Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.790
|
čitano: 813.963
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Printer - preporuke

ovo je malo offtopic, al me bas zanima

 

Dali je adriatix-u drugi acc Klinika za printanje, jer citam malo pa imate skoro isti nacin pisanja, vjerojatno jedini na forumu koji za svaku cijenu napisete neku cijenu + PDV

 

Kao sto kazem offtopic al me zanima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Postoji

 

300 gr + vodopostojan otisak. Idealno za tiskanje vizit karti ili prikladnih Custom čestitki za predstojeći Uskrs ili Mali biznis sa razglednicama na moru preko ljeta.

 

Moguća je i A3 verzija.

 

Ali promoviranje vlastitih proizoda ovdje nije dozvoljeno.

 

Zar ne?

https://www.facebook.com/adriatix.hr
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Adriatix kaže...

 

 

Ali promoviranje vlastitih proizoda ovdje nije dozvoljeno.

 

Zar ne?

 Koliko ja vidim dozvoljeno je pod određenim uvjetima, na Bugu imaš koliko god hoćeš promocija proizvoda različitih tvrtki.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 12:11 (lllnuclearlll).
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Točno

 

Ali sve je to Made in China Made in Philiphini ili sl.

 

Ima li koja promocija u informatici i u hardveru.

 

Made in Croatia.

 

Nema

 

Zašto ?

 

Zato jer istraživanje> razvoj >proizvodnja >servisiranje >administracija >skladište >distribucija > marketing  za 0.5 milijun potencijalnih potrošača ili  ljudi koji eventualno nešto rade ne drži vodu.

 

Jedino što drži vodu je preprodaja. Ali i to je u komi.

 

Zato je promocija domačih proizvoda i rješenja  sizifov posao.

 

OK?

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Ne shvaćam u čemu je problem.

 

Kontaktiraš bug, dogovoriš uvjete promocije, platiš traženu cijenu i oni ti objave oglas posred svoje stranice/foruma.

 

Nitko normalan i zdrave pameti neće ti dati da se besplatno oglašavaš i njegov trud i rad koristiš besplatno za svoju osobnu koristi.

10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Odlično

 

Samo prvo Hrvati moraju napraviti barem  još 5 milona novih Hrvata da bi bilo isplativo

 

Recimo uzmimo za primjer oglašavati  ovdje Hrvatsku proizvodnju jestivih tinti za torte i kolače ili nešto slično.

 

A dok to Hrvati ne naprave tih 5 mil jedino ima smisla dati tu činjenicu kao informaciju, da bi onih 0.5 mlih bilo informirano kako je ovaj proizvod kvalitetniji od uvoznog. Ekološki, proizveden ih hrvatskih sirovina.

 

Ali nažalost profit na tom proizvodu ne dozvoljava ništa više od te informacije je koliko god uložio u oglašavanje  me bude se od nikuda svorilo tih 5 mil potencijalnih potrošača da pokrije troškove marketinga za jedan tako specifičan proizvod.

 

Znači još jednom jedno je dobra i korisna informacija  a drugo je nametanje te informacije.

 

Dakle ogovatranje na nečiji upit je razmjena infomacija. Za nekoga je od koristi a naravno nekoga žulja. I neka svatko sa nekom informacijom radi u skladu sa sojim stavovima mogučnostima i osobnim interesom.

 

A oglašavanjem neka informacija prestaje biti informacija

 

 

I sad na kraju pod pitanje: Zanima li te ta informacija dali se  kod nas proizvodi jestiva neškodljiva ink jet tinta. I jeli tu informaciju nužno oglašavati ili je dovolno je plasirati u potencijalno zainteresiranim krugovima kao novost i informaciju.

 

Slična stvar je i sa drugim informacijama.

 

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
16 godina
offline
Printer - preporuke

Malo kasniš, u EU smo već skoro 2 godine, dakle otvoreno ti je kompletno tržište od cca. 500 000 000 ljudi.

 

Nije uopće stvar samo u oglašavanju, stvar je u tome koliko zanimljiv proizvod imaš. Mogu i ja reklamirat nuždu na klipici na svim jumbo plakatima u ZG, no to naravno nitko neće kupiti.

 

Jestive tinte? Zanimljiva stvar za slastičarne/restorane i slične ugostiteljske djelatnosti. 

 

Što se tiče dijeljenja informacija, naravno da nemam ništa protiv toga, no direktno pljuvanje ostalih proizvođača i ubjeđivanje korisnika da su nečiji vlastiti "proizvodi" bolji od ostalih je agresivni i bezobrazni marketing i naravno da ti nitko neće dopustiti da mu se tako besplatno reklamiraš po sajtu/forumu.

 

Jer naravno nije ti palo na pamet otići na neki forum gdje ima 10 korisnika, nego na onaj gdje ih ima 50 000, a kad netko navuče 50 000 redovitih korisnika na svoj sajt, onda se i reklamiranje i informiranje tih istih korisnika o vlastitom proizvodu naplaćuje, te su te zbog tog bannirali na svim ostalim forumima, no eto na Bugu su još tolerantni.

 

Ovo što ti radiš ne da nije marketing, nego je totalna suprotnost marketingu, jer doslovno odbijaš ljude od kupovine svojih proizvoda tom politikom. Nisam primjetio niti jednu jedinu pozitivnu preporuku  ljudi na bilo kojem forumu koji su rekli da su kupili od tebe neki proizvod/uslugu i da su zadovoljni.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 15:31 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Vidiš kako si ljepo upao u kontradikciju.

 

Prvo kažeš da netko radi merketing a onda kažeš da radi anti marketing.

 

Nešto ne može biti i jedno i drugo.

 

Probaj malo ramišljati  edukativno.

 

Kako nekome ukazati na pogrešku a da mu to ne  uđe na jedno uho unutra a na drugo van.

 

Razmisli malo što treba raditi da neka poruka izazove reakciju i razmišljanje.

 

Da je nešto marketing obrisao bi ti tur sa time i nebi gubio vrijeme na to.

 

Ovako čim si počeo o nekom problemu razmišljati znači da je metoda pogođena i da poruka neće izaći na drugo uho van.

 

Znači nije nam cilj marketing već skrenuti ljudima pozornost na drugu stranu medalje koju marketing skriva ko zmija noge.

 

Znači ovo je informacija za one koji žele misliti vlastitom glavom. A oni koji to ne mogu i ne žele uvijek će biti zahvalni konzumenti za bilo kakav marketing,  Bilo ekonomski, bilo politički, bilo sportski, bilo militaristički   itd itd.

 

OK?

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 16:36 (Adriatix).
14 godina
moderator
offline
Printer - preporuke

Dosta offtopica!

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

@Adriatix, nuklearni: vidim da se kuzite u printere, dajte napisite koji je najbolji izbor all-in-one printera do 100 eura koji se moze kupit u ducanima, znaci da ne moram trazit po oglasnicima. Nije mi jako bitno jel tintni ili laserski.

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Da bi vam mogli dati odgovor na to pitanje trebali bi obići sve šoping centre pokupovati sve printere koji zadovoljavaju navedeni kriterij. Utrošiti barem 5 sati za isprobavanje svakoga odnjih. Utrošiti barem 5 setova tinti.

 

Tek onda bi vam mogli odgovorili sa jednakom pouzdanošću i sigurnošću kao što odgovaramo za modele koji su bili u itim tim šopingzima prije 12- 18 mjeseci.

 

Što mislite jeli vi zavređujete jednu takvu financijsku i vremensku žrtvu.

 

 

A da vam kažemo da uzmete neki od modela što su se kroz tih 12 - ili 18 mjeseci dokazali da su još danas živi i živahni samo bi frknuli nosom.

 

Ili u prijevodu novi modeli ne vrijde pišljivog boba ukoliko netko za njih nije osigurao isplativa i pouzdana zamjenska rješenja. A koja su to znat ćemo tek za 12 mjeseci. Jer sva zamjenska rješenja odnosno CHIP OVI NA NOVIM ZAMJENSKIM KAZETAMA SU DANAS NESTABILNI. Tek nakon 12 mjeseci će im biti istjerane sve dječje bolesti. I optimizirana emulacija.  A tada budete kupovali opet neke druge nove printere.

 

Jer novo je novo.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
PraskaviRepan kaže...

@Adriatix, nuklearni: vidim da se kuzite u printere, dajte napisite koji je najbolji izbor all-in-one printera do 100 eura koji se moze kupit u ducanima, znaci da ne moram trazit po oglasnicima. Nije mi jako bitno jel tintni ili laserski.

 Jel bitno dali je c/b ili u boji? Trebaš skener ili ne? Koliko planiraš printati i što?

11 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Trebam novi MFP printer-skener-kopirka.
Laser, ne treba biti u boji. Printam 3000-5000 stranica u mjesecu. Bilo bi poželjno da ima wireless opciju jer imam nekoliko kompijutera u više prostorija a "razvlačenje" kablova ne dolazi u obzir. Važna je ekonomska isplativost (što jeftiniji ispis po stranici). Tražim dugoročno rješenje tj. da ne moram za godinu kupovati novi i spreman sam potrošiti više novca odmah a da na duže vrijeme uštedim novac kroz jeftiniji ispis po stranici.

Molim nekoliko opcija.

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Znači to ti je godišnje  cca 50 000 otisaka. Ni jedan novi  printer  u klasi od 800 kn to ne izdrži u godinu dana. Ili to ti je 50 tonera godišnje. == 50 * 400 kn == 20 000 kn

 

Tako nešto nemaš ispod 5000 kn

 

Pametnija opcija ti je uzeto  3- 4 printera po 500 - 800 kn i instalirati ih na svakoj lokaciji. Ali to je opet 50 tonera godišnje 50 * 200 - 400 kn.

 

Znači treba trebaju ti priteri za koje bi potrošio 10 - 15 tonera za isto razdoblje a košatju cac 150 - 200 kn. == 1500

 

A takave za 500 - 800 kn možeš dobiti jedino refubrished.

 

Znači 10 000 vs 1500 Novo vs refubrishe za istu stavr.

 

Dobar biznis za novo

 

Ali novo je novo. I sad znaš zašto smo iznislili WFi, MF  i slićne drangulije. Tko to plača.

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Barrex kaže...

Trebam novi MFP printer-skener-kopirka.
Laser, ne treba biti u boji. Printam 3000-5000 stranica u mjesecu. Bilo bi poželjno da ima wireless opciju jer imam nekoliko kompijutera u više prostorija a "razvlačenje" kablova ne dolazi u obzir. Važna je ekonomska isplativost (što jeftiniji ispis po stranici). Tražim dugoročno rješenje tj. da ne moram za godinu kupovati novi i spreman sam potrošiti više novca odmah a da na duže vrijeme uštedim novac kroz jeftiniji ispis po stranici.

Molim nekoliko opcija.

Unaprijed hvala.

 

Preporučam  ti svakako Canon, i to jedna od modela iR1024F ( kopirka, printer,skener ), ima sve funkcije, a i povoljan toner sa cca 9000 ispisa. Iako možeš i neki drugi model pošto ih ima brdo ovisno o dodatnim funkcijama koje tražiš.

Ja ga već godinu dana imam i prezadovoljan  sam.

Može se rabljeni uzet za 2000-3000kn( možda i jeftinije )

 Kopitehna Varaždin je jedan od ovlaštenih partnera Canona. Imaju dosta raznih rabljenih na lageru, a naravno i novih.

Možda čak da upitaš za Konicu, jer ja sam vagao između Konice i Canona kod njih, al sam uzeo Canona.

Bila mi je ponuđena Konica, mrvicu skuplja( 200-300kn ) i koliko sam zapamtio toner može napravit cca 25k ispisa, što bi tebi možda bolje odgovaralo.

 

 

Pošalji upit u Kopitehnu sa tim ''željama'' i dobit ćeš sigurno najbolju opciju koja će ti odgovarat.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 9:08 (kostolomac).
15 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav svima,

 

Možete li mi preporučiti printer A3 do 1700kn koji je najisplatljiviji.

 

Ne trebaju mi ni skener ni WIFI.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Durda kaže...

Pozdrav svima,

 

Možete li mi preporučiti printer A3 do 1700kn koji je najisplatljiviji.

 

Ne trebaju mi ni skener ni WIFI.

 

Hvala

Koliko količinski misliš printati i koliko toga u boji?

 

Možda ovako nešto? Postoji i dobra paleta zamjenskih boja, a postoje i višekratne kazete koje možeš puniti bojom iz bočice ako misliš stvarno puno printati.

 

http://www.canon.hr/printers/inkjet/pixma/pixma_ix6850/

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=PIXMA+iX6850

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 11:58 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
lllnuclearlll kaže...
Durda kaže...

Pozdrav svima,

 

Možete li mi preporučiti printer A3 do 1700kn koji je najisplatljiviji.

 

Ne trebaju mi ni skener ni WIFI.

 

Hvala

Koliko količinski misliš printati i koliko toga u boji?

 

Možda ovako nešto? Postoji i dobra paleta zamjenskih boja, a postoje i višekratne kazete koje možeš puniti bojom iz bočice ako misliš stvarno puno printati.

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=PIXMA+iX6850

 Prvenstveno mi treba printer za A3 nacrte a u boji bih printao jedno 30-tak str mjesečno. 

16 godina
offline
Printer - preporuke

Onda mislim da ti je ovaj Canon best buy.

 

Za zamjenske boje pogledaj na "moj toner", a za višekratne kazetice i boje u bočicama imaš na refill-baru (to ti se isplati samo ako planiraš puno puno puno printati što vidim nije slučaj).

 

Možeš naravno koristiti i originale ako želiš, no zamjenske boje za ove printere su dosta kvalitetne ako kupuješ u provjerenim dućanima i provjerene marke. "Moj-toner" čak garantira da zamjenska boja neće uništiti printer. 

 

Evo crna zamjenska:

 

http://moj-toner.com/toneri/prodaja/canon-pgi-550-xl-crna-black-zamjenska-tinta

 

I boje:

 

http://moj-toner.com/rezultati-pretrage/sve/search_&_x=0_&_y=0_&_keywords=CLI-551/

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 12:17 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav, trebao bi preporuku za multifunkcijski printer (print,scaner i copy). Nekih osam godina sam koristio Canon MP500. Uglavnom 2 puta godišnje sam kupovao boje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Amazon637 kaže...

Pozdrav, trebao bi preporuku za multifunkcijski printer (print,scaner i copy). Nekih osam godina sam koristio Canon MP500. Uglavnom 2 puta godišnje sam kupovao boje.

Cijena? Količina printanja i što printaš?

 

Mora preporuka ti ide za Canon MG5650 ili Canon MG6650.

 

A dobre zamjenske tinte imaš ovdje:

 

http://moj-toner.com/

 

Naravno možeš koristiti i original ako baš želiš.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 23:48 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
lllnuclearlll kaže...
Amazon637 kaže...

Pozdrav, trebao bi preporuku za multifunkcijski printer (print,scaner i copy). Nekih osam godina sam koristio Canon MP500. Uglavnom 2 puta godišnje sam kupovao boje.

Cijena? Količina printanja i što printaš?

 

Mora preporuka ti ide za Canon MG5650 ili Canon MG6650.

 

A dobre zamjenske tinte imaš ovdje:

 

http://moj-toner.com/

 

Naravno možeš koristiti i original ako baš želiš.

 

 Ma do 1000kn. Više manje se printa  crno-bijelo. Kao što velim 2 puta godišnje kupujem tinte...

 

16 godina
offline
Printer - preporuke

Ma onda definitivno jedan od ova 2. Sad biraj koji god, skoro da su isti. Ja bi išao na jeftiniji... Ovaj skuplji je koliko vidim jedino sitno brži i ima malo veći display. Kvaliteta printera i skenera je jednaka na oba. Jedino ak nisam nešto previdio.

 

Imaju XL spremnik za pigmentiranu crnu, tak da bi ti trebala boja dosta dugo trajati, a zamjenske nisu ni nešto skupe 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2015 0:28 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Samo ima jedan problem da od 100 zamjenskih 5 ne rade zbog neispravnih kineskih chipova  a jedna od 100 sigurno  ima kartak spoj na CHIP u koji zatim napravi karatak spoj na glavi. A taj kratak spoj sredi matričnu. Znači korisnik zadovoljan sve dok ne naleti na minu. A kad naleti ni ne zna da je naletio. I gotovo.

 

I sad kad zamjeniš glavu novom glavom onda takva matrična sredi i tu novu nekorištenu glavu. Ii izvadiš glavu iz sussjedova printera i maš u trenu dva neupotrebiva printera i dva zadovoljna Canon korisnioka koji ponovo kupuju Canon inkjet printer. Znači i Canon je jednako tako jako zadovoljan. Isto ko su tada jako zadovoljni i Canon dileri i distributri i treba ih u svakom slučaju podržati sa savjetima na raznim forumima. Jer inače znaju biti jako nezadovoljni.

 

Ukoliko vbam je to jasno onda vam može biti jasno zašto  na lageru imao tek 10% ispravnih refubrished Canona spram 100% ispravnih Epsona

 

Znači ukoliko vas to žulja pogledajte si malo

 

epson

 

Nije bogzna što ali uskoro dolaze za njega trajne kazete za punjenje pa nemate onaj problem ruleta 1 od 100 ili sl.,  jer u printeru imate stalno jedne te iste resetabilne CHIP ove.

 

Znači neko je napravio usporedbu ove dvije opcije i odručio se na ovu drugu. Ne zato što je trenutno  ima na lageru već zato jer misli da je dugoročno za krajnjeg korisnika pametnija i isplatljivija solucija.

 

Istina kod Canona možete ostaviti originalne kazete i puniti iz sa siću  za 10% koliko košaju one gore zamjenske sa miniranim chipovima, ali to je opet jedan drugi rulet.

 

Ali u principu sve se svodi na isto. Stvar ukusa.

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2015 10:22 (Adriatix).
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Adriatix kaže...

Samo ima jedan problem da od 100 zamjenskih 5 ne rade zbog neispravnih kineskih chipova  a jedna od 100 sigurno  ima kartak spoj na CHIP u koji zatim napravi karatak spoj na glavi. A taj kratak spoj sredi matričnu. Znači korisnik zadovoljan sve dok ne naleti na minu. A kad naleti ni ne zna da je naletio. I gotovo.

 

I sad kad zamjeniš glavu novom glavom onda takva matrična sredi i tu novu nekorištenu glavu. Ii izvadiš glavu iz sussjedova printera i maš u trenu dva neupotrebiva printera i dva zadovoljna Canon korisnioka koji ponovo kupuju Canon inkjet printer. Znači i Canon je jednako tako jako zadovoljan. Isto ko su tada jako zadovoljni i Canon dileri i distributri i treba ih u svakom slučaju podržati sa savjetima na raznim forumima. Jer inače znaju biti jako nezadovoljni.

 

Ukoliko vbam je to jasno onda vam može biti jasno zašto  na lageru imao tek 10% ispravnih refubrished Canona spram 100% ispravnih Epsona

 

Znači ukoliko vas to žulja pogledajte si malo

 

epson

 

Nije bogzna što ali uskoro dolaze za njega trajne kazete za punjenje pa nemate onaj problem ruleta 1 od 100 ili sl.,  jer u printeru imate stalno jedne te iste resetabilne CHIP ove.

 

Znači neko je napravio usporedbu ove dvije opcije i odručio se na ovu drugu. Ne zato što je trenutno  ima na lageru već zato jer misli da je dugoročno za krajnjeg korisnika pametnija i isplatljivija solucija.

 

Istina kod Canona možete ostaviti originalne kazete i puniti iz sa siću  za 10% koliko košaju one gore zamjenske sa miniranim chipovima, ali to je opet jedan drugi rulet.

 

Ali u principu sve se svodi na isto. Stvar ukusa.

 

 http://moj-toner.com/garancija-kvalitete/

 

btw. Još nisam od nikoga ni čuo ni vidio da mu je printer riknuo zbog chipova na zamjenskim kazetama, niti ima po forumima kakvih zapisa o tome. Znam slučajeve da jeftine zamjenske kazetice znaju ne radit, no čim se stavi druga kazeta printer radi normalno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2015 12:49 (lllnuclearlll).
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Odlično

 

onda očito neće biti problema da ti gore spomenuti subjekat da napismeno da kad kod njih umeš zamjeske kazete i kad ih ugradiš i imaš račun, i kad se pojavi nakon toga greška B200 da  ti kao daju napismeno, da ćeš u tom slučaju dobiti kod njih  novu glavu za svoj printer.

 

Ništa jednostavnije od toga. Zar ne. Nevidim u čemu bi tu trebao biti problem ako ti netko nudi 100% garanciju na zamjenske tinte.

 

A to što ti nisi čuo za to znači samo da ne znaš za to.

 

Odnosno isto tako svaki iole ozbiljniji programer bi znao napraviti  u maximalno 10 programskih redova u firmweru za  neki printeru da zapamti svaku zamjenu zamjenske kazete ( svaka zamjena se tako i onako registrira) i da isto tako za svaku zamjenu kazete zamjenskom automatski honorira povečanjem struje napajanja ink jet grijača za 1%. Naime isto tako ne znaš da je ta funkcija automaska opcija kojom se kompenzira istrošenost grijača kod termičkih inkjet printera.

 

Barem bi to tako napravio Adriatix da mora štiti svoje interese kao proizvođač printera. I bum nakon  100 ili sl kazeta pregore gijači. Error B200. I naravno nitko nikad nije čuo za tu foru niti je je može ikako provjeriti. I dokazati.

 

A sa svakom novom linijom printera lako bi smisli neku sličnu foru.

 

I naravno ti nebi nikad čuo za nju.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2015 13:24 (Adriatix).
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Adriatix kaže...

 

 

Odnosno isto tako svaki iole ozbiljniji programer bi znao napraviti  u maximalno 10 programskih redova u firmweru za  neki printeru da zapamti svaku zamjenu zamjenske kazete ( svaka zamjena se tako i onako registrira) i da isto tako za svaku zamjenu kazete zamjenskom automatski honorira povečanjem struje napajanja ink jet grijača za 1%. Naime isto tako ne znaš da je ta funkcija automaska opcija kojom se kompenzira istrošenost grijača kod termičkih inkjet printera.

 

Barem bi to tako napravio Adriatix da mora štiti svoje interese kao proizvođač printera. I bum nakon  100 ili sl kazeta pregore gijači. Error B200. I naravno nitko nikad nije čuo za tu foru niti je je može ikako provjeriti. I dokazati.

 

A sa svakom novom linijom printera lako bi smisli neku sličnu foru.

 

I naravno ti nebi nikad čuo za nju.

 A to se kao neće desiti također sa zamjenskim resetirajućim kazetama, jel? ista priča ako je tako kako pričaš...

10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Ovdje govorimo o Canonu

 

Za Canon ne postoje zamjenske samo resetirajuće kazete.

 

Postoje  All Time full  a zato nema nikakve razlike dali su to Altime full ili All time empy chipovi. Jer je i u jednom i dugom slučaju ne postoji više indikacija tinte. I dereš printer dok ti ne rikne glava.

 

Već jednostavno prepropdavaći prodaju muda pod bubrege da bi nekome uzeli novce za ono što on već ima. A nikad nisu ni probali to što prodaju.

 

Dali će na ekranu stalno biti Full ili Empty

 

Nebitno.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2015 15:18 (Adriatix).
10 godina
offline
Re: Printer - preporuke
lllnuclearlll kaže...

 http://moj-toner.com/garancija-kvalitete/

 

btw. Još nisam od nikoga ni čuo ni vidio da mu je printer riknuo zbog chipova na zamjenskim kazetama, niti ima po forumima kakvih zapisa o tome. Znam slučajeve da jeftine zamjenske kazetice znaju ne radit, no čim se stavi druga kazeta printer radi normalno.

 

Evo pored sebe imam iP4850 sa onom B200 greškom ili kojajeveć. Kupovao sam samo Orink zamjenske kazete i crknula crna boja u glavi. Stavio drugu crnu, ništa. Rastavio ju, očistio, ništa. 

10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Evo vidiš

 

Čovijek reče nikad čuo.

 

E sad je čuo iz prve ruke.

 

 

Znači lijepo nove tinte uzmeš tamo gdje ti daju i hvale se sa 100% garancijom na zamjenske kazete. I dođeš im sa računom i printerom i tražiš novu glavu.

 

Kako ?

 

Lijepo zar ne daju 100% granciju na zamjenske kazete.

 

 

Odnosno ovo lijep primjer kao kod nas fukcionira marketing poduzetništvo itd. I kad dobiješ nogu u tur znaš kako generalno funkcionira HR marketing.

 

Znači iskoristi što ti je ponuđeno iz pohlepe i naivnosti i javi kako si prošao kod nekoga što nije nikad čuo za error B200. inače bi pazio dobro što piše.

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2015 14:41 (Adriatix).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice