T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.339.876
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...
sandokan111 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Bratić prešao sa bneta kod njih i dobio isti speedport koji i sam imam i nisam mogao vidit parametre preko http://192.168.1.1/html/engineer/gmenu.htm, to jest otvori normnalno ali bude prazna stranica.

 

 Jeli se ulogirao u router prije toga na http://192.168.1.1/ ?

 

Ja sam se bio ulogirao preko Team V., nema on pojma o ničemu vezano za to.

Ulogirao sam se jer me zanimalo koju optiku je dobio pošto znam da je u zgradi gdje može dobit bolesne brzine, a ima neki prastari wifi adapter i nije mjerodavan za testirat preko njega.

Otvori se klasika dsl info page i učita ju normalno samo nema nikakvih brojki.

 

Čudiš se što je dsl info stranica prazna, a on je na optici?

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

Čudiš se što je dsl info stranica prazna, a on je na optici?

 :)

Da, to je jedan od razloga zasto je prazna :)

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

 

Čudiš se što je dsl info stranica prazna, a on je na optici?

 

Isuse.

Malo me sram sad.

Kak se može provjerit u tom ruteru parametri kad si na optici ?

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Parametri čega?

Ako si na optici u router ti ne ulazi bakreni kabel pa da vidiš maksimalu, margine već lan kabel iz ONT-a (mali uređaj prije routera). Na optici je samo stvar što ti je pušteno iz centrale a teoretski ti bi mogao imati i 100 Gbps vezu da ti mogu i žele pustiti.

Provjeri brzinu na http://www.speedtest.net/

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...
Kak se može provjerit u tom ruteru parametri kad si na optici ?

 Kakve bi ti parametre provjeravao? Kad bi ih i vidio, stvari su potpuno razlicite od dsla da ti nista posebno ne bi znacilo. Osnovni parametar koji te tu zanima je atenuacija koja naznacuje ako je negdje ili los spoj ili je kabel previs svijen, ali to ti provjere kad stavljaju optiku preko acterne.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Parametri čega?

Ako si na optici u router ti ne ulazi bakreni kabel pa da vidiš maksimalu, margine već lan kabel iz ONT-a (mali uređaj prije routera). Na optici je samo stvar što ti je pušteno iz centrale a teoretski ti bi mogao imati i 100 Gbps vezu da ti mogu i žele pustiti.

Provjeri brzinu na http://www.speedtest.net/

 Zar postoji kabel tolike propustnosti? Ne bih rekao da postoji ni blizu 100 Gps...

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...
Ag008 kaže...

Parametri čega?

Ako si na optici u router ti ne ulazi bakreni kabel pa da vidiš maksimalu, margine već lan kabel iz ONT-a (mali uređaj prije routera). Na optici je samo stvar što ti je pušteno iz centrale a teoretski ti bi mogao imati i 100 Gbps vezu da ti mogu i žele pustiti.

Provjeri brzinu na http://www.speedtest.net/

 Zar postoji kabel tolike propustnosti? Ne bih rekao da postoji ni blizu 100 Gps...

s obzirom na to da su uspjeli postici brzine od 43 tbps preko optickih niti, 100 gbps nije nista spektakularno

16 godina
offline
T-Com Internet

Pa ja ne vjerujem, dan prije rođendana će me prebaciti na novu paricu, provući ćemo novi bolji utp kabel, prefrkati žice i optimizirati profil te još staviti ispravniji (ili čak i novi) router.

Ono kada ti dođe čovjek koji se kuži, razumije i zna, i što je najbitnije HOĆE. :) :)

Twitter: @191x7
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Sad se jos nadaj da je tako a da ne mlati praznu slamu ko pola tehnicara po forumu i fino pocasti covjeka jer mu to svakako nije u obimu duznosti.

 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

HUAWEI Home Gateway HA35 nema opcije backaup sentiga?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
CrossDeath kaže...
Clarkec kaže...
Ag008 kaže...

Parametri čega?

Ako si na optici u router ti ne ulazi bakreni kabel pa da vidiš maksimalu, margine već lan kabel iz ONT-a (mali uređaj prije routera). Na optici je samo stvar što ti je pušteno iz centrale a teoretski ti bi mogao imati i 100 Gbps vezu da ti mogu i žele pustiti.

Provjeri brzinu na http://www.speedtest.net/

 Zar postoji kabel tolike propustnosti? Ne bih rekao da postoji ni blizu 100 Gps...

s obzirom na to da su uspjeli postici brzine od 43 tbps preko optickih niti, 100 gbps nije nista spektakularno

 zasto onda dijele opticke kabele na max 60ak korisnika? 

13 godina
online
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...
CrossDeath kaže...
Clarkec kaže...
Ag008 kaže...

Parametri čega?

Ako si na optici u router ti ne ulazi bakreni kabel pa da vidiš maksimalu, margine već lan kabel iz ONT-a (mali uređaj prije routera). Na optici je samo stvar što ti je pušteno iz centrale a teoretski ti bi mogao imati i 100 Gbps vezu da ti mogu i žele pustiti.

Provjeri brzinu na http://www.speedtest.net/

 Zar postoji kabel tolike propustnosti? Ne bih rekao da postoji ni blizu 100 Gps...

s obzirom na to da su uspjeli postici brzine od 43 tbps preko optickih niti, 100 gbps nije nista spektakularno

 zasto onda dijele opticke kabele na max 60ak korisnika? 

 Koliko se ja sjećam tehničar mi je rekao da postoji ograničenje koliko jedno vlakno može prenjeti. Samo zaboravio sam vrijednost.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

zasto onda dijele opticke kabele na max 60ak korisnika? 

 Zato jer je to nacin na koji gpon funkcionira, a i previse bandwidtha bi islo uzalud nepovratno kad se moze prodat.

hummer0 kaže...

Koliko se ja sjećam tehničar mi je rekao da postoji ograničenje koliko jedno vlakno može prenjeti. Samo zaboravio sam vrijednost.

 Normalno da postoji ogranicenje, nista nije beskonacno, ali za uvjete u kojima mi pricamo racunaj da je beskonacno. Samo sto gpon sam po sebi zahtjeva ogranicenje po korisniku.

13 godina
online
Re: T-Com Internet
hummer0 kaže...

Koliko se ja sjećam tehničar mi je rekao da postoji ograničenje koliko jedno vlakno može prenjeti. Samo zaboravio sam vrijednost.

 Normalno da postoji ogranicenje, nista nije beskonacno, ali za uvjete u kojima mi pricamo racunaj da je beskonacno. Samo sto gpon sam po sebi zahtjeva ogranicenje po korisniku.

 Ja sam ga pitao u vezi Optike nove generacije 1000 Mbit/s zanimalo me je zašto nije dostupna kod mene , a ova obična optika je dostupna. Onda mi je spomenuo i to ograničenje po jednoj niti.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
hummer0 kaže...

Ja sam ga pitao u vezi Optike nove generacije 1000 Mbit/s zanimalo me je zašto nije dostupna kod mene , a ova obična optika je dostupna. Onda mi je spomenuo i to ograničenje po jednoj niti.

 Nema ogranicenja tako niskih po jednoj niti koje je vezano za fizicka svojstva niti, vec radi mreze koja se koristi (pon-a). Mislim da optika nove generacije nije gpon vec epon, stoga takvo ogranicenje.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ima ovdje koji tehnicar t-coma ma danas su mi sjebali brzinu koja je dvije godine bila 40/6 jer sam telefonski produzimo ugovor i kako je resetirao pakete studentu vise sistem na da 40 nego samo turbo 30
Popizdio sam
Sto da radim
2 godine imam super brzinu i sad mi tulipan to sjebe a produzio ugovor 2 godine
Molim pomoc od nekog
Hvala
Samsung S8+
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Što ti router pokazuje kao MAX i koji je router?

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Isti slučaj kod mene prije 3 godine kada su mi uključili magentu,dolazili tehničari više puta izmjere 40/5  sistem im ne dopušta da puste više od 20/3 interneta + max tv ja im pokazivao slike rutera oni kažu ne može to raditi a meni radilo bez problema 3-4 godine,. Kako mi je rekao jedan operater "a šta će ti više od 20 to je sasvim dovoljno",pomiri se s time .Doći će ti tehničarii  i  malo povećati brzinu a poslje par dana opet se vrati na isto. Ja odustao od svađe svemirskih 20mbs na 700 metara udaljenosti

8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
pasko kaže...
Ima ovdje koji tehnicar t-coma ma danas su mi sjebali brzinu koja je dvije godine bila 40/6 jer sam telefonski produzimo ugovor i kako je resetirao pakete studentu vise sistem na da 40 nego samo turbo 30
Popizdio sam
Sto da radim
2 godine imam super brzinu i sad mi tulipan to sjebe a produzio ugovor 2 godine
Molim pomoc od nekog
Hvala

 

Prijavi smetnju preko mojT i doslovno tako napiši pa će se riješiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 13:12 (wAlpha).
13 godina
offline
T-Com Internet
Uzeo sam Internet posvuda sa njihovim Alcatel routerom ( jeftinijim), ali nikako da mi proradi. Kartica je aktivirana( provjereno), ali nikako da se pojavi plavi znak od mreže. Non -stop je crveni. Uredno ga vidi računalo i mobitel, mogu se spojiti na njega sa userom i paswordom, ali ne mogu izaći na net. Kad uđem u njegove postavke ( onaj web connecton) traži mi neki pasword koji nisam dobio. Resetirao sam ga na tvorničke postavke, ali ništa. Ima li tko kakvu ideju?
Hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: T-Com Internet
stipest kaže...
Uzeo sam Internet posvuda sa njihovim Alcatel routerom ( jeftinijim), ali nikako da mi proradi. Kartica je aktivirana( provjereno), ali nikako da se pojavi plavi znak od mreže. Non -stop je crveni. Uredno ga vidi računalo i mobitel, mogu se spojiti na njega sa userom i paswordom, ali ne mogu izaći na net. Kad uđem u njegove postavke ( onaj web connecton) traži mi neki pasword koji nisam dobio. Resetirao sam ga na tvorničke postavke, ali ništa. Ima li tko kakvu ideju?
Hvala

 Jesi promjenio APN.

13 godina
offline
T-Com Internet
Kako? Di?Koji da stavim?
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: T-Com Internet
Usluga je aktivna odmah i morala bi raditi. Promijeni APN u fms.ht.hr kako ti je iznad receno.
13 godina
offline
T-Com Internet
Još samo da znam kako doći do postavki APN-a?
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: T-Com Internet
Ne znam napamet ali imas za skinut alcatelovu aplikaciju za mob. Mislim da se zove alcatel link gdje mozes mijenjat postavke i pratit potrosnju ili se povezes na wifi i u pretrazivacu upises 192.168.1.1. pa ce ti se otvorit postavke rutera.
13 godina
offline
T-Com Internet

Ovo je poruka koju dobivam
[IMG]http://i66.tinypic.com/2eckq6f.jpg[/IMG]

Uspio sam ući u postavke ( pasword je admin), ali nisam našao postavke za APN .

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 16:24 (stipest).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Tako i meni nije radio internet posvuda, a agenti iz T-coma nemaju pojma o pojmu da APN mora biti promijenjen. Pa me slali u T-centar da uzmem novu karticu jer je ova kao ostecena. Sve u svemu, jad i bijeda i neznanje. Pitanje je koliko tisuca ljudi sad ima internet posvuda i ne mogu namjestit da proradi u tabletima, mobitelima ili routerima... Katastrofa. 

 

Btw, Galinjo, i meni je pala propusnost parice sa 74 na 68. Zadnjih nekoliko godina je skorz oko 74 bila i sad iznenada pala kao i nekim ljudima. Mora da je vezano uz skorasnji vectoring,..

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
stipest kaže...

Ovo je poruka koju dobivam
[IMG]http://i66.tinypic.com/2eckq6f.jpg[/IMG]

Uspio sam ući u postavke, ali nisam našao postavke za APN .

 Jel nema negdje SETTINGS, network settings, APN?

I pise da nemas sim kartice u routeru...........hmm..

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

Tako i meni nije radio internet posvuda, a agenti iz T-coma nemaju pojma o pojmu da APN mora biti promijenjen. Pa me slali u T-centar da uzmem novu karticu jer je ova kao ostecena. Sve u svemu, jad i bijeda i neznanje. Pitanje je koliko tisuca ljudi sad ima internet posvuda i ne mogu namjestit da proradi u tabletima, mobitelima ili routerima... Katastrof

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 16:27 (stipest).
13 godina
offline
T-Com Internet
Evo ovo imam u postavkama:
[IMG]http://i68.tinypic.com/33kw5du.jpg[/IMG]
[IMG]http://i68.tinypic.com/20h0fmt.jpg[/IMG]
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice