Baterija na laptopu

poruka: 10
|
čitano: 6.374
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Baterija na laptopu

Veceras me je drug pitao jedno zanimljivo pitanje na koje nisam imao odgovor. Da li se baterija trosi prilikom koriscenja laptopa prikljucenog na punjac? Tj da li se skracuje njen radni vek prilikom toga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Baterija na laptopu

Da, jer gubi kapacitet zbog više temperature. Ova tema je već otvorena i o ovome se pričalo, pa malo pretraži ovaj podforum...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Baterija na laptopu
smajli kaže...

Veceras me je drug pitao jedno zanimljivo pitanje na koje nisam imao odgovor. Da li se baterija trosi prilikom koriscenja laptopa prikljucenog na punjac? Tj da li se skracuje njen radni vek prilikom toga?

 
Da, i to dosta. Ja imam Gericom Hummer Advance i nakon 1 godinu kaj sam ga tak koristio (stalno je bio na punjaču, a nisam vadio bateriju jer se mora otvarat kućište da se izvadi) baterija mi je crkla. Tj., mogla je minutu-dvije držat bez punjača. Sad više ne može ni 0,5 sec. Sad sam ju izvadio i eto tu stoji na polici. Smijeh
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
16 godina
offline
RE: Baterija na laptopu
Ja opet imama suprotno iskustvo. Do sad imam 4. laptop. I svaki prethodni laptop sam imao situaciju da koristim isti sa baterijom i ukljucen u struju.

I tako poslije jedno 1-2 godine koristenja istog, kapacitet baterije se smanjo za jedno 10 %, ali ne zbog toga sto je bio laptop prikljucen u struju vec zbog koristenja baterije s vremena na vrijeme.

Ovo da se grije, manje - vise, jer danas je rijetko koji laptop i podrucje oko laptopa grije.

P.S. Isto tako ne vidim razlog kad neko kaze isprazni malo bateriju i izvadi je pa je stavi negdje da ti duze traje. Mislim pa necemo koristiti laptop vise od 5 godina. Valjda nas vecina promijeni isti u roku od 2-3 godine.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Baterija na laptopu
Sused kaže...
smajli kaže...

Veceras me je drug pitao jedno zanimljivo pitanje na koje nisam imao odgovor. Da li se baterija trosi prilikom koriscenja laptopa prikljucenog na punjac? Tj da li se skracuje njen radni vek prilikom toga?

 
Da, i to dosta. Ja imam Gericom Hummer Advance i nakon 1 godinu kaj sam ga tak koristio (stalno je bio na punjaču, a nisam vadio bateriju jer se mora otvarat kućište da se izvadi) baterija mi je crkla. Tj., mogla je minutu-dvije držat bez punjača. Sad više ne može ni 0,5 sec. Sad sam ju izvadio i eto tu stoji na polici. Smijeh
 to je najvise zbog toga jer je gericom, a manje zbog raznih efekata unutar baterije..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Baterija na laptopu
Adin kaže...
Ovo da se grije, manje - vise, jer danas je rijetko koji laptop i podrucje oko laptopa grije.

Malo ti šteka konstrukcija rečenice, ali mislim da sam razumio što si htio reći. Jedini laptop za kojeg ja znam da se ne grije je onaj koji stoji ugašen. Koji god sam laptop imao "pod rukama" grijao se, a što ga više upregneš to će se i više grijati. I to brend koji hoćeš, od jeftinjava, pa do ThinkPada ili MacbookaPro...

16 godina
offline
RE: Baterija na laptopu
Stavio sam je, usmjesto se grije. Slucajno, tipkajuci.

Ja imam Acer laptop, i kod mene se skoro pa ne grije. Opet zavisi sta radis. Ako se igras, normalno je da ce se grijati, ali ako radis osnovne stvari i plus Sql server 2005, VB 2005 itd.

A ako drzis laptop na krilu, pa nije za toga laptop ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Baterija na laptopu
Adin kaže...
Stavio sam je, usmjesto se grije. Slucajno, tipkajuci.

Ja imam Acer laptop, i kod mene se skoro pa ne grije. Opet zavisi sta radis. Ako se igras, normalno je da ce se grijati, ali ako radis osnovne stvari i plus Sql server 2005, VB 2005 itd.

A ako drzis laptop na krilu, pa nije za toga laptop ;)
 laptop se ne smije drzati u krilu jer uzrokuje smanjenje "muskosti", tj. plivacke sposobnosti nasih malenih...
;-)

tako kaze jedno istrazivanje koje sam citao...
16 godina
neaktivan
offline
Baterija na laptopu

Istina, kao i bateriji povišena tempreratura ne paše našim plivačima, lol.

 

Zato se i evolucija pobrinula da naša "kesa" visi, i da nije u sklopu tijela kao ženski jajnici, upravo da budu na nižoj temperaturi, samo da bi naši plivači budu bolji, lol.

 

Ozbiljan sam, iako mi izaziva LOL.

 

Malo off-topic, al' se kladim da to nije znalo puno ljudi.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Baterija na laptopu
Ma znao sam to odavno, samo kako je krenula ova ekonomska kriza mogu komotno ga drzati u krilu hahah
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice