Hlađenje laptopa

poruka: 52
|
čitano: 21.930
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Hlađenje laptopa

evo malo da ozivim temu znaci dobio sam laptop pa si zelim uzet neku podlogu za hladjenje al nemora bit s ventilatorima ja sam cuo za neku navodno s nekom tekucinom al onak da je kruca tekucina kao neki zele recimo pa me zanima di to ima za kupit kak se zove i oce li mi to kaj spustit temperaturu laptopa..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hlađenje laptopa
tomislavivic kaže...

evo malo da ozivim temu znaci dobio sam laptop pa si zelim uzet neku podlogu za hladjenje al nemora bit s ventilatorima ja sam cuo za neku navodno s nekom tekucinom al onak da je kruca tekucina kao neki zele recimo pa me zanima di to ima za kupit kak se zove i oce li mi to kaj spustit temperaturu laptopa..??

Koje su ti temperature, postaj sliku iz HW Monitora ili Everesta?

Valentin
12 godina
offline
Hlađenje laptopa

ma temperature su mi ok msm relativno ok za ovaj pakao proc je izmedju 47 i 51 dok surfam i skidam nesto maticna 28 hdd 43-45 bar ja msm da nisu tako strasne kad gledam filmove su vise manje iste ovima laptop je novi tako da msm ima dobro hladjenje za sad i tak to ali ja si zelim uzet tu podlogu da mi nebi prasina ulazila odnosno da mi nebude na deci laptop dok ga imam na krevetu i tak to gledam u adm nemaju tu sa tim gelom silikonom znas mozda di imaju..??

inace rijec je o laptopu dell 5520 sa i7 procom.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hlađenje laptopa
tomislavivic kaže...

ma temperature su mi ok msm relativno ok za ovaj pakao proc je izmedju 47 i 51 dok surfam i skidam nesto maticna 28 hdd 43-45 bar ja msm da nisu tako strasne kad gledam filmove su vise manje iste ovima laptop je novi tako da msm ima dobro hladjenje za sad i tak to ali ja si zelim uzet tu podlogu da mi nebi prasina ulazila odnosno da mi nebude na deci laptop dok ga imam na krevetu i tak to gledam u adm nemaju tu sa tim gelom silikonom znas mozda di imaju..??

inace rijec je o laptopu dell 5520 sa i7 procom.. 

Temp nisu bas visoke ali svakako mozes uzeti podlogu.Ima ti to posvuda kupit,potrazi u links,protis...

Never let a computer know you're in a hurry.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 18:00 (IVOX).
12 godina
offline
Hlađenje laptopa

jel mi mozes nac ja nezz nac tu kaj u sebi ima gel za hladjenje u feniksu adm chipoteci ili negdje pa si ja odem kupit naravno sto jeftinije to bolje..:D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hlađenje laptopa

Nemogu naci kod nas ali evo na amazonu jako jeftino

http://www.amazon.co.uk/Laptop-Notebook-Gel-Cooling-Pad/dp/B000SDHGTW

Never let a computer know you're in a hurry.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hlađenje laptopa

e to je to puno hvala al nazalost nemrem taj uzet jel nisam bas s karticom ok tak dacu potrazit kod nas al sad bar znam kaj trazim ak ko slucajno vidi kod nas neki zamolio bih u inbox da mi posalje ili u temi da stavi..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hlađenje laptopa

Bok.

 

Trebao bi nešto da hladi i da bude podloga da mogu imati laptop na koljenima ili na krevetu ili nešto sličnom, da se ventilatori ne guše, uglavnom kužite što govorim.

 

Hvala.

League of Legends Nick (WEST): mp14 cro ( novi acc- dobio ga od jednog clana foruma.. hvala :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Hlađenje laptopa
It's all about the sound . (Quincy Jones)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

Kolko inča ima laptop?
Ne želimo ti preporučit cooler koji je za 12˝ laptope,a kad ono ti imaš neki 17˝. 

 

I da,nema baš puno coolera koji omogučuju da drži laptop tebi u krilu.

Cooler je više za statiku,tj;na stolu i sl. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hlađenje laptopa

15,6

League of Legends Nick (WEST): mp14 cro ( novi acc- dobio ga od jednog clana foruma.. hvala :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

Ovaj mi se čini vrlo dobar;

http://www.links.hr/?naziv=hladenje-za-notebook-coolermaster-notepal-e1-do-15-6-crno&option=artikl&id_kategorija=016004&id_artikl=016.000.318

ali ovo je cooler,a ne podloga.Ti bi cooler i podlogu(2 u 1).

Nažalost,svi cooleri su pravilonog,kutastog oblika,pa bi ti bilo neugodno imati ga u krilu.

Gore navedeni gledao sam prije,tj u 11 mjesecu prošle godine,al je premali za mene.

Zato sam si uzeo od CM koji me i dns, služi,makar je od sestre kosu povuko.

 

I da,zaboravio pitati,koliko si spreman platiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hlađenje laptopa

do 300, max 400

League of Legends Nick (WEST): mp14 cro ( novi acc- dobio ga od jednog clana foruma.. hvala :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

Mislim da nije potrebno za ovo otvarati novu temu pa cu iskoristiti postojecu. Da ne duljim, znam da trebam ocistit laptop i zamijenit pastu zbog temperatura koje su katastrofa. To cu svakako, no nije tema posta. Medjutim, s obzirom da laptop cesto koristim na kaucu/krevetu umjesto knjige koju koristim kao podlogu uzela bi neki od stalak/cooler. Znam da ne moze puno uciniti, al s obzirom da su ventilatori dijelom s donje strane, samo da ga malo podigne i dozvoli protok zraka bi olaksalo meni zivot i koristenje istog.. pretpostavljam da ga onda ne bih trebala cistiti opet za pola godine. Laptop je 17'',  najvise se zagrijava na donjoj lijevoj strani, a ventilatori su mu s donej strane od sredine prema lijevom rubu:

 

vent vent
 

Da skratim, surfala sam i dva mi se cine ok:

http://www.links.hr/?naziv=hladenje-za-notebook-coolermaster-notepal-e1-do-15-6-crno&option=artikl&id_kategorija=016004&id_artikl=016.000.318

http://www.links.hr/?naziv=hladenje-za-notebook-coolermaster-notepal-x2-do-17-crno&option=artikl&id_kategorija=016004&id_artikl=016.000.272&tab=opis

drugi je nesto skuplji, a ne znam je li bolji... sto vi mislite?

 

osim njih sam jos susrela:

http://www.links.hr/?naziv=hladenje-za-notebook-coolermaster-notepal-x-lite-do-15-6-crno&option=artikl&id_kategorija=016004&id_artikl=016.004.001

http://www.links.hr/?naziv=hladenje-za-notebook-coolermaster-notepal-u2-do-17-crno&option=artikl&id_kategorija=016004&id_artikl=016.000.229

no zadnji mi se cini nezgodan za drzanje..

 

Molim za savjet i unaprijed hvala...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 3:04 (belfegora).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

Savjetujem ti drugi po redu coolmasterov dock 17', nesto je skuplji ali ako ti iduci laptop bude i 15 cooler paše.

i uz ovo doro hlađeno postolje bar jednom godisnje odnesi laptop na ciscenje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 3:34 (Hardwhelper!!!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

Ok, pogledat cu onda danas u linksu imaju li ga.. nemam sta pisat dalje o temperaturama za recenziju, ni ne mislim da ce nesto znacajno utjecat, to mogu jedino za pola godine napisat jel dulje izdrzao ''cisci''..

Hvala ti na odgovoru :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

Ja ti savjetujem Notepal X2.

Inspiron n5010 se pregrijavao i ovo je pomoglo, ali sad kad je ociscen, ventilator se, s ukljucenim postoljem, niti ne pali, cak ni kad gledam HD filmove!

I ovaj je lagan za prenosenje i tih, a rupicast je pa i kad je ventilator hladnjaka ugasen, ima zraka.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

dva slozna odgovora su mi bila dovoljna.. uzela sam coolmaster notepal x2, i moram primjetiti da su mi temperature pale uglavnom, sa kriticnih 100-tinjak, na jos ne prihvatljivih do 80, no to je puno iznad mojih ocekivanja moram priznati. {#} cim dam diplomski na printanje, ide on na rastavljanje/ciscenje/termo-pastiranje :D  al izgleda da ce ovo pomoci da prezivi jos mjesec dana do te faze. dok ne predam sve programe ne dam nikom da se s njim zabavlja...

 

hvala vam jos jednom na odgovorima {#}

pomogli su mi da napravim sto sam ionako mislila, samo mi je ovako savjesti lakse dati vise novaca kad vidim i ok recenzije  ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hlađenje laptopa
belfegora kaže...

dva slozna odgovora su mi bila dovoljna.. uzela sam coolmaster notepal x2, i moram primjetiti da su mi temperature pale uglavnom, sa kriticnih 100-tinjak, na jos ne prihvatljivih do 80, no to je puno iznad mojih ocekivanja moram priznati. {#} cim dam diplomski na printanje, ide on na rastavljanje/ciscenje/termo-pastiranje :D  al izgleda da ce ovo pomoci da prezivi jos mjesec dana do te faze. dok ne predam sve programe ne dam nikom da se s njim zabavlja...

 

hvala vam jos jednom na odgovorima {#}

pomogli su mi da napravim sto sam ionako mislila, samo mi je ovako savjesti lakse dati vise novaca kad vidim i ok recenzije  ;)

Kad ga očistiš kretat će se to oko 50*C, sa X2 hladnjakom i manje od toga.

Valentin
11 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

ma i nize, sigurno, kad sam ga zadnji put cistila svakako je bilo do 50 plafon.. mada najveca prednost mi je ovako u koristenju, moram primjetiti, sad se ne moram mucit sa stolom i radnom pozicijom.. a ako samo razduljim potrebu za ciscenjem vec sam ga isplatila. kazem, cooler je nadmasio moja ocekivanja :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hlađenje laptopa

Već duže vrijeme razmišljam o kupnjii uređaja za hlađenje lapa.

Zanimaju me vaša iskustva i možete li pomoći u odluci koji je naćin najučinkovitiji!?

Mini octopus

Standard fan pad

Cooling gel

Vaccum extractor

 

PS:ovaj vakum ekstraktor me posebno zanima-ima li to ikakvoga učinka?

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice