Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 3.952
|
čitano: 461.153
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
11 godina
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Čini se da su prodani...sorry

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 18:49 (djigibao).
4 godine
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Bok, hoću i ja nove zvučnike! :)

Pročitala sam zadnjih 20ak stranica teme i koliko vidim preporuča se ili Edifier 1850DB ili modecom eclipse 180, kaj se tiče 2.0 do 1500 kuna.

E sad, može li mi netko usporediti ta dva zvučnika jer nemam gdje poslušati reviewse, volim mrvu deblji bas no važnije mi je da srednji i visoki tonove dobro zvuče. Stavit ću i anketu, no ako ima netko bolji prijedlog od ovo dvoje, ili ako bi bilo dobro dodat još love za nekaj kvalitetnije, pliz pomozite komentarom :)

Hvala!

11 Edifier 1850DB
2 modecom eclipse 180

0 0 hvala 0
11 godina

Evo jos neki prijedlog:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 23:50 (djigibao).
4 godine

Uh hvala, budem ih pogledala, no naginjem edifieru kad ima i daljinski, jedino ako neki od ovih zvučnika kaj si linkao daje dosta bolji zvuk (ako slučajno znaš?). Uopće mi je teško čuti razliku među njima, no to je zato kaj to pokušavam na laptopu preko slušalica čuti, jel tako?

I hvala svima koji su glasovali, još ću malo prošvrljat pa kupit nešto od navedenog, tnx ljudi :)

8 godina
djigibao kaže...

Evo jos neki prijedlog:

definitivno glasam za tannoy 502 (imam ih i sam), cijena je odlicna jedino me brine ovo otvorena ambalaza sto bi moglo znaciti da su vraceni zbog pretpostavljam prejakog white noisa dok nista ne svira. ovo samo pretpostavljam jer neki primjerci imaju s time problema. ali ako taj shop ima dobar return policy onda se isplati probat.

ugl kad sam ih kupovao sam ih testirao u audio pro sa hrpom drugih monitora u rangu 2000-3000kn (par) i ti tannoy su bili (meni) definitivno najbolji.

6 godina

Digli cijenu free dostave preko 1390kn narudzbe, prije bio neki manji limit mislim?

11 godina
Prije je bilo free ako se potrosi preko 500kn.
Ovo im nije bas trebalo...

Cijena dostave 110kn.
5 godina

Ima li polovno dobrih zvucnika do ~400, blize 300kn?? S nadoplatom mogu rjesit jedan Logi Z333 za 100injak kn pa gledam isplati li protegnut na nesto drugo. Trenutno imam Z313..

11 godina
Genius SP HF1250B
5 godina

Trebao sam napisat namjenu koja je za filmove i multimediju, znaci pozeljan subwoofer. Citao sam prije da su Z333 bolji za to, a Genius bolji za glazbu, a za glazbu imam Cloudice i par odlicnih in-ear.. iako nije naodmet imat dobre zvucnike za to. Btw. sto je sa 2.1 Genius 1205, zasto se ne preporucuju pored 1250B?

0 polovni Logitech Z333 ~200kn
1 novi Genius SP HF1250B
3 polovni Z533 ~300kn
1 polovno nešto treće?
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 16:02 (The_Fichek).
10 godina

može preporuka za nekoliko best buy soundbarova do max 1500 kn za casual igranje, slušanje glazbe i gledanje videa 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Može pomoć, dvoumim se između:

KANTO YU6  i  AUDIOENGINE A5+

Koristila bih zvučnike za PC - samo za slušanje mjuze, tu i tamo snimam acoustic pjesme.

There is no real me, only an entity, something illusory.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 14:23 (nemampojma).

0 0 hvala 0
9 godina
nemampojma kaže...

Koristila bih zvučnike za PC - samo za slušanje mjuze, tu i tamo snimam acoustic pjesme.

Za slušanje mjuze OK, ali za snimanje akustičnih pjesama trebaš... hm, neki akustični instrument i dobar mikrofon, a ne zvučnike (koliko je meni poznato).

OK, sad bez šale (iako prethodno baš i nije šala, više šaljiva zbilja).

Audioengine sam imao u užem izboru kad sam lane tražio aktivce za jedan svoj PC, ali, odbilo me od izbora to što sam naišao na jako puno loših feedback-ova svuda po internet prodajnim mjestima, pa je to nekako bio pokazatelj da se na neki način treba kloniti takvih (i baš tog) tipova uređaja.

za Kanto YU6 nemam informacija, ali je savjet i mišljenje da dobro pročešljaš baš navedenu tematiku - iskustva korisnika YU 6 modela po svijetu, jer, na Bug forumu sumnjam da ćeš naći više od 1-2 korisnika (ako i toliko) koji imaju ili su u realnim okolnostima imali neki dulji doticaj s navedenim proizvodom (da ne kažem imaju ga doma i koriste ili znaju nekog bliskog u tom statusu).

Odgovore tipa "ja mislim" i "možda" nemoj uzimati kao ozbiljne, baziraj se više na ovom što sam napisao, jer korisnici koji IMAJU i koriste navedene zvučnike IMAJU osnov za napisati nešto; ostali koji su vidjeli zvučnike na reklamama i u recenzijama - nemaju (nemaju podlogu za to). Svi mi nešto "mislimo" i nagađamo, ali pravo korisničko iskustvo je nešto sasvim drugo. Dakle, internet pred sebe, prodajna mjesta i udri po feedback-ima (čitaj ih i prouči) i onda odluči. Mora pomoći!

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 15:21 (tajo1960).
9 godina

Hahaha, da, malo sam smotano napisala, bez brige imam gitaru i M-Audio mic + interfejs  

Ma čitam već mjesec dana, u uži izbor su ušli Steljes NS3, Kanto YU6 i Audioengine A5+, prije tjedan dana sam na kraju kupila tj.naručila Steljes NS3 da bi mi

prije par dana javili da nemaju bijelu boju koju ja želim već imaju samo crnu (ne dolazi u obzir), refundirali su mi i sad sam Steljes otpisala i dvoumim se

između ova dva, imam i jednog i drugog u košaricama ali se jednostavno ne mogu odlučiti. Steljes sam ''kupila'' samo zbog ovog: 

Najgore mi je ako gledam recenzije na YT, prvo što kažu je ''they were sent to me by Kanto/Audioengine'' - već znam koliko je sati... 

Koji su to loši ili loš feedback bili za Audioengine? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 18:49 (nemampojma).
9 godina
nemampojma kaže...

Koji su to loši ili loš feedback bili za Audioengine? 

Na dosta sam mjesta (Amazoni raznih zemalja, USA, De, UK, Mexico itd.) našao (tada) baš upravo sebi korisne podatke/vodić za kupovinu na bazi iskustva korisnika, a koji su me odbili od kupovine modela A5+ koji je tada bio meni interesantan, čak i uz HD6.

EDIT posta:

Pogledaj moj post na 8. stranici forum grupe "Vaš audio kutak" - baš tamo sam opisao pronađeno o Audioengine A5+ i mišljenja korisnika/kupaca... post datira iz doba moje potrage za PC aktivnim zvučnicima i odraz je zatečenog stanja "na terenu" tada.

Eto, da ne misliš da sam sada nešto izfantazirao.

Iskustva kupaca/korisnika koji pišu "Ovo mi je drugi AE koji je prestao raditi u prvoj godini sviranja" ili "Nakon mjesec dana krepao", "Već iz kutije ne radi desni visokotonac" ili "Krči - bruji u standby stanju" (ovo je bilo baš učestalo) ili slično (a bio je statistički jako velik broj pokazanih nezadovoljnih korisnika, koji su model ocijenili sa 1 ili 2 zvjezdice) je bilo sasvim dovoljno da me odbaci uopće i od želje da kupim njihov proizvod. Naglašavam da je ovo bilo moje osobno iskustvo i utisak i ne bi trebalo utjecati na druge. Svatko bira prema svom osobnom afinitetu, naravno.

Možda da napišem i podvučem kao bitno:

Ja sam tada bio (što se kupovine tiče) na nultoj točki; nisam imao preferencije niti na jednu firmu ili neki poseban model koji sam stavio na osobnu listu željenih (okvirno sam znao što tražim i želim). Iskreno, nisam nikad niti čuo niti niti vidio ni jedan od modela sa svoje "wish" liste (a bilo ih je desetak raznih modela raznih proizvođača), jer nisam imao realne prilike, ali... par tjedana "kopanja" po listama kupaca (nije mi se žurilo u kupovini) mi je pokazalo neko stanje na terenu i slika se složila u smislu da Audioengine (a pogotovo kupci njihovih zvučnika) ima najvećih problema sa svojim kutijama i da ima jako veliki (čak najveći među konkurentima) broj negativnih feedback-a.

Da sada ne kopam po arhivama Amazona i drugih prodavatelja po netu (vjerujem da i Amazon i ostali mijenjaju postojeće podatke i stanje svakih par mjeseci i da statistike od prošlog ljeta više i ne postoje kao relevantne, što je i logično, jer se prodajni rezultati učestalo mijenjaju, skoro pa na dnevnoj razini), ovo treba pročitati kao nešto što je bio presudno za moju osobnu kupovinu. Bila bi zaista muka sada sezati u ne znam koju duboku povijest i prepisivati iskustva korisnika, ali... ponavljam: -Da sam tada stekao jako loš utisak o Audioengine firmi - jesam. I nisam kupio njihov proizvod, iako je bio visoko rangiran na "wish" listi. Tome je čak doprinijeo i g. Davor, koji je na stranicama Bug-a objavio recenziju jednog njihovog modela i koja je bila ispunjena superlativima, ali... na drugoj strani (tadašnja) realna statistika ocjena na Amazonu (od strane kupaca) nije se baš uklapala u prikazano stanje. Dovoljno da poljulja želju i umanji ju? Meni je bilo. I više nego :-) 

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 11:01 (tajo1960).
8 godina

Imate na akciji:

Logitech Z906 - 1660 kn

Logitech Z623 - 827 kn

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
nemampojma kaže...

Uhm. Pogledaj Behringer Truth seriju, Behringer je sa njima kopirao Genelec monitore, možda vrijedi otići u shop i poslušati.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
9 godina

Behringer otpadaju u startu, nemaju volume knob na prednjoj strani, nema ih u bijeloj boji i nemaju (meni najbitnije) daljinski.

Uzet ću na kraju KANTO ali mislim da ipak YU4, YU6 će mi bit preglomazni na radnom stolu. 

Audioengine mi se u početku činio OK ali čim više gledam recenzije (text/video) tim više mi pada u očima.

Svakako ću napisati neke svoje dojmove kad stignu ;)

1 0 hvala 0
11 godina
nemampojma kaže...

Behringer otpadaju u startu, nemaju volume knob na prednjoj strani, nema ih u bijeloj boji i nemaju (meni najbitnije) daljinski.

Uzet ću na kraju KANTO ali mislim da ipak YU4, YU6 će mi bit preglomazni na radnom stolu. 

Audioengine mi se u početku činio OK ali čim više gledam recenzije (text/video) tim više mi pada u očima.

Svakako ću napisati neke svoje dojmove kad stignu ;)

Uhm da, zaboravih na taj mali detalj... :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
9 godina

da, mali detalj ali meni bitan... 

11 godina
nemampojma kaže...

da, mali detalj ali meni bitan... 

Meni nije važno jer imam predpojačalo, tak da uvijek imam kotač za glasnoću... :)

9 godina

Naručila sam na kraju YU4, uzela sam i ove stalke

KANTO YU4 + stands

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 11:12 (nemampojma).

2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice