Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.778
|
čitano: 13.196.576
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dmanz kaže...
mp3david kaže...

evo upravo sam narucio Legion Y530 na ekupi,imali su 10% popusta ovaj vikend tako da me izasao 5309.10kn sa besplatnom dostavom.

Ovo je odlicna akcija, dvoumio sam se i na kraju sam ipak taj uzeo.

Odabrao sam dostavu tamo poslije sredine mjeseca kada se vratim sa sezone,jer tko zna kada ce opet biti slicnih promocija.

Jedva cekam :)

 i ja uzeo isti laptop na ekupi na akciji samo onaj najskuplji model koji su imali s i5 8300h, gtx 1050Ti, 128gb ssd + hdd i ispalo me 6200kn samo uzivaj kolega

 

meni dolazi sutra

 Ja planiram uzeti sa 256 ssd, gtx1050 ali za 6700

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Equi kaže...
dmanz kaže...
mp3david kaže...

evo upravo sam narucio Legion Y530 na ekupi,imali su 10% popusta ovaj vikend tako da me izasao 5309.10kn sa besplatnom dostavom.

Ovo je odlicna akcija, dvoumio sam se i na kraju sam ipak taj uzeo.

Odabrao sam dostavu tamo poslije sredine mjeseca kada se vratim sa sezone,jer tko zna kada ce opet biti slicnih promocija.

Jedva cekam :)

 i ja uzeo isti laptop na ekupi na akciji samo onaj najskuplji model koji su imali s i5 8300h, gtx 1050Ti, 128gb ssd + hdd i ispalo me 6200kn samo uzivaj kolega

 

meni dolazi sutra

 Ja planiram uzeti sa 256 ssd, gtx1050 ali za 6700

 za te novce probaj nać nešto s 1050Ti, ako ti je graficka prioritet naravno.

 

Ako baš hoćeš Y530, u ekupi ti košta 6899kn ovakav kakav je moj (Moj PC)

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 9:44 (dmanz).
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

SSD mi je prioritet, gejmam samo ponekad. Koristit cu ga za programiranje prvenstveno 

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav još jednom trebao bih preporuku laptopa do nekih 5500kn +- parsto kuna, treba mi za faks word i te fore, tu i tamo diablo 3 starcraft i slicno nista prezahtjevno.

Gledam malo po internetu da li se isplati uzimati 8 generaciju ili 7 pa uzet tipa jaču grafičku itd.? Minimalno ću ga imati 5g

Lp

If you have nothing to lose, try.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, Koji je "najjeftiniji" laptop sa M2 slotom. Nemora bit popunjen slot , samo da ga ima. Hvala

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dali taj M.2 mora biti PCI-e (da podrzava NVMe) ili je dovoljan i M.2 SATA?

 

Uglavnom su ti najpovoljniji HP 250 G6 i noviji.

https://geizhals.at/?cat=nb&xf=10126_1

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gdje bi moga kupit opremu za laptop, ekran je 18.4, znaci malo veci? Koliko vidim sve nude za 17inch pa nize.. Zanima me ventilator i torba?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop do 6500kn sa ukljucenim windowsima,treba mi za firmu,takodjer da ima pristojnu graficku jer bi trebao za lrogram popuut auto cada,i da naravno potraje nekolliko godina jer je sadasnji star 10g

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Amormian kaže...

Laptop do 6500kn sa ukljucenim windowsima,treba mi za firmu,takodjer da ima pristojnu graficku jer bi trebao za lrogram popuut auto cada,i da naravno potraje nekolliko godina jer je sadasnji star 10g

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-7-nx-gp8ex-036-core-i5-7300hq-8gb-1000gb-ssd-128gb-geforce-gtx-1050-15-6-led-fhd-linux-crno-015050164

 

ja kupio nedavno, radi sve vrhunski, jedino što nemaš win10, ali to ti je nekih 600 - 700kn pa na kraju te izađe < 6500kn

 

/* ako možeš ići do 7k onda ovaj zbog jače grafe..

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-nitro-5-nh-q2qex-004-core-i5-7300hq-8gb-1000gb-128gb-ssd-geforce-gtx-1050ti-15-6-led-fhd-ips-linux-crno-015050177

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 13:30 (zicer1101).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
fanaticni gejmer kaže...

Gdje bi moga kupit opremu za laptop, ekran je 18.4, znaci malo veci? Koliko vidim sve nude za 17inch pa nize.. Zanima me ventilator i torba?

 

ako nema po trgovinama, ebay (ako ti je hitno tražiš sa brzom dostavom jel)

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

nekako sam najblize kupnji ovog laptopa

 

https://www.mikronis.hr/lenovo-ideapad-520-15-intel-core-i5-8250u-1-60ghz-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-nvidia-geforce-mx150-4gb-p-n-81bf009xsc.aspx

 

Detalji koji me zanima imaju li svi Lenovo laptopi gravirana hr slova tj osvjetljena jer znam da Y520 imaju, moze li se umjesto optickog uredaja ugraditi hdd/ssd, trebalo bi ali za svaki slucaj pitam

 

I opcenito jel bi bio dobar izbor ili je bolje ici na Lenovo Legion Y520/Y530 te mozda Acer Nitro seriju iako mi ne treba za igre? izbjegao bi HP i Asus

 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kratko pitanje ako netko zna/ima iskustva je li bolje ići na i5 7300h sa 1050ti ili noviju generaciju i5 8300h sa običnom 1050?

 

Hvala lp

If you have nothing to lose, try.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa ako ti je prioritet grafa ideš na opciju sa 1050ti ako nije svakako da ćeš ići na opciju sa i5 8gen...i mislim da je i5 7300HQ...?

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 17:26 (zicer1101).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Upravu si hq je, budem si odvagnuo pa cu vidjet hvala

If you have nothing to lose, try.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako nisi strastveni gejmer i ako ne planiraš raditi u nekim softwareima za veliki rendering uzmi ovu opciju sa i5 8300h, jer ova grafa će ti sasvim fino pokretat 95% igrica 

6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, prijatelj bi trebao laptop za obradu videa. 17.3 inčni ekran, i ja sam mu preporučio MINIMUM i5 (trebalo bi barem i7) + 8 gb rama

Raspolaže s oko 6500 kuna.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

trebao bih pomoc oko odabira laptop,a nisam bas vise u toku u zadnje vrijeme, pa sam odlucio pitati vas ovdje.

 

Trebam laptop do 6000 kn, za zensku osobu za fakultet.

 

15 incha, barem i5, barem 8GB rama i SSD. 

 

Ne dolaze u obzir gamerske mrcine, treba joj nesto jednostavno. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mind_challenge kaže...

Pozdrav,

 

trebao bih pomoc oko odabira laptop,a nisam bas vise u toku u zadnje vrijeme, pa sam odlucio pitati vas ovdje.

 

Trebam laptop do 6000 kn, za zensku osobu za fakultet.

 

15 incha, barem i5, barem 8GB rama i SSD. 

 

Ne dolaze u obzir gamerske mrcine, treba joj nesto jednostavno. 

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-7-nx-gp8ex-036-core-i5-7300hq-8gb-1000gb-ssd-128gb-geforce-gtx-1050-15-6-led-fhd-linux-crno-015050164

 

Ma da se može naći i za puno manje novce ( s ciljem da se ušpara koja kuna), ovisno za kakve potrebe treba

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 12:37 (zicer1101).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Equi kaže...

Pozdrav ekipa, prijatelj bi trebao laptop za obradu videa. 17.3 inčni ekran, i ja sam mu preporučio MINIMUM i5 (trebalo bi barem i7) + 8 gb rama

Raspolaže s oko 6500 kuna.

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-pavilion-17-2zg37ea-core-i5-7300hq-dvdrw-8gb-ssd-256gb-geforce-gtx-1050ti-4gb-17-3-fhd-ips-dos-crno-ruksak-015010084

 

za bilo kakvu profesionalniju obradu videa, može zaboraviti da će naći lap za te novce

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zicer1101 kaže...
Equi kaže...

Pozdrav ekipa, prijatelj bi trebao laptop za obradu videa. 17.3 inčni ekran, i ja sam mu preporučio MINIMUM i5 (trebalo bi barem i7) + 8 gb rama

Raspolaže s oko 6500 kuna.

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-pavilion-17-2zg37ea-core-i5-7300hq-dvdrw-8gb-ssd-256gb-geforce-gtx-1050ti-4gb-17-3-fhd-ips-dos-crno-ruksak-015010084

 

za bilo kakvu profesionalniju obradu videa, može zaboraviti da će naći lap za te novce

 Ma znam, baš sam prije sat vremena gledao ovaj laptop i gledam komentare da je loš šta se tiče baterije i dosta krepava.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Equi kaže...
zicer1101 kaže...
Equi kaže...

Pozdrav ekipa, prijatelj bi trebao laptop za obradu videa. 17.3 inčni ekran, i ja sam mu preporučio MINIMUM i5 (trebalo bi barem i7) + 8 gb rama

Raspolaže s oko 6500 kuna.

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-pavilion-17-2zg37ea-core-i5-7300hq-dvdrw-8gb-ssd-256gb-geforce-gtx-1050ti-4gb-17-3-fhd-ips-dos-crno-ruksak-015010084

 

za bilo kakvu profesionalniju obradu videa, može zaboraviti da će naći lap za te novce

 Ma znam, baš sam prije sat vremena gledao ovaj laptop i gledam komentare da je loš šta se tiče baterije i dosta krepava.

 Loš je što se tiče baterije? Pa ako misli raditi video edit na baterijskom napajanju reci mu da promijeni zanimanje. A što se tiče krepavanja ne znam, ako nema neku serijsku pogrešku šanse da će mu krepati su jednake kao i za svaki drugi. Gledajndalje onda ako si sumnjičav, traži drugi barem da ima  i5 7300hq sa gtx1050...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 12:49 (zicer1101).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zicer1101 kaže...
mind_challenge kaže...

Pozdrav,

 

trebao bih pomoc oko odabira laptop,a nisam bas vise u toku u zadnje vrijeme, pa sam odlucio pitati vas ovdje.

 

Trebam laptop do 6000 kn, za zensku osobu za fakultet.

 

15 incha, barem i5, barem 8GB rama i SSD. 

 

Ne dolaze u obzir gamerske mrcine, treba joj nesto jednostavno. 

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-7-nx-gp8ex-036-core-i5-7300hq-8gb-1000gb-ssd-128gb-geforce-gtx-1050-15-6-led-fhd-linux-crno-015050164

 

Ma da se može naći i za puno manje novce ( s ciljem da se ušpara koja kuna), ovisno za kakve potrebe treba

 Kakvi su Aceri danas? 

U proslosti sam imao jako losa iskustva s njima, doduse unazad nekoliko godina se nisam s njima susretao, pa nisam siguran kakvi su.

Prije su bili lose izrade i dosta su cesto pojedine komponenta umirale.

 

Pronasao sam ovaj model, cini se kao dobra opcija. https://www.ekupi.hr/Asus-VivoBook-15-X542UN-DM105-prijenosno-racunalo-1313197.aspx

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mind_challenge kaže...
zicer1101 kaže...
mind_challenge kaže...

Pozdrav,

 

trebao bih pomoc oko odabira laptop,a nisam bas vise u toku u zadnje vrijeme, pa sam odlucio pitati vas ovdje.

 

Trebam laptop do 6000 kn, za zensku osobu za fakultet.

 

15 incha, barem i5, barem 8GB rama i SSD. 

 

Ne dolaze u obzir gamerske mrcine, treba joj nesto jednostavno. 

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-7-nx-gp8ex-036-core-i5-7300hq-8gb-1000gb-ssd-128gb-geforce-gtx-1050-15-6-led-fhd-linux-crno-015050164

 

Ma da se može naći i za puno manje novce ( s ciljem da se ušpara koja kuna), ovisno za kakve potrebe treba

 Kakvi su Aceri danas? 

U proslosti sam imao jako losa iskustva s njima, doduse unazad nekoliko godina se nisam s njima susretao, pa nisam siguran kakvi su.

Prije su bili lose izrade i dosta su cesto pojedine komponenta umirale.

 

Pronasao sam ovaj model, cini se kao dobra opcija. https://www.ekupi.hr/Asus-VivoBook-15-X542UN-DM105-prijenosno-racunalo-1313197.aspx

 

 Pa iskreno ja sam isto izbjegavao, i sad nedavno kad sam uzimao sebi sam  počeo istraživati i na kraju kupio. Prezadovoljan sam, jedino to što kažeš loša izrada, laptop izgleda dosta PREMIUM za razliku od ostalih konkurenata, sve je fino uštimano jedino se može osjetiti lagano škripanje plastike što na prošla dva modela nisam osjetio. Ma da to ne pretstavlja nekakav problem. A što se tiće umiranja komponenti to ćemo vidjeti za sada sve štima perfektno, ma da planiram svakako pred istek garancije uzet još godinu dvije produljene.

 

Ma i taj VivoBook je super, za žensku osobu i za uredske alate ovaj laptop je i više nego dovoljan. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Lenovo čini mi se ima bolje sređen sistem hlađenja, i vidim 3xUSB 3.1 dok Acer ima samo jedan 1x 3.0 i 2x 2.0 (stvarno tužno)... Jedino ne znam hoće te zadovoljiti 256GB ssd-a i šta planiraš po tom pitanju.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zicer1101 kaže...

 Lenovo čini mi se ima bolje sređen sistem hlađenja, i vidim 3xUSB 3.1 dok Acer ima samo jedan 1x 3.0 i 2x 2.0 (stvarno tužno)... Jedino ne znam hoće te zadovoljiti 256GB ssd-a i šta planiraš po tom pitanju.

 Moj lenovo legion Y530 grije se jako... bez hladnjaka niti ne palim neku igru

 

Za normalan rad sve ok, ali dok pokrenes neku zahtjevniju igru CPU ide do 90 stupnjeva, testirao sam s AIDA64 Extreme temp su išle do 100

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zicer1101 kaže...
mind_challenge kaže...

 Pa iskreno ja sam isto izbjegavao, i sad nedavno kad sam uzimao sebi sam  počeo istraživati i na kraju kupio. Prezadovoljan sam, jedino to što kažeš loša izrada, laptop izgleda dosta PREMIUM za razliku od ostalih konkurenata, sve je fino uštimano jedino se može osjetiti lagano škripanje plastike što na prošla dva modela nisam osjetio. Ma da to ne pretstavlja nekakav problem. A što se tiće umiranja komponenti to ćemo vidjeti za sada sve štima perfektno, ma da planiram svakako pred istek garancije uzet još godinu dvije produljene.

 

Ma i taj VivoBook je super, za žensku osobu i za uredske alate ovaj laptop je i više nego dovoljan. 

 Sto mislis, isplati li se dati skoro 1000 kn vise za 16 GB rama i HDD, te nesto kompaktnije kuciste i laksi laptop? Konkretno isto Vivobook ovaj https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-asus-x510uf-bq277-i5-8250u-16gb-1tb-256gb-ssd-mx130-2gb-15-6-fhd-freedos-90nb0ik2-m10290/proizvod/235515

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mind_challenge kaže...
zicer1101 kaže...
mind_challenge kaže...

 Pa iskreno ja sam isto izbjegavao, i sad nedavno kad sam uzimao sebi sam  počeo istraživati i na kraju kupio. Prezadovoljan sam, jedino to što kažeš loša izrada, laptop izgleda dosta PREMIUM za razliku od ostalih konkurenata, sve je fino uštimano jedino se može osjetiti lagano škripanje plastike što na prošla dva modela nisam osjetio. Ma da to ne pretstavlja nekakav problem. A što se tiće umiranja komponenti to ćemo vidjeti za sada sve štima perfektno, ma da planiram svakako pred istek garancije uzet još godinu dvije produljene.

 

Ma i taj VivoBook je super, za žensku osobu i za uredske alate ovaj laptop je i više nego dovoljan. 

 Sto mislis, isplati li se dati skoro 1000 kn vise za 16 GB rama i HDD, te nesto kompaktnije kuciste i laksi laptop? Konkretno isto Vivobook ovaj https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-asus-x510uf-bq277-i5-8250u-16gb-1tb-256gb-ssd-mx130-2gb-15-6-fhd-freedos-90nb0ik2-m10290/proizvod/235515

A ne znam sve ovisi o potrebama. Isplati se ako ćeš gledati na to da ćeš imati ssd + 1TB hdd što je "komocija", 8GB rama koji po mome mišljenju neće biti potrebni, a gubis koji USB priključak (pogledaj razliku) i gubiš na grafičkoj kartici, a dizajin je stvar ukusa jel.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dmanz kaže...

 Moj lenovo legion Y530 grije se jako... bez hladnjaka niti ne palim neku igru

 

Za normalan rad sve ok, ali dok pokrenes neku zahtjevniju igru CPU ide do 90 stupnjeva, testirao sam s AIDA64 Extreme temp su išle do 100

 

Ma da? Ja baš konto da je bolje zbog odvojenog sistema, vidim da ima s jedne strane cooler za CPU a sa druge za GPU.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zicer1101 kaže...
mind_challenge kaže...
zicer1101 kaže...
mind_challenge kaže...

 Pa iskreno ja sam isto izbjegavao, i sad nedavno kad sam uzimao sebi sam  počeo istraživati i na kraju kupio. Prezadovoljan sam, jedino to što kažeš loša izrada, laptop izgleda dosta PREMIUM za razliku od ostalih konkurenata, sve je fino uštimano jedino se može osjetiti lagano škripanje plastike što na prošla dva modela nisam osjetio. Ma da to ne pretstavlja nekakav problem. A što se tiće umiranja komponenti to ćemo vidjeti za sada sve štima perfektno, ma da planiram svakako pred istek garancije uzet još godinu dvije produljene.

 

Ma i taj VivoBook je super, za žensku osobu i za uredske alate ovaj laptop je i više nego dovoljan. 

 Sto mislis, isplati li se dati skoro 1000 kn vise za 16 GB rama i HDD, te nesto kompaktnije kuciste i laksi laptop? Konkretno isto Vivobook ovaj https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-asus-x510uf-bq277-i5-8250u-16gb-1tb-256gb-ssd-mx130-2gb-15-6-fhd-freedos-90nb0ik2-m10290/proizvod/235515

A ne znam sve ovisi o potrebama. Isplati se ako ćeš gledati na to da ćeš imati ssd + 1TB hdd što je "komocija", 8GB rama koji po mome mišljenju neće biti potrebni, a gubis koji USB priključak (pogledaj razliku) i gubiš na grafičkoj kartici, a dizajin je stvar ukusa jel.

 Da, u svakom slucaju cu joj poslati prijedloge pa nek odabere. Ne placam ja tako da 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice