Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.072.943
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, danas mi je stigao Lenovo Legion Y530 ssd verzija pa sam napravio review ako nekoga zanima iz prve ruke informacije i upgrade za 2.5" ssd/hdd Klikni me!

 

Lp! 

If you have nothing to lose, try.
Moj PC  
2 0 hvala 2
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

zanima me BestBuy laptop do 2500 kn.. 
Laptop bi se iskljucivo koristio za surfanje internetom i za pokoju partiju League of Legendsa..

Bilo bi dobro kad bi imao SSD.

 

Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Equi kaže...
dmanz kaže...
Avensac kaže...

Lenovo Y530 ili neki drugi? Ako je y530 baci neke dojmove, kako stvari stoje uzimam ga i ja do kraja tjedna.

 

Ovo za sd karticu u mobitelu, snimi tu sliku diska na komp/lap na kojem to i radiš i onda tu datoteku prebaci na sd. Ako misliš direktno na sd karticu, vidi jel će prepoznat sd kao storage di možeš snimiti sliku.

 dojmovi su odlični (moj pc), ako već nisam napisao, laptop je zvijer, jedina mana koju mu nalazim trenutno je ta da se jako grije ako se drži na horizontalnoj podlozi (znači nebi bilo loše podignut ga malo s nekim coolerom ili samo postoljem da ima više mjesta). Trajanje baterije nisam točno mjerio al ide sigurno oko 4h surfanja na recimo 50% svjetline, gejmanje 1h max. Ja sam svojeg platio 6200kn, smatram da vrijedi svake lipe. Ako ti nije problem rastegni se na verziju s 1050Ti, velika je razlika u odnosu na 1050. Lp

 Meni uopće ne grije toliko, naravno nisam gejmao još.

 pa ne grije uopće ako ne gejmaš :D, stavi AIDA64 Extreme pa pokreni stress test vidi dal ima thermal throttlanja (vjerujem da ima)

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Postoji li bolja alternativa ovom laptopu: https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-gaming-7-nhgxbex044-156-fhd-ips-intel-core-i5-8300hq-up-to-40ghz-8gb-ddr4-1tb-h/0852097/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Znači tražim laptop do 5500 kn, prvenstveno će se koristiti za programiranje, malo Photoshop, ali volio bi i kad bi se mogli noviji naslovi igara zavrtit na njemu. Je li ovo overkill grafa za to? Možda je dovoljna i mx150? Gledao sam i y350, ali je skuplji od ovoga. Kod ovoga mi je jedina zamjerka što ima samo 1 usb 3.0, a ostali su 2.0. Također me zanima je li kod ovoga moguće dodati SSD?

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Planiran kupit neki polovni laptop za cca 2-2.5tis kn. Naišao sam na neke koje mi sd sviđaju, al kažu mi da su to refurbished laptopi. Što to uopće znači ako mi netko može konkretno objasniti. Hvala
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebao bih preporuku za laptop do 5500 kn (+-200 kn). Ako se moze za tu cijenu može dobiti sljedeće: i5 procesor, gtx 1050 (4gb), ssd+ hdd. Laptop bih kupio kroz sljedeća 2,3 dana i plaćam gotovinom. Unaprijed hvala na pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 18:54 (kristijan6).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kristijan6 kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku za laptop do 5500 kn (+-200 kn). Ako se moze za tu cijenu može dobiti sljedeće: i5 procesor, gtx 1050 (4gb), ssd+ hdd. Laptop bih kupio kroz sljedeća 2,3 dana i plaćam gotovinom. Unaprijed hvala na pomoći.

 Pogledaj si lenovo y530, na ekupi, mikronisu itd. imaju akcije, a cijene ako plaćaš kešom možda mogu toliko iznositi

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nisam pratio dugo tržište laptopa. Trebao bih laptop za faks, internet, office itd.
Možda sa predinstaliranim windowsima ( nije uvjet), cijena 5-6k kn.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nisam pratio dugo tržište laptopa. Trebao bih laptop za faks, internet, office itd.
Možda sa predinstaliranim windowsima ( nije uvjet), cijena 5-6k kn.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Equi kaže...
kristijan6 kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku za laptop do 5500 kn (+-200 kn). Ako se moze za tu cijenu može dobiti sljedeće: i5 procesor, gtx 1050 (4gb), ssd+ hdd. Laptop bih kupio kroz sljedeća 2,3 dana i plaćam gotovinom. Unaprijed hvala na pomoći.

 Pogledaj si lenovo y530, na ekupi, mikronisu itd. imaju akcije, a cijene ako plaćaš kešom možda mogu toliko iznositi

 nažalost trenutno na ekupi nije dostupan taj lenovo y530

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Lenovo Legion Y530

Pozdrav..

Vec neko vrijeme gledam ovaj uredaj i zapeo mi je za oko no problem je taj sto ga na e-kupi vise nema..

 

Zanima me verzija: 

i5-8300

8gb RAM

1050ti 

SATA 1000GB + 128GB SSD

 

Zanima me dal se vise isplati cekati da ta verzija ponovo dode na e-kupi pa se uzme uz dodatne 3 godine jamstva ili da ugrabim ponudu (do 30.9.) u Santa Domenici za relativno istu lovu i sa gaming misem (oko 400-500kn vrijednosti), al bez dodatne garancije.

 

Takoder, ak znate koliko otprilike treba e-kupi da ponovo zapocne sa prodajom vec prodavanih uredaja, bilo bi od velike pomoci.

Lp

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Kupijem starcima laptop za 5 000kn (+/- 200kn).

Pozeljno je da ima:

SSD 

HDD 1TB

Što bolji procesor

8gb ram-a

 

Laptop sluzi za posao, fb, Word office...

Mozak.nema.nista.s.tim
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Drago mi je da si zadovoljam sa prijenosnikom, ali ovo pitanje moraš u drugi podforum postaviti ako očekuješ odgovor. Ja ti tu ne mogu pomoći, nisam se time bavio.

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi svi postavljate doslovno ista pitanja i tražite iste konfiguracije za iste novce, pročitajte zadnjih 30 komentara i naći će te odgovor. Uštediti će te vremena i sebi i nekima tu koji se trude da pomognu onima koji stvarno imaju nekakvu potrebu tražiti pomoć. Bez ljutnje!

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Igrec kaže...

Pozdrav,

Kupijem starcima laptop za 5 000kn (+/- 200kn).

Pozeljno je da ima:

SSD 

HDD 1TB

Što bolji procesor

8gb ram-a

 

Laptop sluzi za posao, fb, Word office...

 Jedan dobronamjeran savjet, a nije da ih dajem često. Pogotovo ne ozbiljne savjete.

Pretraži sam ponudu i te opcije napiši i ovdje. Pa će ljudi odabrati što je najbolje.

Malo tko od nas ima viška vremena da pregledava besplatno za tvoje starce što odgovara tvojim/njihovim željama.

Kod sastavljanja računala je druga priča, jer tu su ljudi koji rade za određene firme (koje ne smiju reklamirati), pa se ipak potrude da ti uvale, jel'te sastave, računalo.

 

16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazim laptop koji ce sluziti za povremeno igranje, web, filmovi itd u tom stilu... laptop ce biti 99% vremena spojen na vanjski monitor. Iz nekih razloga ipak ne mogu imat stolni komp ali ekran ce gotovo uvijek biti spojen. Uvijet je da graficka bude minimalno gtx1060. Kako sam trazio okolo zapeo mi je za oko acerov nitro 5 ili aspire 7. Oba imaju reodvnu cijenu u verziji sa i5 procesorom 8000kn. Pa citanjem malo ovog foruma sam vidio da su neki pojedinci popljuvali iste modeli sto ne vidim posebnog razloga obzirom na detaljne recenzije na notebokchecku. Hladenje izgleda da je skroz dobro rijeseno a ekran kakav je takav je ali to me ne brine kad ce biti spojen na monitor. 

 

Radi se o ovim modelima:
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-nitro-5-nh-q3xex-011-core-i5-8300h-8gb-ssd-512gb-geforce-gtx-1060-15-6-led-fhd-ips-linux-crno-015000004

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-7-nh-gxeex-016-core-i5-8300h-8gb-ssd-512gb-geforce-gtx-1060-17-3-led-fhd-linux-crno-015050197

1500 kn je dodatno ako ce unutra bit i7 + 16gb rama. 

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-nitro-5-nh-q3xex-014-core-i7-8750h-16gb-ssd-512gb-geforce-gtx-1060-15-6-led-fhd-ips-linux-crno-015000005

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-7-nh-gxeex-016-core-i7-8750h-16gb-ssd-512gb-geforce-gtx-1060-17-3-led-fhd-linux-crno-015450014

 

Vase misljenje ? Ili nesto bolje za cca tu cijenu ?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, možete li mi reći što mislite o ovom laptopu?

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-A515-51G-80SK-NXGTDEX005-prijenosno-racunalo-1350189.aspx

Trenutno je na ekupi vikend akcija 10% pa ispadne cijena oko 5300 kn.

Hvala na pomoći!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Oba laptopa imaju sve iste komponente i neznam kojeg da odabrem. Oba imaju jednaku garanciju.

13 Lenovo Legion y530
0 Hp Pavilion Gaming 15
#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

E ovako.

Ne pratim tržište u zadnje vrijeme a poznaniku moram do sutra nešto preporučit, obvezao se da ću mu pomoć.

U našim dućanima isključivo.

Namjena nije nikakav rad u cpu zahtjevnim aplikacijama, čisto multimedija i surfanje, ali čovjek je odlučio dat tu cifru bez obzira što mu i ne treba lap za te pare, a ne želim mu dokazivat da sad već za cca 4-5k ima sa i5 8250u koji je 4/8 core proc.

 

Neke smjernice.

 

Da ima ssd+1tb hdd

Što bolji ekran.

Minimum 4/8 i5.

Diskretna grafa i nije potrebna, ali ako ide ok.

Što duža garancija.

Standardna veličina.

 

Budžet 6000kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 20:38 (Silent horror1992).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za te pare trenutno imas na ekupi jos minus 10% uz vikend kod tako da ti ta razlika ostane za ssd sto je bolja varijanta jer laptopi sa vec ugrađenim ssdovima su OEM i prilicno lošiji po mom iskustvu, jedino u visokoj klasi skupoće dolaze OEM samsung PM981 modeli ssda e to je vec fino. Garancija je sve skupa 5 godina ali je zadnje dvije osiguranje jbg

 

https://www.ekupi.hr/HP-Pavilion-Gaming-15-cx0002nm-4PS69EA--dodatne-2-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1338959.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

za ssd recimo vjerojatno prima m2 slot samo je pitanje dali sata ili pci-e nvme pa to jos provjeri...

 

drugi model bi bio lenovo y530 ali ga nema na ekupi

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dmanz kaže...

 Ja sam svojeg platio 6200kn, smatram da vrijedi svake lipe. Ako ti nije problem rastegni se na verziju s 1050Ti, velika je razlika u odnosu na 1050. Lp

 Gdje si uspio pronaći verziju sa 1050Ti za 6200 

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

eKupi prije par tjedana kad je bilo 10% na laptope, model sa 1tb hdd + 128gb ssd i 1050ti 6.900,00 kn manje 10% 6.200,00kn

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa, može mala pomoć kod odabira laptopa.

 

Primarno će se koristiti za igranje i 2D/3D programe, tipa SolidWorks i AutoCAD.

Gledao sam okolo i nekako se dvoumim između Acer Predator G5 i HP Omen 17...sa time da "vodi" Predator....ima li itko kakvo mišljenje i dojmove, ako netko posjeduje koji od ova dva...ili neka alternativa?

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jeli itko cuo za laptope Bben?
Konkretno Bben g16?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

nxgt0ex017

 

Ovaj nije los za 5 milja kuna, svestran laptop a i moze odraditi i koju noviju igricu....

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar laptop, s tim da je gtx1050 jača osjetno, al poslužit će za manje detalje, za ostalo je odličan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dolazi uskoro na red zamijena laptopa, gtx 950m više ne zadovoljava ono što želim u laptopu, a to je naravno gaming. U planu je upgrade na novi laptop sa gtx 1060. Već sam dosta toga i sam pregledao na netu, tako da sam si već otprilike našao što bi moglo pasti. Zanima me dali netko ima možda neki prijedlog dobar osim ovog navedenog. 

 

1. Kao prvi izbor bi mi bio Acer Nitro 5 NH.Q3XEX.011 i5 8300h, 8gb ram, 512ssd 7600kn (potreban i hdd od 1tb kao skladiste, a ssd nije m2 koliko sam primjetio) 

Razlika izmedu nitroa i aspire verzije koja bi bila? Slicne cijene slicne specifikacije

2. Asus TUF Gaming FX504GM-E4057 iste spec, ali bez ssd-a sa 1tb hdd. Ne znam kakva je razlika u hladenju i spektar boja na ekranu? 7500kn

3. Lenovo IdeaPad ili Legion Y520  Nesto slabiji proc od acera i asusa, taj i5 7300hq daje nekih 10-15fpsa manje po onome sto sam vidio cijena oko 7200( mozda i manja ako mogu nabaviti preko kolege u hr) 

 

Ima možda netko kakav drugi prijedlog? Išao bih do nekih 8000kn, placanje gotovnom i kupovina u hr radi garancije. 

Ili možda se strpiti i sacekati izlazak laptopa sa rtx 2050? 

1 Acer Nitro 5
0 Acer Aspire 7
0 Asus Tuf Gaming
0 Lenovo y520
0 Sacekati laptope sa rtx 2050
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pogledaj Y530, dolazi u više konfiguracija pa vidi jel ti odgovara (coffe lake i5-i7,gtx1050 2gb/4gb-1050Ti,HDD,HDD+SSD,8GB-16GB RAM..,60Hz-144Hz), portovi odotraga, hlađenje ok (jedino i7 verzija ima problema kod gejminga, al to se riješi undervoltanjem cpu-a), battery life dobar (oko 5 sati normal use), ekran full hd ips sa tankim rubovima. Sam vanjski izgled je meni vrh, već ga dugo promatram i iskustva svih su uglavnom pozitivna. Cijene se kreću od negdje 5,5 - 10 tkn ovisno o konfiguraciji. Gledao sam cijene vani i nije nešto jeftinije, zapravo je često i skuplje nego u HR.. Ja čekam neku akciju na ekupi pa će past jedan, samo se ne mogu odlučiti između verzije sa i5 i 1050 4gb ili 1050Ti, s obzirom da ne znam koliko ću uopće igrati na tom laptopu..

 

 

EDIT: Link na notebookcheck recenziju i jednu od forumaša ovdje, ako te zanima više

 

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y530-Core-i5-8300H-GTX-1050-Ti-Laptop-Review.317420.0.html

https://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/lenovo-legion-y530/263114.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 19:13 (Avensac).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Avensac kaže...

Pogledaj Y530, dolazi u više konfiguracija pa vidi jel ti odgovara (coffe lake i5-i7,gtx1050 2gb/4gb-1050Ti,HDD,HDD+SSD,8GB-16GB RAM..,60Hz-144Hz), portovi odotraga, hlađenje ok (jedino i7 verzija ima problema kod gejminga, al to se riješi undervoltanjem cpu-a), battery life dobar (oko 5 sati normal use), ekran full hd ips sa tankim rubovima. Sam vanjski izgled je meni vrh, već ga dugo promatram i iskustva svih su uglavnom pozitivna. Cijene se kreću od negdje 5,5 - 10 tkn ovisno o konfiguraciji. Gledao sam cijene vani i nije nešto jeftinije, zapravo je često i skuplje nego u HR.. Ja čekam neku akciju na ekupi pa će past jedan, samo se ne mogu odlučiti između verzije sa i5 i 1050 4gb ili 1050Ti, s obzirom da ne znam koliko ću uopće igrati na tom laptopu..

 

 

EDIT: Link na notebookcheck recenziju i jednu od forumaša ovdje, ako te zanima više

 

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y530-Core-i5-8300H-GTX-1050-Ti-Laptop-Review.317420.0.html

https://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/lenovo-legion-y530/263114.aspx

 Moram priznati lijepo izgleda i čini mi se oke sve, pogledao sam oba linka.  Jedini problem što vidim da ne dolazi sa gtx 1060, a gtx 1050ti bi mi mogla biti preslaba. Ne planiram mjenjati laptop opet jedno 3 godine, a htio bih što bolje performanse kad već dajem tolike novce. Hvala na savijetu i preporuci u svakom slučaju, nisam ni vidio ovaj laptop inače. Ako imaš još koji u svakom slučaju je dobro došao prijedlog

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

moze netko od ovih sto su vec kupili lenovo y530 napisati ukratko kako im se čini ona prednja površina oko tastature, s obzirom da se na stranim recenzijama spominje da je izrađena od soft touch materijala, sto bi pretpostavljam bila ona jako mekana plastika...s obzirom da se na toj plastici mogu napraviti parnice blagim prijelazom noktom ili kemijskom olovkom malo mi je cudno da se jedan renomirani brend kao lenovo odlucio postaviti taj materijal na tako osjetljivo mjesto...drugo pitanje je u vezi mehanizma za otvaranje ekrana; kakav vam se on cini i je li ostavlja dojam da ce trajati ili da ce se pohabati vrlo brzo? hvalaaaa :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice