AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.096.873
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možeš 3 pin ustekat u 4pin utor bez problema. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
redragonNG kaže...

ma ja isto razmisljam o njoj ili MSI B450-A Pro isto nisam strucnjak pa razmisljam o njih dvije koja bi bila i sta bolja

 Imam je prezadovoljan sam.

kradem mine iz minskog polja
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BlackM kaže...

 Jesi li uzimao u HR tu B450 gaming carbon ac? Ne mogu ju nigdje naći, a X470 verzija košta preko 1.600 kn u ADM. Uzeo bi b450 tomahawk, ali nema S/PDIF izlaza.

 

Uzet ću 2600X, čak sam i našao memoriju koja bi "sigurno" trebala raditi na 3200, a nije preko 1500 kn (Kingston HyperX Predator 2x8), još samo ploča i rabljena GTX 1070.

I još jedan plavac će pocrveniti...

 

 

 

 kupio u instaru ali sad gledam i nema je više, pitaj ih možda ti je mogu naručiti, oko 1200 kn je koštala... posebno mi se sviđa intelov dual band Wireless-AC 9260 a i zvuk nije za bacit, uglavnom jedna od opremljenijih ploča sa slabijim čipsetom, moja preporuka

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 2:26 (Louis Pluto).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Pa ja uzeo B450 gigabyte pro i 2600x i 16 rama Corsair LPX Red. Ploća mi ok jer nema namjeru clokat ništa na PC-u i imat dvije grafe. I još kada pokrenm ARK arđi mi je kao dobio "mlazni pogon" kada poleti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo da napomenem ako netko ima Asus ploču i koristi AIsuite za kontrolu ventova da program ima problem sa Arctic cooling CPU ventovima. To jest neda ga kontrolirati nego ide na max stalno. Našao sam riješenje ovdje. Sad radi sve savršeno i tiho naravno. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CroVandal kaže...

Samo da napomenem ako netko ima Asus ploču i koristi AIsuite za kontrolu ventova da program ima problem sa Arctic cooling CPU ventovima. To jest neda ga kontrolirati nego ide na max stalno. Našao sam riješenje ovdje. Sad radi sve savršeno i tiho naravno. 

Meni Asus ploca i AI suite normalno kontroliraju AC vent...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
CroVandal kaže...

Samo da napomenem ako netko ima Asus ploču i koristi AIsuite za kontrolu ventova da program ima problem sa Arctic cooling CPU ventovima. To jest neda ga kontrolirati nego ide na max stalno. Našao sam riješenje ovdje. Sad radi sve savršeno i tiho naravno. 

Meni Asus ploca i AI suite normalno kontroliraju AC vent...

 Meni isto ali ove na kućištu. Dok na cooleru od proc a imam isto AC vent posto je originalni prozujao i taj mi nije dao da kontroliram već ga je stalno drzao na max. Onda sam napravio po uputama gore samo za taj vent i sad radi I diže i spušta okretaje po potrebi. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CroVandal kaže...

 Meni isto ali ove na kućištu. Dok na cooleru od proc a imam isto AC vent posto je originalni prozujao i taj mi nije dao da kontroliram već ga je stalno drzao na max. Onda sam napravio po uputama gore samo za taj vent i sad radi I diže i spušta okretaje po potrebi. 

 Ma mora moci i na cpu ai suite evo kod mene je npr sve stavljeno na najnize ili silent mode koji je isto odlican, rucno kad stavis je jos bolje naravno samo sto neke ventove nece potpuno da izgasi kao npr od noctue onaj od 140mm veliki najniz je 450 rpm ispod nemoze ne dozvoljava da ga izgasi.

 

Moze nastimati temperatura ako dodje do 75°C da mu podigne brzinu, a sto se tice pumpe ja na svojoj ploci imam bas konektor za vodenu pumpu i dobra mi je stavr sto je mozes iskljuciti i podesis je po potrebi.Dok sam imao vodeno tako mi je radilo cim procesor dosegne temperaturu od 70°C ona se upali dotad nista tisina.

AMD AntiBoy
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neznam, vjerovatno je do venta uglavnom AI suite ga nađe Al ne mogu namještati krivulju niti sve je sivo i piše max RPM 2200. I tu ga drži stalno. Tek kad sam ubacio onaj dio o Arctic ventovima iz linka pod fan0 je sve proradilo i drži ga na 330rpm dok ne radim ništa a onda sam dalje ide ovisno o temp. Za case ventova sve radi kako treba i namjestio sam krivulje i sve recimo ne pale se dok CPU ne ide preko 55C. Uglavnom sad sam zadovoljan. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, 

Odlučih svoju trenutnu konfiguraciju zamijeniti s ryzenom, na slici mi je trenutni izbor, pa kak vam se čini? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 

Moze nastimati temperatura ako dodje do 75°C da mu podigne brzinu, a sto se tice pumpe ja na svojoj ploci imam bas konektor za vodenu pumpu i dobra mi je stavr sto je mozes iskljuciti i podesis je po potrebi.Dok sam imao vodeno tako mi je radilo cim procesor dosegne temperaturu od 70°C ona se upali dotad nista tisina.

Nesto si pobucao, pumpe na vodenom se NIKAD ne gase, CPU bi se i u idle-u pregrijao kad bi se pumpa ugasila, to sta si ti radio bi joj valjda spustilo brzinu na minimum a ne ju ugasilo...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Serginho kaže...

Pozdrav, 

Odlučih svoju trenutnu konfiguraciju zamijeniti s ryzenom, na slici mi je trenutni izbor, pa kak vam se čini? 

 super!! ja bi jedino mjesto ryzena 1700 uzeo 2600..mislim da nije neka razlika u cijeni :)

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

2600 je 6core 12 threads a 1700 8core 16 threads. Mislim da zato hoće 1700

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CroVandal kaže...

2600 je 6core 12 threads a 1700 8core 16 threads. Mislim da zato hoće 1700

znaci moj fx je bolji od ryzena 2600 jer ima dvi jezgre vise  ?! :D na  stranu šalu,2600 je bolji,jeftiniji i novije arhitekture te dobijes wraith stealth cooler sa njim i ne triba ti nista više.ukratko bolji bang for buck :D

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Test utjecaja brzine rama u igri.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovisi za što mu treba ako treba više jezgri 1700 će mu biti bolji, 2700 je najbolji izbor ali košta 80ak eura više. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
funny games kaže...
Serginho kaže...

Pozdrav, 

Odlučih svoju trenutnu konfiguraciju zamijeniti s ryzenom, na slici mi je trenutni izbor, pa kak vam se čini? 

 super!! ja bi jedino mjesto ryzena 1700uzeo 2600..mislim da nije neka razlika u cijeni :)

Ja ne bi nema šanse,ipak je "zelenaš 8/16 procesor koji dolazi sa Wraith Spire RGB CPU hladnjakom".Fino klokneš zelenaša na 3.7ghz, i to još ide na defoltnom cpu hladnjaku kud češ bolje.

 

Pa ne moš uspoređivat 6/12 i 8/16 Ryzen, i pogotovo kad uz 8/16 varijantu dolazi znatno bolji CPU hladnjak.Kupuj pametno recimo kao Švabo, jer takav 8/16 proc bit če ti dovoljan za više od pet godina korištenja.Zelenaš nikad neče bit slab ili prespor, ili ista priča kao i za najprodavaniji AMD proc R5 1600.

 

 https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=197&jumpto=5689361&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

moze nesto ovako?

 

GIGABYTE B450 AORUS PRO ili MSI B450-A Pro

Procesor AMD Ryzen 5 2400G, 3600/3900 MHz, Socket AM4, Radeon Vega 11 Graphics

Memorija PC-25600, 8 GB, KINGSTON

 

stim da bi stavljo graficku malo jacu dok skupim jos para

zanima me sljedece bi li radilo ovo kako ili nikako  ova integrirana grafa na procesoru,ili je bolje uzet bez integrirane grafe

i da ima razlike kakve s bez grafe i sa grafom,nisam strucnjak amater pa pitam da nebi bilo kasnije nisam znao

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Eld kaže...

Evo stigle danas komponente i sve je slozeno i fercera. Dakle B450 Aorus M, Ryzen 5 2400 G, i 8 GB Kingston HyperX 2666. Vrlo sam zadovoljan. Ali naravno ne moze bez bar malo problemcica. Stari cooler LC CC 120 ne ide na ovu plocu pa sam morao staviti Ryzenov iz boxa, ali to me ne sekira jer nikada se nisam bavio OC-anjem pa ne mislim ni sada a ventilator iz boxa je u odnosu na LC CC fakticki necujan i temperature su mi ok. Druga stvar, na kucistu imam dva ventilatora jedan naprijed i jedan na straznjoj strani i naravno da su 3-pinski konektori a na ploci 4-pinski. Jel se to da rijesiti?

A najvise me zasada pati sto se windowsi 10 nisu aktivirali (jos). Vjerojatno zbog promjene hardvera ali ne znam sta napraviti sada? Inace windowse sam kupio na nekoj akciji jos davnih dana kada je izasla osmica i samo sam ih nadogradjivao. I naravno desetine puta reinstalirao.

 hmmm pa s obzirom da je LC CC 120 jako popularan, raspitaj se za nekoga tko ti je u zadnje vrijeme ga kupio  i koristi na Intel platformi samo da ti da one dvije na kraju ukošene "grede" koje se spajaju na backplate vijke a koje imaju po sredini rupu u koju se sam hladnjak spaja...

 

te "grede" ti samo imaju sad na krajevima dodatne rupe za AM4, preklapaju se s AM2/3 rupama...

 

Ju je je? Je ju je!
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Test utjecaja brzine rama u igri.

 Imas neki link gdje je taj test odraden tako da se vidi malo vise informacija? Na ono sto pucam su tajminzi, ako su na svim brzinama koristeni klasicni tajminzi tog 3200 rama znaci 16-18-18-38 onda graf jos kolko tolko ima smisla. Ali ako su rami sa nizom frekvencijom koristeni sa nizim latencijama, primjerice ovaj 3000 da je imao 15-17-17-35 nema sanse da bi zaostajao 6% za ovim od 3200 sa gore navedenim visim latencijama...

 

EDIT: Dodatno je cherry pickan Wicther 3 koji je jedna od rijetkih igara gdje brzi ram daje osjetniji skok cak i na Intelu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 13:45 (war3_tft).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
funny games kaže...
Serginho kaže...

Pozdrav, 

Odlučih svoju trenutnu konfiguraciju zamijeniti s ryzenom, na slici mi je trenutni izbor, pa kak vam se čini? 

 super!! ja bi jedino mjesto ryzena 1700uzeo 2600..mislim da nije neka razlika u cijeni :)

Ja ne bi nema šanse,ipak je "zelenaš 8/16 procesor koji dolazi sa Wraith Spire RGB CPU hladnjakom".Fino klokneš zelenaša na 3.7ghz, i to još ide na defoltnom cpu hladnjaku kud češ bolje.

 

Pa ne moš uspoređivat 6/12 i 8/16 Ryzen, i pogotovo kad uz 8/16 varijantu dolazi znatno bolji CPU hladnjak.Kupuj pametno recimo kao Švabo, jer takav 8/16 proc bit če ti dovoljan za više od pet godina korištenja.Zelenaš nikad neče bit slab ili prespor, ili ista priča kao i za najprodavaniji AMD proc R5 1600.

 

 https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=197&jumpto=5689361&sort=asc&view=flat

 

Stavil bi hladnjak od trenutne konfiguracije koju imam, ovog seksi momka na slici :)

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
dery kaže...

Test utjecaja brzine rama u igri.

 Imas neki link gdje je taj test odraden tako da se vidi malo vise informacija? Na ono sto pucam su tajminzi, ako su na svim brzinama koristeni klasicni tajminzi tog 3200 rama znaci 16-18-18-38 onda graf jos kolko tolko ima smisla. Ali ako su rami sa nizom frekvencijom koristeni sa nizim latencijama, primjerice ovaj 3000 da je imao 15-17-17-35 nema sanse da bi zaostajao 6% za ovim od 3200 sa gore navedenim visim latencijama...

 

EDIT: Dodatno je cherry pickan Wicther 3 koji je jedna od rijetkih igara gdje brzi ram daje osjetniji skok cak i na Intelu.

 Dao bi se kladit da je ova na 3200 CL14

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
redragonNG kaže...

moze nesto ovako?

 

GIGABYTE B450 AORUS PRO ili MSI B450-A Pro

Procesor AMD Ryzen 5 2400G, 3600/3900 MHz, Socket AM4, Radeon Vega 11 Graphics

Memorija PC-25600, 8 GB, KINGSTON

 

stim da bi stavljo graficku malo jacu dok skupim jos para

zanima me sljedece bi li radilo ovo kako ili nikako  ova integrirana grafa na procesoru,ili je bolje uzet bez integrirane grafe

i da ima razlike kakve s bez grafe i sa grafom,nisam strucnjak amater pa pitam da nebi bilo kasnije nisam znao

 Ma OK ti je to kao prijelazno rješenje, ako trenutno nemaš novca.

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kolika je maksimalna preporučena 24/7 temperatura za Ryzene? Čini se kako nigdje ne mogu pronaći tu informaciju.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NiramX kaže...

Kolika je maksimalna preporučena 24/7 temperatura za Ryzene? Čini se kako nigdje ne mogu pronaći tu informaciju.

 75°C-80°C

AMD AntiBoy
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NiramX kaže...

Kolika je maksimalna preporučena 24/7 temperatura za Ryzene? Čini se kako nigdje ne mogu pronaći tu informaciju.

 Zašto 24/7, šta ćeš rudariti ili rendati s njima non-stop

 

Ja osobno ne bih iznad 75 non stop, ali 85 je vjerojatno ok u teoriji. Za kratkotrajno opterećenje može do 95.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 14:29 (Jakovp).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
NiramX kaže...

Kolika je maksimalna preporučena 24/7 temperatura za Ryzene? Čini se kako nigdje ne mogu pronaći tu informaciju.

 Zašto 24/7, šta ćeš rudariti ili rendati s njima non-stop

 

Ja osobno ne bih iznad 75 non stop, ali 85 je vjerojatno ok u teoriji. Za kratkotrajno opterećenje može do 95.

 

Neću rudariti, ali sigurnije je tako postaviti pitanje. BFV beta mi je potegnula do 86.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NiramX kaže...

 

Neću rudariti, ali sigurnije je tako postaviti pitanje. BFV beta mi je potegnula do 86.

 Pa kak tolko, koji hladnjak imas? Kolki je napon?

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni u prime u sa overclockom na 4.2 išao do 84 doduše nemam stock cooler ali ovaj moj nije toliko bolji. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
NiramX kaže...

 

Neću rudariti, ali sigurnije je tako postaviti pitanje. BFV beta mi je potegnula do 86.

 Pa kak tolko, koji hladnjak imas? Kolki je napon?

 

Wraith Spire, a maksimalni napon je 1.27. Većinom je na 1.2. Samo što sam konfigurirao igru da koristi sve threadove.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice