Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

poruka: 40
|
čitano: 6.980
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v".
16 godina
offline
Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

ajd neka samo proizvodi nešto...

Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

Jbt hercegovac prevario pola planeta i desetinu galaksije..GG

 

Sarkazam za one sporije hehe

 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
Ček malo, kaj se nisu tam trebali "delat" lvl 5 Robo Taksiji ?
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
Kaj buš ti, bum i ja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
mGT kaže...
Ček malo, kaj se nisu tam trebali "delat" lvl 5 Robo Taksiji ?

 Detalji će možda biti poznati tek od kraja lipnja kad ide predstavljanje robotaxija. Zasad je jedino poznato:

 

Prvi prioritet Projekta 3 je izgradnja namjenske tvornice za robotaxi, prije početka rada na raznim lokacijama izvan Hrvatske. Mate Rimac je u izjavi objasnio: “Cilj je proizvodnja vozila i velikog broja komponenti."

 

Izvan HR: u Engleskoj gdje Rimac ima istraživalački odjel Rimac Technology R&D UK u blizini Warwicka s oko 100 inženjera, a prvi prioritet je izgradnja namjenske tvornice za Robotaxi.

 

Pomoći će im i Kia, koja će robotaxijem približiti električnu mobilnost širem krugu ljudi.

 

6 godina
offline
Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1

kreće pljuvanje

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
offline
Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

Mi smo uništili industriju 90-ih godina, a bez napredne industrijske tehnologije, ne mogu se raditi sofisticirani industrijski proizvodi. Nije to proizvodnja softvera, koji se uspješno može raditi i u Hrvatskoj. Za izradu ovako tehnološki naprednog proizvoda, morate ima čitavu prateću industriju i znanost, koja u Hrvatskoj ne postoji.

 
8 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
zvir12 kaže...

Mi smo uništili industriju 90-ih godina, a bez napredne industrijske tehnologije, ne mogu se raditi sofisticirani industrijski proizvodi. Nije to proizvodnja softvera, koji se uspješno može raditi i u Hrvatskoj. Za izradu ovako tehnološki naprednog proizvoda, morate ima čitavu prateću industriju i znanost, koja u Hrvatskoj ne postoji.

 Istina. Zato će se robotaxi najvjerojatnije raditi izvan HR. Iako nije sve uništeno: Končar radi elektromotre koje koristi američka vojska.

 

13 mjeseci
offline
Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

Hoce.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 16:57 (Bob Boss).
 
2 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
zzib kaže...
mGT kaže...
Ček malo, kaj se nisu tam trebali "delat" lvl 5 Robo Taksiji ?

 Detalji će možda biti poznati tek od kraja lipnja kad ide predstavljanje robotaxija. Zasad je jedino poznato:

 

Prvi prioritet Projekta 3 je izgradnja namjenske tvornice za robotaxi, prije početka rada na raznim lokacijama izvan Hrvatske. Mate Rimac je u izjavi objasnio: “Cilj je proizvodnja vozila i velikog broja komponenti."

 

Izvan HR: u Engleskoj gdje Rimac ima istraživalački odjel Rimac Technology R&D UK u blizini Warwicka s oko 100 inženjera, a prvi prioritet je izgradnja namjenske tvornice za Robotaxi.

 

Pomoći će im i Kia, koja će robotaxijem približiti električnu mobilnost širem krugu ljudi.

 

 

5 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
zvir12 kaže...

Mi smo uništili industriju 90-ih godina, a bez napredne industrijske tehnologije, ne mogu se raditi sofisticirani industrijski proizvodi. Nije to proizvodnja softvera, koji se uspješno može raditi i u Hrvatskoj. Za izradu ovako tehnološki naprednog proizvoda, morate ima čitavu prateću industriju i znanost, koja u Hrvatskoj ne postoji.

 Treba imati znanje naravno. Ali nisi nabrojao ono najbitnije, potrebno je imati pristup rijetkim resursima i silu kojom češ te resurse i zadržati.

 

Elemente za EV baterije ima 12 zemalja na svijetu.

 

Rimac će vjerojatno kupovati od nekoga čelije, slagati baterije od tih čelija i dalje za BMW.

10 godina
offline
Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

c/p (prevedenog) dijela teksta :

 

" München (dpa/lby) - BMW-u je dopušteno ranije započeti izgradnju svoje tvornice baterija u Donjoj Bavarskoj. Nakon što je okružni ured Straubing-Bogen dao odobrenje, mogao bi započeti odmah nakon Uskrsa, 2. travnja, potvrdio je u četvrtak glasnogovornik tvrtke.

 

BMW želi izgraditi tvornicu u zajednicama Irlbach i Straßkirchen za montažu do 600.000 visokonaponskih baterija godišnje. Izgradnja je kontroverzna, ali jasna većina glasala je za radove na lokalnom referendumu prošle jeseni. "


Vijest od 28.03.2024. iz/od "Süddeutsche Zeitung"

https://www.sueddeutsche.de/bayern/auto-strasskirchen-bmw-fabrik-in-niederbayern-nach-ostern-ruecken-die-bagger-an-dpa.urn-newsml-dpa-com-20090101-240328-99-496614

 

Od 20 lokacija BMW odabrao Bavarsku za izgradnju tvornice baterija (za 1600 zaposlenih).

 

Što se kod nas bude proizvodilo za BMW!?

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 18:03 (stoicist).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
stoicist kaže...

... visokonaponskih baterija godišnje. Što se kod nas bude proizvodilo za BMW!?

 Visokonaponskih, dok bi Rimac trebao proizvoditi niskonaponske (do 48V).

 

10 godina
offline
Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

@zzib:

Kolega, dobro ste primjetili ... ali;

 

"Der Autokonzern errichtet auf einem 105 Hektar großen Areal in den Gemeinden Straßkirchen und Irlbach ein Montagewerk für Batterien für Elektroautos.Diese Hochvolt-Speicher, nach Plänen vom Jahr 2026 an pro Jahr 600 000 Stück, sollen dann unter anderem in den Werken Regensburg und Dingolfing in BMW-Produkte verbaut werden. In einem ersten Abschnitt sollen etwa 60 Hektar bebaut werden, für die verbleibenden 45 Hektar gibt es Ausbauszenarien; zugleich hat sich BMW das Vorkaufsrecht für weitere 36 Hektar Ackerland gesichert."

 

Kontradikcija između žutog i zelenog markera/teksta. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
stoicist kaže...

@zzib:

Kolega, dobro ste primjetili ... ali;

Kontradikcija između žutog i zelenog markera/teksta. 

 Kao i obično: nemamo dovoljno informacija. Možda se radi o industrijskoj primjeni (električni kamioni, viličari, itd). Možemo samo nagađati bez informacija iz prve ruke.

 

Ono što jest čudno je da iza Rimca stoji VW (Porshe->Rimac), a sada u igru ulazi i BMW? Ne znam da li VW and BMW surađuju? VW je ako se ne varam, od strateškog interesa za Njemačku, dok je BMW u potpunosti privatan?

 

 

5 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
zzib kaže...
stoicist kaže...

@zzib:

Kolega, dobro ste primjetili ... ali;

Kontradikcija između žutog i zelenog markera/teksta. 

 Kao i obično: nemamo dovoljno informacija. Možda se radi o industrijskoj primjeni (električni kamioni, viličari, itd). Možemo samo nagađati bez informacija iz prve ruke.

 

Ono što jest čudno je da iza Rimca stoji VW (Porshe->Rimac), a sada u igru ulazi i BMW? Ne znam da li VW and BMW surađuju? VW je ako se ne varam, od strateškog interesa za Njemačku, dok je BMW u potpunosti privatan?

 

 

 

 

VW od strateškog interesa za Njemačku? E jesam li već ono spomenuo da su resursi bitni i sila kojom češ zadržati te resurse.

 

EDIT:

dakle ta baba s kolačima je prošla, a sad treba čuvati hranu vodu i tako to što tko ima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 19:04 (gpd).
6 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije

Meni to izgleda da žele "nekom uvaliti" prljavi dio proizvodnje - onaj dio gdje se onečišćuje zemlja, zrak, voda. Jer više nismo jeftina radna snaga. Nadam se da griješim. 

15 godina
offline
Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

Odlicno da je vecina proizvodnje u HR

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
Nemo nemo kaže...

Meni to izgleda da žele "nekom uvaliti" prljavi dio proizvodnje - onaj dio gdje se onečišćuje zemlja, zrak, voda. Jer više nismo jeftina radna snaga. Nadam se da griješim. 

prljavi dio proizvodnje je proizvodnja članaka, a za takvo nešto nema šanse da oni rade tu jer to je ipak malo komplesniji industrijski proces od samog slaganja tih članaka u baterije, članke proizvode kina, japan, usa, koreja, vjerojatno još koja država, ovi naši nema šanse da to rade

5 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
just_dont kaže...
Nemo nemo kaže...

Meni to izgleda da žele "nekom uvaliti" prljavi dio proizvodnje - onaj dio gdje se onečišćuje zemlja, zrak, voda. Jer više nismo jeftina radna snaga. Nadam se da griješim. 

prljavi dio proizvodnje je proizvodnja članaka, a za takvo nešto nema šanse da oni rade tu jer to je ipak malo komplesniji industrijski proces od samog slaganja tih članaka u baterije, članke proizvode kina, japan, usa, koreja, vjerojatno još koja država, ovi naši nema šanse da to rade

 

Kina će "dati" materijale , Njemci će proizvoditi ćlanke a Rimac je obećao da će raditi Module assembly i pack assembly, integraciju u vozila?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 20:44 (gpd).
14 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
gpd kaže...
zvir12 kaže...

Mi smo uništili industriju 90-ih godina, a bez napredne industrijske tehnologije, ne mogu se raditi sofisticirani industrijski proizvodi. Nije to proizvodnja softvera, koji se uspješno može raditi i u Hrvatskoj. Za izradu ovako tehnološki naprednog proizvoda, morate ima čitavu prateću industriju i znanost, koja u Hrvatskoj ne postoji.

 Treba imati znanje naravno. Ali nisi nabrojao ono najbitnije, potrebno je imati pristup rijetkim resursima i silu kojom češ te resurse i zadržati.

 

Elemente za EV baterije ima 12 zemalja na svijetu.

 

Rimac će vjerojatno kupovati od nekoga čelije, slagati baterije od tih čelija i dalje za BMW.

 To mislis na Litij? Tko zna sta ce se jos koristiti za baterije za par godina.

 

Tko je prije 10tak godina mogao i zamisliti da ce skoro svatko imati ovako mocne mobitele, ili hilticu na baterije 🥴, ili sve ove male rucne alate na baterije za radionice... tako da vise ni ne sumljam da ce baterije i automobili zavladati svijetom. 

Ali ne moze se jednostavno maknuti od nafte i plina bez rata, zato i ide ovaj rat sa ukrainom, zadnji trzaj rusije da sprijeci da je se izbaci iz onog sto ima u izobilju, nafte, plina i ruda...

15 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
bus kaže...

Ali ne moze se jednostavno maknuti od nafte i plina bez rata, zato i ide ovaj rat sa ukrainom, zadnji trzaj rusije da sprijeci da je se izbaci iz onog sto ima u izobilju, nafte, plina i ruda...

 uf, sad si dirnuo mečku. Pa zar nije Rusija agresor, a zapad se samo brani?

 

5 godina
offline
Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

Treba uzeti u obzir da je bilo 10 sati , pa je čovjek možda bio umoran ?

 

Inače da, narativ je da je Rusija agresor i Ukrajina se brani, a Europa i zapad pomažu Ukrajini iz altruizma.

 

EDIT

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 23:15 (gpd).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

postoji redoslijed u tome: 1. rana ptica dvije ovce sisa, 2. tko pod trećim jamu kopa, hvata crva i 3. tko visoko leti, sam u nju pada. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
Ajar kaže...

postoji redoslijed u tome: 1. rana ptica dvije ovce sisa, 2. tko pod trećim jamu kopa, hvata crva i 3. tko visoko leti, sam u nju pada. 

 Predlazem da u buduce PR Rimac clanke pise Ajar! Imali bi vise smisla i logike 

8 godina
offline
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
neka radi što hoće samo neka se više skine s državne sise. eto. a robotaksije lvl 5 nećemo vidjeti, ne samo od njega nego uopće od bilokoga, pa čekamo i taj rasplet...
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

Tamo se može samo sklapati/šarafiti mala serija tuđih proizvoda kao i dosad. Proizvodnja nula bodova ili skraćeno:

 

Sklapaonica šklopocija d.o.o.

 

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
offline
Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

Kakva ljubomora hahahaha

Jasno da mu je otac kriminalac, ali tako trivijalizirati uspijeh i tehnologiju koju je stvorio ccccc.....

 
4 2 hvala 0
2 godine
offline
Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije za v

 

Imam prijatelje s lijevog i desnog spektra, ali primjećujem da samo s lijevog dolazi negativnost prema Rimcu. Kako mogu podržati Rijeke pravde kad vas bez ozbiljnog razloga pogoni mržnja.? Dajte dečki, koji vam je...?

 
2 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Rimac će u novom kampusu proizvoditi baterije
Karloooo kaže...

 

Imam prijatelje s lijevog i desnog spektra, ali primjećujem da samo s lijevog dolazi negativnost prema Rimcu. Kako mogu podržati Rijeke pravde kad vas bez ozbiljnog razloga pogoni mržnja.? Dajte dečki, koji vam je...?

 wtf?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice