Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.559.504
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ma moguce da je samo jedna spojena a da ove druge dvije nisu,jer se samo jedna koristi ove dvije godinama se vec ne koriste. Svakako treba to provjeriti jer ako je mala udaljenost od centrale onda je ovo ocajno,budem svakako pitao ove u ht-u da mi kazu koliko je kuca od centrale. Znate li mozda dali ce mi dati tu informaciju? Mislio sam ih nazvat pa pitat al i svakako bi poslo pisanim putem upit ako nece ovak telefonski.

9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Matko34 kaže...

http://prntscr.com/9111q5

 

Moze li misljenje o ovim parametrima? Po onom sto ja znam moguce da sam u krivu nisam jako udaljen od centrale rekao bih da sam unutar 300 m ako i toliko. Po onome sto znam ne bi mi max. propusnost trebala biti ovoliko mala. Jeli moguce da je nesto do instalacije u kuci problem ili sam ja u krivu i ovdje je sve uredu? Tocnu udaljenost od centrale ne znam. Moze li se ta informacija moze dobiti od pruzatelja usluge?

 

 

Dobro vidis. Ono sto u tom prikazu nevalja je premali max na ovu razdaljinu i prevelik power u downstreamu koji je 99% krivo prikazan. Po atenuaciji si nekih 300m udaljen. Zovi isp i prijavi gresku pa vidi sta tocno od ovog prikaza nevalja. Ako ti je prije i 15 bio max to je i dalje debelo premalo za ovu razdaljinu (nekih 300ak metara od centrale). Prijavljuj gresku dok ne dodje tehnicar doma i vidi sto tocno nevalja. Ako imas neki drugi router ja bi njega spojio i vidio sto tocno krivo prikazuje. Ovo je mislim sx, a oni se ne proizvode vec ohoho tako da moguce da je otiso na kvasinu. Osobno ne bi uopce dirao kucne instalacije jer u velikoj vecini slucajeva to ne bude problem, eventualno ako si u kuci pa imas kabel koji vodi od reglete na tavanu ili slicno do routera u prizemlju pa da odneses router gore i tamo spojis i pogledas stanje, ako je slicno ovome, nevalja nesto drugo.

191x7 kaže...

 Prema parametrima si itekako daleko. Kakva je kućna instalacija (tip kabela, broj grananja i utičnica/spojeva)?

 Wat? 5db atenuacije?!?!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
To sam i mislio,dat je modem dosta star ali sumnjam da je do njega ali i to je realna mogucnost provjerim prvo to pa budemo vidili,mogu ih probat nazvat da naprave test parice samo sto nisam siguran dal iz iskona to mogu napravit posto sam na centrali od ht-a :/
Svakako hvala na savjetima samo me to zanimalo,da nisam lud i ne pitam bzvz. :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...
croatia boss kaže...
Jel bi moguce bilo da je problem negde u instalaciji u kuci?Ako nije sta zvat i dosadivat im?

 Kakva ti je kućna instalacija (tip kabela, duljina, broj spojeva i utičnica)?

  Provjericu po kuci pa javim.Eto dns sam ih zvao i nekim cudom odjednom skoci brzina s 4mb na 5mb i drze se tamo vjv znaci oni bi mogli i jos vecu pustit od toga po meni i dns sam predao zahtjev za opciju turbo10

Edit: a sad u paramtreima pise da bi mogli pustit oni 5947kbps odnosno 5.9 mbps,a sad mi pustaju 5mbps

Evo slika kao dokaz

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2015 22:06 (croatia boss).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Imam jos jedno pitanje ako netko zna, jel ce ovi iz t-coma mi rec da nema mjesta na vdsl centrali ako je to slucaj ili nesto bezveze kao izgovor da nemogu imat vdsl?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2015 23:04 (Matko34).
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Sjetio se ove teme i pogledao kakvo je stanje.  Prva slika mi je stanje ovo ljeto, a druga trenutno. Vidim da su brojke bitno drugaćije a neznam zašto pošto nisam mijenjao ništa na instalacijama.

 

Može obrazloženje zašto se dogodila promjena, i koja je moguća brzina max s trenutnim stanjem?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
axos kaže...

Sjetio se ove teme i pogledao kakvo je stanje.  Prva slika mi je stanje ovo ljeto, a druga trenutno. Vidim da su brojke bitno drugaćije a neznam zašto pošto nisam mijenjao ništa na instalacijama.

 

Može obrazloženje zašto se dogodila promjena, i koja je moguća brzina max s trenutnim stanjem?

 Ocito su te prebacili na blizu centralu

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
galinjo24 kaže...
axos kaže...

Sjetio se ove teme i pogledao kakvo je stanje.  Prva slika mi je stanje ovo ljeto, a druga trenutno. Vidim da su brojke bitno drugaćije a neznam zašto pošto nisam mijenjao ništa na instalacijama.

 

Može obrazloženje zašto se dogodila promjena, i koja je moguća brzina max s trenutnim stanjem?

 Ocito su te prebacili na blizu centralu

 Hvala na odgovoru. A koja brzina bi se mogla dobit s ovim?

9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
croatia boss kaže...

 Edit: a sad u paramtreima pise da bi mogli pustit oni 5947kbps odnosno 5.9 mbps,a sad mi pustaju 5mbps

Evo slika kao dokaz

 

 Da. Srusili su ti marginu jos vise. Prije je bilo 7.5 sad je 5.6. Time si dobio taj 1 mbit vise. Nikakvih 10mbita ti vidjet neces na ovolika gusenja, tj. toliko daleko koliko si od centrale. Cekaj dok ti stave neku blizu. Sad je samo pitanje hoce ti radit s ovom marginom bez pucanja. Ako hoce, sve 5.

Matko34 kaže...

Imam jos jedno pitanje ako netko zna, jel ce ovi iz t-coma mi rec da nema mjesta na vdsl centrali ako je to slucaj ili nesto bezveze kao izgovor da nemogu imat vdsl?

 Iz nepoznatih razloga to ne zele rec. Meni nisu htjeli uopce rec dal mi je vdsl dostupan na centrali ili ne :) :).

axos kaže...

 Hvala na odgovoru. A koja brzina bi se mogla dobit s ovim?

 A to sto ti pise mozes dobit. Jos je to dosta daleko (iako blize nego prije) tako da ti se vdsl i adsl brzine poklapaju.

13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Radi konstatno na 5.12mb a dal je mozda problem parametra ovih ja sam spojem wireless na ruter ja imam sobu na katu a ruter je u prizemlju ima par zidova za prolazit signal? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
croatia boss kaže...

Radi konstatno na 5.12mb a dal je mozda problem parametra ovih ja sam spojem wireless na ruter ja imam sobu na katu a ruter je u prizemlju ima par zidova za prolazit signal? 

 Nema veze kako si ti spojen na router s parametrima. Ti citas parametre s routera koje je on dogovorio s dslamom. Znaci dslam->router->dslam. Ti si van te petlje jer si ti router -> pc. Tako da parametri s tim nemaju veze. Spajanje wireless il zicno jedino moze utjecat na tvoj dozivljaj te veze (lag, ne dobivanje pune brzine ako imas 30-40-50mbita, i slicne stvari).

14 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nedavno stigao speedport w 724v ci od t-com.

 

1.problem - brzina ispod 20Mbs (i varira), a opcija je turbo 30, zvao ih i imam osjećaj da gubim vrijeme s njima...

2. problem - ne mogu koristiti openDNS, googleDNS i sl., mada ih ručno postavim u windows-ima - nemam admin pristup modemu tako da tamo ništa ne mogu mijenjati.

 

Može li netko stručan pogledati slike

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 18:08 (brixy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Kako vam se cini? imam problema sa tv-om, slika radi 10 sec i smrzne

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ne bi smio. Prijavi kvar, možda STB ne valja.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

brixy, HEC i CRC grešaka imaš previše, prijavi kvar na liniji. Nadalje, za Turbo 30 minimum koji moraju isporučiti je 21mbit, pa ti je to razlog za raskidanje ugovora ako ti ne poprave. S tim da radiš speedtestove na HT-ovom speedtestu i slikaj screenshotove da imaš dokaze ako dođe do toga.

12 godina
online
Kvaliteta DSL parice?

Bok,

imam problema sa net-om i TV-om, riječ je o Iskon provideru.

Koji dan radi savršeno, drugi dan moram ili resetirati STB, pa ako nejde onda i modem, a koji put moram preštekavati kabl na routeru.

Kad pukne TV koji puta pukne i net.

Likovi su bili par puta, prvi put je bio navodno oštečen dolazni kabel na 400 m od mog priključka, navodno sredili meni ista situcaija.

Došli mjerili po kući i po regleti i rekli da je sve 5 sa mojim instalacijama,zamjenili router ,meni opet kaos sa linijiom.

Zadnji dolazak rekli da mi nevalja instalacija u kući i da to sam sredim .

Ja sada budem provukao novi kabel od reglete do moje utičnice, ako i tada ne radi budem ih odkantao i uzeo nekog drugog, jer ovo traje već mjesecima.

 

Imam 2 sshoota, jedan od jučer(1), jedan od danas(2), ja sumnjam da Siemensov SX763 radi probleme,naročito kaj koji put proradi samo ako zamjenim LAN port na routeru što Vi mislite ?

I bacite oko na sliku 2 pod output power LOL

Thnx !!

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Noise margin mi se s 13 pao na 6 odjednom. Koji su mogući uzroci?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Evo jedna rekordna, pala centrala u gradu, nakon što su popravili, ovo je rezultat:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Od čega može pasti line attenuation? S >21 na ispod 19.5.

Može biti korodirao spoj (na tavanu, spoj cat5e i telefonskog dovoda, samo zafrkane žice omotane izolirkom)?

Ili nije do toga?

 

Nah, niži line attenuation je bolja stvar. Pobrkao sam nešto.

 

Porastao mi je noise margin, s 5.5-7 sada mi je na oko 14.

Prije sam imao 30/5 vDSL, sada jedva 21/4.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 22:02 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Bolje je da ti je "line attenuation" niži.
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CrossDeath kaže...
Bolje je da ti je "line attenuation" niži.

 Da, sjetio sam se toga. Pobrkao sam s noise margin.

Noise margin se teži da bude 6-8 kako bi se brzina što bolje iskorištavala, a meni je s 6-7 otišlo na 14...

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Matko34 kaže...

Imam jos jedno pitanje ako netko zna, jel ce ovi iz t-coma mi rec da nema mjesta na vdsl centrali ako je to slucaj ili nesto bezveze kao izgovor da nemogu imat vdsl?

 Iz nepoznatih razloga to ne zele rec. Meni nisu htjeli uopce rec dal mi je vdsl dostupan na centrali ili ne :) :).

 Šta ti ima to govoriti, ako je politika firme da se ne daje VDSL na paricu iznad 800m (hrvatski telekom, u večini slučajeva, makar bilo mjesta na slamu).

Npr. Kod mene u mjest smo 4 na VDSL-u ostatak na adsl-u, brat mi je na 1150m od centrale i nedaju mu.. nego se pati na 4mb/max tv..(kao maksimalno mu je sad 16200kb) Znači išlo bi barem TURBO 20+ ali nedaju...

Čekam tehničara da ga čopim pa nek on proda i pošalje nalog(jedina šema).

Uglavnom ekipa koristi kojekakve droge jer trenutno sam na adsl-o od 4mb. Neko mi  ištekal paricu na centrali ma*u im nadrogsanu..

sjebali su mi komplet profil... isključili vdsl..I neki dan mi tehničar poslao nalog za isključenje svega, sad opet ulkjučili i sve je sjelo i čekam opet 50.. žestoka DROGA..

Gledam jučer navečer... tehinčar radi na centrali mrak crni svjetli si autom... i jebe mater tipu kojem spaja... kojih 300 m od mene.. ok dečko.. mislim si pa kaj ti je on kriv..

Premalo je ekipe za to sve, koja slaže i održava..(neki su i neuki, ima pametnih).

 

Uglavnom ak nema puno mjesta za vdsl nas centrali neče ga dobiti niko iznad 800m

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Tehnicari su podplaceni, rade 10 sati dnevno za 18 kuna po satu, naprave dnevno minimalno 200 km, rade 3 vikenda u mjesecu pa ti vidi, godisnji zaboravi.
Ako trebas koji dan slobodno to moras odradit, a mozes jedino da radis onda i ona 2 vikenda sto su u mjesecu ostali.
Zbog cijene koju ht placa vsnjski partnerima duzan si rijesit najmanje 8 radnih naloga, stim da ak ih ima vise nemozes se napravit blesav 8 moram.

Ugl, pogotovo od 4. Mj ove godine uviheti za tehnicare na terenu su katastrofa. Ko god moze bjezi iz tog i trazi drugi poso. Onaj ko nema izbora naravno da je ljut, em si od voznje premoren, a onda ti dode 100 km od tebe nalig oce prebacivanje na vdsl, ofc da si zivcan, a recimo vec je 5 popodne, bio bi doma s obitelji.

Nije to vise nekadasnji HT.
A bit ce sljedece godine jos i gora situavija.


Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dai53nja kaže...

Evo jedna rekordna, pala centrala u gradu, nakon što su popravili, ovo je rezultat:

 

 Pff, gle ovo

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ima li tko iskustva sa 'radio-relejnom' vezom centrale sa drugom centralom? 

Posto zivim u jednom mjestu koje je malo udaljenije od susjednog, t-comu se ne isplati provlaciti optiku nego je centrala povezana 'radio-relejnom' vezom (neznam tocan naziv). Nedavno smo dobili novu centralu i posto zivim u blizini te centrale trazio sam od VIP-a (t-com infrastruktura) da mi puste vecu brzinu, te su me prebacili na VDSL i pustili brzinu 20. Sve je bilo u redu prvih desetak dana, ali nakon toga brzina je pocela padati na 6-7 mbps, jedno popodne je bilo cak ispod 1. Jedan dan bi brzina bila 20, drugi bi pala (u trenutku mjerenja svi mobiteli, kompovi nisu bili spojeni na internet). To je trajalo nekih 2 tjedna. U ruteru nisam imao nikakvih gresaka, sn margina je konstantno na 32, line atenuation na 8. U vipu su mi rekli da je problem u centrali, odnosno gore spomenutoj vezi. Sada zadnih 10-tak dana, koliko pratim brzinu, stalno je na 20.

Zanima me misljenje strucnjaka u vezi ovog problema

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2015 0:00 (fx93).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CyberDemonVZ kaže...
dai53nja kaže...

Evo jedna rekordna, pala centrala u gradu, nakon što su popravili, ovo je rezultat:

 

 Pff, gle ovo

 not cool bro, not cool, pa zar ne mogu barem u nečemu biti ubercool?

9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Zver kaže...

 Šta ti ima to govoriti, ako je politika firme da se ne daje VDSL na paricu iznad 800m (hrvatski telekom, u večini slučajeva, makar bilo mjesta na slamu).

 Sta kako ima? Pa ako se mislim premjestit kod njih da znam hocu li odlazit il ne. Tko tu opce prica od 800m i slicnim peripetijama, nesto si zabrijao. Mene samo zanima dal im je vdsl u centrali ili ne. Ako nije, sigurno ne idem, a ako je prelazim kod njih. To je tako jednostavan koncept za shvatit, neznam zasto agentima ne daju slobodu da ovo kazu korisniku.

12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dai53nja kaže...
CyberDemonVZ kaže...
dai53nja kaže...

Evo jedna rekordna, pala centrala u gradu, nakon što su popravili, ovo je rezultat:

 

 Pff, gle ovo

 not cool bro, not cool, pa zar ne mogu barem u nečemu biti ubercool?

 Haha, sorry :D

Nazvao Iskon i sredili problem u nekoliko minuta. Nekakva greska kod njih. Inaće mi je veza savršena.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
PC - stručnjak kaže...
Tehnicari su podplaceni, rade 10 sati dnevno za 18 kuna po satu, naprave dnevno minimalno 200 km, rade 3 vikenda u mjesecu pa ti vidi, godisnji zaboravi.
Ako trebas koji dan slobodno to moras odradit, a mozes jedino da radis onda i ona 2 vikenda sto su u mjesecu ostali.
Zbog cijene koju ht placa vsnjski partnerima duzan si rijesit najmanje 8 radnih naloga, stim da ak ih ima vise nemozes se napravit blesav 8 moram.

Ugl, pogotovo od 4. Mj ove godine uviheti za tehnicare na terenu su katastrofa. Ko god moze bjezi iz tog i trazi drugi poso. Onaj ko nema izbora naravno da je ljut, em si od voznje premoren, a onda ti dode 100 km od tebe nalig oce prebacivanje na vdsl, ofc da si zivcan, a recimo vec je 5 popodne, bio bi doma s obitelji.

Nije to vise nekadasnji HT.
A bit ce sljedece godine jos i gora situavija.

 Evo  za Dalmaciju preko agencije Smartflex traže 50 tak tehničara (neki kažu i 200) za prvu razinu - produljuju natječaj već 4 put lol. Bilo jednom na divljem zapadu roflmao

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2015 9:22 (bonzai).
8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Jel mi moze netko reci nesto o ovome..(slika u prilogu)

Inace downstream margin mi zna biti i po 14 a uglavnom oko 10...ali nekada se spusti i ispod 6 pa puca veza..jeli problem u mojim spojevima ili je do njih operatera

Line attenuation mi je inace 47 u downstream

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice