Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.286.744
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Ja igram WoW, i to na US serverima, ping mi je oko 130 - 300 ms standardno, znalo je biti skokova na 600 - 800, ali to se riješilo s pozivima teh. službi i sjedenju za vratom. (treba ih malo tjerati da srede liniju ponekada, zivkati, prijetiti....).

12 godina
protjeran
offline
Optima telekom internet
Ima neko ko igra na domacim serverima ili nesto?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
felonterx kaže...
domac5 kaže...

vi koji ste narucivali internet od optime, kolko ste ga dugo cekali?

Hmm... Ja sam vjerojatno jedan od onih žešćih slučajeva. Ugovor je potpisan u 9. mjesecu 2008., a usluga mi je realizirana (znači, tehničar lijepo fino došo spojiti router što se koliko znam danas uredno naplaćuje) 29.12.2008. Moram napomenuti da nisam digao paniku i malko povisio ton, možda njihov cijenjeni DSL još ni danas nebi imao. Četiri mjeseca čekati, to je prilično jadno za najjači alternativni ISP u Hrvatskoj, no nadam se da su stvari danas ponešto drugačije.

Ja sam čekao krvavih 2 mjeseca da mi donesu internet.I došao je neki njihov majstor to ugradit. I čekao bih i duže da ih nisam non stop zivkao i htio raskinut ugovor koji sam potpisao.

Inače ,zadovoljan sam internetom i rijetko puca veza.

12 godina
protjeran
offline
Re: Optima telekom internet
lotar1919 kaže...
felonterx kaže...
domac5 kaže...

vi koji ste narucivali internet od optime, kolko ste ga dugo cekali?

Hmm... Ja sam vjerojatno jedan od onih žešćih slučajeva. Ugovor je potpisan u 9. mjesecu 2008., a usluga mi je realizirana (znači, tehničar lijepo fino došo spojiti router što se koliko znam danas uredno naplaćuje) 29.12.2008. Moram napomenuti da nisam digao paniku i malko povisio ton, možda njihov cijenjeni DSL još ni danas nebi imao. Četiri mjeseca čekati, to je prilično jadno za najjači alternativni ISP u Hrvatskoj, no nadam se da su stvari danas ponešto drugačije.

Ja sam čekao krvavih 2 mjeseca da mi donesu internet.I došao je neki njihov majstor to ugradit. I čekao bih i duže da ih nisam non stop zivkao i htio raskinut ugovor koji sam potpisao.

Inače ,zadovoljan sam internetom i rijetko puca veza.

Eto i meni danas dolaze postavit nakon 2 mjeseca.Jel bi mi mogo testirat vezu sa speedteestom i objavit rezultate?Hvala

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Experz0r kaže...
lotar1919 kaže...
felonterx kaže...
domac5 kaže...

vi koji ste narucivali internet od optime, kolko ste ga dugo cekali?

Hmm... Ja sam vjerojatno jedan od onih žešćih slučajeva. Ugovor je potpisan u 9. mjesecu 2008., a usluga mi je realizirana (znači, tehničar lijepo fino došo spojiti router što se koliko znam danas uredno naplaćuje) 29.12.2008. Moram napomenuti da nisam digao paniku i malko povisio ton, možda njihov cijenjeni DSL još ni danas nebi imao. Četiri mjeseca čekati, to je prilično jadno za najjači alternativni ISP u Hrvatskoj, no nadam se da su stvari danas ponešto drugačije.

Ja sam čekao krvavih 2 mjeseca da mi donesu internet.I došao je neki njihov majstor to ugradit. I čekao bih i duže da ih nisam non stop zivkao i htio raskinut ugovor koji sam potpisao.

Inače ,zadovoljan sam internetom i rijetko puca veza.

Eto i meni danas dolaze postavit nakon 2 mjeseca.Jel bi mi mogo testirat vezu sa speedteestom i objavit rezultate?Hvala

Evo screenshot,ja sam ti uzeo najjeftiniji paket ,i meni je ovo dobro.Igram bf3 većinom,ping oko 60.

 

13 godina
online
Re: Optima telekom internet
Experz0r kaže...
lotar1919 kaže...
felonterx kaže...
domac5 kaže...

vi koji ste narucivali internet od optime, kolko ste ga dugo cekali?

Hmm... Ja sam vjerojatno jedan od onih žešćih slučajeva. Ugovor je potpisan u 9. mjesecu 2008., a usluga mi je realizirana (znači, tehničar lijepo fino došo spojiti router što se koliko znam danas uredno naplaćuje) 29.12.2008. Moram napomenuti da nisam digao paniku i malko povisio ton, možda njihov cijenjeni DSL još ni danas nebi imao. Četiri mjeseca čekati, to je prilično jadno za najjači alternativni ISP u Hrvatskoj, no nadam se da su stvari danas ponešto drugačije.

Ja sam čekao krvavih 2 mjeseca da mi donesu internet.I došao je neki njihov majstor to ugradit. I čekao bih i duže da ih nisam non stop zivkao i htio raskinut ugovor koji sam potpisao.

Inače ,zadovoljan sam internetom i rijetko puca veza.

Eto i meni danas dolaze postavit nakon 2 mjeseca.Jel bi mi mogo testirat vezu sa speedteestom i objavit rezultate?Hvala

koji si ruter dobio?

12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

sve ovo čita i što više čitam to sam zbunjniji.

Ukratko, planiram uzeti Optimu flat, ili iskon? Što biste vi odabrali

Hvala!

 

P.S. Inače koristim B.net kos staraca i on je super i bez greške ali di ja živim mi nije dostupan

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Istekao mi je ugovor kod TComa i sutra bih otisao potpisati ugovor s Optimom.

Zanima me koje su mi obveze prema TComu?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Miki77 kaže...

Istekao mi je ugovor kod TComa i sutra bih otisao potpisati ugovor s Optimom.

Zanima me koje su mi obveze prema TComu?

nakon isteka ugovora nemas vise nista snjima, koristis onda njihove usluge kao na "bonove" , ne moras ic u tcom odes u optimu oni ti sve srede

15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
golatificon kaže...

nakon isteka ugovora nemas vise nista snjima, koristis onda njihove usluge kao na "bonove" , ne moras ic u tcom odes u optimu oni ti sve srede

Odlicno, to me zanimalo!

A sta je s routerom? Vracam ga ili?

TrustNo1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Miki77 kaže...
golatificon kaže...

nakon isteka ugovora nemas vise nista snjima, koristis onda njihove usluge kao na "bonove" , ne moras ic u tcom odes u optimu oni ti sve srede

Odlicno, to me zanimalo!

A sta je s routerom? Vracam ga ili?

nope, to si dobio zbog ugovora , kao npr. kad bi produzio kod tcoma dobio bi opet nest

15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
golatificon kaže...

nope, to si dobio zbog ugovora , kao npr. kad bi produzio kod tcoma dobio bi opet nest

Zanimljivo! Bas sam mislio da ga moram vratiti ili tako nesto!

Hvala!

TrustNo1
12 godina
offline
Optima telekom internet

Taj router sa T-coma ti nece raditi na Optimi jer oni koriste annex A dok T-com koristi annex B, no mozes ga prodati ili proguglati ako se da flashati na annex A

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
tutanjkamen kaže...

Taj router sa T-coma ti nece raditi na Optimi jer oni koriste annex A dok T-com koristi annex B, no mozes ga prodati ili proguglati ako se da flashati na annex A

Da, to je ok, nisam ga ni mislio koristiti.

Vec cu nesto s njim! :)

TrustNo1
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
tutanjkamen kaže...

Taj router sa T-coma ti nece raditi na Optimi jer oni koriste annex A dok T-com koristi annex B, no mozes ga prodati ili proguglati ako se da flashati na annex A

Ovo kod mene radi sad već kojih tjedan-dva, i mogu reći da je taj Siemens (ako se radi o onom SX763) puno bolji od Sagema ili D-Linkova koje Optima u pravilu daje (za TP-Link nebi znao reći, nisam imao priliku isprobati ga...), a flashanje je zapravo prilično jednostavno. LINK

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi! (Thumb up i HVALA su dobrodošli :D)
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Meni ova optima provjera dostupnosti na njihovim stranicama nikad ne radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet

0800 0088

14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Dakle, mislim se prebacit na optimu sa ovog Wifija :D, e sad bih ja htio imati da mi brzina bude 4.096/384 kbps i da bude FLAT, i to se ovako računa valjda... 68,56kn (brzina) + 50,41kn (flat) = 118,97 kn mjesečno,  podaci uzeti odavde sa (http://www.optima.hr/privatni-korisnici/internet/optidsl, jeli to točno, kako sam naveo?

Ako neću to uzet, uzet ću onda onaj paket Telefon + Internet za 169,00kn , pošto smo korisnici Telefona Optime (tako neš), što se bolje isplati? Po meni ovaj paket.. Što vi mislite? :)) 

Hvala i lp:)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
hardrock kaže...

Dakle, mislim se prebacit na optimu sa ovog Wifija :D, e sad bih ja htio imati da mi brzina bude 4.096/384 kbps i da bude FLAT, i to se ovako računa valjda... 68,56kn (brzina) + 50,41kn (flat) = 118,97 kn mjesečno,  podaci uzeti odavde sa (http://www.optima.hr/privatni-korisnici/internet/optidsl, jeli to točno, kako sam naveo?

Ako neću to uzet, uzet ću onda onaj paket Telefon + Internet za 169,00kn , pošto smo korisnici Telefona Optime (tako neš), što se bolje isplati? Po meni ovaj paket.. Što vi mislite? :)) 

Hvala i lp:)

brzinu inače nikad ne možeš imat koliku ti želiš jer su ti uvijek odstupanja.inače najbolje i najoptimalnije po meni ti je uzet O2 paket (OptiDSL 10.240/640 kbp)

Avenged Sevenfold foREVer!
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
cod4gamer kaže...
hardrock kaže...

Dakle, mislim se prebacit na optimu sa ovog Wifija :D, e sad bih ja htio imati da mi brzina bude 4.096/384 kbps i da bude FLAT, i to se ovako računa valjda... 68,56kn (brzina) + 50,41kn (flat) = 118,97 kn mjesečno,  podaci uzeti odavde sa (http://www.optima.hr/privatni-korisnici/internet/optidsl, jeli to točno, kako sam naveo?

Ako neću to uzet, uzet ću onda onaj paket Telefon + Internet za 169,00kn , pošto smo korisnici Telefona Optime (tako neš), što se bolje isplati? Po meni ovaj paket.. Što vi mislite? :)) 

Hvala i lp:)

brzinu inače nikad ne možeš imat koliku ti želiš jer su ti uvijek odstupanja.inače najbolje i najoptimalnije po meni ti je uzet O2 paket (OptiDSL 10.240/640 kbp)

Hmm, a možeš mi dat link di je taj O2 paket, ja vidim samo ove od 4mbps.. gdje ima da je za telefon + internet 10mbps? makar, dosta bi mi bilo i 4mbps

14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Daje li optima uglavnom onu brzinu koju plačaš ili daje manje?

13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
hardrock kaže...

Daje li optima uglavnom onu brzinu koju plačaš ili daje manje?

Ja plaćam 4.096/384 kbps a imam maksimalno 3,2 Mbps down i 0,3 up i to po noći. Inače živim na selu pa sam zadovoljan što imam i toliku brzinu

14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
bradonja_85 kaže...
hardrock kaže...

Daje li optima uglavnom onu brzinu koju plačaš ili daje manje?

Ja plaćam 4.096/384 kbps a imam maksimalno 3,2 Mbps down i 0,3 up i to po noći. Inače živim na selu pa sam zadovoljan što imam i toliku brzinu

I ja sam sa sela isto, a istina to ovisi o tome kolko si blizu centrale ili tako nečeg xD

Evo sad sam mjerio udaljenost do centrale je 20km

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 17:05 (hardrock).
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
hardrock kaže...

Daje li optima uglavnom onu brzinu koju plačaš ili daje manje?

Ja imam 8Mb/s

x
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

I sad vidim da piše da je akcija do 31.3. (O2 paketi), Šta nakon toga cijene se povisuju ili šta?, ne kužim na što se akcija odnosi...

15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
hardrock kaže...

I sad vidim da piše da je akcija do 31.3. (O2 paketi), Šta nakon toga cijene se povisuju ili šta?, ne kužim na što se akcija odnosi...

Prvo je akcija bila do kraja drugog mjeseca pa su je produzili i sad je akcija ako potpises i uzmes O paket, dobijes bezicni telefon besplatno. Nigdje se ne spominje povisivanje cijene, mada je i to moguce, ali cisto sumnjam da ce ici gore. Mozda malo zezne ovaj pdv od 25%...

TrustNo1
13 godina
online
Optima telekom internet

ma stalno produzuju te akcije...jedino lose kod optime je to sto imam ping 40 kad igram na hrv serverima a prije na dok sam bio na preskupom t-comu imao sam ping 22 i dijele sranje od rutera neki sagem boze sacuvaj...da mi je nekak iskoristit ovaj ruter koji sam prije imao siemens gigaset sx 763...al uglavnom s obzirom na to kolko sam prije placao i kolko sad placam jako sam zadovoljan

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

A dobro to za ping 40, jbt da ja tolko imam,  a imam oko 80, i puca veza uf.. a download 30kbps normalno, a nekad i 50kbps, ma ima da POLUDIŠ{#}, zato ću se što prije prebacit na optimu (nadam se, ovisi o starcima) a sad.. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ja imam o3 paket sa 2mb brzine intereneta kod optime pa me zanima mogu li ikako povećati brzinu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Optima telekom internet

nazoves ih i kazes im da oces vecu brzinu

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice