T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.430
|
čitano: 6.401.823
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
sseennoonn kaže...

jel ima tko od vas ruter od tcoma koji se moze spojit na mobilnu mrezu plus kucnom linijom..da ima download boost jel 

 Ja ti imam onau hibridnu uslugu (fix + mobilna), ruter mi je došao sa SIM karticom unutra i preko 4G imam 100 GB/mj DL 30 a kad to iskoristim do kraja miseca ide ono što imam na fix a to je 4,5 u DL.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Aha ,a meni kao to ne daju  jer ja imam 14(kad ugadim maxtv 17) od kao max 19 internet brzinu  i nemam.mogucnosti na  tu hibridnu  uslugu...a ja htio da npr ako mi je max 17  i da mi preko kartice vuce jos bar 5 da imam 20+ internet pa bar i to..ak treba da i placam nznm 50kn vise za tih 5mbps ili koliko cu vec moc povuc  pa  i makar na tih 100gb mjesecno... i ne daju..barem ne operateri preko telefona.

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Kako sam ja shvatio da bi se kvalificirao za tu mogućnost moraš imat fix < 5 

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Evo ss mjereno sa mob-a (sa i bez turbo mix opcije)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 14:22 (nani).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Ima li netko inside info iz HT-a kada napokon misle puštati 100Mbps na bakru koji se već tjednima nudi na HT stranici?

 Daj link. Ja  se više ničemu ne nadam.

6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
birra kaže...

Imam problema zadnjih dana. Kako na wi-fi, tako i preko lan kabela. 
Internet jako oscilira, a upload speed nije nimalo zadovoljavajuc. 
Pretplata nije na moje ime, pa sam dosao samo radi par informacija, nisam se susretao sa t-comom i njihovom politikom prije. 

- Kako je uopce moguce da u ijednoj ponudi u 2018., upload speed bude ispod 4-5? 
- Pozelim li zamijeniti router, moze li se odustati od ovog njihovog sto daju besplatno i naruciti nesto bolje sa interneta? Ako da, ima li itko kakvu preporuku. Wi-fi bi morao pokriti 10-15 m bez gubitka kvalitete.
- Ima li tko da je odustao od tcoma i nasao nesto bolje u hrvatistanu? Konstantne oscilacije u brzini, svakodnevni gubici veze. Ne znam ko tu koga j.. Tj. znam, i volio bih da prestane.

Hvala.

 Postavio si pitanja zbog kojih ovdje na forumu (u temi "Iskon iskustvo") padaju teške riječi. :-)

 

Kako je moguća tako mala brzina? Jer mogu. Infrastruktura možda ne podnosi veće brzine, a možda podnosi, pa možeš dobiti više. Sve ovisi o tvojoj lokalnoj situaciji.

 

Router - mislim da za održavanje veze moraš imati njihov router. Sve dalje (neki AP) je tvoja stvar. Pogledaj na internetu testove AP-ova.

 

- Alternativa? Opet ovisi što se nudi tamo gdje stanuješ? Je li t-com jedini koji tamo kod tebe ima žicu ili ju nudi još netko.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
stipest kaže...
siljo90 kaže...
Mozes i vise puta mjesecno aktivirat i deaktivirat.

 Nije baš tako.

 Govorim vam iz prve ruke.

 

Može se aktivirati više puta u mjesecu. Nema ugovorne obveze. Svaki put dobijete 30GB internet prometa ali se plaća proporcionalno danima korištenja.

 

NE postoji obveza od minimum 6 mjeseci. Logično, ako uzimate router on ide na 24 rate ali vi svejedno možete ugasiti internet posvuda.

 

Ugasiti se može osobno u T-Centrima. Upaliti se može i telefonskim putem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 15:47 (siljo90).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
ridealong kaže...
Ag008 kaže...

Ima li netko inside info iz HT-a kada napokon misle puštati 100Mbps na bakru koji se već tjednima nudi na HT stranici?

 Daj link. Ja  se više ničemu ne nadam.

 Kakav link?

Ovako je već tjednima. Brojnima je uključen vectoring, imaju mogućnosti za 100Mbps ali zaglavi na aktivaciji

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Ček, znači, ja teoretski mogu uzet tu opciju, skurit 30 gigi u jednom danu, odjavit opciju, nanovo ju aktivirati i sutra dan opet potrošiti novih 30 gigi pa odjaviti. Uslugu sam koristio 2 dana u mjesecu, dakle naplatiti će mi se (2/31)*49kn?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 17:25 (wAlpha).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
siljo90 kaže...
stipest kaže...
siljo90 kaže...
Mozes i vise puta mjesecno aktivirat i deaktivirat.

 Nije baš tako.

 Govorim vam iz prve ruke.

 

Može se aktivirati više puta u mjesecu. Nema ugovorne obveze. Svaki put dobijete 30GB internet prometa ali se plaća proporcionalno danima korištenja.

 

NE postoji obveza od minimum 6 mjeseci. Logično, ako uzimate router on ide na 24 rate ali vi svejedno možete ugasiti internet posvuda.

 

Ugasiti se može osobno u T-Centrima. Upaliti se može i telefonskim putem.

 Ja sam razgovarao sa dvoje različitih predstavnika i oboje govore o minimum 6 mjeseci korištenja usluge. Ja bi volio da nije, jer mi taman treba max. 4 mjeseca( ako ne i manje).

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
siljo90 kaže...
stipest kaže...
siljo90 kaže...
Mozes i vise puta mjesecno aktivirat i deaktivirat.

 Nije baš tako.

 Govorim vam iz prve ruke.

 

Može se aktivirati više puta u mjesecu. Nema ugovorne obveze. Svaki put dobijete 30GB internet prometa ali se plaća proporcionalno danima korištenja.

 

NE postoji obveza od minimum 6 mjeseci. Logično, ako uzimate router on ide na 24 rate ali vi svejedno možete ugasiti internet posvuda.

 

Ugasiti se može osobno u T-Centrima. Upaliti se može i telefonskim putem.

 dobro je ako je ovo točno. ja sam kao i @stipest čuo da se uključenje i isključenje usluge može obaviti samo jednom mjesečno. to da se plaća proporcinalno korištenju, da, to su i meni rekli. ali da postoji 6 mj. obavezno - ne. to nitko nije rekao.

 

uklj i isklj usluge ide ili preko chata ili preko poziva 08009000. ne može se isključiti/uključiti preko portala. što je, imho, glupost.

 

tako da treba vidjeti (još jednom nazvati) za ovo oko uključivanju i isključivanju.

 

 

no, ono što sam zaboravio pitati ih (a nije mi hitno, pa nisam opet zvao) su dvije stvari. 

prvo - kako se provjerava potrošeni promet? malo koji ruter (mifi, stick, ruter, tablet, nebitno di će se koristiti) ima potpuno točan prikaz potrošnje.

drugo - kada se (ako) unutar mjesec dana potroši 30gb, da nisu negdje napisali malim slovima da će svaki sljedeći gb koštati 100kn? ili usluga/veza jednostavno biva prekinuta? znam da se može nadoplatiti, ali ht je to... 'oće oni zajebat' tu i tamo! :D

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...
ridealong kaže...
Ag008 kaže...

Ima li netko inside info iz HT-a kada napokon misle puštati 100Mbps na bakru koji se već tjednima nudi na HT stranici?

 Daj link. Ja  se više ničemu ne nadam.

 Kakav link?

 Ovaj. "koji se već tjednima nudi na HT stranici?". Neke stvari nije lako naći na stranici HT-a. Možda je ovo i na početnoj stranici, samo ti ja tamo više ne odlazim tako često jer mi ponuda uglavnom ne odgovara - čitaj: malo toga mi je dostupno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 19:30 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
stipest kaže...
siljo90 kaže...
stipest kaže...
siljo90 kaže...
Mozes i vise puta mjesecno aktivirat i deaktivirat.

 Nije baš tako.

 Govorim vam iz prve ruke.

 

Može se aktivirati više puta u mjesecu. Nema ugovorne obveze. Svaki put dobijete 30GB internet prometa ali se plaća proporcionalno danima korištenja.

 

NE postoji obveza od minimum 6 mjeseci. Logično, ako uzimate router on ide na 24 rate ali vi svejedno možete ugasiti internet posvuda.

 

Ugasiti se može osobno u T-Centrima. Upaliti se može i telefonskim putem.

 Ja sam razgovarao sa dvoje različitih predstavnika i oboje govore o minimum 6 mjeseci korištenja usluge. Ja bi volio da nije, jer mi taman treba max. 4 mjeseca( ako ne i manje).

 Fućkaš takvu uslugu. Tamo gdje nema PDF-a s pojašnjenjem uvjeta korištenja usluge, treba bježati od toga.

 

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
viking.software kaže...
siljo90 kaže...
stipest kaže...
siljo90 kaže...
Mozes i vise puta mjesecno aktivirat i deaktivirat.

 Nije baš tako.

 Govorim vam iz prve ruke.

 

Može se aktivirati više puta u mjesecu. Nema ugovorne obveze. Svaki put dobijete 30GB internet prometa ali se plaća proporcionalno danima korištenja.

 

NE postoji obveza od minimum 6 mjeseci. Logično, ako uzimate router on ide na 24 rate ali vi svejedno možete ugasiti internet posvuda.

 

Ugasiti se može osobno u T-Centrima. Upaliti se može i telefonskim putem.

 dobro je ako je ovo točno. ja sam kao i @stipest čuo da se uključenje i isključenje usluge može obaviti samo jednom mjesečno. to da se plaća proporcinalno korištenju, da, to su i meni rekli. ali da postoji 6 mj. obavezno - ne. to nitko nije rekao.

 

uklj i isklj usluge ide ili preko chata ili preko poziva 08009000. ne može se isključiti/uključiti preko portala. što je, imho, glupost.

 

tako da treba vidjeti (još jednom nazvati) za ovo oko uključivanju i isključivanju.

 

 

no, ono što sam zaboravio pitati ih (a nije mi hitno, pa nisam opet zvao) su dvije stvari. 

prvo - kako se provjerava potrošeni promet? malo koji ruter (mifi, stick, ruter, tablet, nebitno di će se koristiti) ima potpuno točan prikaz potrošnje.

drugo - kada se (ako) unutar mjesec dana potroši 30gb, da nisu negdje napisali malim slovima da će svaki sljedeći gb koštati 100kn? ili usluga/veza jednostavno biva prekinuta? znam da se može nadoplatiti, ali ht je to... 'oće oni zajebat' tu i tamo! :D

 Ovo sam ja dobio od njih na mail uz ponudu usluge. I mene je zanimalo pošto su GB nakon što se prođe tarifa. Ovo mi izgleda OK.

 

Obavijest na 80% prometa opcije
Iskoristili ste 24 GB od 30 GB prometa koji vam je dodijeljen ovaj mjesec u opciji Internet posvuda. Kada potrosite preostali iznos od 6 GB, moci cete surfati uz smanjenu brzinu do 64 kbps sljedecih 24 sata. Nakon 24 sata surfanja po smanjenoj brzini, vise necete moci koristiti internet. Vas HT

 

Obavijest na 100% prometa opcije
Iskoristili ste svih 30 GB prometa u opciji Internet posvuda. U iduca 24 sata mozete koristiti internet uz smanjenu brzinu do 64 kbps. Nakon 24 sata surfanja po smanjenoj brzini, vise necete moci koristiti internet ukoliko ne aktivirate dodatnu opciju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 12:33 (stipest).
14 godina
offline
T-Com Internet

ovo da nas obavještavaju je ok, korektno. no, GDJE dolazi takva poruka? sms, mail, web sučelje rutera?

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Na kontakt broj koji se stavio kod unos zahtjeva za Internet posvuda.

Što se tiče opcija nakon potrošenih 30GB možeš uvijek za 40kn dodatno aktivirati 20GB ili 20GB+ (automatska reaktivacija nakon potrošnje osnovnih 30GB). Također se može i za 49kn/mj. aktivirati Stream On opcija.

Odgovor se odnosio na pitanje od @viking.softwarea
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 17:06 (Stux).
14 godina
offline
T-Com Internet

za opcije nadoplate znam, jednokratna i samoobnavljajuća, no bilo mi je nepoznato samo ovo gdje se dobije poruka o potrošenom prometu.

 

hvala!

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Koji qurac vise nema la lige na maxtvu. Imam sportski plus paket. 6 kanala sportkliba i opet nema prijenosa.
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

jeli tko isprobao ovaj internet posvuda od HT-a ?

Samo Rijeka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jole-Ri kaže...

jeli tko isprobao ovaj internet posvuda od HT-a ?

 Isprobao u kojem smislu? Potrošnja ili stabilnost i kvaliteta veze? 

 

Ja ti mogu reći za kvalitetu da je odlična ako imaš barem do pola LTE signala. Ping je naravno nešto veći nego kod fiksne, nekih 21ms prosjek pa nije baš za gaming ali prolazi. Ja sam inaće na simpi testirao ali sve je to isti vrag. 

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kill Frenzy kaže...
Koji qurac vise nema la lige na maxtvu. Imam sportski plus paket. 6 kanala sportkliba i opet nema prijenosa.

 

Jel ovo šala ili ?

Nisam pratio.

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dali mogu sim karticu internet posvuda koristit u mobitelu za surfanje ili samo kao hotspot u mobitelu? Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Imam informaciju da se ne može koristiti u mobitelu već samo na tabletu ili tom ruter što daju.
Navodno mogu skuzit ako se surfa preko mobitela u roku 24-48h.
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Imam informaciju da se ne može koristiti u mobitelu već samo na tabletu ili tom ruter što daju.
Navodno mogu skuzit ako se surfa preko mobitela u roku 24-48h.

 Ne znam baš. Kako onda dozvoljavaju da uzmeš samo uslugu bez routera. Po tome ih ne bi trebalo biti briga u kojem uređaju je koristiš.

12 godina
offline
T-Com Internet

ja sam sa tele2 pokućnim u sobi jedva ulovio 50mbit donwload i 5 upload -.-

 

nezz jel bolji HT

Samo Rijeka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Imam informaciju da se ne može koristiti u mobitelu već samo na tabletu ili tom ruter što daju.
Navodno mogu skuzit ako se surfa preko mobitela u roku 24-48h.

 ovo sam i ja čuo. s time da su uz mobitel spomenuli i tablet. 

netko je pitao može li uabici u dual sim mobitel ovu akrticu i sa jednom telefonirati a s drugom sufrati, tj. s ovom "posvudušom" i drito je dobio odgovor da u mobitel ne ide. onda se rasprava malo razvodnila, pa su počeli pričati o drugačijim apn-ovima, o tome da ih t-com ne otkriva, pa su uslijedila objašnjenja kako se sa ovom karticom ne može telefonirati i sms-ati (dobar dan, pa to nitko nije ni tvrdio). 

 

s druge strane, tablet sa sim utorom nije ništa drugo nego uvećani mobitel. ako ga se gleda sa komunikacijske strane -

oba imaju svoj imei. i samo to može biti stvar preko koje se može pronaći s čime se broj xxx spaja na yyy antenu. ali, opet, t-com je to. logika im je slabija strana.

 

ugl. kao i ova nepoznanica o višekratnom aktiviranju/deaktiviranju usluge, ovo je druga. znači, treba se javiti netko tko koristi uslugu i staviti ju u mobitel.

 

 

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...
Kill Frenzy kaže...
Koji qurac vise nema la lige na maxtvu. Imam sportski plus paket. 6 kanala sportkliba i opet nema prijenosa.

 

Jel ovo šala ili ?

Nisam pratio.

 zadnje dvije tri tekme reala nema.i jos neke bitnije i zanimljivije tekme. imam sportski plus paket i 6 kanala sportkluba i onda oni takve tekme pocinju prebacivat na sport klub hd kojeg niti nema u ponudi na maxtvu.vrlo vjerojatno ce on ici u sportski plus plus paket mater im jebem.poznavajuci njihovu praksu do sada.svaki put novi paket za jos 20 kuna vise.

ovi u tcomu se peru da nije do njih.nemos vjerovat

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Znaci da bi se spajao vani moram nositi sa sobom tablet ili ruter sa ugradjenom baterijom pa se mobitelom preko njih spajati net?  S mobitelom direktno nemogu jer ga prepoznaju i blokiraju net?

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kill Frenzy kaže...

 zadnje dvije tri tekme reala nema.i jos neke bitnije i zanimljivije tekme. imam sportski plus paket i 6 kanala sportkluba i onda oni takve tekme pocinju prebacivat na sport klub hd kojeg niti nema u ponudi na maxtvu.vrlo vjerojatno ce on ici u sportski plus plus paket mater im jebem.poznavajuci njihovu praksu do sada.svaki put novi paket za jos 20 kuna vise.

ovi u tcomu se peru da nije do njih.nemos vjerovat

 

Imam i ja sportski plus paket al kažem ti nisam u zadnje vrijeme pratio španjolsku ligu, gledao neki dan el klasiko i tjt, a ovo što si kazao je prvi info.

Znam da su prije sve redom prenosili od la lige pa mi je čudno.

Generalno puca mi k u 8. mjesec mi ističe ugovor, a zbog lig prvaka ću ih izjebat u mozak i ako mi ne daju još niži račun i još više kanala na max tv budem ih odjebao i uzeo samo vdsl a za 50-60kn uzeo neku ipt listu sa svim mogućim kanalima i amen.

8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Kill Frenzy kaže...

 

 

Imam i ja sportski plus paket al kažem ti nisam u zadnje vrijeme pratio španjolsku ligu, gledao neki dan el klasiko i tjt, a ovo što si kazao je prvi info.

Znam da su prije sve redom prenosili od la lige pa mi je čudno.

Generalno puca mi k u 8. mjesec mi ističe ugovor, a zbog lig prvaka ću ih izjebat u mozak i ako mi ne daju još niži račun i još više kanala na max tv budem ih odjebao i uzeo samo vdsl a za 50-60kn uzeo neku ipt listu sa svim mogućim kanalima i amen.

 Tako se to radi još bolje ako imaš kakvu takvu mogučnost izbora pa fino svake dvije godine prelaziš sa jednog na drugi isp meni je takva sad politika ako mi neće dat 50% nakon dvije godine sve usluge u pol cijene. Takav je slučaj bio na Bnetu kad sam tražio da mi daju 50% na dvije godine nisu htjeli dat odmah dogovorio sa konkurencijom t-com prešo na max3 za 209kn sport plus 15kn i prošireni za 5kn sve na dvije godine. 

Ako nedobijem ovakvu ponudu za dvije godine od njih ponovo ili jako sličnu odo odmah nazad na Bnet valjda bude neka dobra ponuda za prelaske sa drugih isp-ova.

Za ligu prvaka uefa se lako snađem kao i dosad nije mi ni na bnet-u posebno falila a uvijek sam je pratio.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 21:00 (Seki001).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice