednostavni questovi i mrtav svijet koji ne reagira na nista sto se u njemu desava.  Knjige mi nisu zamjena za to.
Postanes Arch-Mage... koga boli kita nemas apsolutno nikakve koristi od toga. Tam neki kralj sjedi mrtav na stolici, a svi oko njega se ponasaju kao da je jos ziv i isto nikakvog utjecaja na radnju to nema. 

 

Questovi su ono uđi u  neki dungeon ubi likove i poslozi kipove prema slikama na zidu. Klinci iz vrtica imaju kompliciranije zadatke...

 


Mislim ne znam, ja sam igro cim je izasla pa je mozda kasnije bilo bolje sa DLC i patchevima iako ne vjerujem.

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 22:15 (Santana).
11 godina
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Stoji, al meni je takav njihov setup svijeta "realan", ono nekako se lakse uzivim u atmosferu.

Zvukovi, glazba, boje sve mi pase perfektno.

 

A ovo sto navodis, mozda i meni malo ima smisla. Al ja sam krenuo ozbiljno kasnije s legendary edition.

 

P.s. takodjer igrao Morrowind i to danas ne bih mogao zbog obveza izvest...

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 10:01 (metallic).
10 godina
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim
Nikad nisam igrao Skyrim a htio bih probat to čudo. S obzirom da je na PC praktički neigriv, i nemam riječi kojima bih iskazano svoje zgražanje i nebrigu za kao najbolju igru od Bethesde čak i nakon Anniversary edition, zanimaju me iskustva s plejke? Da li da uzmem za PS5 pa probam ili i tamo ima problema i ne valja?
Moj PC  
0 6 hvala 0
2 godine
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim
Azmo kaže...
Nikad nisam igrao Skyrim a htio bih probat to čudo. S obzirom da je na PC praktički neigriv, i nemam riječi kojima bih iskazano svoje zgražanje i nebrigu za kao najbolju igru od Bethesde čak i nakon Anniversary edition, zanimaju me iskustva s plejke? Da li da uzmem za PS5 pa probam ili i tamo ima problema i ne valja?

 Skyrim neigriv u 2022 godini, daj molim te nebulazni

10 godina
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim
Objasni mi molim te onda zašto je podrška za rezolucije praktički nepostojeća? Zašto NE POSTOJI opcija da se igra pokrene na ultra wide monitoru (osim pomoću modova koji ne rade)? Zašto igru pokreće u prozoru i doslovno je vidim samo na pola ekrana?
2 godine
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim
Azmo kaže...
Objasni mi molim te onda zašto je podrška za rezolucije praktički nepostojeća? Zašto NE POSTOJI opcija da se igra pokrene na ultra wide monitoru (osim pomoću modova koji ne rade)? Zašto igru pokreće u prozoru i doslovno je vidim samo na pola ekrana?

 16:9 je vec 30g napopularniji/najrasireniji svijetski standard, sve drugo je mlacenje prazne slame s tim tvojim šaomi i 21:9 glupostima! to si trebao znati kad si ga kupovao, dakle vise uredske stvari, djeljivi ekran a ne igre!

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 17:01 (Kobajagi).
10 godina
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim
Sve 5 ali pričaš gluposti. Nisi mi odgovorio na pitanje. Zašto ne mogu u opcijama postavit full screen? Nemam ništa protiv da mi sa strane budu crne trake. Zasto ne postoji podrška za veću rezoluciju. Podrška za igru je katastrofalna.
Moj PC  
0 4 hvala 0
2 godine
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim
Azmo kaže...
Sve 5 ali pričaš gluposti. Nisi mi odgovorio na pitanje. Zašto ne mogu u opcijama postavit full screen? Nemam ništa protiv da mi sa strane budu crne trake. Zasto ne postoji podrška za veću rezoluciju. Podrška za igru je katastrofalna.

 Ne, vec je losa podrska za tvoj monitor nestandardne rezolucije. Hrpetina igara nepodrzava 21:9, kupi si normalan monitor! Sto se tice toga da ti igra ne radi u fullscreenu neznam, pogledaj si opcije u cp od graficke, skaliranje itd itd moze biti hrpa toga, igra s standardnim rezolucijama radi najnormalnije!

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 19:56 (Kobajagi).
2 godine
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

Evo ja sam na svom pokrenuo, jesam se malo zajebavao no uspio sam posto sam ja na 16:9!

Kreirao sam 3440x1440p custom rezoluciju da fejkam tvoj!

snimio https://www.flawlesswidescreen.org/

Nasao tamo skyrim i pogledo jel sve nasao tj instalirano kak spada!

Znaci Skyrim launcher nisam dirao!

i evo ga radi u ultra wajdu Samo pokrenes igru!

Uzivaj bez crnih rubova iako ih ja sad imam gore i dolje

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 20:44 (Kobajagi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim
Kobajagi kaže...

Evo ja sam na svom pokrenuo, jesam se malo zajebavao no uspio sam posto sam ja na 16:9!

Kreirao sam 3440x1440p custom rezoluciju da fejkam tvoj!

snimio https://www.flawlesswidescreen.org/

Nasao tamo skyrim i pogledo jel sve nasao tj instalirano kak spada!

Znaci Skyrim launcher nisam dirao!

i evo ga radi u ultra wajdu Samo pokrenes igru!

Uzivaj bez crnih rubova iako ih ja sad imam gore i dolje

OK! Super!

 

Napiši mi korake kako si uspio ako nije problem. Možeš i na PM da ne zagađujemo temu.

 

Inače probao sam sa

https://www.flawlesswidescreen.org/

 

sve urtedno detektira ali ništa ne napravi.

12 godina
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

Evo malo video koji lijepo pokazuje stanje u Skywindu:

 

 

Prava poslastica!

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

Ma lijepo izgleda, ali nećemo ga igrati još tko zna koliko.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

 

Još malo Skywinda...

 

Jučer za Prvi Maj je bila 21 godišnjica Morrowinda jbte jesam star XD

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

Skywind Livesteam - 2023 Retrospective

 

 

Skoro 3 čuke kaj su radili u 2023oj!

 
1 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Kad će to vani?

12 godina
offline
Re: The Elder Scrolls V: Skyrim
Qui-Gon-Jinn kaže...

Kad će to vani?

 Daleko je to još od izlaska nažalost

12 godina
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

Skywind Livestream - Community Creations Con 2024

 

ako nekog zanima ima dosta toga za pogledat:

 

 
0 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: TES V: Skyrim - Modding
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice