DELL laptopi

poruka: 477
|
čitano: 235.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

na temelju neugodnog iskustva iskušanog na vlastitoj koži.

 

Nitko me nije upozorio da DELL nema riješen servis i garanciju u hr. imaju službeno, ali nemaju funkcionalni servis. I nisam jedini kojem se to desilo. Svi laptopi se mogu pokvariti, a što onda ako ti se desi da si kupio dell, što dalje?? čekati tjednima?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 12:16 (nn100).
16 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

na temelju neugodnog iskustva iskušanog na vlastitoj koži.

Loše iskustvo ne može biti temelj navođenja neistinitih informacija.

10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

???

 

ja samo navodim informacije koje sam stekao na temelju iskustva. ne bi htio to više prolaziti. nemam dovoljno novaca da bi ikada više kupio dell. ne velim da ne valjaju,ali ako ti se pokvari u problemima si.

15 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

na temelju neugodnog iskustva iskušanog na vlastitoj koži.

 

Nitko me nije upozorio da DELL nema riješen servis i garanciju u hr. imaju službeno, ali nemaju funkcionalni servis. I nisam jedini kojem se to desilo. Svi laptopi se mogu pokvariti, a što onda ako ti se desi da si kupio dell, što dalje?? čekati tjednima?

 -svašta. Problem nije u servisu, nego nešto (očigledno) radiš pogrešno. Trgovac je 'jači' ali moraš znati tražiti svoja prava ili povrat... Ovo je pogrešan pristup. (kao da želiš napakostiti Dellu umjesto trgovcu-servisu koji te zavlači = laješ na pogrešno drvo).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

???

 

ja samo navodim informacije koje sam stekao na temelju iskustva. ne bi htio to više prolaziti. nemam dovoljno novaca da bi ikada više kupio dell. ne velim da ne valjaju,ali ako ti se pokvari u problemima si.

Opet - to što si ti naveo nekakav problem ne znači ništa u ukupnom Dell prisustvu u RH.

Po ovom što si naveo uključen je i trgovac i što ja znam što sve ne. Umjesto da konkretnije objasniš što je i gdje problem, navodiš dvije krive informacije.

10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

niti lajem nego ti pokušavaš vrijeđati.

 

pišem činjenice.  Znači argument je ako kupiš dell moraš tražiti povrat novca. slažem se sa tobom. tražio sam sve, prijavio inspekciji, navlačio se s njima. nažalost zakon nije dovoljno jasan. na kraju sam dobio svoj laptop natrag,ali toliko vremena je prošlo da ko da ga nisam ni dobio.


10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

trgovac je bio korektan. poslao je svaki put laptop na servis. dao mi je potvrdu da je poslano i obavještavao me je o "razvoju situacije". nije trgovac servisira. mogao sam bilo gdje kupiti, kod bilo kojeg trgovca.

DELL nema riješen servis, tj. ima službeno ali servis valjda nije pod nadzorom iz nekog razloga odugovlačili su mi. ni sam ne znam zašto. mogli su reći, to i to se desilo možeš počekati. ali nisu, 2 tjedna su samo slali laptop svaki dan...zašto, tko zna.

16 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

niti lajem nego ti pokušavaš vrijeđati.

 

pišem činjenice.  Znači argument je ako kupiš dell moraš tražiti povrat novca. slažem se sa tobom. tražio sam sve, prijavio inspekciji, navlačio se s njima. nažalost zakon nije dovoljno jasan. na kraju sam dobio svoj laptop natrag,ali toliko vremena je prošlo da ko da ga nisam ni dobio.


Koliko vidim, jedino ti vrijeđaš bez da si ijednu informaciju dao na osnovu koje se da išta zaključiti.

Argument o povratu novca? Zakon nejasan? Nema servisa? Nema jamstva? {#}

10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Old Iggy kaže...
nn100 kaže...

niti lajem nego ti pokušavaš vrijeđati.

 

pišem činjenice.  Znači argument je ako kupiš dell moraš tražiti povrat novca. slažem se sa tobom. tražio sam sve, prijavio inspekciji, navlačio se s njima. nažalost zakon nije dovoljno jasan. na kraju sam dobio svoj laptop natrag,ali toliko vremena je prošlo da ko da ga nisam ni dobio.


Koliko vidim, jedino ti vrijeđaš bez da si ijednu informaciju dao na osnovu koje se da išta zaključiti.

Argument o povratu novca? Zakon nejasan? Nema servisa? Nema jamstva? {#}

 

Informacija je ta da mi se DELL laptop pokvario, da je kvar ušao pod garanciju ali su me toliko dugo odugovlačili, da sam na kraju jedva dobio svoj laptop natrag. onda sam ga morao nositi na servis jer nisu otklonili kvar do kraja a laptop mi je trebao za pisanje diplomskog pa sam morao platiti servis. ali to nema veze, prijatelj mi je napravio servis i bila mi je to jeftinija opcija nego opet čekati 30ak dana.


Da zakon nije jasno definiran, kada se treba dobiti povrat novca. Što je usluga servisa? da ti ja ostavim laptop a ti ga imaš dva mjeseca?? jel to usluga servisa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 12:33 (nn100).
12 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Jednostavno si trebao traziti novce nakon 45 dana i to je to.

Dell Precision M6600
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

I baš ništa ne vrijeđam. pišem moje iskustvo. zar to treba biti, samo zato jer sam kupio DELL. pretpostavljam da bilo koji laptop može imati neku grešku, zato i postoji garancija. zašto sam se ja toliko dugo morao boriti da dobijem svoj laptop natrag?? jer DELL nije do kraja riješio servis, a to mi nisu rekli kod kupnje. tu inf. sam morao znati, onda bi preuzeo rizik na vlastitu odgovornost.

15 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

niti lajem nego ti pokušavaš vrijeđati.

 

pišem činjenice.  Znači argument je ako kupiš dell moraš tražiti povrat novca. slažem se sa tobom. tražio sam sve, prijavio inspekciji, navlačio se s njima. nažalost zakon nije dovoljno jasan. na kraju sam dobio svoj laptop natrag,ali toliko vremena je prošlo da ko da ga nisam ni dobio.


- prvo nauči neke standardne izreke i kako komunicirati. To nije vrijeđanje. To naprotiv znači da (i dalje) umjesto činjenica, ponavljaš / radiš nešto pogrešno.. (itd).

- upravo isti razlog može biti i problem koji imaš kod reklamacije, tj ponekad je potrebno navesti kvar.

- nemoj se (dati) navlačiti. Koliko sad razumijem txt sad je već 'kasno', pa možemo reči i prošla baba s kolačima ... ne, nisi baba, nema kolača, nego još jedna izreka. NHF?

- idući put kad se problem desi zatraži savijet, možda pomogne, možda spasi živce, možda .. možda su u šumici (također dio izreke).

 

nn100 kaže...

trgovac je bio korektan. poslao je svaki put laptop na servis. dao mi je potvrdu da je poslano i obavještavao me je o "razvoju situacije". nije trgovac servisira. mogao sam bilo gdje kupiti, kod bilo kojeg trgovca.

DELL nema riješen servis, tj. ima službeno ali servis valjda nije pod nadzorom iz nekog razloga odugovlačili su mi. ni sam ne znam zašto. mogli su reći, to i to se desilo možeš počekati. ali nisu, 2 tjedna su samo slali laptop svaki dan...zašto, tko zna.

 - po čemu je trgovac bio korektan? Tek sad to navodiš, ničim konkretnim itd. Osnovno pravilo, ako imaš (bilo kakakv) problem, je dati neke osnovne informacije ''činjenice'', pa tad ostale ''mudre glave'' na ovakvoj temi daju svoj savjet-rješenje ... ovako samo nabaciješ rečenice koje ne govore ništa, osim (pogrešno) da nema servisa.

 

btw, nisi ni prvi ni zadnji koji prolazi (ono što je nazivam sveto trojstvo, u nogometu je to 'zrendanje' .. trgovac-distributer-servis igraju ping-pong s tobom). I opet, ne nisi pingpong loptica niti nogometaš. Možda sad već shvaćaš što pišem? Daj podatke pa (možda) pomognemo, možda netko drugi od tog može imati koristi ako je već za tebe kasno. To je smisao forumskih tema (ne tebe vrijeđati, za što postoji i standardna pirjava i moderator koji će to riješiti).

- klikni prijavi...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 12:51 (ihush).
16 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

I baš ništa ne vrijeđam. pišem moje iskustvo. zar to treba biti, samo zato jer sam kupio DELL. pretpostavljam da bilo koji laptop može imati neku grešku, zato i postoji garancija. zašto sam se ja toliko dugo morao boriti da dobijem svoj laptop natrag?? jer DELL nije do kraja riješio servis, a to mi nisu rekli kod kupnje. tu inf. sam morao znati, onda bi preuzeo rizik na vlastitu odgovornost.

Prvo, po opisu Dell uopće nema veze sa tvojim servisom, za to je zadužen distributer i njegov servisni lanac. Svaki distributer u pravilu ima svoj ovlašteni servis.

Drugo, ne vidim zašto si uopće išta plaćao (i zašto nisi uspio išta izvesti preko DI).

Ako želiš imati nešto 24/7, ako ti je nešto hitno, ne možeš se osloniti na servise već moraš imati rezervu (ista stvar ti se može dogoditi s bilo kojim brandom).

Povrata novca nema za kvarove, kao što ni 45 dana nije rok za povrat ili dobivanje novog uređaja ako nije tako navedeno u jamstvenom listu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

 

 

ihush kaže...

- prvo nauči neke standardne izreke i kako komunicirati. To nije vrijeđanje. To naprotiv znači da (i dalje) umjesto činjenica, ponavljaš / radiš nešto pogrešno.. (itd).

- upravo isti razlog može biti i problem koji imaš kod reklamacije, tj ponekad je potrebno navesti kvar.

- nemoj se (dati) navlačiti. Koliko sad razumijem txt sad je već 'kasno', pa možemo reči i prošla baba s kolačima ... ne, nisi baba, nema kolača, nego još jedna izreka. NHF?

- idući put kad se problem desi zatraži savijet, možda pomogne, možda spasi živce, možda .. možda su u šumici (također dio izreke).

 

azi (ono što je nazivam sveto trojstvo, u nogometu je to 'zrendanje' .. trgovac-distributer-servis graju ping-pong s tobom). I opet, ne nisi

standarden izreke? :) da pogodim, uskoro krečemo i na gramatiku sa ciljem da skrenemo temu.

 

 

ihush kaže...

 


 - po čemu je trgovac bio korektan? Tek sad to navodiš, ničim konkretnim itd. Osnovno pravilo, ako imaš (bilo kakakv) problem, je dati neke osnovne informacije ''činjenice'', pa tad ostale ''mudre glave'' na ovakvoj temi daju svoj savjet-rješenje ... ovako samo nabaciješ rečenice koje ne govore ništa, osim (pogrešno) da nema servisa.

 

btw, nisi ni prvi ni zadnji koji prolazi (ono što je nazivam sveto trojstvo, u nogometu je to 'zrendanje' .. trgovac-distributer-servis graju ping-pong s tobom). I opet, ne nisi pingpong loptica niti nogometaš. Možda sad već shvaćaš što pišem? Daj podatke pa (možda) pomognemo, možda netko drugi od tog može imati koristi ako je već za tebe kasno. To je smisao forumskih tema (ne tebe vrijeđati, za što postoji i standardna pirjava i moderator koji će to riješiti).

- klikni prijavi...

 

što je servis? čekanje tjednima?? to nije servis. i iza toga stojim.

i da, za mene je kasno jer sam izgubio vrijeme. ono što sigurno znam da nisam jedini jer znam i da je moj prijatelj slao DELL na servis i načekao se. i jedva dočekao laptop.

 

 

 

Trgovac je sve pokušavao. servis je odigrao ping-pong samnom. ne velim da nisam izigran. jesam. prevarilu su me. na kraju su vratili laptop i nisam dobio pravdu. jesi sretan jer sam izigran?? a zašto, zašto se moralo ići meni na maksimalno odugovalčenje i štetu? pa da sam došao, nemam pojma i velim "ljudi ovo nekaj ne šljaka, možete mi popraviti i jel ide pod graranciju, a bez da se vadimo na svaki datum??


Korektan ili ne, trgovac je poslao laptop na servis. nije on popravljao. i pokazao mi je njihove emailove, gdje se trenutno laptop nalazi. imali su razne izgovore. pa nema servisera, pa se vratio ali je otišao na bolovanje, itd...



naravno da se neću dati više navlačiti, no neću više nikada ni kupiti DELL je ovo mi je bila škola.

 

16 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...
naravno da se neću dati više navlačiti, no neću više nikada ni kupiti DELL je ovo mi je bila škola.

 

Ovdje bi bilo puno korektnije da si naveo imena firmi.

Cijela mi priča ne hoda jer svi pravi Dell servisi moraju imati više ljudi - ne ovise o jednom čovjeku. k tome, nemaju nikakve koristi od igranja ping ponga s tobom, dapače, to im samo povećava troškove. Isto tako, ako je ponovljeni problem, trebao je proći pod jamstvo.

10 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Možemo i ispočetka, sažetak.

 

kupio sam DELL laptop. pokvario se, nosio sam ga na reklamaciju. trgovac ga je poslao na servis, i tad su počeli problemi. tj. prva 3 tjedan nisam ni znao da imam problem. ona je počelo navlačenje, zovem trgovca, emailove šaljem. idem tamo, on mi pokaže što su mu odgovorilo. nema servisera, pa se nešto čeka. prošlo je puno vremena. na kraju sam dobio laptop, i onda si sretan da si uopće dobio natrag svoje. oduzeli su mi puno vremena. Zašto su to napravili ne znam. Ja priznam da sam prevaren. dobio sam ga natrag, ali prekasno.

Nitko me nije upozorio da ako kupim dell da preuzimam rizik predugog servisiranja. DELL valjda još nema riješen servis, pa su onda službeno stavili neku firmu da im to radi ali nisu opremljeni da bi to mogli. Nikada nisu rekli zašto, zašto se tako dugo čekalo.

I sad je lako, trebao si ovo, trebao si ono... A zašto sam ja bilo što od toga trebao??? zašto nisam mogao dobiti laptop natrag u nekom normalnom roku???

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

..sa ciljem da skrenemo temu.

 

 ..

-drž' se teme ili na fb otvori grupu za ustavni zakon s ovim prijedlogom. Evo jedan lajkić kad već nema konkretnog pitanja ili načina kako ti pomoći, dok za svađu nemam volje. pozz.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

I sad je lako, trebao si ovo, trebao si ono... A zašto sam ja bilo što od toga trebao??? zašto nisam mogao dobiti laptop natrag u nekom normalnom roku???

Ajmo od početka...

Većina vendora nema svoj, "brendirani" servis u RH. Dapače, mnogi ovlašteni servisi su opremljeniji i više znaju od svih vendorskih u RH zajedno.

Dell odnedavno ima svoju podršku, vrsta podrške je bolja što više platiš (no to je realno samo za sevrere i ne odnosi se na tvoju opremu). Oprema kupljena bez dodatnih jamstava, jamčenog roka poporavka i slično ide metodom "koliko se može". Nekad je to 30 - 45 dana (ako nemaju rez. dijelova i slično).

Kod Della je u pravilu distributer taj koji ima servis. Svi oni imaju u principu dobre ekipe, zato i pitam tko je konkretno u pitanju.

 

Iz svega navedenog ne vidim neki problem osim potrebe vraćanja u servis i nepriznavanja jamstva kod drugog prijema za isti kvar.

10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Old Iggy kaže...
nn100 kaže...
naravno da se neću dati više navlačiti, no neću više nikada ni kupiti DELL je ovo mi je bila škola.

 

Ovdje bi bilo puno korektnije da si naveo imena firmi.

Cijela mi priča ne hoda jer svi pravi Dell servisi moraju imati više ljudi - ne ovise o jednom čovjeku. k tome, nemaju nikakve koristi od igranja ping ponga s tobom, dapače, to im samo povećava troškove. Isto tako, ako je ponovljeni problem, trebao je proći pod jamstvo.

 

Kupio sam laptop u jednoj firmi u Varaždinu.ali evo nebi ime navodio, jer tamo su stvarno isti dan poslali laptop u ZG. Kamo su poslali, evo ne znam. Sad me ti ismij, ali ja sam smatrao da oni vode to. Ja sam dobio papir da je laptop preuzet.

prva 3 tjedana nisam ništa ni pitao, a onda je postalo predugo. Pokazivao mi je emailove, predamnom je nazivao trgovac u servis i uvijek je bilo nešto. pa su ga kao popravili, i od tog dana kad su ga popravili je trebalo 2 tjedana da stigne natrag.

Ja sam pogledao na netu koji servis je ovlašteni za dell ali kako nisam 99% neću napadati firmu. ali bio je kod ovlaštenog servisa jer bi inače garancija bila poništena.

Jedan kvar su mi popravili, taj prvi koji se ponovio. ovaj drugi sam onda na svom trošku riješio. nisam imao mjesec dana da opet budem bez laptopa.

10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Old Iggy kaže...
nn100 kaže...

I sad je lako, trebao si ovo, trebao si ono... A zašto sam ja bilo što od toga trebao??? zašto nisam mogao dobiti laptop natrag u nekom normalnom roku???

Ajmo od početka...

Većina vendora nema svoj, "brendirani" servis u RH. Dapače, mnogi ovlašteni servisi su opremljeniji i više znaju od svih vendorskih u RH zajedno.

Dell odnedavno ima svoju podršku, vrsta podrške je bolja što više platiš (no to je realno samo za sevrere i ne odnosi se na tvoju opremu). Oprema kupljena bez dodatnih jamstava, jamčenog roka poporavka i slično ide metodom "koliko se može". Nekad je to 30 - 45 dana (ako nemaju rez. dijelova i slično).

Kod Della je u pravilu distributer taj koji ima servis. Svi oni imaju u principu dobre ekipe, zato i pitam tko je konkretno u pitanju.

 

Iz svega navedenog ne vidim neki problem osim potrebe vraćanja u servis i nepriznavanja jamstva kod drugog prijema za isti kvar.

 

 

problem je predugi servis. čak i ovaj 30-45 nije u redu rok, a kamoli ovo što su meni napravili. i zašto su išli to raditi?? isti kvar su popravili, onda je izbio drugi manji, tu više nisam mogao bez laptopa opet na 1-2 mjeseca.

prvi put je bio mislim evo da 4 tjedna na servisu, pa se greška vratila jako brzo. i taj drugi put je opet trajaloooooooooooooo

 

moja preporuka je da svatko razmisli dal može riskirati takav dugi servis. jer možemo raspravljati koliko hoćemo,činjenica je da DELL nema adekvatan servis u Hrvatskoj i da u slučaju kvara kupac ima prevelike probleme, tako da svakom dell laptop prisjedne. kako je meni.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 13:17 (nn100).
16 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...
problem je predugi servis. čak i ovaj 30-45 nije u redu rok, a kamoli ovo što su meni napravili. i zašto su išli to raditi?? isti kvar su popravili, onda je izbio drugi manji, tu više nisam mogao bez laptopa opet na 1-2 mjeseca.


prvi put je bio mislim evo da 4 tjedna na servisu, pa se greška vratila jako brzo. i taj drugi put je opet trajaloooooooooooooo

 

moja preporuka je da svatko razmisli dal može riskirati takav dugi servis.

Da sad ne duljimo previše... Prvi je problem veza trgovac - servis, to svaki put oduzima nekoliko dana, kad je van Zagreba može oduzeti i dodatnih tjedan - dva (nitko ne ide svaki dan u ZG i nazad).

Drugo, kad dođe na servis računaj na dijagnostiku - tu ode jedan dan.

Ako imaš jako puno sreće, imaju dio na lageru. U praksi, čekaj na zbirnu isporuku dijelova (može biti i par tjedana). Nakon toga popravak.

Ako je sad još i neki manji kvar, priča kreće ispočetka.

Nažalost takva stvar je s većinom vendora.

10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

Nije tako sa svima, jer nije to prvi laptop koji se pokvario. Iz VŽ u ZG se ide skoro svaki dan, nije u tome problem.

problem je tu da DELL nema servis u HR, adkevatan servis i za popravak se čeka tjednima, mjesecima. onaj kome nije hitno da ima laptop, i može čekati dugoooo on može uzeti DELL.

U jednoj firmi gdje sam radio, pokvario se laptop, druge firme.. dali su zamjenski a popravak je trajao 12 dana. i to za ozbiljan kvar. za DELL imam samo 3 riječi "nikad više"

16 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

Nije tako sa svima, jer nije to prvi laptop koji se pokvario. Iz VŽ u ZG se ide skoro svaki dan, nije u tome problem.

problem je tu da DELL nema servis u HR, adkevatan servis i za popravak se čeka tjednima, mjesecima. onaj kome nije hitno da ima laptop, i može čekati dugoooo on može uzeti DELL.

U jednoj firmi gdje sam radio, pokvario se laptop, druge firme.. dali su zamjenski a popravak je trajao 12 dana. i to za ozbiljan kvar. za DELL imam samo 3 riječi "nikad više"

Gle ovako, bio sam voditelj par brand servisa i pokrivao sam, među ostalim i Dell. {#}

Servisne procedure su iste za sve. Firma može dobiti zamjenski samo ako dodatno plati, ima dugogodišnje aprtnerstvo i slično. Običan korisnik nikad neće dobiti takvo što.

10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

dobili smo zamjenski laptop nakon nekoliko poziva, naravno pristojno sam zamolio firmu ako može da mi da zamjenski jer sam ja birao laptop a trebao je za posao, a novi se pokvario brzo. i bilo je za firmu. ustvari nije ni povezano sa temom.

 

ali laž je tvrditi da i za ostele brendove (firme) čeka toliko dugo kao za dell. 2-3 put brže. ne zato jer je brzo nego zato jer DELL nema riješen servis i garanciju u hr. laže tko tvrdi da ima. ima službeno, al onda ako dođe do kvara, onda si u problemima.

Uostalom tko ima vremena i ne zavisi mu da laptop bude na servisu u nedogled, može uzeti dell. nije čak ni toliko loš laptop, ako se ne pokvari. a posle se žali upravi vodovoda.

deal, no dell
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 14:35 (nn100).
16 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

dobili smo zamjenski laptop nakon nekoliko poziva, naravno pristojno sam zamolio firmu ako može da mi da zamjenski jer sam ja birao laptop a trebao je za posao, a novi se pokvario brzo. i bilo je za firmu. ustvari nije ni povezano sa temom.

 

ali laž je tvrditi da i za ostele brendove (firme) čeka toliko dugo kao za dell. 2-3 put brže. ne zato jer je brzo nego zato jer DELL nema riješen servis i garanciju u hr. laže tko tvrdi da ima. ima službeno, al onda ako dođe do kvara, onda si u problemima.

Uostalom tko ima vremena i ne zavisi mu da laptop bude na servisu u nedogled, može uzeti dell. nije čak ni toliko loš laptop, ako se ne pokvari. a posle se žali upravi vodovoda.

Gle, pričaš o nečem o čemu, realno, nemaš pojma. Dell ima i jamstvo i servis u RH. I kroz distributere i kroz svoje servise (ovisno o opremi).

Sve ostalo ti je isključivo nagađanje. Ima primjera gdje je sve riješeno odmah, ima gdje problemi traju mjesecima. Ali generalno - svi su manje više isti.

10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Old Iggy kaže...
nn100 kaže...

Gle, pričaš o nečem o čemu, realno, nemaš pojma. Dell ima i jamstvo i servis u RH. I kroz distributere i kroz svoje servise (ovisno o opremi).

Sve ostalo ti je isključivo nagađanje. Ima primjera gdje je sve riješeno odmah, ima gdje problemi traju mjesecima. Ali generalno - svi su manje više isti.

 

nemam pojma o onom što se desilo?  nije ni blizu da su svi isti. dell nije ušao na hr tržište i ne obazire se na njega. i nije istina da je samo tako da servis traje mjesecima kod svih. ma ni blizu.

 

DELL nema servis i garanciju u hr riješeno na adekvatan i korektan način. al uvijek ostaje opcije izbjegavanja istine.

 

naravno svatko najbolje da proba na vlastitoj koži. meni je pitanje zašto bi si netko komplicirao život, ugrožavao vrijeme i novac. samo tri riječi za dell "nikad više"

 

deal, no dell
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 14:54 (nn100).
16 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...
nemam pojma o onom što se desilo. nije ni blizu da su svi isti. dell nije ušao na hr tržište i ne obazire se na njega. i nije istina da je samo tako da servis traje mjesecima kod svih. ma ni blizu.

 

DELL nema servis i garanciju u hr riješeno na adekvatan i korektan način. al uvijek ostaje opcije izbjegavanja istine.

Dell ima i ured u RH već godinama i distributere koji rade s njim već skoro 20 godina.

Market share mu je relativno velik, ne bi bio da ne postoji to što si naveo, A posebno ne na ozbiljnoj opremi gdje je sve to ne obavezno već se traži i stupanj više.

To što ti misliš da je negdje drugdje bolje, to je samo tvoj problem.

10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Old Iggy kaže...
nn100 kaže...
nemam pojma o onom što se desilo. nije ni blizu da su svi isti. dell nije ušao na hr tržište i ne obazire se na njega. i nije istina da je samo tako da servis traje mjesecima kod svih. ma ni blizu.

 

DELL nema servis i garanciju u hr riješeno na adekvatan i korektan način. al uvijek ostaje opcije izbjegavanja istine.

Dell ima i ured u RH već godinama i distributere koji rade s njim već skoro 20 godina.

Market share mu je relativno velik, ne bi bio da ne postoji to što si naveo, A posebno ne na ozbiljnoj opremi gdje je sve to ne obavezno već se traži i stupanj više.

To što ti misliš da je negdje drugdje bolje, to je samo tvoj problem.

 

 

ne ja ne mislim,nego sam se uvjerio. a i jasno je da nije moj slučaj izoliran. Moj problem je jedino što sam kupio DELL a nisam znao da nemaju servis. imaju službeno ali servis ne funkcionira.

 

ali u pravu si moj je problem. a i tako u servisu za dell ti vele. to je samo tvoj problem :))  smiju ti se jer si kupio dell.

 

 

ja priznam da su me prevarili. prevarili jer je servis trajao dugoooo. nije realno da servis traje tako dugo. da službno imaju, imaju jer ne bi smijeli prodavati. ali tko voli nek izvoli. svaka škola se plaća. meni je dell naplatio školu. zašto? ne znam..jer nisam znao da to može biti.  jednostavno su bili nekorektni i nepošteni. a nisu takvi samo prema meni bili.

 

i onda slušaj savjete "trebao si ovo, trebao si ono" a zašto?? zašto ne bi bilo dovoljno u slučaju kvara poslati laptop na servis?? zašto bi se išlo komplicirati kupcu???

deal, no dell
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 15:01 (nn100).
16 godina
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

ne ja ne mislim,nego sam se uvjerio. a i jasno je da nije moj slučaj izoliran. Moj problem je jedino što sam kupio DELL a nisam znao da nemaju servis. imaju službeno ali servis ne funkcionira.

 

ali u pravu si moj je problem. a i tako u servisu za dell ti vele. to je samo tvoj problem :))  smiju ti se jer si kupio dell.

Dell nema samo jedan servis. U kojem se to servisu smiju, da javim Dellu? To bi se dobro dalo iskoristiti, ako stojiš iza toga (možeš i na PM).

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 14:59 (Old Iggy).
10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Old Iggy kaže...
nn100 kaže...

ne ja ne mislim,nego sam se uvjerio. a i jasno je da nije moj slučaj izoliran. Moj problem je jedino što sam kupio DELL a nisam znao da nemaju servis. imaju službeno ali servis ne funkcionira.

 

ali u pravu si moj je problem. a i tako u servisu za dell ti vele. to je samo tvoj problem :))  smiju ti se jer si kupio dell.

Dell nema samo jedan servis. U kojem se to servisu smiju, da javim Dellu? To bi se dobro dalo iskoristiti, ako stojiš iza toga (možeš i na PM).

 

Servis u ZG. kod firme u VŽ mi je problem jer mi tamo radi prijatelj,i on nije radio probleme. njega ne bi htio uvlačiti. ali školu su mi dobru prodali. Niti nemam nešto od lova na vještice dalje.

 

Naučili su me da više nikad ne kupujem DELL. barem nešto od njih.

deal, no dell
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 15:09 (nn100).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice