Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.658
|
čitano: 1.298.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
MasterOfDisaster kaže...
Zagi27 kaže...

Taj u ADMu je kostao 5,3k,a ovo vezano za rame,to sam ja jos htio nadodat 2GB,cisto da bude neka normala

 

A htio sam bas taj sa i7 CPUom jer je cetverojezgreni i na svakom testu za neku igru kako ce cpu odradit posao,bila mu je ocjena 10/10 i gledao sam po yt,ljudi vrte na ultra~high svaku igru

 

 

Evo možeš uzeti na eKupi za 5.400 kn Asus X550JK sa i7 i miran si, i to na 12 rata.

Evo prilažem link, ovaj put ne čekaj nego kupuj 

 

Hvala ti vidio sam i ja ali nebih preko e trgovina,samo ravno iz trgovine jer mislim dati i pola gotovine ;)

9 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Zagi27 kaže...

Taj u ADMu je kostao 5,3k,a ovo vezano za rame,to sam ja jos htio nadodat 2GB,cisto da bude neka normala

 

A htio sam bas taj sa i7 CPUom jer je cetverojezgreni i na svakom testu za neku igru kako ce cpu odradit posao,bila mu je ocjena 10/10 i gledao sam po yt,ljudi vrte na ultra~high svaku igru

 Stvar je u tome da ti performanse u igri puno više koči 850m nego što bi ti kočio i5h.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Istina,slazem se,ali opet ovaj laptop ima jedan od najacih mobilnih CPUova i nalazi se i u Asus ROGovom laptopu,a opet neznam dal mi se isplati uzet neki sa slabijim CPUom ako mi je opet grafa ista

 

Samo sam htio znati dali mozda postoji neki jos do 5,5k koji je dosta jak i koji ce moci vrtit igre na ultra ili high settings jer mi je to vazno,trenutno sam nasao kako se i na i5 4200H sa tom istom grafom vrti GTA V,tako da cu vidjeti,stvarno se nemogu vise odlucit...

9 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Htio sam taman editirat post, ali vidim da si već ti odgovorio pa ću nastaviti u novom postu. Stvar i je u tome da je grafička kartica ista (850m), a procesori različiti. Što se tiče igara, performanse bi se jako malo razlikovale. Taj model sa i7 ima još +2gb rama kao što sam prije već bio rekao i to bi ti trebalo biti sasvim dovoljno ako si neki prosječan korisnik. Kad uračunaš cijenu tih 2gb rama onda razlika između i5 i i7 nije tolika pa sad ako ti želiš možeš naravno ići na jači model, samo ponovno kažem nemoj misliti da bi nešto puno propustio ako bi išao na i5 (za igre kažem). Evo ti i test 2 modela sa 850m sa kombinacijom i5 i i7. Oba modela su malo slabiji od i5 i i7 modela u asusu o kojem pričamo, ali proporcionalno su otprilike tu negdje.

9 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav svima!

Trebala bi mi preporuka za jedan gaming laptop, budžeta od 7000-10000kn.
Jako bitna stvar mi je ekran, veličina tj. ekrana te čistoća. Gledanje filmova/jako zahtjevne igrice/video edit/music edit.
Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 0:33 (Bevis).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Ako imaš 10 tisuća gledaj asusa sa gtx 970m 3GB za manje love to ne možeš dobiti. 

 

A to je najbolje što možeš dobiti. 

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=gtx+970m

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Evo da se javim ekipi koja mi je pomogla oko odabira laptopa...

 

Planirao sam uzeti i novi ROG Laptop,i5 4200H i GTX950M ali im jos nije dosao pa sam uzeo Asus X550JK sa i7 4710HQ i GTX850M,malo sam testirao sa ETS2 i Far Cry 3 na ultra postavkama i zadivljen sam,vrti dobro,bez ikakvih trzaja i zadovoljan sam,hvala jos jednom na preporukama  

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Super odabir, a taj ROG laptop sa i5H i 950M je losa kupnja jer pored njega postoji jaci N551JM, iako nema fensi logo i nije crne boje.

13 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Evo kolege, trebao bih malu pomoc.

Pisao sam vec u ovoj temi, ali sam se odlucio kupiti laptop koji je primarno za gaming. E sad...

 

Za oko su mi zapele dvije varijante istog modela Asus N551JW: 1. i 2.

 

U slucaju da se varijanta druga vise isplati, spreman sam izdvojiti tih soma kuna vise. A u slucaju da sam totalno fulao i da se za te novce moze naci nesto puno bolje, bio bih zahvalan ako bi mi mogli predloziti jos koji laptop.

 

Bonus pitanje: da li/koliko mi se vise isplati za te novce kupiti desktop gaming pc + sva periferija (tipkovnica, monitor, zvucnici)?

 

That's a job for... Lance Nutthrust!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Phill kaže...

Evo kolege, trebao bih malu pomoc.

Pisao sam vec u ovoj temi, ali sam se odlucio kupiti laptop koji je primarno za gaming. E sad...

 

Za oko su mi zapele dvije varijante istog modela Asus N551JW: 1. i 2.

 

U slucaju da se varijanta druga vise isplati, spreman sam izdvojiti tih soma kuna vise. A u slucaju da sam totalno fulao i da se za te novce moze naci nesto puno bolje, bio bih zahvalan ako bi mi mogli predloziti jos koji laptop.

 

Bonus pitanje: da li/koliko mi se vise isplati za te novce kupiti desktop gaming pc + sva periferija (tipkovnica, monitor, zvucnici)?

 

 Bolje ti je uzet ovaj prvi,razlika izmedju njih dvoje je to sto ovaj drugi ima 16GB Rama i 128GB SSD... ,a sad ako ti je bitan SSD lako ga poslje nadogradis,takodjer i rame,cak i jeftinije prodjes...

 

A ovo za komp,to moras pitat vamo,ali svakako ti se komp vise isplati,jer ces duze vrijeme igre vrtit na ultra,al takodjer ni ovaj laptop nije promašaj...

9 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Phill kaže...

Evo kolege, trebao bih malu pomoc.

Pisao sam vec u ovoj temi, ali sam se odlucio kupiti laptop koji je primarno za gaming. E sad...

 

Za oko su mi zapele dvije varijante istog modela Asus N551JW: 1. i 2.

 

U slucaju da se varijanta druga vise isplati, spreman sam izdvojiti tih soma kuna vise. A u slucaju da sam totalno fulao i da se za te novce moze naci nesto puno bolje, bio bih zahvalan ako bi mi mogli predloziti jos koji laptop.

 

Bonus pitanje: da li/koliko mi se vise isplati za te novce kupiti desktop gaming pc + sva periferija (tipkovnica, monitor, zvucnici)?

 Što se tiče tog posta na temi za odabir laptopa ja bi izabrao tog n551jm od 6300 i onda bi ga nadogradio sa ssd-om. Što se tiče ovog jeftinijeg n551jw on ima 960m koja je samo malo (oko 7%) jača od 860m i taj i7 koji je naravno jači od i5 jer ima 2x više jezgri naravno, za neke procesorski zahtjevne poslove dobro dođe taj i7, ali pošto je tvoja primarna namjena gaming promjene tj. napredak bi bio jako mali. Također već sam rekao da 960m isto daje prednost od samo nekih 7% pa se onda lako da zaključiti da je za gaming ova investicija nepotrebna. Za skuplji model sa ssd-om i 16 gb rama isto je po meni nepotrebno jer je i 8gb sasvim dovoljno za gaming danas. SSD je također po meni bolje samostalno nadograditi jer jeftinije ispadne.

Što se tiče ekrana, prema ovome što si linkao pretpostavljam da pucaš na 15.6'' fhd i ips ako je moguće pa me ispravi ako je možda 17.3'' isto pod opcijom ili nešto treće. Još jedan problem je što ti sa svojim budžetom šetaš par tisuća kuna gore-dole, dok većina ide na par stotina gore dole. Malo probaj "stabilizirat" budžet pa onda javi :D. I za kraj što se tiče laptop vs. pc jasno je da pc pobjeđuje tj. dobivaš jače komponente za iste novce. Npr. sa tim novcima bi se vjerojatno dala iskombinirati neka dobra gaming konfiguracija i što ostane uložit u neki budžet laptop ako se ima para i ako ti treba za neke nezahtjevne zadaće. Ključna stvar je koliko se kod tebe gaming i mobilnost "isprepliću"; ako me razumiješ.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 0:09 (AirLive).
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Slazem se sa kolegom, 2 laptopa koja si naveo su totalno, definitivno neisplativa pored N551JM. 960M je identicna Maxwell 860M sto se chipa, procesora tice (u N551JM je Maxwell 860M). Znaci clockas 860M za 60Mhz i imas 960M. i7 mislim da nebi dao mali napredak nego gotovo pa nikakav napredak, mozda par fpsa u najzahtjevnijim naslovima (zakljucak iz ovoga i to jos nije testiran i5H nego i5M vs i7HQ/MQ, a testirana 850M je ddr3 i tako 20% slabija od 860M).

Super su to grafe za laptope, pogotovo kad pricamo o 6300kn, al to je sve mrvu ispod razine desktop gt750ti pa i7 tu nema za pogurat nekakav potencijal, tim vise sto je vjerojatnost termalnog trotlanja i pada takta procesora veca sa i7HQ/MQ nego i5H radi veceg TDP kada se koristi boost. Asusi koje gledas takodjer 99% nemaju nist bolje hladjenje od N551JM. Nekakvu jacu laptop masinu za igranje bi dobio tek sa Asus G751JL ili G751JT (9/10 tisuca kn, 965M/970M, 970M je druga najjaca laptop grafa, na razini desktop gtx770, a 965M na pola puta izmedju 860M i 970M).

 

Cemu uopce laptop, ako je namjena primarno gaming????

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 22:30 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav svima, naime mene zanima koji laptop uzeti, a da može vritit igrice tipa Football manager 2015, Gta noviji, Pes,Fifu...

Može li se koji naći za cijenu od 4000 do 5000 kuna.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Molim preporuku laptopa do 5500 - max 6k kuna iz mikronisa. Posto jedino tamo mogu uzet na 24 rate.

 

Za sad nasao samo ovaj:

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.8E46E744-AB0D-4F6F-BFB7-D5F142C10ABB.aspx

 

sto mislite o njemu ? jel ce bit dobar ?? zabrinjava me i5 5200u

 

ili mozda ovaj

http://www.harveynorman.hr/odjeli/informatika/Prijenosno-racunalo-ASUS-K550JX-DM013D.119368.html

 

jedino me zabrinjava 1920x1080 na 15.6'' . presitno ili ? jel ima ko iskustva


Zahvaljujem

I sacrifice so they can live my life, If necessary I'll give my life, No need crying at the end of my life,Just remember me right
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 10:51 (n3r3d).
9 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Hmm kažeš samo mikronis, a link od harveynormana :D. Ako te kužim tražiš na 24 rate, ako ima još koja trgovina da ima na 24 rate navedi. Ako je samo gaming u pitanju, onda ti ne treba ovaj i7 u ovog asusa od 6k. Taj 17.3'' model je npr. par stotina kuna jeftiniji u drugim trgovinama, tako da te ukupno na rate ispadne skuplje, iako to manje osjetiš. Vidi onda još ideš li na 17.3'' ili 15.6'', HD ili FHD... pa javi.

8 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

imam laptop toshiba, a ne radi mi tac na njemu tj. djete mi se igralo pa ga je iskljucio i neznam kako se vrati natrag.

dali netko zna kako se vrate postavke. Hvala 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

pozdrav,imam laptop str par mjeseci.Ulgavnom,pokrenuo hd tune i nasao mi je ostecene sectore,takoder i hd sentinel....Kada god pokusam defragat laptop se freeza.Pod garancijom je jos,sada se pitam dal sam ja kriv sta je disk ostecen pa da ni sa garancijom necu oni moci zamjenit disk? hvala na odg.

Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
funky boy kaže...

pozdrav,imam laptop str par mjeseci.Ulgavnom,pokrenuo hd tune i nasao mi je ostecene sectore,takoder i hd sentinel....Kada god pokusam defragat laptop se freeza.Pod garancijom je jos,sada se pitam dal sam ja kriv sta je disk ostecen pa da ni sa garancijom necu oni moci zamjenit disk? hvala na odg.

 Ako ga niisi fizicki ostetio,odnosno,ništa se ne vidi,normalno ga nosi u servis i glumi uvrijedjenog&zacudjenog kupca..Trazi da to srede i poprave(odnosno zamijene HDD)...nemoj slucajno pasti na spiku da te optuze da ti je "mozda" pao ili si nestrucno rukovao..Krivica se mora dokazati,a oni to ne mogu,naravno,ako ne postoje ocigledni tragovi..

15 godina
offline
Gaming Laptopi

kakav bi se laptop za igranje mogo dobit za nekih 6-6 i pol tisuca kuna? graficka je najbitnija naravno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

taj rang 850/950m gpu

15 godina
offline
Gaming Laptopi

Imas kakav prijedog laptopa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

 a za 1000 kn vise se nemoze nac nesto s i7?

11 godina
offline
8 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav svima.

 

Nisam dugo u svijetu računala pa ne znam koji su trenutno najbolji procesori, grafičke, tehnologije itd... pa bi mi trebala vaša pomoć.

 

Imam budžet 7500 kn. Za to bi želio kupiti:

 

1. Laptop na kojemu mogu igrati ugodno WoW (zahtjevnija igra nego što ljudi misle)

2. 17'' monitor budući da ću na njemu programirati zbog posla, a ne bi želio 10+ sati dnevno gledati u mali 15'' ekran

3. SSD uz HDD disk (ili barem imati utor za SSD pa u buđetu predvidjeti cijenu za taj SSD... mislim da je 120 GB dovoljno, iako je naravno 250 bolje)

 

Hvala lijepa na pomoći.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gaming Laptopi

Što mislite o ovome:  ACER Aspire V Nitro VN7-791G NX.MUQEX.006 Links 9499 kuna.Ili za te novce ima bolji.

Hvala.

Pronašao sam i ovaj :  ACER V Nitro 028, 17.3" IPS, Core i7-4720HQ, 16GB, 1TB, GTX960 za 8195

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2015 19:51 (Grobnik300).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Moze preporuka za gaming laptop do 4500 kuna ? Hvala unaprijed :D

Summoner name EUNE : Gvera
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozz ekipa

 

Trebao bi malu pomoć oko laptopa. Nedavno sam kupio ASUS G771JW.

Unutra je: i7-4720HQ 2,6GHz (8 CPU)

         12GB RAM

         nVidia GTX 960M 4gb (DDR5)

         SSD 256gb i HDD 1tb

         Win 7- 64x

 

Što se tiče konfiguraciju nemam se kaj brinut oko posla ili igranja,pošto sam grafički dizajner, sa vremena na vrijeme volim zaigrat nešto, stoga prvo sam krenuo sa Steam-om , Heros and Generals , sve na high i super je ima oko 120fps-a... lag svakih 3 sec, reko dobro upalit ću vertical sync, ništa. Bila grafika smanjena ili povećana nema veze. Iskreno probao sam dosta stvari i ništa nije pomoglo. Mislio sam možda je laptop pokvaren ili nešto, budem ga odnio na dijagnozu pa ćemo vidjet u čemu je riječ, sve je super prošlo bez greške, stavljeni windowsi unutra, clean instal i NIŠTA.

Nakon toga sam mislio da je do njihovog servera, reko idem nešto drugo instalirat. Skinuo sam Star Wars Battlefront, sve na ultra kad ono isti problem. Znači ne mogu se riješit tog lag-a ko da mi svakih par sekudi nešto skida i ometa vezu, nema veze sa grafikom, jer bilo na low ili ultra isti vrag je , čak je na low gora stvar. Na kraju sam mislio da je do interneta, pozvao sam tehničara, on mi je pingao browser , reko da je sve ok ,izvaljao mi neke fore da nemam brige, iskreno neznam dali mu mogu vjerovat ili ne , pošto nemam pojma u vezi interneta i rutera te svih tih sranja. 

Ako bilo tko ima neki savjet ili riješenje ili bilo šta, molim Vas javite mi se jer više neznam kaj ću. (na servis nejdem još pošto sam se zakrvio sa prošlim laptopom u tom servisu i dobro me znaju tako da, ne još).

Ugl hvala na trudu, ko pomogne ima pivkana od mene .

 

Pozz

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
markonije kaže...

Pozz ekipa

 

Trebao bi malu pomoć oko laptopa. Nedavno sam kupio ASUS G771JW.

Unutra je: i7-4720HQ 2,6GHz (8 CPU)

         12GB RAM

         nVidia GTX 960M 4gb (DDR5)

         SSD 256gb i HDD 1tb

         Win 7- 64x

 

Ugl hvala na trudu, ko pomogne ima pivkana od mene .

Pozz

Evo ja sam kupio jos skuplji g771jw, kao gejmerski, kako sam se zeznuo da to nije normalno. Znaci igram vecinom dota 2 i temperatura mi dodje do 87C, naravno vec na blizu 80C krene da obara taktove gpu i cpu sto na kraju rezultuje trzanjem, throtling ili kako vec se strucno naziva. Ni 206 bios nije pomogao kao i najnoviji drajveri. Jednostavno ASUS je izbacio gejmerski laptop bez hladjenja i cak su bili toliko bezobrazni da nisu ostavili ni otvore blizu ventilatora. Znaci laptop ima samo nesto malo otvora ispod ram modula i to je to. Da ne poverujes za masinu od 1100 evra. Kamera na njemu je reklamirana kao 3d sense ali ja uspio da je pokrenem kao takvu nisam. Drajveri je ne prepoznaju kao da je takva. Ponavljam ne bih se mnogo nervirao da to ipak nije "kao gejmerski" laptop od preko 1000 evra. E bas bi volio da cujem nekog iz ASUSa sta ima da kaze na ovo.

Izvor: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=99889

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice