Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.434.660
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
kolega super napisano, doda bi samo ili da skratin vec receno... da dac cip sam po sebi nije mjerilo kvalitete zvuka, jednako bitno je ovo okolo, ako ne i bitnije. pogotovo napajanje i preamp.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
E tajo tajo, jesi me popljuvao sad, skup s mojim marantzom, neka neka.
Salu na stranu, moj sustav stvarno svira najbolje, meni :D.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sale_ds kaže...
E tajo tajo, jesi me popljuvao sad, skup s mojim marantzom, neka neka.
Salu na stranu, moj sustav stvarno svira najbolje, meni :D.

 Pa to i je cilj, ako si ti zadovoljan nije bitno šta će netko drugi reći, u konačnici ti to slušaš:)

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
Sale_ds kaže...
E tajo tajo, jesi me popljuvao sad, skup s mojim marantzom, neka neka.
Salu na stranu, moj sustav stvarno svira najbolje, meni :D.

 Pa to i je cilj, ako si ti zadovoljan nije bitno šta će netko drugi reći, u konačnici ti to slušaš:)

 Baš nije. Najbitnije je da svi kažu da je to super i da su svi zadovoljeni, a to kako zvuči tebi osobno je nebitno i egoistički.     Uostalom, i susjedi slušaju, nisi sam.   

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Baš nije. Najbitnije je da svi kažu da je to super i da su svi zadovoljeni, a to kako zvuči tebi osobno je nebitno i egoistički.     Uostalom, i susjedi slušaju, nisi sam.   

 

ALi opet susjedi ne čuju to tako dobro jer prolazi kroz zidove, stakla,... :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja nisam sebican, ja otvorim prozore i vrata da i susjedi cuju kak spada :D.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Budeš vidio, kao što nekoliko puta rekoh ja cd nisam koristio, samo usb utor sa .wav formatima.

Radi solidno ali ovaj network player mi radi puno bolje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Mjenjao Marantz CD6006 cd player za gotovo novi Pioneer n50A-k network player.

Aj reko moj cd player star 3 mjeseca ovo je isto skoro novo, ne koristim CD kao takav nek svira isto kako sam i očekivao i ok.

Dodatno radi i kao net streemer, ima ulaze za dac i more drugih stvari, reko ajde, nazvao čovjeka i pristao je, našli smo se.

Znam kako je Marantz zvučao, i očekivao sam više manje isti zvuk.

Kako sam se prevario......

 

Bass - čvršći, kontroliraniji, jači, naglašeniji, osobno odličan, više preferiram od Marantza.

Sredina - malo povučenija od Marantza što mi apsolutno odgovara, no sve na svojem mjestu, jednostavno odlično prozračno i transparentno no ne previše izvučeno van kao na Marantzu.

Visoki - fantastični, ima ih, frekventni, uopće ne lete okolo, savršeno kontrolirani.

 

Sve ne mogu vjerovati koja razlika, jednostavno me oduševio uređaj kako dobro radi i koliko mi je dodatno sredio sustav, te olakšao, ima dac ulaze, streema s mreže, čita sa usb ima dva utora odozada jedan i napred jedan.

Internet radio za sada ne koristim niti ostale aplikacije ali možda dođe na red.

Ima modove za upskale zvuka ali koliko čujem malo nabrije zvuk i nije baš prirodno, najbolje je na direct modu, zaobilazi sve dodatne elemente.

 

Za sada apsolutno zadovoljan kako dobro radi, no vrijeme će još pokazati svoje, čovjek ga nije koristio tako da nakon par sati rada budemo vidjeli kako će sjesti, ali i za sada oduševljen, popravilo mi je tonalitet u sustavu :)

 

Ako imate prilike negdje poslušati, toplo preporučam.

 

Iznenadilo me i da nije tako lagan uređaj :)

 

 

 

 Upravo dogovorio kupnju skoro novog Marantz cd6006 s Njuškala za 2000 kn za moj sustav-B. Cambridge Audio Azur 840C mi je postao skoro neupotrebljiv. Bio je i na servisu u Zagrebu prije nekih par godina, ali nikad nije bio pouzdan osim prvih par godina. To više ne mogu trpjeti i eto stiže Marantz. Što mi možeš reći o njemu. Recenzije su izvanredne.

 taj marantz je odličan ali moraš imati original cd e a ne puštati preko usb sticka

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
i mene isto zanima, pogotovo zato jer je .wav puno lakše pročitat bez greške s flasha nego s cd-a. hvala na detaljnom odgovoru
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
blackalbum kaže...

 taj marantz je odličan ali moraš imati original cd e a ne puštati preko usb sticka

 Okay, i inače koristim samo original cd-ove. Zanima me što je to loše kod korištenja usb sticka? Interni DAC nisam koristio ni kod Cambridge Audio Azura 840c pa neću ni sad. Spajam ga na integrirac NuPrime IDA-8 preko digital output optike te tako koristim DAC integrirca što mi je u slučaju Azura davalo osjetno dinamičniji, otvoreniji i čišći zvuk.

Svakako probaj interni DAC u Marantzu, možda će ti odgovarati.

Isto tako ne znam koja bi mogla biti tolika razlika u čitanju diskova i npr dobrih .wav formata, nije da taj player ima užasno dobar transport itd, al ok, moguće da ima razlika.

Svi hvale i PM6005 amp, ja sam ga imao preko godinu dana i nakon toga promjenio dva ampa i mogu reći za tog Marantza da je taman i poprilično zatvoren, preko njegovog DAC-a optikom iz kompa.

Sa cd playera CD6006 izlazi drugačiji zvuk, puno otvoreniji i detaljniji te je srednjetonsko područje dosta izbačeno.

Na oba uređaja sam koristio njihov dac, i na ampu i na cd playeru.

Iako imaju isti DAC u sebi, različito rade.

 

pozz

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Sada bi dodao, kako sam Pioneer network player spojio u srijedu popodne, svakako je moguć i subjektivan dojam da je nešto bolje, pisao sam inicijalne utiske u usporedbi s CD playerom Marantzom.

Pioneer je sada odradio nekih 10tak sati i sinoć sam ga slušao u miru, i mogu reći da sve što sam napisao i dalje stoji, u mom sustavu dosta bolje radi, jednostavno mi je smirio sredinu te dodao basa i u dubinu i puncha, te je sve više kontroliranije i fokusiranije nego prije.

Sredine i dalje ima, čak i više razdvaja zvučnike te je i šira zvučna slika, samo mi je dosta popravio taj mid high segment te sam ukratko i više nego zadovoljan, its a  a keeper:)

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vaš audio kutak

Malo je offtopic ali možda nekome posluži,  poklanjam Technics sb p1000 vintage zvučnike  , Ne radi jedan visokotonac, driveri mislim da nisu originalni.
furnir na jednom zvučniku je malo oštećen od vlage (crveni krug na slici).  

 

Onaj tko dođe u Bibinje pokraj Zadra po njih dobije ih na poklon. 

 

edit: poklonjeno osobi iz Zadra.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 11:13 (Fly598).
Moj PC  
5 0 hvala 1
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Još sat vremena traje aukcija, 4x Kef Q500 1x Kef Q600C, ok stanje, ima dostava za hrvatsku, 37£. Trenutno je na 660£. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Uff OCD mi kaže zaokruži na 2000 

 

Baš gledam jbt pa još ih ima za kupit i još su skupi, 400€/kom vani. Kod nas oko soma eura par.. Lijep surround 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 21:31 (gocc01).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Navali narode!

Zvučnici KEF LS50 bijeli 

 

Cijena: 7.999,00 Kn (9.999,00 Kn)
Akcija traje do 31.7.2019. ili do isteka zaliha
.
...ili polovni za 6000kn...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 23:05 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Navali narode!

Bez zamjere ali ove rugobe ne bih htio ni besplatno.

...di je dizajneru bila pamet...:)

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Posto ovdje ima velikih zaljubljenika u dobru glazbu,ploce i opcenito te stvari evo jedan odlican događaj,ko je u blizini nek naleti.

 

Magic Time Vinyl Festival.  

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Navali narode!
Uran 11 kaže...

Bez zamjere ali ove rugobe ne bih htio ni besplatno.

...di je dizajneru bila pamet...:)

 

Za svakoga ponešto 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 12:41 (gocc01).
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Iskreno nisam ih slušao al gdje god okreneš supre reviewi.

Al da su rugobe, meni osobno jesu, i to jako :)

No nebi imao nikakav problem da ih udomim :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Tko razmišlja u ovim zvučnicima, neka pogleda ovo:

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Nekad davno sam ovo pitao pa nisam bas dobio pomoc,a i zaboravio sam na ovo skroz,pa da probam opet :)

 

 

imam krk rokit 5 g3 i zelio bih povezat na gramofon?

To ne mogu napravit bez predpojacala bez obzira sto su oni aktivni monitori?

Kako da to najbolje iskombiniram?

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 15:24 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Ajmo onda hitno mi nađite kupce za amp i zvučnike 

 

NAD c368 4800kn (ja platio 5300 sa dostavom)

Tannoy XT6F 6500kn (mene ispali 7300 sa dostavom) 

Komplet 10000kn. Znači pušim oko 2k kuna al ak ubodem LS50W za 1000€ na konju sam. I molim boga da bude dosta sad. 

 

Eto pomogao forumasu u ovom velikom problemu...

 

https://postimg.cc/D4sNMXz5

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
gocc01 kaže...

Ajmo onda hitno mi nađite kupce za amp i zvučnike 

 

NAD c368 4800kn (ja platio 5300 sa dostavom)

Tannoy XT6F 6500kn (mene ispali 7300 sa dostavom) 

Komplet 10000kn. Znači pušim oko 2k kuna al ak ubodem LS50W za 1000€ na konju sam. I molim boga da bude dosta sad. 

 

Eto pomogao forumasu u ovom velikom problemu...

 

https://postimg.cc/D4sNMXz5

 

 Šta, kupio si zvučnike od njega?

 

:D

9 godina
offline
Vaš audio kutak

Čestitam na prinovama. :D

 

Ali sumnjam da bi ikada bio toliko odvažan za piano finish, imam osjećaj da se to izgrebe samo jer postoji

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Plakao sam pakirajući ih u Zensorove kutije 

 

Baš sam mu napisao da kad sam ih izvukao na sred sobe i obišao oko njih par krugova reko jebote kako su to dobro napravljeni i predivni komadi... Ako ću za ikakve zvučnike u budućnosti biti u prilici kupiti high gloss uzimam jer ovo mi je općenito jedan od najljepših komada ičega što sam vidio uživo a znam da furnirani ne bi imali takav wow efekt. 

 

Od LS50 odustajem jer nakon dosta proučavanja ipak su s razlogom stavili 200W+30W pojačala u aktive. Kad mi stignu B&W onda ću možda naručiti i Q350 i Zensor 5. Aukcije su odlična stvar ako ih organiziraju trgovine. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Velika pohvala za pakiranje i odlicna komunikacija te rijesavanje troskova oko prijevoza.

 

Preporuka ako ce jos netko kupovati od mr. Gocc01

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Čestitam na prinovama. :D

 

Ali sumnjam da bi ikada bio toliko odvažan za piano finish, imam osjećaj da se to izgrebe samo jer postoji

 Ja imam ali white gloss piano finish  na monitor audiu, jedino se malo vise prasina primjeti na njima ...ogrebotine  i  ne baš. Istina bog ja pazim na  to dosta po pitanju ukucana itd

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
10 godina
offline
Vaš audio kutak

One mikro ogrebotine od brisanja se ionako primjete samo kod brisanja jel 

 

Najbolje je ne brisati uopće, još se s vremenom na zvučnicima napravi mekani zaštitni sloj 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Plakao sam pakirajući ih u Zensorove kutije 

 

Baš sam mu napisao da kad sam ih izvukao na sred sobe i obišao oko njih par krugova reko jebote kako su to dobro napravljeni i predivni komadi... Ako ću za ikakve zvučnike u budućnosti biti u prilici kupiti high gloss uzimam jer ovo mi je općenito jedan od najljepših komada ičega što sam vidio uživo a znam da furnirani ne bi imali takav wow efekt. 

 

Od LS50 odustajem jer nakon dosta proučavanja ipak su s razlogom stavili 200W+30W pojačala u aktive. Kad mi stignu B&W onda ću možda naručiti i Q350 i Zensor 5. Aukcije su odlična stvar ako ih organiziraju trgovine. 

 Dobro si činio, kad kreneš grebati nađeš da to i nije baš lak zvučnik, treba mrcinu od ampa i treba se jako paziti s čim se uparuje inače je harsh u visokima.

Ja bi preskočio i q350, isto deru u visokim i harsh su.

Zensor 5 je fina kutijica, no od Zensor serije trojka je dobila odlične ocjene, ostali ne baš tako....

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Velika pohvala za pakiranje i odlicna komunikacija te rijesavanje troskova oko prijevoza.

 

Preporuka ako ce jos netko kupovati od mr. Gocc01

 Ajde javi kako ti rade :)

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice