AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.099.107
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Opet isto,pa TDP je samo okvirna brojka i kao takav nema direktne veze sa potrošnjom proca.

 

Eto opet ranije spomenutog primjera, dakle 8/8 95W proc vs 8/16 65W proc i kolko vuče cjeli komp+identične grafe u ovom Cinebench primjeru.Kolko če u istoj situaciji potegnut 105W/12/24 Ryzen 3000 vs 95W(u tom načinu ga niko normalan neče koristit) i9 9900K bez TDP ograničenja.Logično Ryzen če potegnut više struje, ali kad vidiš da je to 12/24 proc razliku u potrošnji moš potpuno zanemarit.

 

 

 

 

Tdp na Ryzenima tocno znace koliko trosi procesor. Ne znas.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Ne vjerujem da će zen2 imat bn uz veči ipc i veči takt.

Naravno da ce bit bottleneck u odredjenim situacijama, i 9900K je bottleneck ponekad ko imas turbo jak gpu i 144+hz monitor... A vec je jasno da ce intel i dalje biti malko brzi...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dery kaže...

Ne vjerujem da će zen2 imat bn uz veči ipc i veči takt.

Naravno da ce bit bottleneck u odredjenim situacijama, i 9900K je bottleneck ponekad ko imas turbo jak gpu i 144+hz monitor... A vec je jasno da ce intel i dalje biti malko brzi...

 I cirka 200€ skuplji 

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ryzen 2600.. jedan je stock sve drugi je OC na 4.1 sa 1.375 i LLc LVL4... full load oboje ..e sad ko se razumioje da mi kaze sta je vamo stvarna potrosnja cpu-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

ryzen 2600.. jedan je stock sve drugi je OC na 4.1 sa 1.375 i LLc LVL4... full load oboje ..e sad ko se razumioje da mi kaze sta je vamo stvarna potrosnja cpu-a?

Kod mene je package power, imam wattmetar pa nije tesko izracunat. 

Kod tebe su package power i cpu+soc power vrlo slicni, tu negdje je i stvarna potrosnja..

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

ryzen 2600.. jedan je stock sve drugi je OC na 4.1 sa 1.375 i LLc LVL4... full load oboje ..e sad ko se razumioje da mi kaze sta je vamo stvarna potrosnja cpu-a?

 CPU package power ti je neka najbliza vrijednost

www.youtube.com/TerabitTV
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma ja cu onda 100% uzeti 3600(valjda ce biti na mindfactory-u za 10-tak dana) ako ce toliko mozda isto uzimati struje ko ovaj a da se malo vise klokne...ovaj dajem za 50eura steam kupon ko hoce...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

ma ja cu onda 100% uzeti 3600(valjda ce biti na mindfactory-u za 10-tak dana) ako ce toliko mozda isto uzimati struje ko ovaj a da se malo vise klokne...ovaj dajem za 50eura steam kupon ko hoce...

7nm procevi ce sigurno biti toplijo pri istom power draw-a, mozda i znacajno...

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

ma ja cu onda 100% uzeti 3600(valjda ce biti na mindfactory-u za 10-tak dana) ako ce toliko mozda isto uzimati struje ko ovaj a da se malo vise klokne...ovaj dajem za 50eura steam kupon ko hoce...

7nm procevi ce sigurno biti toplijo pri istom power draw-a, mozda i znacajno...

 stvarno? j****e! onda mi treba i kuler,sada se i predomisljam

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

ma ja cu onda 100% uzeti 3600(valjda ce biti na mindfactory-u za 10-tak dana) ako ce toliko mozda isto uzimati struje ko ovaj a da se malo vise klokne...ovaj dajem za 50eura steam kupon ko hoce...

7nm procevi ce sigurno biti toplijo pri istom power draw-a, mozda i znacajno...

 možda će ih bit teže ohladit jer su 7nm, manji površinski die od wafera, ali i dalje termodinamika kaže ako nešto grije 100 wata uvijek će grijat isto.  samo što će sada IPC biti viši pa će s istom potrošnjom dobit veće performanse.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa nekontam kako moze biti topliji ako je lisa su reklamirala 7NM sa boljim performancama na istom power drowu? jela nebi veci heat(kasnije  throttling) pokvario tu performancu?

nece moj hladnjak to uspjjeti jel ovaj mi je na 4.1 stabilno 80(u ovim danima i 85 stupnjeva) i to samo bench prime95.. igre 60-70. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 22:06 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

pa nekontam kako moze biti topliji ako je lisa su reklamirala 7NM sa boljim performancama na istom power drowu? jela nebi veci heat(kasnije  throttling) pokvario tu performancu?

nece moj hladnjak to uspjjeti jel ovaj mi je na 4.1 stabilno 80(u ovim danima i 85 stupnjeva) i to samo bench prime95.. igre 60-70. 

 

 ako ti je powerdraw 120wata i hladnjak ti to može izdržat, novi proc koji dobiješ guraj do 120 wata i bit ćeš ok.

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma ništa toplije, bit će sve uredu s temperaturama, dobiješ i solidan stock hladnjak pa neće bit nikakvih problema. Neki fanboysi suprotnog tabora vole tražit dlaku u jajetu pa će se tu svašta pročitati.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Ma ništa toplije, bit će sve uredu s temperaturama, dobiješ i solidan stock hladnjak pa neće bit nikakvih problema. Neki fanboysi suprotnog tabora vole tražit dlaku u jajetu pa će se tu svašta pročitati.

 ovaj stealth je shitara.. a dobijes ga sa ovim sto hocu 3600..sa spireom vec mozes nesto i uraditi

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 22:15 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Ma ništa toplije, bit će sve uredu s temperaturama, dobiješ i solidan stock hladnjak pa neće bit nikakvih problema. Neki fanboysi suprotnog tabora vole tražit dlaku u jajetu pa će se tu svašta pročitati.

 a uvijek je to tako. evo na ovim temperaturama vani. meni ovaj moj hladnjak na 1200 okretaja od 1500 mogućih, hladi 130wata potrošnje. na 60 stupnjeva limit, da dignem limit celzija vjerovatno bi na pol snage ventovi radili. sve do 85 stupnjeva je ok. manje je bolje. naravno. ali ionako se uvijek radi stress test tako da to nikad nije u normalno radu moguće da se desi.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
Shockwave kaže...

Ma ništa toplije, bit će sve uredu s temperaturama, dobiješ i solidan stock hladnjak pa neće bit nikakvih problema. Neki fanboysi suprotnog tabora vole tražit dlaku u jajetu pa će se tu svašta pročitati.

 a uvijek je to tako. evo na ovim temperaturama vani. meni ovaj moj hladnjak na 1200 okretaja od 1500 mogućih, hladi 130wata potrošnje. na 60 stupnjeva limit, da dignem limit celzija vjerovatno bi na pol snage ventovi radili. sve do 85 stupnjeva je ok. manje je bolje. naravno. ali ionako se uvijek radi stress test tako da to nikad nije u normalno radu moguće da se desi.

 stock?

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

ma ja cu onda 100% uzeti 3600(valjda ce biti na mindfactory-u za 10-tak dana) ako ce toliko mozda isto uzimati struje ko ovaj a da se malo vise klokne...ovaj dajem za 50eura steam kupon ko hoce...

7nm procevi ce sigurno biti toplijo pri istom power draw-a, mozda i znacajno...

 Nemoj pretjerivati, ima tri odvojena die-a, to će dosta pomoći za temperature.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 stock?

 3.8ghz, 1.275v... ništa posebno. govorim samo koliko wata proizvodi taj clock i koliko treba da ga ohladi.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
Shockwave kaže...

Ma ništa toplije, bit će sve uredu s temperaturama, dobiješ i solidan stock hladnjak pa neće bit nikakvih problema. Neki fanboysi suprotnog tabora vole tražit dlaku u jajetu pa će se tu svašta pročitati.

 ovaj stealth je shitara.. a dobijes ga sa ovim sto hocu 3600..sa spireom vec mozes nesto i uraditi

Nije nikakva šitara, ili lakše če ohladit 7nm/R5 3600 nego kaj hladi 12nm/R5 2600 1000% sigurno.

 

Za ljude koji ne klokaju CPU dakle po defoltu, Stealth na 7nm 65W procu odradi posao bez frke.

 

Kad smo več tu, pa nek neko mudriji napiše kakav CPU hladnjak ide uz hrastovu-bukvu i7 8700K ili i7 9700K itd.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=354&jumpto=5912322&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

samo nerazumijem zasto se nemoze vec sada prednaruciti ove nove chipove.. jel onak, ostalo je 10 dana

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
HCgamingCRO kaže...
Shockwave kaže...

Ma ništa toplije, bit će sve uredu s temperaturama, dobiješ i solidan stock hladnjak pa neće bit nikakvih problema. Neki fanboysi suprotnog tabora vole tražit dlaku u jajetu pa će se tu svašta pročitati.

 ovaj stealth je shitara.. a dobijes ga sa ovim sto hocu 3600..sa spireom vec mozes nesto i uraditi

Nije nikakva šitara, ili lakše če ohladit 7nm/R5 3600 nego kaj hladi 12nm/R5 2600 1000% sigurno.

 

Za ljude koji ne klokaju CPU dakle po defoltu, Stealth na 7nm 65W procu odradi posao bez frke.

 

Kad smo več tu, pa nek neko mudriji napiše kakav CPU hladnjak ide uz hrastovu-bukvu i7 8700K ili i7 9700K itd.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=354&jumpto=5912322&sort=asc&view=flat

 mozda za 4 jezgre... spire je ok

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 22:31 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 mozda za 4 jezgre... spire je ok

 ma čuj ti hladnjaci su dizajnirani da hlade stock cpu i malo boosta možda. i to je to. za sve ostalo se zna da mora ić bolje hlađenje jer se prelazi predefinirani TDP procesora.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 mozda za 4 jezgre... spire je ok

 ma čuj ti hladnjaci su dizajnirani da hlade stock cpu i malo boosta možda. i to je to. za sve ostalo se zna da mora ić bolje hlađenje jer se prelazi predefinirani TDP procesora.

 pa je znam..ali nekontam logiku onda zas dobijem za 1500x bolji neko za 2600...isti tdp ali opet velim,probao sam taj stealth na 2600 i stock mi je ako se dobro sjetih izmedju 60i70 u igrama a throttlao mi je nakon 60 min u prime sjecam se 95+(sve stock)...spire skroz safe cak mije spire isao na 95 u primeo ali OC na 4.1

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 22:42 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 pa je znam..ali nekontam logiku onda zas dobijem za 1500x bolji neko za 2600...isti tdp ali opet velim,probao sam taj stealth na 2600 i stock mi je ako se dobro sjetih izmedju 60i70 u igrama a throttlao mi je nakon 60 min u prime sjecam se 95+(sve stock)...spire skroz safe cak mije spire isao na 95 u primeo ali OC na 4.1

 ne pratim šta nude uz koji procesor, ali obično ide koliko tdp-a taj hladnjak dobiješ. kad sam ja kupovao, običan 1700 je dobio hladnjak, 1700x i 1800x ne. takva je bila politika onda. ali ja se ionako ne bi zadržao na stock hladnjaku jer ne volim zujalice. :D

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel ima tko ryzena sa noctu nh d14 ili d15 kako im se ponasaju u ovim vrucim danima

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

 Dobrodošao novi-stari korisniče.

 Objasni??

Shockwave kaže...

Ma ništa toplije, bit će sve uredu s temperaturama, dobiješ i solidan stock hladnjak pa neće bit nikakvih problema. Neki fanboysi suprotnog tabora vole tražit dlaku u jajetu pa će se tu svašta pročitati.

 Mozes li objasniti zašto misliš da neće biti ništa toplije? 

 

Pratim temu već neko vrijeme i stvarno je rasprava ugodna, nije mi jasno gdje si ti pronašao fanboyse suprotnog tabora, nije valjda zato što je čovjek rekao da će se 7nm teže hladiti na istom tdpu od 12nm? Zar nije to logično s obzirom da je die manji i ima manju površinu za prenjeti toplinu?

 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...

Shockwave kaže...

Ma ništa toplije, bit će sve uredu s temperaturama, dobiješ i solidan stock hladnjak pa neće bit nikakvih problema. Neki fanboysi suprotnog tabora vole tražit dlaku u jajetu pa će se tu svašta pročitati.

 Mozes li objasniti zašto misliš da neće biti ništa toplije? 

 

Pratim temu već neko vrijeme i stvarno je rasprava ugodna, nije mi jasno gdje si ti pronašao fanboyse suprotnog tabora, nije valjda zato što je čovjek rekao da će se 7nm teže hladiti na istom tdpu od 12nm? Zar nije to logično s obzirom da je die manji i ima manju površinu za prenjeti toplinu?

 

To za manju površinu stoji, ali ako ukupno troši manje, zar ne bi i dio koji se pretvori u toplinu trebao biti manji ?

Na koncu, ako i 3900X dolazi sa Prism hladnjakom onda je očito dovoljan. Za 2700X na stocku je skroz ok, odnosno za cijelu paletu su dosta dobro dimenzionirali stock hladnjake.

 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da, ako troši manje onda bi se trebao i grijati manje ili jednako zbog ovoga o čemu pričamo, ali kolega gore u postu je spomenuo situaciju kad su na istom tdp-u.

Pitanje je kakav će tdp biti kad se budu overklokali i koliko će ići iznad onog deklariranog stock tdpa koji izgleda impresivno.
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Jel ima tko ryzena sa noctu nh d14 ili d15 kako im se ponasaju u ovim vrucim danima

 Ma mozes ga pasivno hladiti sa NH D15. Imam R5 2600

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
Da, ako troši manje onda bi se trebao i grijati manje ili jednako zbog ovoga o čemu pričamo, ali kolega gore u postu je spomenuo situaciju kad su na istom tdp-u.

Pitanje je kakav će tdp biti kad se budu overklokali i koliko će ići iznad onog deklariranog stock tdpa koji izgleda impresivno.

 da. najvjerovatnije je da će karikiram 2600 i 3600 potegnut 4ghz sve jezgre, samo će 2600 trebat recimo 1.300V, a 3600 trebat 1.275v, znači već će im se u startu tdp razlikovati na istoj frekvenciji. to može i nemora biti.

 

ili karikiram slučaj dva, 2600 i 3600 zbog različitog procesa će na 4ghz oba na 1.275 imat različite temp. i tu će ostajat prednost 3600 za veći oc, a potrošnja će se povećavat naravno o visini OC-a, ali će zato kasnije lupit u temperaturni zid. nasapram 2600.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice