AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.037
|
čitano: 5.208.942
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Procesor koiji je bio dvostruko skuplji, sad i triput te u igri imati 10% na 144hz kako kaže mrsmith, 20-30% više na fhd , ne da je gaženje već za ubit se ko ga ima. To se može reči da je brutalno, a ne ovo šta je tebi brutalno.

Monstruozno češ tek doživjet kad dvostruko jeftinija riza3 bude jednaka sadašnjim i7 perjanicama.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 12:01 (dery).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Procesor koiji je bio dvostruko skuplji, sad i triput te u igri imati 10% na 144hz kako kaže mrsmith, 20-30% više na fhd , ne da je gaženje već za ubit se ko ga ima. To se može reči da je brutalno, a ne ovo šta je tebi brutalno.

 Dobro zboriš!

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Procesor koiji je bio dvostruko skuplji, sad i triput te u igri imati 10% na 144hz kako kaže mrsmith, 20-30% više na fhd , ne da je gaženje već za ubit se ko ga ima. To se može reči da je brutalno, a ne ovo šta je tebi brutalno.

Monstruozno češ tek doživjet kad dvostruko jeftinija riza3 bude jednaka sadašnjim i7 perjanicama.

 Za pocetak nije pubg jedina igra, a 120 i 144 je opet razlika 20%, eto naprimjer novi BF 5 je razlika skoro 30%, a ta igra spada medu bolje optimizirane. Fhd je bitan jer je jos uvijek najvise zastupljena rezolucija, pogotovo kod high rr monitora, ustimavanjem detalja na 1440p dobijes 20-30% vece performanse, a vizualno ne gubis nista u vecini igara tak da i na 1440p dodes u domenu 144 FPS-a. Sto se cijene tice onaj tko je kupio 8700k za 2800-2900kn je itekako dobro prosao (razlika sa trenutnom cijenom ryzena 2700 je 500kn tj manje od razlike 3000 cl15 i najjeftinije b-die memorije), naravno to se ne moze tvrditi za one koji ga kupuju po ovim privremenim cijenama. I za kraj ne moras imati 8700k da bi imao jednaku toliku prednost, isto dobijes i sa kud i kamo jeftinijim 8600k cak i po trenutoj cijeni, da ne govorim o tome kad je kostao 1950 kn. 

 

Odavno se sve zna crno na bijelo, a svaka nova igra je samo dodatna potvrda, ja ovdje stajem posto smo previse u off otisli.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 12:22 (war3_tft).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moderatori mene samo zanima zakaj dopuštate likovima kak je war da sjebu sve teme na forumu sa oftopičarenjem i kenjanjem na razini dječjeg vrtića?

 

Dobro fakin intel je brzi o ryzena jbt.. ajd produži više... 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ako netko ima volje da uradi neki bench sa ryzen 2600 ili 2700 sa gtx 1070 BF1

 

Napravio sam jedan na 4.0ghz i drugi je na 4.6ghz  sve ultra 1920 x 1080. Sinai Desert mapa 64 igraca nisam bas mogo upratiti vrijeme ali eto.

 

 

17-10-2018, 11:55:02 bf1.exe benchmark completed, 81546 frames rendered in 646.828 s
Average framerate : 126.0 FPS
Minimum framerate : 94.5 FPS
Maximum framerate : 179.9 FPS
1% low framerate : 74.6 FPS
0.1% low framerate : 56.7 FPS

 

17-10-2018, 12:23:08 bf1.exe benchmark completed, 113929 frames rendered in 819.250 s
Average framerate : 139.0 FPS
Minimum framerate : 101.9 FPS
Maximum framerate : 200.3 FPS
1% low framerate : 86.4 FPS
0.1% low framerate : 62.3 FPS

 

Mislim idelno bi bilo sa 2700 ali nije ni 2600 na odmet 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 12:39 (dreadmoore).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja ne znam stvarno šta vi offtopičarite tolko, ajd intelovci idite u svoju temu i spamajte kako ste vi super-ultra-uber-full dominantna fabrika procesora, kako je ryzen niš' koristi, kako treba davat po 10k kuna da bi imali što bolje performanse, jebeš razliku od 3000kn za 10-15%(odsto) u odnosu na ryzen, bolje dat 5 do 6 tisuća kuna umjesto 2700 pa se vozit, mislim da je 10-15% jako vel'ka razlika za vas kenjatore tu... di su ovdje jebeni moderatori? Jel ovaj forum totalno prop'o?

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

Ja ne znam stvarno šta vi offtopičarite tolko, ajd intelovci idite u svoju temu i spamajte kako ste vi super-ultra-uber-full dominantna fabrika procesora, kako je ryzen niš' koristi, kako treba davat po 10k kuna da bi imali što bolje performanse, jebeš razliku od 3000kn za 10-15%(odsto) u odnosu na ryzen, bolje dat 5 do 6 tisuća kuna umjesto 2700 pa se vozit, mislim da je 10-15% jako vel'ka razlika za vas kenjatore tu... di su ovdje jebeni moderatori? Jel ovaj forum totalno prop'o?

 Ne želim nikoga vrijeđati al moraš bit jebena budala (osim ako imaš jebenu lovu i boli te k) da kupiš Intel trenutno dok su cijene Ryzena trenutno takve kakve jesu. 
Prvi komp mi je bio Athlon 1600+ nakon toga sam imao Athlon XP 3200+, od 2005 do sad sam na Intelu i stvarno se nisam moga požaliti na ništa al davat toliku razliku u lovi za 5-10% game performansi je debilizam da prostite.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To koliko će netko davat novca za nešto što voli je njegova stvar.

 

1400 eura za GPU je isto nebuloza, pa opet su lageri prazni.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bombilakus kaže...

 Ne želim nikoga vrijeđati al moraš bit jebena budala (osim ako imaš jebenu lovu i boli te k) da kupiš Intel trenutno dok su cijene Ryzena trenutno takve kakve jesu. 
Prvi komp mi je bio Athlon 1600+ nakon toga sam imao Athlon XP 3200+, od 2005 do sad sam na Intelu i stvarno se nisam moga požaliti na ništa al davat toliku razliku u lovi za 5-10% game performansi je debilizam da prostite.

 Kako drugacije biti glavni baja na forumu ako ne platis 12% vece preformanse po cijeni od 66%

AMD AntiBoy
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Bombilakus kaže...

 Ne želim nikoga vrijeđati al moraš bit jebena budala (osim ako imaš jebenu lovu i boli te k) da kupiš Intel trenutno dok su cijene Ryzena trenutno takve kakve jesu. 
Prvi komp mi je bio Athlon 1600+ nakon toga sam imao Athlon XP 3200+, od 2005 do sad sam na Intelu i stvarno se nisam moga požaliti na ništa al davat toliku razliku u lovi za 5-10% game performansi je debilizam da prostite.

 Kako drugacije biti glavni baja na forumu ako ne platis 12% vece preformanse po cijeni od 66%

 Meni je jedini problem šta se ne mogu odlučiti kojeg ryzena da uzmem :) 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

Ja ne znam stvarno šta vi offtopičarite tolko, ajd intelovci idite u svoju temu i spamajte kako ste vi super-ultra-uber-full dominantna fabrika procesora, kako je ryzen niš' koristi, kako treba davat po 10k kuna da bi imali što bolje performanse, jebeš razliku od 3000kn za 10-15%(odsto) u odnosu na ryzen, bolje dat 5 do 6 tisuća kuna umjesto 2700 pa se vozit, mislim da je 10-15% jako vel'ka razlika za vas kenjatore tu... di su ovdje jebeni moderatori? Jel ovaj forum totalno prop'o?

Hej ne triba se sad žestit toliko, ipak uspoređivanjem INTEL i AMD proceva i $RANJEM po ryzenu smo ON-topic vjerovao ili ne.

Više nemamo CHAT hw temu pa je ovo očekivano bilo, ali zanimljivo je kako su neki forumaši  repetitivni i dosadni.

 

P.S. moderatori su među nama, a na neki način smo i sami moderatori i zaslužni i krivi za sve po forumu.

 

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bombilakus kaže...
dreadmoore kaže...
Bombilakus kaže...

 Ne želim nikoga vrijeđati al moraš bit jebena budala (osim ako imaš jebenu lovu i boli te k) da kupiš Intel trenutno dok su cijene Ryzena trenutno takve kakve jesu. 
Prvi komp mi je bio Athlon 1600+ nakon toga sam imao Athlon XP 3200+, od 2005 do sad sam na Intelu i stvarno se nisam moga požaliti na ništa al davat toliku razliku u lovi za 5-10% game performansi je debilizam da prostite.

 Kako drugacije biti glavni baja na forumu ako ne platis 12% vece preformanse po cijeni od 66%

 Meni je jedini problem šta se ne mogu odlučiti kojeg ryzena da uzmem :) 

 

 Ja da sad uzimam uzeo bi 2700 on mi je nekako najbolji deal al iskreno cekam iducu god i piknuti neki ryzen 3 mozda 6 core 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 13:21 (dreadmoore).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sorry ako sam izazvao burne reakcije, ali samo sam mislio da će nekoga (kao što je mene) interesirati usporedba 8700k i Ryzena 2600 koji su high i medium segment tržišta. Bez obzira na to, Ryzen je pokazao prilično dobre rezultate tako da mu ovo ide u korist.

 

Ne držim stranu ni jednoj kompaniji niti sam fanboy (možda eventualno nVidia-fan mrvicu) tako da u 99% slučajeva kupujem ono što mi se čini povoljnije / bolje za određene namjene

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Bombilakus kaže...
dreadmoore kaže...
Bombilakus kaže...

 Ne želim nikoga vrijeđati al moraš bit jebena budala (osim ako imaš jebenu lovu i boli te k) da kupiš Intel trenutno dok su cijene Ryzena trenutno takve kakve jesu. 
Prvi komp mi je bio Athlon 1600+ nakon toga sam imao Athlon XP 3200+, od 2005 do sad sam na Intelu i stvarno se nisam moga požaliti na ništa al davat toliku razliku u lovi za 5-10% game performansi je debilizam da prostite.

 Kako drugacije biti glavni baja na forumu ako ne platis 12% vece preformanse po cijeni od 66%

 Meni je jedini problem šta se ne mogu odlučiti kojeg ryzena da uzmem :) 

 

 Ja da sad uzimam uzeo bi 2700 on mi je nekako najbolji deal al iskreno cekam iducu god i piknuti neki ryzen 3 mozda 6 core 

 Prijatelj mi je posudio trenutno njegov i5 750 :P pa mogu još neko vrijeme preživiti dok se ne odlučim. Ne bih želio sad neko polovno riješenje u obliku lošije ploče al opet me mami da iskeširam sada 2600 ili x i onda na ljeto uzmem neku dobru ploču. 
Samo me zanimaju kakve su performance ryzena sa jednim stickom rama. Ili baš mora biti dual channel da bi radio bolje. 

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da al tupe jedno te isto, 12% bolji u ovom, 12% lošiji u onom, onaj tko hoće znat neka pita il nek se informira na googleu, ne treba zatrpavat temu razlikom u 20 fps-a...

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 S obzirom da sam s intela prešao na amd i gledam samo isključivo isplativost za svoj džep, nemam što primjenjivati.

 

2300 bez coolera, tj još 200-300kn za dobar kuler da ga klokaš je 2500-2600.

 

Ryzen je 1400, i još uzmeš skoro 16gb rama uz njega koliko bi dao za taj proc.

ili ćak cijelu konfu da dodaš još malo, u tom skupom ADMU

 

 

pa te onda pitam za tu razliku na neku grafičku,a  rijetko tko ima 1080tku, jel bolje uzet ryzen bang ili ić intel fanbojizam za istu konfu i puknut skoro 5 somova.

Pričamo o isplativosti za prosječnog pubg/r6/bf/cod igrača? ne entuzijasta koji ima love pa puca na najveće.

 

 

Žalosno što su rijetki pc entuzijasti ovdje koji mogu objektivno sagledati sve, a većina su intel fanboyevi koji imaju komplekse manje vrijednosti pa moraju se busat o prsa sa svojim fpsovima sa 1080tkama a doma imaju hd3870tke praktički.

čemu, i još dolazit amo u temu, jer su sebi tamo dosadni i dokazivati se, što je to drugo nego kompleks.

 

Uspredba je ok, vdijeti i komentirati, ali konstatno srati jedno te isto bez konkretnog argzumenta je smiješno.

 

Na kraju krajeva, bitan je džep i dubina samog, a ja neću preplaćivati kompenente, isto kao što neću kupiti novi ajfon da bi bio faca, već nekog kineza koji će razvozati ajfon, a košta 800% manje.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 13:33 (fila2208).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Evo ako netko ima volje da uradi neki bench sa ryzen 2600 ili 2700 sa gtx 1070 BF1

 

Napravio sam jedan na 4.0ghz i drugi je na 4.6ghz  sve ultra 1920 x 1080. Sinai Desert mapa 64 igraca nisam bas mogo upratiti vrijeme ali eto.

 

 

17-10-2018, 11:55:02 bf1.exe benchmark completed, 81546 frames rendered in 646.828 s
Average framerate : 126.0 FPS
Minimum framerate : 94.5 FPS
Maximum framerate : 179.9 FPS
1% low framerate : 74.6 FPS
0.1% low framerate : 56.7 FPS

 

17-10-2018, 12:23:08 bf1.exe benchmark completed, 113929 frames rendered in 819.250 s
Average framerate : 139.0 FPS
Minimum framerate : 101.9 FPS
Maximum framerate : 200.3 FPS
1% low framerate : 86.4 FPS
0.1% low framerate : 62.3 FPS

 

Mislim idelno bi bilo sa 2700 ali nije ni 2600 na odmet 

Pa kaj si već u meniju počeo benčat?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 13:32 (Promster).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...

Sorry ako sam izazvao burne reakcije, ali samo sam mislio da će nekoga (kao što je mene) interesirati usporedba 8700k i Ryzena 2600 koji su high i medium segment tržišta. Bez obzira na to, Ryzen je pokazao prilično dobre rezultate tako da mu ovo ide u korist.

 

Ne držim stranu ni jednoj kompaniji niti sam fanboy (možda eventualno nVidia-fan mrvicu) tako da u 99% slučajeva kupujem ono što mi se čini povoljnije / bolje za određene namjene

 Ma nisi ti izazvao nista cak bi bilo dobro da si uradi bench core per core to bi bilo jos bolje 

AMD AntiBoy
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Baš mi je drago što nam je ova tema aktivna i zdrava, broj forumaša s Ryzenom je sve veći i sve lakše se informiramo i savjetujemo.

 

Mogu reći da je ovo uskrsnuće AMD-a(procesori) baš dalo svježu krv PC sceni. Da se bar na GPU sektoru slično dogodi, bilo bi super za svih nas.

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
5 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
....

 Ma nisi ti izazvao nista cak bi bilo dobro da si uradi bench core per core to bi bilo jos bolje 

 svi chatamo bezveze vise niko ne bencha nista, tuzno
ajmo nac neki jednostavan benchmark da mjeri bar par razlicitih workloada pa otvorit temu i napravit tablicu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 13:43 (dabar_solta_V2).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
dreadmoore kaže...

 

 

Mislim idelno bi bilo sa 2700 ali nije ni 2600 na odmet 

Pa kaj si već u meniju počeo benčat?

 hahah otkud ti to sinai desert otvorena mapa i mislm da je najmanje zahtjevna sto se tice vizualnog prikaza tako da tih 200 dolazi sigurno kad sam gadjao padobranca 

AMD AntiBoy
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
dreadmoore kaže...
....

 Ma nisi ti izazvao nista cak bi bilo dobro da si uradi bench core per core to bi bilo jos bolje 

 svi chatamo bezveze vise niko ne bencha nista, tuzno
ajmo nac neki jednostavan benchmark da mjeri bar par razlicitih workloada pa otvorit temu i napravit tablicu?

 Imam ja specijalni bench treba ga uplodovati velik 5GB 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 13:43 (dreadmoore).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

+1

 

kažem, bio na intelu i reko idući je intel, amd davno kaska...nisam pratio scenu nekih 4-5 god.

 

sad se informirao i vidio testove, brojke...posegnuo u džep, ma reko šta ću plaćat ime i 10%...idemo na ryzena pa kud pukne.

Nisam požalio ni sekudne. pa ruga se sa bf i svim cpu intensive igrama, a grafa se znoji dobro. Osim kad pada na 70% jer je moj 2500 bottleneck za moju gtx 1060 slabašnu 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 E meni moj procesor r5 2600x sve super samo to se dosta grije sa njegovim hladnjakom kad igram bf1 ili gta v ode to i do 85 C (kratko i povremeno) .  Mislim da ću potražit neko bolje hlađenje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
da nije offset 20 stupnjeva?
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rokonja kaže...

 E meni moj procesor r5 2600x sve super samo to se dosta grije sa njegovim hladnjakom kad igram bf1 ili gta v ode to i do 85 C (kratko i povremeno) .  Mislim da ću potražit neko bolje hlađenje. 

 Hm, meni na 212 ne ide preko 40tak?

 

loš je stock, ali opet da toliko visoko ide?

si klokao?

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Pa ajmo reć prosjek je 65 C,  al kad pogledam na Hw monitoru max 80-85, hmmmm.  Mislim piše da može i do 95. I nisam niš kloko i prčkao po biosu.  Osim što sam morao stavit ram na 3200hz (CMK16GX4M2B3200C16R) ,  jer mi ploča automatski stavila 2133. A ploča je ga-b450 pro.  

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pomalo se neckam dal uzet sad ryzen ili pričekati gen3 druge godine.. ovo kaj imam je sad stvarno već pri kraju. 

Neznam moram pitat ženu kaj ona misli o tome.. 

 

Smith da ne mislis da si ti kriv za rage, tvoj post je i vise nego dobrodošao.. Onaj plavi pak vec svima ide na jetra...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Identično pitanje si i ja postavljam, samo bez žene, al’ pitat ću djevojku hahaha...

Šalu na stranu, dal čekat Epyc generaciju il da zveknem ryzen 7 2700x po principu ko mu jebe mater?

Ovaj FX-8350 me dobro služio dvije godine i 12 dana, vrijeme je da se oprostimo, pa valjda zauvijek...
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

problem je što su ram skupi a moraš na ddr4

 

navodno se pirča da će u 2019 pasti i do 20% cijene, ako je vjerovati tim člancima.

 

nezz, ja sam išao jer je uletio deal i nisam mogao puno razmišljati da mi još sve ne poskupi.

 

Da prodaš staro i dodaš 2 soma imaš platofrmu koja neće umrijeti neko vrijeme, i ne moraš se sekirati jer 6 jezgri će itekako bit dosta dogledno vrijeme.

lova je problem kad je nema jasno, ali ako je prilika, a planirate na novi bf ili nešto...onda up.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice