AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 794.626
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Poda kaže...
Moze pomoc kupujem neki fx koji da uzmem 6300,8350,8320,8370?

Koja je ploca, napajanje i grafa s kojom mislis upariti cpu?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Poda kaže...
Moze pomoc kupujem neki fx koji da uzmem 6300,8350,8320,8370?

 Ako vec uzimaš fx onda 8300, isti proc kao i ostali 8xxx samo sa nižim clockom.

9 godina
offline
Re: AMD FX Club

Premda stiže jača grafička idući tjedan, dosta jača od moga fx 8320, digao bih proc na 4.5ghz, dali voltaza vcore mora biti na nekoj odredenoj jacini? Ja sam citao o tome na stranim forumima kazu da je 1500 dovoljno, dali netko ima vise iskustva sa time pa da kaze svoje misljenje...?

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Nema fixnog napona za određeni takt kad svaki CPU i matična, ili kombinacija je drugi slučaj. 1.5V je previše za tu ploču a ne znam koje hlađenje imaš. FX 8320 na 1.5V trebaš imati jako dobro hlađenje. Za oko 4.5Ghz inače u prosjeku ne treba toliko napona. Sad, koliko napona ti treba to se može utvrditi samo testiranjem. Davno sam imao FX-ove ali postavi takt na 4.5Ghz i onda traži napon koji je stabilan. Tipa, stavi na 4.5Ghz i napon na 1.4V pa testiraj. Ako se ruši onda digni malo napon i tako redom. Obrati pažnju i na overvolt ploče koji svaka Gigabyte matična ima očito.

 

P.S. Koju grafu nabavljaš ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2017 16:29 (itomic009).
9 godina
offline
AMD FX Club

RX 580 8GB Gddr5, za koji mjesec ce ici i nova ploca i rzyen 1600x, ali za sad samo grafička, probao sam sad ne ruši se ni na 1400, a 1375 vec nece da digne windowse... Imam jako dobar cooler nemaš brige 500 kuna od collermastera 120mm. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Dobra grafa . Testiraj onda za taj takt od 4.5Ghz i dobar si dok ne pređeš na Ryzena. TIP, uštedi si oko 300kn i uzmi R5 1600 a ne R5 1600X.

9 godina
offline
AMD FX Club

Sad sam radio još par provjera ima problema sa dizanjem sustava sve dok je ispod 1450v, na 1450v ga digne svaki put u igri se ponaša dobro, http://prntscr.com/f7pke2, znači 1450 je ok i nije opasno? Mada sam čitao da je i 1500 još okej, ali to je previše ako je stabilno na 1450.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 1.45V je taman za solidne zračne hladnjake te za tu ploču. Više od toga baš i nije dobro za 24/7. Ja više od toga napona ne bi išao a ako vidiš da je negdje nestabilan onda rađe spusti core clock na 4.4Ghz. Ionako ćeš tako još samo koji mjesec.

15 godina
offline
AMD FX Club

Ljudi CPU mi je zaglavio na turbo taktu. Drži 3,8 GHz i ne spušta se. Zna li itko u čemu je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Vidis taj zeleni kruzic sa crvenom ivicom?
Klikni na njega, pa ces ugasiti turbo 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Windows power options, stavi sa high na balanced.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
chaselol kaže...

Vidis taj zeleni kruzic sa crvenom ivicom?
Klikni na njega, pa ces ugasiti turbo 

 Ne želim ja ugasiti turbo, ja hoću da on normalno radi.

XXX kaže...

Windows power options, stavi sa high na balanced.

 Nije do toga, i dalje je isto.

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
dejo6 kaže...
chaselol kaže...

Vidis taj zeleni kruzic sa crvenom ivicom?
Klikni na njega, pa ces ugasiti turbo 

 Ne želim ja ugasiti turbo, ja hoću da on normalno radi.

XXX kaže...

Windows power options, stavi sa high na balanced.

 Nije do toga, i dalje je isto.

 Zbog čega će ti turbo kad može CPU da rad i na 3.8ghz sa c&q haman ista stvar možda i boje jer onda svih 6 jezgri kad je pod loadom rade na 3.8ghz npr.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 19:57 (mirzet1976).
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
dejo6 kaže...
chaselol kaže...

Vidis taj zeleni kruzic sa crvenom ivicom?
Klikni na njega, pa ces ugasiti turbo 

 Ne želim ja ugasiti turbo, ja hoću da on normalno radi.

XXX kaže...

Windows power options, stavi sa high na balanced.

 Nije do toga, i dalje je isto.

 Pa jel ti upaljen Cool n quiet?

Turbo bi ti mogao dosta overvoltat proc...

15 godina
offline
Re: AMD FX Club
Gee kaže...

 Pa jel ti upaljen Cool n quiet?

Turbo bi ti mogao dosta overvoltat proc...

To je to! Cool n quiet je bilo isključeno. Sad radi kako treba. Hvala na pomoći.
Ali jel nebi i bez toga trebao dizati takt samo kad je pod opterećenjem kad se uključi turbo?

15 godina
offline
Re: AMD FX Club

Pa ne...kad uključiš turbo takt se dize sa stock takta na turbo takt, a cool n quiet kao power saving option ga spusta ispod stocka kad proc nije opterecen...

16 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Pozdrav!

U planu mi je kupiti fx procesor pošto im pada cijena. Treba mi 95W TDP-a procesor tako da je u igri fx 8300 ili 8370e, koja je razlika iz,eđu ta dva procesor osim što drugi ima 100 mhz više u turbo modu?

Fx 8370e je skuplji 50 kn dali se uopće isplati uzeti ga? Hvala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
vlatko kaže...

Pozdrav!

U planu mi je kupiti fx procesor pošto im pada cijena. Treba mi 95W TDP-a procesor tako da je u igri fx 8300 ili 8370e, koja je razlika iz,eđu ta dva procesor osim što drugi ima 100 mhz više u turbo modu?

Fx 8370e je skuplji 50 kn dali se uopće isplati uzeti ga? Hvala.

 100 mhz nebuš niti osjetio, bolje pojedi čevape i popi pivu za 50 kn.

13 godina
offline
AMD FX Club

Pozz ljudi iman jedno pitanje za fx 8300.Ovako mene zanima jeli može fx 8300 na ovu ploču koju ja iman Asus M4A89GTD PRO/USB3 iako nema službenoga biosa na asusovim stranicama gledan po internetu da čak radi taj procesor sa ovom pločom sa beta biosom pa me zanima jeli vi imate slična iskustva sa ovim da vidim isplatitli se uzimat taj procesor ili ipak moran oboje i ploču i procesor unaprijed hvala ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD FX Club

Vise ces dobiti u igrama da uzmes sada G4560+B250 plocu+8GB DDR4 RAM-a nego da u 2017 bacas pare na fx8300 i novu plocu za njega.

10 godina
offline
Re: AMD FX Club
crosshair kaže...

Pozz ljudi iman jedno pitanje za fx 8300.Ovako mene zanima jeli može fx 8300 na ovu ploču koju ja iman Asus M4A89GTD PRO/USB3 iako nema službenoga biosa na asusovim stranicama gledan po internetu da čak radi taj procesor sa ovom pločom sa beta biosom pa me zanima jeli vi imate slična iskustva sa ovim da vidim isplatitli se uzimat taj procesor ili ipak moran oboje i ploču i procesor unaprijed hvala ;)

 Nije na popisu podržanih procesora što znači da ne može. 

ništa mi se neda
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Da znan ali problem je sto sada neman toliko love da sve to uzmen mislio san ako bi stavio taj fx 8300 a trenutno iman phenom II x4 925 mislin da bi bio dovoljan napredak ali opet gledan po internetu ljudi su uspili staviti taj procesor na ploču koju ja isto iman pa sam mislio samo da sada uzmen procesor.

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Da našao san ovo na internetu i da znan da nema sluzbenoga biosa od asusa 

11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD FX Club

Ostavis pare koje si htio dati za FX8300 na stranu, stavis na ovlasnik da u kompletu prodajes taj CPU+MBO+RAM koji imas, kada prodas imas dosta love za preci na G4560+B250+8GB DDR4

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Ok hvala lijepa na pomoći vidit cu šta cu još napraviti svakako fala :)

 

10 godina
offline
Re: AMD FX Club
crosshair kaže...

Da znan ali problem je sto sada neman toliko love da sve to uzmen mislio san ako bi stavio taj fx 8300 a trenutno iman phenom II x4 925 mislin da bi bio dovoljan napredak ali opet gledan po internetu ljudi su uspili staviti taj procesor na ploču koju ja isto iman pa sam mislio samo da sada uzmen procesor.

 Nemoj bacat novce na upitan ishod. Pitanje je hoćeš li uspit nać taj bios koji nije na sl. stranicama.

ibme74 kaže...

Ostavis pare koje si htio dati za FX8300 na stranu, stavis na ovlasnik da u kompletu prodajes taj CPU+MBO+RAM koji imas, kada prodas imas dosta love za preci na G4560+B250+8GB DDR4

 Ne sviđa mi se previše ta opcija s "privjeskom" ipak on ima samo 2c/4t. Ja bi radije neki punokrvni četverojezgreni pa makar bio i Ryzen.

crosshair kaže...

Ok hvala lijepa na pomoći vidit cu šta cu još napraviti svakako fala :)

 

 Strpi se još koji mjesec neka dođe coffee lake od Intela jer to bi moglo unijeti živost u oba tabora.

ništa mi se neda
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD FX Club
nicky.sl kaže...
ibme74 kaže...

Ostavis pare koje si htio dati za FX8300 na stranu, stavis na ovlasnik da u kompletu prodajes taj CPU+MBO+RAM koji imas, kada prodas imas dosta love za preci na G4560+B250+8GB DDR4

 Ne sviđa mi se previše ta opcija s "privjeskom" ipak on ima samo 2c/4t. Ja bi radije neki punokrvni četverojezgreni pa makar bio i Ryzen.

Ja samo kažem da ako već mora mjenjat i polču i još uzimati i fx8300 da rađe ide na "privjesak" jer za istu lovu dobija bolje performanse i opet mogućnost nadogradnje na neki i5/i7 kasnije. Ali kako god uradio po meni mu ej najneispaltivije ulagati u tu platformu iz 2012. godine

12 godina
protjeran
online
Re: AMD FX Club
ibme74 kaže...

Ja samo kažem da ako već mora mjenjat i polču i još uzimati i fx8300 da rađe ide na "privjesak" jer za istu lovu dobija bolje performanse i opet mogućnost nadogradnje na neki i5/i7 kasnije. Ali kako god uradio po meni mu ej najneispaltivije ulagati u tu platformu iz 2012. godine

 Gdje su te bolje performanse ako se smije znat?

 

Sve je to super sto je taj pentium dobar i sto je best buy kao nova kupnja skupa s nekom novom plocom, ali da je po performansama bolji sigurno nije...Nekto tko ima plocu da podrzava Fx procesore a ima nekog phenoma ili nesto jos slabije, najisplativije je nabavit jeftino Fx i opet je neko vrijeme miran dok se ne odluci prijec na jos novije (u ovom slucaju ryzen jer nadogradnje kod intela dalje od 7700 k nema, a sve ostalo je neisplativo)...Netko je ja mislim linkao na temi ryzen procesora performanse i fx i ryzena i pentiuma i i7ica pa je fx u skoro svim igrama ispred tog pentiuma...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2017 16:12 (Tomo53nja).
13 godina
offline
AMD FX Club
Nije nego je obratno. Pentium je bolji u gamingu od FX...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD FX Club
zuper kaže...
Nije nego je obratno. Pentium je bolji u gamingu od FX...

Gdje, kada i koliko? Mislim dajte neke rezultate i dokaze da se i ja jos toga nagledam...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice