T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.341.605
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Nije isto...

EuroDOCSIS 3.1 je softverska brža i stabilnija nadogradnja za coax kabelsku mrežu a vectoring i G.fast su za tel.bakrene parice nadogradnje za veće brzine.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 15:35 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
offline
T-Com Internet

e jebaji ga sad.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

e jebaji ga sad.....

 Koga?

Napad je najbolja obrana :)
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Seki001 kaže...
Jebodiah kaže...

e jebaji ga sad.....

 Koga?

 ma to ja za sebe. samokritican sam.

6 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

...

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 23:20 (Mirogojček).
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Mirogojček kaže...

Danas mi je došao tehničar i spojio uslugu, radi sve uredno i maxtv i internet, no ono što mi je čudno je to što sam dobio samo jedan crni uredjaj s kojim upravljam maxtv, a nemam routera?? Razgovarao sam s tehničkom službom i bili su malo zbunjeni pa su nakog par provjera rekli da je to samo privremeno rješenje da što prije dobijem uslugu, a da će mi poštom doći samoinstalacijski paket s routerom i da onda prespojim kabel za internet na router. Prvi puta se susrećem s takvom praksom pa me zanima da li to tako svima rade?

 Prvi put čujem!? Meni doša taj crni maxtv box za tv i oni bijeli speedport router za internet koji podržava vectoring 100Mbps brzine prek parice na tim novim FTTC kabinetima..

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 16:57 (Seki001).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mirogojček kaže...

radi sve uredno i maxtv i internet, no ono što mi je čudno je to što sam dobio samo jedan crni uredjaj s kojim upravljam maxtv, a nemam routera??

 ? :)

 

Gdje ti je spojena telefonska linija koja izlazi iz zida, tu je router.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Slikaj i stavi sliku da vidimo
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Eeee.... vidite šta se dela u Njemačkoj i šta se planira tokom 2019 znači sad masovno  u njemačkoj su pokrili putem FTTC i preko bakrenih parica   pustili svima brzine do 100/40Mbps

i to su sve rješili i pustili u pogon odavno a sad tokom sljedeće 2019godine planiraju 95% preko tih FTTC kabineta pustit u ponudu preko 35b supervectoringa brzine do 300/50Mbps na bakrenim paricama.

Al pošto smo mi u Hrvatistanu i još nam nisu pustili nit vectoring brzine koje bdw. neće nit bit ko u njemačkoj 100/40Mbps nego prije do 100/20Mbps a nama supervector ako puste u ponudu putem ovih FTTC tamo 2021 bit će ok ako ih VIP(Bnet) sa EuroDOCSIS 3.1 neprisile malo da požure jerbo ni oni se netrude uključit i pustit taj docsis 3.1 u vip kabelsku mrežu(bitno je da svako malo laprdaju o tome).

p.s evo link pa pročitajte na engelskom je pa ko nezna nek napravi copy&paste pa prek nekog translatora skužit će ......

 

https://www.mobileeurope.co.uk/press-wire/deutsche-telekom-extends-vectoring-to-317-000-more-homes

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 16:16 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Seki001 kaže...

Eeee.... vidite šta se dela u Njemačkoj ...

 Nemoj tako. Ipak DT preko HTa radi za njih super stvari. Samo se treba sjetiti kad je zbog njihovog testiranja pala cijela mreža u državi, čak ni brojevi za hitne službe nisu radili duže vrijeme. Da su to u Njemačkoj napravili netko bi u zatvoru završio. Eto, mi smo za njih pokusni zečevi jer znaju da im nitko ništa ne može. I da nikakve kazne nema.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Isplati li se uzimati Turbo mix opciju?
To su mi danas ponudili i po tome mi se čini da našu selendru zaobilaze i vdsl, vectoring, optika...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Izmjeri si preko speedtesta kakva ti je brzina sa 3G/4G na  mobitelu, ako je okej onda uzmi Turbo Mix i imaš 100GB mjesečno za potrošit.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Jura iz druge galaksije kaže...
Seki001 kaže...

Eeee.... vidite šta se dela u Njemačkoj ...

 Nemoj tako. Ipak DT preko HTa radi za njih super stvari. Samo se treba sjetiti kad je zbog njihovog testiranja pala cijela mreža u državi, čak ni brojevi za hitne službe nisu radili duže vrijeme. Da su to u Njemačkoj napravili netko bi u zatvoru završio. Eto, mi smo za njih pokusni zečevi jer znaju da im nitko ništa ne može. I da nikakve kazne nema.

 I zečevi i pokusni miševi slažem se....

Napad je najbolja obrana :)
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ovo su mi odgovorili kad sam ih upitao da li me mogu spojiti na obližnju FTTC centralu: 

po Vašem priključku trentno je brzina do 10 Mbps maksimalna dostupna brzina te, nažalost, ne postoje tehničke mogućnosti za povećanjem.

Napomenuli bismo kako HT svakodnevno radi na proširenju mreže te nam je cilj omogućiti kvalitetnu uslugu i brzi Internet stoga vjerujemo kako će uskoro i na Vašoj adresi doći do promjene u tehničkim mogućnostima. Ipak, trenutno ne raspolažemo preciznim informacijama o točnom vremenu kada je isto biti dostupno, no stojimo Vam na raspolaganju putem različitih kanala kako bismo provjerili aktualne mogućnosti.

Također, napomenuli bismo kako Vam prije aktivacije možemo pružiti informativni podatak vezan za dostupne brzine dok se precizna provjera tehničkih mogućnosti vrši od strane tehničara nakon podnošenja zahtjeva za aktivacijom usluga ili povećanjem brzine.

U slučaju dodatnih upita, stojimo Vam na raspolaganju.

 

 

Što sad napraviti?? FTTC kabinet mi je oko 500m od nekretnine, ali sam spojen na onu staru centralu koja je udaljenija od ove nove.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 13:57 (Shockwave).
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

A šta bi nemoš silom se na taj fttc priključit kad nije u funkciji.... kad si postao sliku odmah mi je bilo jasno jedino ti ostaje strpit se još malo.  

Po izgrađenosti tog FTTC još samo treba ga prištekat na elektriku postavit HEP brojilo i ht tehničari onda nastupaju i slažu i prespajaju vjerovatno i tebe automatski i to te ti ga je to.

Napad je najbolja obrana :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Seki001 kaže...

A šta bi nemoš silom se na taj fttc priključit kad nije u funkciji.... kad si postao sliku odmah mi je bilo jasno jedino ti ostaje strpit se još malo.  

Po izgrađenosti tog FTTC još samo treba ga prištekat na elektriku postavit HEP brojilo i ht tehničari onda nastupaju i slažu i prespajaju vjerovatno i tebe automatski i to te ti ga je to.

 Danas sam otišao pogledati izbliza i ima onaj HEP-ov ormarić, malo ga je teže uočit s udaljenosti ali sam si dao malo truda i pogledao. I sreo sam jednog tehničara na terenu i rekao mi je da je taj ormarić za osobe koje su dosta udaljene od centrale pa da mogu imati normalne brzine, a ovih mojih 4 mbita su normalne brzine??

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Shockwave kaže...
Seki001 kaže...

A šta bi nemoš silom se na taj fttc priključit kad nije u funkciji.... kad si postao sliku odmah mi je bilo jasno jedino ti ostaje strpit se još malo.  

Po izgrađenosti tog FTTC još samo treba ga prištekat na elektriku postavit HEP brojilo i ht tehničari onda nastupaju i slažu i prespajaju vjerovatno i tebe automatski i to te ti ga je to.

 Danas sam otišao pogledati izbliza i ima onaj HEP-ov ormarić, malo ga je teže uočit s udaljenosti ali sam si dao malo truda i pogledao. I sreo sam jednog tehničara na terenu i rekao mi je da je taj ormarić za osobe koje su dosta udaljene od centrale pa da mogu imati normalne brzine, a ovih mojih 4 mbita su normalne brzine??

 E jebga sad jel taj fttc u funkciji ili ne!? Ako jest onda te MORAJU ako si na t-comu spojit na njega i gotova priča sve svoje korisnike spajaju na najbližu centralu a tebi je taj FTTC najbliži i gotova priča neko te opasno onda zajebaje ako je taj kabinet u funkciji a tebe spojili na neku dalju. Jedino ako nema mjesta i parica u njemu za tebe al to čisto sumnjam da je slučaj.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 14:29 (Seki001).
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Seki001 kaže...
Shockwave kaže...
Seki001 kaže...

A šta bi nemoš silom se na taj fttc priključit kad nije u funkciji.... kad si postao sliku odmah mi je bilo jasno jedino ti ostaje strpit se još malo.  

Po izgrađenosti tog FTTC još samo treba ga prištekat na elektriku postavit HEP brojilo i ht tehničari onda nastupaju i slažu i prespajaju vjerovatno i tebe automatski i to te ti ga je to.

 Danas sam otišao pogledati izbliza i ima onaj HEP-ov ormarić, malo ga je teže uočit s udaljenosti ali sam si dao malo truda i pogledao. I sreo sam jednog tehničara na terenu i rekao mi je da je taj ormarić za osobe koje su dosta udaljene od centrale pa da mogu imati normalne brzine, a ovih mojih 4 mbita su normalne brzine??

 E jebga sad jel taj fttc u funkciji ili ne!? Ako jest onda te MORAJU ako si na t-comu spojit na njega i gotova priča sve svoje korisnike spajaju na najbližu centralu a tebi je taj FTTC najbliži i gotova priča neko te opasno onda zajebaje ako je taj kabinet u funkciji a tebe spojili na neku dalju. Jedino ako nema mjesta i parica u njemu za tebe al to čisto sumnjam da je slučaj.

 A ne znam šta bih više mislio, ostaje mi nadati se da će u skorije vrijeme napraviti još jedan takav ormarić. Da li su tebe obavijestili prije nego su te spojili na novu centralu ili to ide automatski?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Shockwave kaže...

 

 

Što sad napraviti??

 Čekati.

 

Od prvih dana HPT Interneta (http://www.netokracija.com/internet-1995-2626) za kakvih 120 kuna mjesečne pretplate + potrošeni impulsi do VDSL-a kojeg sada imam prošle su "samo" 23 godine.

 

Sljedeće 23 godine možda neću ni preživjeti niti doživjeti optiku ili neku međuvarijantu s tim vectoringom.

8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

A sumnjam da će ti sad gradit neki drugi fttc bliže tebi od tih 500m šta imaš toga mislim nije nemoguće ali to je ona ki bi dabi.Mislim meni stvarno nije jasno zakaj te nisu spojili na njega? Šta nema više mjesta u njem za tebe ....

Napad je najbolja obrana :)
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Evo pogledaj ova dva FTTC kabineta ova prva slika je šta si ti postao da je taj tvoj kabinet od tebe udaljen cca 500m a ovaj drugi je kako bi taj tvoj trebao izgledat završen! Znači tvoj nije spojen na HEP brojilo (vidiš li onu crvenu cijev pokraj onag manjeg ormarića) e to je struja di spajaju brojilo.

Tako da tebe neko mulja da je to završen FTTC kabinet kad nije a kad bude prebacit će te automatski na njeg i dobit ćeš puno veće brzine nego što imaš sad mogučnost.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 15:44 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Meni su to isto ponudili, turbo mix opciju.
Zanima me, što kada potrošim tih 100 GB? Koja će mi onda biti brzina interneta?
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2018 16:58 (TheFuryCro).
12 godina
offline
T-Com Internet

Kada potrošiš 100GB prego 3G/4G onda dalje nastavljaš preko bakra s brzinom koju si prije imao sve do idućeg mjeseca.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dobar dan jucer su mu spojili internet koji ide sa optikom na ugovoru lijepo pise da brzine trebaju biti:download 200 a upload 100 kada provjeravam na speedtestu to nije ni blizu tome 50 download 10 upload.

ima li netko ideje sta da radim?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Uzeo sam tp-Link TL-WN722N i sve šljaka kak treba ali ne znam treba li šta u ruteru još podesit oko kanala.

Jel ovako podešeno ispravno ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Nisu ti jos brzinu pustili, to je ok. Puste prvo tu osnovnu pa onda povecaju.

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Nisu ti jos brzinu pustili, to je ok. Puste prvo tu osnovnu pa onda povecaju.

 A jel bi mozda znali koliko treba vremena da puste tu brzinu posto mi treba?

9 godina
offline
T-Com Internet

Ako ti je hitno zovi ih onda da puste. Ne sjecam se vise meni je proslo oko tjedan dana dok su sve ukljucili, iako sam ih trebao zvati u medjuvremenu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Duplo

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 12:25 (Tascam).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Seki001 kaže...

Evo pogledaj ova dva FTTC kabineta ova prva slika je šta si ti postao da je taj tvoj kabinet od tebe udaljen cca 500m a ovaj drugi je kako bi taj tvoj trebao izgledat završen! Znači tvoj nije spojen na HEP brojilo (vidiš li onu crvenu cijev pokraj onag manjeg ormarića) e to je struja di spajaju brojilo.

Tako da tebe neko mulja da je to završen FTTC kabinet kad nije a kad bude prebacit će te automatski na njeg i dobit ćeš puno veće brzine nego što imaš sad mogučnost.

 Jel to fotkano u Sisak Capragu?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice