Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.661
|
čitano: 1.305.451
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Da nije me pirat skuzio , na to sam se i odlucila.. jedva cekam, znam da bi nakon mjesec dana plakala nad tim laptopom.. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Ovisi što nekom treba.... ja želim igrati i valjati se po krevetu. Netko želi uprijeti laktom u hladan stol.... Ima nas svakakvih

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Skužio sam, i slažem se većim dijelom s tvojom odlukom. Desktop je dobar izbor. Ali... Bit će unutra gomila komponenata različitih marki, Asusova matična, Geil ram, Logitech miš, Seagate ssd... hoće li tvoj OCD to moći podnijeti?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
PirateX kaže...

 Skužio sam, i slažem se većim dijelom s tvojom odlukom. Desktop je dobar izbor. Ali... Bit će unutra gomila komponenata različitih marki, Asusova matična, Geil ram, Logitech miš, Seagate ssd... hoće li tvoj OCD to moći podnijeti?

 Hahahah kako si samo detaljan  lijepo cemo to upakirat u slatku kanticu sa svjetlima da ne vidim prevec, i rekoh da imam blagi.. ali istina vec sam frendu plakala na prjedlog za corsair tikpovnicu i logitech mis.. a di jos asus monior.. pre buckuris 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Omen laptop i Logitech miš na steelseries podlozi... koji put ne spavam! Srećom, može se promijeniti boja u kojoj miš svijetli u crvenu... bude mi malo lakše :)

13 godina
offline
Gaming Laptopi

Koji od ovih laptopa ima glossy ekran?

 

Antiglare ekrane ne volim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Nijedan
15 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav,

Nabavljam uskoro laptop, koristiti će naravno pretežito za gejming, malo sam čitao po forumu, ali ima toliko informacija da sam se pogubio. Gledam laptope isključivo u Linksu, ali ako ima gdje još jeftinije slobodno recite. Bitne su mi performanse, izgled i kvaliteta "okopa" mi ne igraju ulogu, do maksimalno 8000 kn jer tu podvlačim crtu i ni lipe više. Za sad mi je zapeo za oko HP Omen 15 4TU37EA ili ACER Aspire 7 NH.GXEEX.016 . Koji bi me više i bolje služio od ta dva s obzirom na to za što bih ga koristio, ili ako imate kakav drugi prijedlog slobodno recite. Lp 

I See Offline People !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
system kaže...

Pozdrav,

Nabavljam uskoro laptop, koristiti će naravno pretežito za gejming, malo sam čitao po forumu, ali ima toliko informacija da sam se pogubio. Gledam laptope isključivo u Linksu, ali ako ima gdje još jeftinije slobodno recite. Bitne su mi performanse, izgled i kvaliteta "okopa" mi ne igraju ulogu, do maksimalno 8000 kn jer tu podvlačim crtu i ni lipe više. Za sad mi je zapeo za oko HP Omen 15 4TU37EA ili ACER Aspire 7 NH.GXEEX.016 . Koji bi me više i bolje služio od ta dva s obzirom na to za što bih ga koristio, ili ako imate kakav drugi prijedlog slobodno recite. Lp 

 hp, radi više mjesta pohrane, al acer ima bolju grafu iako nije napisano jel to 6 ili 4 gb 1060....

battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
dado16 kaže...

 hp, radi više mjesta pohrane, al acer ima bolju grafu iako nije napisano jel to 6 ili 4 gb 1060....

 E pa tu se i ja dvoumim, ne znam dali je bolje onda imati bolju grafu ili više mjesta za pohranu. Jel bitno koliko ta grafa ima Gb ako je i dalje bolja od 1050Ti? Može li se u taj Acer naknadno ubaciti hdd? 

I See Offline People !
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
system kaže...
dado16 kaže...

 hp, radi više mjesta pohrane, al acer ima bolju grafu iako nije napisano jel to 6 ili 4 gb 1060....

 E pa tu se i ja dvoumim, ne znam dali je bolje onda imati bolju grafu ili više mjesta za pohranu. Jel bitno koliko ta grafa ima Gb ako je i dalje bolja od 1050Ti? Može li se u taj Acer naknadno ubaciti hdd? 

 a bolja je 1060 kako god okrenes al mislim nije toliko presudno...ja imam 1050 ti na laptopu i 1060 na kompu i ne vidim prevelike razlike u fpsu(mozda jer mi je šrot procesor u kompu) al ono...marka kao marka hp mi je bolji.

battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
dado16 kaže...

 a bolja je 1060 kako god okrenes al mislim nije toliko presudno...ja imam 1050 ti na laptopu i 1060 na kompu i ne vidim prevelike razlike u fpsu(mozda jer mi je šrot procesor u kompu) al ono...marka kao marka hp mi je bolji.

 Uredu, hvala, i ja sam naklonjen više ovom hp-u, ali ako netko još ima svoje mišljenje ili neku potpuno drugu ideju od ovog dvoje, neka se javi. 

I See Offline People !
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Lenovo y530, dobiti ćeš najviše za najmanje para. Ako te kvaliteta izrade ne brine, idi na lenovo ili Acer Nitro ili Helios 300 ako je u tom rangu

15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
PirateX kaže...

Lenovo y530, dobiti ćeš najviše za najmanje para. Ako te kvaliteta izrade ne brine, idi na lenovo ili Acer Nitro ili Helios 300 ako je u tom rangu

 Vidim da Lenovo y530 dolazi sa gtx 1050, a ne s 1050Ti za koju znam da je mnogo bolja i procesorom 7. generacije a ne 8.-me. Ali čitao sam tu na forumu i dosta ljudi hvali laptop. Ne znam dali mi se isplati riskirati sa slabijom grafom i procesorom s obzirom da kupujem laptop sad i ko zna kad opet, a do tad bih se želio malo i igrati, ako me razumiješ hh :) Ako možda slučajno griješim, ispravi me. 

I See Offline People !
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 23:47 (system).
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

;) Malo ti je iznad budžeta, ali 200kn nije puno

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 23:51 (PirateX).
7 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Evo kratke recenzije Acer Aspire 7, 17 inčni model A717-72G (znači 2. revizija).
Imam verziju sa i5 8300h (4 jezgre / 8 threda) GTX 1050M 4GB (640 shadera) i GTX 1060M 6GB  (1280 shadera)

Opčenito:
Ekran - za cijenu super, IPS 1080p 60fps sa cca 350lux
Tipkovnica - dobra za tipkanje, ali šugave male kursor strelice i umanjeni numerički dio
Hlađenje - super! U normalnom radu skoro bešumno, igre i samo CPU opterečenje je vrlo ugodno i ne preglasno (pretpostavljam <40dB). Kod stress testa nema trotlanja, temperature su OK ali visoka buka.
Memorija - standardno 1x8Gb DDR4 2400, ima još 1 slobodan modul, pa stavljeno 2x8Gb DDR2400. Podržava do max DDR4 26666 module
HDD - ima 2,5 SATA + M.2 4xPCIe 3.0 MVMe + SATA utor. Pazite jeftiniji modeli samo sa SSDom dolaze bez SATA kabla (posebni van standardni ACER modul)! SSD u mom modelu je Hynix C308 512GB, radi se nažalost o M.2 SATA SSDu, znači max 500MB/s
Ostalo: 1Gbps mreža, Wifi je Intel AC9560 1.73Gbps, PCIe SD čitač kartica (ide >100MB/s), osnovni portovi, USB-C radi i ugašenom stanju i može puniti mobitel. Ukratko za cijenu adekvatno i sukladno tretnutnom stanju tehnike.

A717-72G i5 8300h + GTX 1050M
Sve super. U stock obliku stress test cpu + gpu nema nikakvog trotlanja, CPU konstantno 3,7GHz na 90 stupnjeva, a GPU 78 stupnjeva.
Sa undervoltom CPU na -0,15V stress test CPU drži konstatno 3,9Ghz (max turbo kod ovog proca) pri 86 stupnjeva.
Samo CPU hlađenje tiho i ugodo, u normalnom radu nema bezveznog povečanje buke.

A717-72G 8300h + GTX 1060M
Ima drugačije/pojačano hlađenje! GTX1050 model ima 2 heatpipe-a, dok GTX1060 ima 3 heatpipe-a i više rebra za hlađenje!
U stock obliku stress test samo cpu 88 stupnjeva na 3,7GHz bez trolanja, gpu na 75 stupnjeva max turbo bez trotlanja. Stress test cpu + gpu, cpu na 95 stupnjeva pri 3,3-3,6GHz (lagani temp throtling), gpu na 84 stupnja bez throtlinga.
Undervolt cpu -0,15V, GPU korekcija frekvencijske krivulje za cca -0,05V -> stress test CPU + GPU, CPU na 88 stupnjeva pri 3,9GHz (max turbo za ovaj proc) bez trotlinga, GPU na 81 stupnja pri 1700MHz (isto max turbo za GPU).
U igrama i bez undervolta sve radi na max turbo frekvencijama 3,9GHz + 1,7GHz na OK templeraturama, buka je cca 45dB (glasnije nego kod GTX1050 modela).
Sa undervoltom naravno niže temp na CPU i GPU za cca 5 stupnjeva i subjektivno ista buka kao kod GTX1050M modela (cca 40dB).

Po meni za tu lovu super multimedijski / laki gaming laptopi.
Hlađenje je adekvatno. Tko baš pati na temperature kod stress testa može undervoltati cpu + gpu, ali za normalni rad i igranje to nije potrebno!
GTX 1060M daje 80-100% veči fps u igrama (znači skoro dupli frame rate!) pa ako je za igre svakako odabrati 1060M model.

 
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Hvala za ovaj info oko sata kabela,

koje su to lopine, da ne povjeruješ.

 

I zar je tolika razlika uzmeđu 1050 i 1060?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2018 10:14 (Damok).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Ovi iz Acera su takvi lopovi da to nije za vjerovati. Ja sam imao VX15 i dobiješ SSD i HDD, ali ako uzmeš model sa SSD-om bez HDD-a, ne dobiješ SATA kabel. A nije normalan SATA kabel nego neki propriatery kabel koji samo oni koriste. Bar ona konekcija koja ide u matičnu njihovu. Totalni lopovi. Kloniti se Acera svakako. Da ne govorim da mi se na VX15 slomila tipka nakon mjesec dana na tipkovnici, plus je došao sa mrtvim pixelom. 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Damok kaže...

Hvala za ovaj info oko sata kabela,

koje su to lopine, da ne povjeruješ.

 

I zar je tolika razlika uzmeđu 1050 i 1060?

Da razlika između 1050 i 1060 na 1080p rezi je stvarno velika i ja također nisam vjerovao da bi razlika bila stvarno tako velika pogotovo što se radi o jednakim ostalim komponentama (isti CPU, memorija itd).
Pogledaj na notebook test usporedbu fps u igrama između 1050 i 1060 (na dnu stranice).

9 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
PirateX kaže...

Dragi herkulcro,

Ram je lako nadograditi, ali je skupo. DDR4 na 2400 ili 2666MHz je 650kn+. Nitro je bože oslobodi kvalitete. Ekran prati cjelokupnu reputaciju low end Acer modela. Aspire 7 ima problema sa hlađenjem i u rangu je HP Pavilion Gaming serije, u smislu... to nije zapravo gaming laptop. Helios 300 je već druga priča, ali Acer ima ozbiljnih problema sa kvalitetom, ja bi se svakako držao HP-a  ili Asusa. 

 

 PirateX Pozdrav, hvala na odgovoru. Rami mi nisu ni malo hitni za nadogradnju, tako da mi to nebi ni bio neki prioritet. Gledam već danima što kupiti i nikako se odluciti. Svijestan sam kvaltite acera, i samom mi se sviđa HP, ali omen koji bi meni dolazio u izbor je vidim 8900kn, a to mi je već previse. Gledam si nekakve cifre oko 8000kn, a hoću imati gtx 1060 u kombinaciji sa i5 8300h ili možda i7 7700hq iako preferiram taj i5 zbog većih preformasi. Starije generacije i5 su osjetno slabije od 8me. U ovo što ja gledam od laptopa jako ih malo ulazi u izbor.

Asusov FX504GM koliko sam citao ima problema sa temperaturama i ne može držati proc na visokom taktu.

Nazalost lenovo y530 koji stvarno dobro izgleda nema sa gtx 1060, te tu samo mi preostaje y520 koji oped nema noviji proc i nema ih bas sa i7

Tu su jos nitro 5 i aspire 7 od laptopa koji spadaju u nekakve kriterije koje gledam 
Helios vidim da je takoder oko 9000kn sa starijom generacijom 7. gen i5 proca, a to mi je malo i puno novaca
Ako imaš kakav još prijedlog sa 1060 svakako bi volio vidjeti.

 

DragoL 

E super, hvala za recenziju dobro je znati iz prve ruke informacije. Jel znas mozda jel slicno na tom aspireu kao i na nitru vezano za hladenje? Ne mogu baš naći review nitroa sa 1060 i i5 8300

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Uf, tesko pitanje. Mislim da gtx 1060 u nekom ok laptopu moras platiti dosta. Ovo sve drugo je neki kompromis. Ako gledas do 8k kuna, gledaj 1050ti. I tu skoro pa ne mozes promasiti. Ili bolje da kazem, sto god napravis ces promasiti. Novi hp omen 15 sa 8300h je losiji od prethodnika, gori ekran, losiji SSD. U tom segmentu jednostavno dobijes manje. Omen 15 sa 1050 ima daleko najlosiji ekran jer ima i najlosiju graficku. Dell g5 je tu negdje, lenovo y530 također, Acer Nitro 5 je slican itd. Acer Nitro i Omen jedini imaju metalno kuciste koje izgleda ok. Biraj mudro. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
herkulcro kaže...

DragoL 

E super, hvala za recenziju dobro je znati iz prve ruke informacije. Jel znas mozda jel slicno na tom aspireu kao i na nitru vezano za hladenje? Ne mogu baš naći review nitroa sa 1060 i i5 8300

Prijašnji latop mi je bio VN7-791G (1. verzija 17 nitra) i on ima potpuno drugačije hlađenje (lošije)!
Acer je praktički na svakoj reviziji modificirao hlađenje.

Postoji recenzije za acere sa 7gen intel procesora, ali ni ja nisam nigdje našao detaljni recenziju za 8. generacijom procesora.
S obizirom na slike sa notebookcheck.com za A717-71G, ove moje verzije A717-72G imaju sličan layout hlađenja ali mi se čini da imaju više i veća rebra kod ventilatora.
Kao što sam rekao prije za 2-3h dnevno igranja A717 je OK, ako si baš harcore igrač onda je Acer Helios 300 bolji izbor ako zboj niček drugog onda zbog bolje tastature za igrače (ili još bolje kupi dektop).

13 godina
offline
Gaming Laptopi

Ostao sam na ovome - bitna mi je kvaliteta izrade, brzina otvaranja Adobe poluproizvoda i težih programa, pokretanje tu i tamo koje igre na pola sata.

Acer predator helios 300 17,3"
core i7 8750
1050TI
256 ssd
8500kn

ili 

HP Omen 17,3"
i5 8300
1050
256 ssd

8000kn

Omen ima sporiji procesor i malo sporiju grafu, ali ako ima bolje kučište ili bolji ekran itd, imat će prednost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Raja trebam pomoc. Imam solidan laptop i na njemu godinama igram samo jednu igru, football manager, medjutim konfiguracije nisu dovoljne za fm 18 ili fm 19 koji dolazi pa sam kontao da ga nadogradim, minimalno tek da se moze igrati igra. Trebam savjet sta uzeti, koja je graficka minimalno sto mi treba, tj da je najjeftinija a da ce biti dovoljna za fm 19??

Laptop je toshiba dual core t4500 2.30ghz. 4gb rama.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 16:48 (Bonjasky93).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
euphoricOpium kaže...

Da nije me pirat skuzio , na to sam se i odlucila.. jedva cekam, znam da bi nakon mjesec dana plakala nad tim laptopom.. 

 nisi navela da treba biti vodootporan

PirateX kaže...

 Ali... Bit će unutra gomila komponenata različitih marki, Asusova matična, Geil ram, Logitech miš, Seagate ssd... hoće li tvoj OCD to moći podnijeti?

 sigurno ima hrpu naljepnica od jednog "brenda"™ koje ce poljepit po komponentama da budu "uniformne"

DragoL kaže...

 (ili još bolje kupi dektop).

 promasio si temu, ovo nije "gejmink dektop" tema

ljudi ovdje zele laptope

Damok kaže...

Ostao sam na ovome - bitna mi je kvaliteta izrade...
...ali ako ima bolje kučište ili bolji ekran itd, imat će prednost.

 moras vidjeti uzivo i ispipati kuciste i tastaturu u nekom ducanu di ima tog modela

a ekran neces moc ocjenit jer ti ga najcesce nece htjet upalit "jer ce onda biti rabljeni", znaci jedino u brand store-u od proizvodjaca kojeg zelis, mozes naci sve upaljene pa da vidis ekran

Bonjasky93 kaže...

Laptop je toshiba dual core t4500 2.30ghz. 4gb rama.

 ajmeee kolko je to staro?

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Helios 300 ima j... ekran. Imao sam laptop u rukama, i verzija sa 17 inacha ima metalno kučište. 

Između ta dva laptopa, ja bi išao na helios. 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Dragi ED63, nemoj biti ljut na Bonjasky93. Čovjeku treba pomoć. Najbolje je da ode u dućan i kupi cincilator koji će mu pomoći da od postojeće grafičke izvuče maksimum. Očigledno je nastalo problema na gefufni koja je blokirala footbal manager (prokleta bila!!!).

 

Znači Bonjasky93, otiđi u links i pitaj ih za cincilator za laptope. Sigurno imaju koji na zalisi. Reci točan model laptopa, tako da ti ne daju slučajno veći, ili ne dao Bog manji cincilator. Svakako dođi oko 8 sati. Recimo 7:45. Da se raščisti gužva i da ti se mogu adekvatno posvetiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 20:34 (PirateX).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
https://www.ebay.com/itm/BBEN-G16-Gaming-Notebook-Core-i7-7700HQ-4x2-80GHz-16GB-RAM-256GB-SSD-ATI-GTX1060/223152267535?hash=item33f4e9610f:g:BuoAAOSwqoZa-dYe
Ima li ko ikakva isustva s navedenim ili neko misljenje? Ugl citao sam neke recenzije ali meni nepoznate recenzente i uglavnom laptop je vrlo dobar za tu lovu.
Po specifikacijama vidim da je odlican sad nikad nisam cuo za ove Bben ali koliko sam iskopao to su Kinezi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice